Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1360 1391
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A atheist
0 / 6

Szpital ma umowę z NFZ na leczenie i płaci określoną kwotę.

A, że ta kwota jest i tak za mała, więc szpitalom brakuje pieniędzy na utrzymanie.

Z więzieniem jest prościej - określona kwota za więźnia i to brak kosztów dodatkowych.
Paradoksalnie - nadmierne zagęszczenie to więcej kasy przy niewiele większych kosztach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Taka_to_prawda
0 / 2

@atheist a chcą i jeszcze obniżyć koszta. Dobra zmiana, tfu tfu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A atheist
+1 / 5

@helolek - wypisują, bo tak mają zakontraktowane procedury,

np. jak pacjent nie poleży trzy dni po operacji, to szpital nie dostanie kasy, chociażby i mógł pacjenta wypuścić kilka godzin po zabiegu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kacper173173
0 / 2

@atheist Chodzi o afery, że wiele osob miało rzekomo wykonane zabiegi lekarskie, których nigdy nie mieli wykonanych - ale kasa szła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A atheist
0 / 0

@kacper173173 @helolek

czy ja o czymś innym piszę?
System od początku do końca jest chory i patologiczny - NFZ wycenia procedury i kontraktuje określoną ilość procedur. Tak, jakby można było przewidzieć, że w danym okresie na daną chorobę zachoruje tylko określona ilość ludzi.
Więc szpitale "ratują" budżet "przesuwając" kasę z jednych procedur na drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wojna_
+2 / 14

I BARDZO DOBRZE!

Chcesz jeszcze krzywdę dzieciom robić i prać i mózg?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-5 / 9

TOmciu i jego syndrom małego "kaczorka". Wszędzie PIS. Wszędzie! Co tam, że takie teleodbiorniki są w szpitalach od dawna, a dyrekcja szpitala nie jest zależna od rządu w takich sprawach. Tomciu mówi PIS, to winne jest PIS! Jakby nie było prawdziwych rzeczy o które można się dowalić do PISu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+5 / 5

@FakDak nie wiem czy to cała prawda, ale w reportażu na ten temat było wyraźnie powiedziane, że jakaś firma zasponsorowała telewizory i opłaciła abonament w tym konkretnym szpitalu, ich intencje były konkretne: żeby dzieci mogły za darmo oglądać telewizje. Po jakimś czasie za zgodą dyrekcji jakaś inna firma zdjęła te działające telewizory i wstawiła swoje, płatne 10 zł za dobę. Po rozgłosie podobno już z powrotem wróciły te sponsorowane, darmowe telewizory.
Tu akurat nie ma w tym przypadku znaczenia, jak jest w innych szpitalach, chodzi o ten konkretny szpital, gdzie mimo iż szpital dysponuje darmową telewizją, to wolał wymienić je na płatne, by zarobić. I stąd pytanie autora demota, Czy na tych dzieciach powinno się zarabiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
0 / 2

Lyberalyzm w pełnej okazałości - nie generuje dochodu, jest złe :>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+8 / 12

Co zabawniejsze więzień ma kilkukrotnie wyższą stawkę na jedzenie, więc jedzenie ma dużo lepsze i więcej. Ma każde badanie łącznie z TK, rezonansem i bóg wie czym jeszcze w ciągu kilku dni. A dzieciaki, i nie tylko one, bo każdy normalny pacjent, musi czekać czasem tygodniami, czasem miesiącami... Więzień ma opiekę porządną, a ktoś kto nie popełnił przestępstwa... byle jaką. To jest dopiero "dydaktyczne".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
0 / 2

@kAzek29 - sprawdź wysokość stawki żywieniowej...
Muszę Cię zmartwić, ale niestety - tak wygląda praca lekarza i jego możliwości. Więźniowie mają lepiej. I tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
0 / 0

@kAzek29 - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Stawka-zywieniowa-w-szpitalach-nizsza-niz-w-wiezieniach-2548478.html, http://www.wykop.pl/ramka/281985/dla-sieroty-8-zl-dla-przestepcy-w-wiezieniu-76/, http://wiadomosci.onet.pl/prasa/wiezniowie-jedza-lepiej/s6hnj - nawet w raportach NIK masz info o niższej stawce żywieniowej w szpitalach! Znalazłeś szpital WAMu, w którym stawka jest jedną z najwyższych w Polsce, a to żadne porównanie.
Poza tym jest w mojej ocenie diametralna różnica między człowiekiem - przestępcą, na którego utrzymanie składają się uczciwi obywatele, a pacjentem, który często sam na siebie już dawno temu zapracował... Jeśli tego nie widzisz, to prawdopodobnie nic oczu Ci już nie otworzy:-)
Btw. gdzie w szpitalu masz diety zależne do wyznania pacjenta...?
Na koniec - sama ta dyskusja, którą zapoczątkowałeś to naprawdę jak splunięcie w twarz normalnym, praworządnym, obywatelom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-3 / 11

Skoro służba zdrowia jest darmowa... Jakim prawem pobierana jest opłata za telewizję? Jeśli rodzice dzieci płaca abonament - ma być telewizja. Tym bardziej, jak odbiornik nie jest problemem. Te płatne "telewizoromaty" są nielegalne bo płaci się dwa razy za to samo. Nie są ani częścią leczenia, ani czymś czego wcześniej nie opłacono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~adn
+1 / 5

@t1ger służba zdrowia ma cię leczyć, a nie udostępniać rozrywki. Sam napisałeś, że nie są częścią leczenia. W tv na monety płacisz za używanie/wypożyczenie tego telewizora a nie abonament.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-3 / 7

@adn - Fundacja była darczyńcą. Dała TV za darmo. Może przeoczyłeś ten "drobny" szczegół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Voitcus
-3 / 3

No tak, szpital powinien zapewnić każdemu dziecku telewizję, internet, ajfona, konsolę i tablet. A serio, uważam, że dzieciom wystarczą zwykłe zabawki, jakieś może gry, takie rzeczy, natomiast więźniowie nie potrzebują telewizorów. Kiedyś Cejrowski robił program o więzieniu w Meksyku czy jakimś innym Ekwadorze i tam jest tak, że na jedzenie to musisz sobie w ciągu dnia zarobić, albo liczyć, że ktoś z zewnątrz przyniesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
-2 / 4

Bardzo dobrze. Przecież w szpitalach nie ma kablówki, czy innego takiego dostawcy, więc dostępne jest tylko kilka kanałów z TV naziemnej. Wszystkie one to odmóżdżające, indoktrynujące dno ukierunkowane do wytwarzania kretynów, więc lepiej dziecku nie pozwalać tego oglądać. http://b2.pinger.pl/20827aef52c86afb3d1083a3a7f7efc4/54a1297e73e56_k27.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~II_DARWIN2_II
0 / 0

Kradną bo państwo woli dotować pomyleńce i coraz więcej pomyleńców w szpitalach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TylkoPrawica
+2 / 2

większość szpitali zakazuje przynoszenia własnych telewizorów i każą płacić nawet 2zł za godzine, a telewizory na świetlicach dziwnym trafem nie działają i nikomu się nie chce ich naprawiać 'bo ludzie przestaną płacić i straty szpitala'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MasterYoghourt
-1 / 1

Zobaczcie jak dużo ludzie mają do powiedzenia gdy temat żeruje na emocjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~JakWyGłosujecie
-4 / 4

W NIEBIE JEST GWIAZDA, JEJ ŚWIATŁO JEST W… chleb zwykły 12MJ/kg, syrop 14MJ/kg, masło 24MJ/kg, drewno opałowe 16MJ/kg, węgiel kamienny 21MJ/kg, benzyna 45MJ/kg… energię rząd i prezydent kierują na karmienie i rozmnażanie: downów, schizofreników, kazirodców, niepoczytalnych, ślepych, głuchych, garbatych, zezowatych… kler który energię ma na zawłaszczanie Polski, szkodzenie, molestowanie; %pedofilów: bonifratrzy 40,4%, salezjanie 21,9%… na rozmnażanie paskudztwa w ramach pomocy dla zagranicy... DOBRZE ŻE SŁOŃCE NIEDŁUGO ZGAŚNIE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 1

Pomijam fakt se autor demota to idio.... Jak bym byl smiertelnie chory, to tv byla by ostatnia rzecza o jakiej bym myslal, to samo jest z dzieciakami, wola spedzic dni z rodzina i znajomymi, a nie marnowaniu czasu na telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KDD
-5 / 5

Ojciec tej aktorki miał raka, ona zmarła na raka i to co urodziła też będzie miało raka... złe geny przeniosła, precz z promowaniem pomyleńców wszelakich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Oniej
0 / 0

przybylska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lady202
0 / 0

KDD Proponuję się zgłosić na wolontariat i popracować trochę z ciężko chorymi ludźmi. Może się oczy otworzą. Przy okazji moja babcia miała raka (wyleczonego w końcu), a ja jak na razie nie mam, więc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tankar
0 / 0

bo na bandytach którzy zabijają gwałcą i tak dalej budujemy swoje życie emocjonalne podsycane co jakiś czas przez radio i telewizje właśnie oraz internet {tzw wolne media} dzieci chore na raka albo innego ajca są spychane na margines one na tronie nie zasiądą w fabryce czegokolwiek nic nie wyprodukują są więc elementem nieprzydatnym czyli takim którego trzeba się w miarę szybko pozbyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eeee56
+1 / 1

od kiedy w wiezieniach daja telewizory jak nie masz prywatnego to ch8ja z tv

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samgwa
0 / 2

Oh tak, dzieci pragną telewizji, jedyne gówno które nadaje się jakkolwiek do oglądania to ABC, podejrzewam że mamusie ubolewają że nie mogą oglądać swoich gówien typu trudne sprawy.
Dzieci od dawna nie mają czego szukać w telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~buahahahhahahahahhaa
+1 / 3

Jedyny który ma pojęcie o tym to @kAzek29. Ja także mam szwagra w więzieniu. Dokładniej mówić jest oddziałowym w Rawiczu. Nie wiem skąd się borą fanatazje niektórych ale, aby dostać TV dzisiaj do celi, to trzeba sobie na to zasłużyć. Już nawet fakt opłacenia abonamentu nie wystarczy aby dostać go pod celę. Po drugie, konsola? To trzeba być aniołem wśród diabłów. Najczęściej odbierany przywilej w ZK to właśnie TV.
Za pierdnięcie w nieregulaminowy sposób można mieć odbrany TV. I to nie jakaś tam satelita, tylko kilka kanałów.
Po drugie jedzenie... No cóż, skoro tam takie rarytasy, to co robi na wlności autor demota i wtórujący mu komentujący? Otóż, więźniowie dostają coś, co często jest uważane za jedzenie drugiej kategorii. np. wszelkie warzywa do tzw. surówek, to warzywa pastewne. Rozumiecie? Takie, które nie spełniają wymogów na sklepy.
Jedzenie często śmierdzi, zatyka nosy. Nie da się tego przełknąć.
Także zastanówcie się co piszecie, bo takiego populizmu, to ja dawno nie widziałem. A z innej strony, czy to wina więźniów, że ktoś w szpitalach leci w kulki? Zapewniam was, że wielu więźniów pracuje w szpitalach i są bardzo wysoko oceniani przez pacjentów. Rzygać można tą pseudopoprawnością i fałszem Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 0

Wyjatkiem sa osoby ktore maja alergie pokarmowe, cukrzyce itp, oni maja specilane menu, jednak nadal nie sa to rarytasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcia777
-2 / 2

noooo a w pudle za darmo sku***wysyn****two

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~flafor
-1 / 1

Tak jest od wielu lat skąd raptem takie zdziwienie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DaGaXeR
0 / 0

Lubin - 2zł za godzinę.
Głogów - 2zł za godzinę, ale chociaż się mnożą. Za 8zł jest 21 godzin, reszty nie pamiętam bo tylko takie wrzucałem. Patologia..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro97
+1 / 1

Jakieś dane dotyczące tego, że w oddziale onkologicznym Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, standardem jest darmowa telewizja dla bandziorów, którzy kradną, gwałcą i zabijają? Bo szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o takich praktykach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
-1 / 1

na utrzymanie więźniów idzie rocznie 2,6mld złotych... a gdyby tak palnąć im wszystkim w łeb i przeznaczyć to na coś pożytecznego?
a nieee tego przecież nie uchwalą, bo nie wiadomo kiedy sami trafią do pudła za zbrodnie przeciwko narodowi i państwu Polskiemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2017 o 22:43

avatar ~Jaromir345
0 / 2

Ten szpital z mocy ustawy jest ZWOLNIONY z płacenia abonamentu wiec wszelka argumentacja że musieli wprowadzić opłaty by płacić abonament jest o kand dupy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

Nie jest zwolniony, ale musi płacić tylko jeden abonament niezależnie od ilości odbiorników. Biorąc pod uwagę kwotę (245,15 zł/rok) jest to kwota znikoma i oczywiście nie o abonament tu chodziło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Dąbek79
-2 / 2

To jest polska !!! Płać za wszystko.... A złodzieje za darmo czasem się zastanawiam?! Lepiej kraść i zabijać w polsce, lepiej na tym wyjdziesz !!! Czemu Polska z małej??? Kraj , co za wszystko musisz płacić !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+2 / 2

Moim zdaniem robią dzieciom przysługę...Oglądając to gówno, które nadają w TV można zejść, będąc całkiem zdrowym..Te dzieci potrzebują Wi-fi i same już sobie dadzą radę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xx
-1 / 1

wait wait wait xD dlaczego demoty mam ku@wa po arabsku i inne napis zamiast mocne i słabe?! wtf happend xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Glise710
0 / 0

Leki dla jednego niepotrzebnego potrafią kosztować budżet milion zł i więcej;

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mikielini
0 / 0

Co za niedojeb ustawił czcionkę pseudomuslimową na stronie??

Sorry,że nie w temacie ale pierwszy był na głównej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rufus59
-1 / 1

Nie jesteś na bieżąco. Znieśli te opłaty w Juraszu. I tak oto niewiedza przeradza się w kłamstwo powtarzane wielokrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gosc1234567a
0 / 0

Krzykajcie głupie goje :) - dyrektorowi włos z parchatej główki nie spadnie, a wy będziecie tych, co próbują walczyć o swoje nazywać dziczą. Tak to działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem