Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
298 323
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rasizm45
+24 / 34

Zacznijmy od tego, że ten film pokazuje głównie to z kim spała. Reżyserka miała głęboko w d#pie jej dokonania, bo przecież "ona była kobietą i kobiece sprawy są ważniejsze"...
Jak widać, fakt, że jest się kobietą, jest już znacznie ważniejszy, od tego, że się w życiu czegoś dokonało.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@rasizm45
Nie widziałam filmu ale jeśli tak jest to trochę szkoda, bo MCS to prawdziwa gwiazda nauki, jej odkrycia uratowały 1000 żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@rasizm45
Bo to jest film o Skłodowskiej a nie Discovery-science. Film obyczajowy a nie popularno-naukowy. Oczywiście mogli nakręcić patriotyczno-pseudonaukowego gniota i liczyć, że "szkoły na to pójdą w ramach lekcji". Film pokazuje MSC jako normalną kobietę a nie wyidealizowany posąg bez skazy i zmazy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rasizm45
0 / 0

@BrickOfTheWall A pul pul pul. Jak kręcili film o Krzysztofie Kolumbie, to jakoś głownie pokazano to, że odkrył Amerykę, już w dupie mieli to z kim spał.
Jak nakręcili film o Zbigniewie Relidze, to też pokazano głownie to jak to było z przeszczepami...
Jak nakręcili film o John'ie Forbes'ie Nash'u, to też się skupiono na jego karierze....
......
Który z tych filmów pokazał ideał ?
......
A jak nakręcono film o Skłodowskie-Curie ? "A, wchodziła komuś do łóżka, to się liczy, kogo obchodzi historia". A potem się dziwić, że większość nie wie o co tak naprawdę chodzi ze Skłodowską-Curie.
Bo przecież mogli "nakręcić patriotyczno-pseudonaukowego gniota i liczyć, że "szkoły na to pójdą w ramach lekcji"." Bo faktycznie miałoby to tyle wspólnego z patriotyzmem i pseudonaukom. Wyszedł gniot bo nakręcili "romans".
Rozumiem, że ty masz w dupie jej dokonania, i wolisz by została zapomniana jak 99% ludzi których mierzono tylko przez płeć i miłość. Podobnie jak wolisz filmy typu "50 twarzy Grey'a" tam też chodzi tylko o sprawy łóżkowe.

To nie miał być film miłośny, tylko dramat biograficzny. Pokazujący kobietę która była, prekursorka nowej dziedziny nauki, jako jedyna w historii dostała dwie nagrody nobla z dwóch dziedzin, jako jedna z czterech ma dwie nagrody nobla, zasługi z pierwszej wojny światowej, jako jedna z pierwszych kobiet miała prawo jazdy....
Ale przecież, ważniejsze jest to że była kobietą, a potem feministki będą się burzyć, jak to wielka postać nauki została zapomniana, bo przecież "ona była kobietą" jak 50 miliardów ludzi przed nią....

Komentarz jaki autor demota pokazał pod filmem tylko pokazuje, jak bardzo tacy jak ty mają ją gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StichMAN
+5 / 9

prowokacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+10 / 14

Film był bardzo słaby. Tak naprawdę historię polskiej noblistki sprowadzono do bycia wdową, którą pocieszył romans. Jak ktoś wyżej napisał: widocznie sam fakt, że była kobietą był ważniejszy od samej postaci. No i trzeba było oczywiście uwypuklić ten seksizm i dyskryminację, żeby jeszcze bardziej zaznaczyć ciężar życia kobiety wyzwolonej... Za jedyny plus uważam fakt, że film nie zignorował faktu, że dokonania Marii Skłodowskiej w dużej mierze opierały się na bazie naukowej Piotra Curie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~loolo12345
+6 / 8

Patriota to pisal ? Ktoremu POLSKI STYL jest obcy ? Jak i pisownia duzymi literami ("polka") ?? Chyba ktos cos tu opacznie rozumie, nie tylko film.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fasfsag
-2 / 4

Jakiś troll chce oczernić narodowców i patriotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hornecik
+1 / 3

tych pajaców nie trzeba oczerniać. Przesadziłeś już drzewko, co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tymtrzaskiem
+2 / 2

Taki patriota, że Polka napisał z małej litery ale że Francja trzeba zacząć dużą już pamiętał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sdasfsa
-1 / 1

Nie takie nieprawdziwe. Ciekawe co by osiągnął Steve Jobs, Bill Gates gdyby urodzili się w polsce a nie w USA ? Albo ile by przeżył Stephen Hawking z polską pomocą medyczną. Teraz też najlepsi polscy lekarze pracują za granicą bo nikt kto ma umiejętności i chce się rozwijać nie wiąże z tym "krajem" przyszłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dejf_
0 / 2

kocham internet za to że naśmiewa się z takich ludzi:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
0 / 2

Przecież Polski nie było to chyba lepiej mieszkać gdzieś, gdzie mogła studiować, rozwijać się niż być pod butem zaborcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem