Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
226 241
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar grimes
+10 / 16

Czy z tego nieskładnego zdania mam rozumieć, że moje pieniądze są twoje, bo mogę zachorować na chorobę/doznać urazu, na który mnie nie stać? Nie powiem, jesteś tytanem intelektu. Polecam zapoznać się z terminem "ubezpieczenia". @Kalart "Zły, bogaty człowiek może wszystko" Uważaj, bo coś takiego nie ma miejsca w państwie. Adolf Hitler, Józef Stalin, Mao Zedong, Fidel Castro i inne sławy też nie lubią kapitalizmu, bo do władzy może się dorwać psychopata :). "każdy otrzymuje minimum niezbędne do przeżycia, aby np. nie musiał sprzedawać własnego dziecka do burdelu" Czy coś takiego ma miejsce w kapitalistycznych Stanach, albo Szwajcarii czy częściowo socjalistycznej Ukrainie, Rosji, Białorusi?

"Anarchiści (w tym gnoje, którzy udają libertarianów)" Po pierwsze pisze się libertarian*. Po drugie, libertarianie sprzeciwiają się podatkom więc twoja kozaczenie do mnie, że nie jestem libem są bezpodstawne, bo jestem nim do dawna. Po trzecie, wspomnienie o pedofilii przez ciebie to zwykły chwyt erystyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~antyodpad
-4 / 10

@grimes Nie mam w zwyczaju dyskutować z zindoktrynowanymi płazami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+5 / 9

@Kalart Wmawiasz mi, że coś chce powiedzieć i na tej podstawie wysuwasz argumenty. Kolejny tytan intelektu. @antyodpad Fascynujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~he_he
-1 / 5

to nie takie proste w świecie korporacji... zawsze jest jakaś zależność, np jestem Monsanto wykładam miliony na cFanych prawników i miliardy na reklamę nieszkodliwości glifosatu (rounadapu), który w rzeczywistości jest rakotwórczy ...Twój sąsiad rolnik uwierzył reklamie i pryskał pole roundapem - Twoje dziecko dostaje raka - nie możesz pracować bo musisz z nim siedzieć na onkologii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+2 / 8

Jeśli produkt okazał się szkodliwy to idzie się do sądu i dostaje odszkodowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+2 / 8

@Kalart Sugerujesz, że coś takiego nie ma miejsca w państwie? Powiem ci teraz truizm, którego jeszcze nie pojąłeś - tam, gdzie są ludzie, zawsze jest ryzyko spisku, kradzieży, oszustwa czy innych przekrętów. Wariatem, oderwanym od rzeczywistości jesteś ty, skoro myślisz, że da się temu zapobiegać. Na wolnym rynku sędzia będzie miał reputacje. Jeśli wszyscy dookoła będą uznawać go za oszusta, to nikomu nie będzie świadczył usług. W państwie takie coś nie ma miejsca - sędzia może udupić każdego i dalej spokojnie pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
-1 / 1

@Kalart Jeśli jest jeden przypadek zachorowania na Raka - to fakt - jest to "przypadek". Raczej nie ma NIC wspólnego z tym że jakiś rolnik pryskał sobie coś gdzieś. Zakładał bym, że dziecko zachorowało - niestety - jak pozostałe (ponad!) 150.000 ludzi w Polsce (rocznie!)... I pójście do sądu jest tylko szukaniem na siłę winnego całej sytuacji + próbą zarobienia kasy. Jeśli natomiast w danej okolicy jest znacznie zwiększona ilość zachorowań to bym zakładał że nie jest to przypadek i wtedy można sprawę wygrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
0 / 0

@Kalart Rakotwórcze substancje powinny zostać zakazane/wycofane zwłaszcza przy żywności - zgadzam się z tym. Ale globalnie! W całej Polsce! Tak jak wycofano np. E111 (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oran%C5%BC_GGN ) a nie nagonka na biednego farmera, bo matka chorego dziecka z sąsiedniej wsi sobie wyczytała w „internetach” że coś tam jest rakotwórcze i że sąsiad z tego korzystał produkując żywność. (mimo, że składnik jest dopuszczony do użytku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Kalart Porównujesz wolny rynek do sejmu? Czy ty jesteś jednym z tych, których obrażanie jest nieetyczne?

" Zaś wolny rynek działa tak, że od lat mamy wybór głównie między PiS a PO" Każdy ma dobrowolny wybór, to, że jest debilem i wybiera te dwie partie to jego sprawa - nie przeczy to brakowi wyboru...

"Tak działa twój wolny rynek?" Wolny rynek nie ma nic wspólnego z polityką, ale to chyba za dużo dla ciebie.

" w rezultacie nigdy nie wybiera w pełni świadomie, bo znajomość wszystkiego" Ludzie kierują się ceną i jakością produktu. Jeśli pasta do zębów śmierdzi gównem to ją wymieniają. Jak jest za droga to jej w ogóle nie kupują. Ty jesteś leniwą małpą, która chciałaby mieć wszystko na tacy podane, ale tak się nie da.

" Gówno wiesz o tym, kogo wybierasz do władzy ustawodawczej" Świat oszalał, kalart sam podaje argumenty na niekorzyść państwa. No super, widzisz właśnie, że nasz system nie działa. Jak jeszcze trochę pogłówkujesz i poczytasz to dojdziesz do wniosków, że państwo nie działa.

"wtedy może być skończonym gnojem, a i tak zostanie wybrany." Dokładnie tak. Dlatego trzeba się pozbyć państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 0

@Kalart Zdefiniuj anarchizm i libertarianizm. Dalszej części nie komentuję, bo to jakieś wypociny frustrata, który bardzo chce mnie obrazić, ale mu nie wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryba66
-2 / 12

Rynek jest umową między ludźmi. Wymiana towarów i usług to umowa między ludźmi. Wartość towarów i usług jest umowna i jest to umowa między ludźmi. Dlatego, że tworzymy społeczność i korzystamy z pracy innych ludzi po to żeby móc pracować na siebie musimy zapewnić stabilność rynkowi. Chyba nie trudno wyobrazić sobie sytuację w której jeden człowiek gromadzi cały majątek świata i to on sam zaczyna dyktować warunki wszystkim. Jeśli chcesz zatrzymać dla siebie wszystko co uda ci się zgromadzić odejdź od społeczeństwa zadbaj sam o to co zjesz, gdzie będziesz spał, jak się umyjesz, wyleczysz, rozerwiesz... przekonasz się że czas masz w zasadzie tylko na zdobywanie pokarmu. To społeczeństwo czyni z nas innych od zwierząt nie zapominajcie o tym, że w pojedynkę niczego nie osiągniecie ale będziecie mogli to zachować dla siebie. Wóz albo przewóz barany. Czarnemu się nie dziwię, że tego nie rozumie ale wy...? Wstyd mi za was pazerne głupki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+9 / 11

@ryba66
"Wstyd mi za was pazerne głupki."
Kogo nazywasz pazernymi głupkami? Nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź. Tych co więcej zarabiają i nie chcą dzielić się z innymi? Czy tych którzy mniej zarabiają i chcą odebrać tym lepiej zaradnym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+3 / 5

@ryba66 "Chyba nie trudno wyobrazić sobie sytuację w której jeden człowiek gromadzi cały majątek świata i to on sam zaczyna dyktować warunki wszystkim" A czy w tej bajce były smoki i wybuchy wulkanów? "Jeśli chcesz zatrzymać dla siebie wszystko co uda ci się zgromadzić odejdź od społeczeństwa" Społeczeństwo to zbiór ludzi, a nie państwo. "zadbaj sam o to co zjesz, gdzie będziesz spał, jak się umyjesz, wyleczysz, rozerwiesz" Niby czemu? Każdy może się dobrowolnie wymieniać i kupować usługi. Myślisz, że bez podatków jest to nie możliwe? Jesteś więc ograniczony.

"To społeczeństwo czyni z nas innych od zwierząt" O tym decyduje rozum i kultura. "w pojedynkę niczego nie osiągniecie" Wszyscy wielcy wynalazcy m.in. Tesla lubią twój komentarz.

"Wstyd mi za was pazerne głupki." A na to mam nawet demota: http://demotywatory.pl/4750901/Jeszcze-lepsze-jest-wmawianie-ludziom-ze-im-sie-nalezy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 2

@Kalart To, że ktoś ma pieniądze, nie znaczy, że może innych do czegoś zmuszać. To jest takie grażynkowe gadanie spod warzywniaka "oh ci bogacze to oni tyle piniondzuf mają, że niedługo gieemo wprowadzą i będziemy musiały jeść rakotwórczą sałatę".

" usunąć prawa i samo istnienie państwa" Państwo jest instytucją przymusu, która terroryzuje ludzi. Boisz się bogaczy, ale nie boisz się państw, które cały czas wypowiadają wojny i mordują miliony bez poczucia winy. Boisz się Billa Gates'a, ale nie boisz się, że do władzy może dojść Adolf Hitler. To jest komiczne. "Usunięcie podatków sprawi że bogatsi będą jeszcze bardziej bogatsi." No i co zrobią z tymi pieniędzmi? No tak, jak ktoś może kupić wszystko na tej planecie to jest mu smutno przez podatki. Lecz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryba66
+1 / 1

@RomekC Niczego nie zrozumiałeś. W tekście chodzi o to, że społeczeństwo tworzy wspólnotę i wspólny rynek a naszym obowiązkiem pracujących na ten rynek jest zapewnienie każdej jednostce i tej zdolnej do pracy i niezdolnej - godnych warunków życia, najlepiej jeśli ten nasz wspólny rynek zabezpieczymy i zapewnimy inwestorom pewność, że ich inwestycja nie wyparuje czyli potrzebna nam armia itd. itp. Nie mam nic przeciwko fortunom póki przez ich tworzenie nie dzieje się krzywda najsłabszym. Głupcami nazywam tych którzy bardzo powierzchownie spoglądają na wszystko i nie zastanawiają się jak w rzeczywistości to wszystko działa a takich jest cała masa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The___Atheist
+2 / 6

Bo niektórym się należy i tyle. Przynajmniej w ich mniemaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The___Atheist
+2 / 8

@Kalart wyobraź sobie lekarza, który ma przeprowadzić pionierską operację. Oczywiście pomaga mu w tym anestezjolog, pielęgniarki i cała reszta ale to on ślęczy godzinami nad przypadkiem, bierze udział w sympozjach itd. W Twoim pojmowaniu świata on nic nie zrobić bo zarobił setki tysięcy na takiej operacji i inni pracowali na niego.
W innym przykładzie znany sportowiec dostaje milion za reklamę jakiegoś towaru. Twoim zdaniem również ktoś zapracował na niego? W systemie gdzie ludzie mają wykonywać pracę zespołowo ktoś tą pracę koordynuje. To nie jest tak, że szeregowi pracownicy pracują na koordynatora. Gdyby nie koordynator to ci pracownicy nie mieliby surowców, narzędzi a zakład by zamknęli bo nikt się nie interesował nowelizacjami w przepisach. Masz bardzo płytkie pojmowanie pewnych spraw. Takich jak współpraca. Produkcja takiego buta to nie jest sprawa jednej firmy, bo ktoś inny dostarcza tworzywo, ktoś inny kleje i nici, ktoś inny to skleja lub szyje a jeszcze ktoś inny projektuje. Więc kto twoim zdaniem wyprodukował tego buta, skoro wiele osób to robiło? Czemu widnieje znaczek Puma a nie wszystkich dostawców po kolei? Ponieważ ktoś to koordynuje i to pod jego szyldem jest wystawione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
0 / 2

Ciekawe co by Williams prawił jakby bez rąk się urodził?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
-1 / 1

O co chodzi z tą nagonką na podatki na demotach? Nie mówię o wysokości podatków, tylko samej ich istocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

Nie zrozumiałeś pytania. Chodzi mi o nagonkę na samą istotę podatków. Tak jakby statystyczny demociarz marzył o świecie bez podatków w ogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 3

@Mroovkoyad Bo są rabunkiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 3

@Mroovkoyad dlaczego miałby to być atak na podatki W OGÓLE?

Podatki mają dwie funkcje - utrzymania państwa oraz redystrybucję.

Autor atakuje redystrybucje - a utrzymaniu państwa nic nie mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@0bcy Mam na myśli ogólną modę na jechanie po KAŻDYCH podatkach na tej stronie. Czasami czuję się jak w przedszkolu prowadzonym przez wąsatego pajaca w muszce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 0

@Mroovkoyad Pewnie dlatego że każdy podatek jest zły - jedne są mniej złe drugie bardziej złe ale wszystkie są złe - do tego im więcej podatków tym gorzej a w Polsce są jedne z największych podatków na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@0bcy No sorry, ale jeżeli oni wolą żyć w świecie w ogóle bez podatków, to gratuluję... hmmm... młodości :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Mroovkoyad Odpowiedziałem ci, że są rabunkiem, a teraz znowu się głowisz dlaczego oni tych podatkuf nie lubio... Może byś zaczął argumentować? Ale w sumie po co, można się przerzucać ripostami z piaskownicy i udawać mądrzejszego niż się jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@grimes Brak podatków = brak wojska = brak możliwości obrony przed kimś, kto te podatki i tak narzuci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Mroovkoyad Jak do ściany. Tłumaczyłem ci czym jest minarchizm i znowu od nowa śpiewka. Dalej, nawet gdyby znieść państwo to ludzie dobrowolnie potrafiliby utrzymywać armię i się mobilizować przy ataku agresora. Że niby nie mamy szans przed taką Rosją? Aktualnie też nie mamy najmniejszych szans więc twój argument jest biedacki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 0

@Mroovkoyad - ech... to że ktoś nie chce aby władza zdzierała z niego na każdym kroku wszytsko co się da to jeszcze nie znaczy że ktoś chce żyć w świecie w całości bez todatków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@grimes Jakim cudem? Jakim cudem terytorium zamieszkane przez ludzi, którzy nie tworzą żadnych struktur państwowych mogłoby się obronić przed agresją zorganizowanej armii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Mroovkoyad Na Moskwę były 3 ataki. Francuski, Pruski i Polski. Francuski i Pruski z państwowymi armiami poległy. Polska zajęła Moskwę z najemną armią. Wiele fińskich samolotów podczas Wojny Fińsko-Sowieckiej, było prywatnych. Tak, prywatne najnowsze Messerschmitty z błękitną swastyką...
Wszystko to tylko kwestia organizacji, która jest możliwa bez państwowych struktur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@0bcy Ja w ogóle nie mówię o wysokości podatków. Mówię o ludziach, którzy każdy podatek uważają za zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

@grimes Po pierwsze - mówię o obronie własnej ziemi, a nie o atakowaniu innych. Po drugie - ta najemna armia musiała być z czegoś opłacana. Po trzecie - podaj źródła informacji o "prywatnych Messerschmittach". Po czwarte - Finlandia przegrała Wojnę Zimową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Mroovkoyad No to nie wiesz o czym mówisz, bo filozofia ataku i obrony jest podobna. "Po trzecie - podaj źródła informacji o "prywatnych Messerschmittach"" O tym wyczytałem na forum libertariańskim. " Po czwarte - Finlandia przegrała Wojnę Zimową." Brawo, a teraz sobie sprawdź jak wyglądały straty po oby stronach konfliktu. W Finlandii wszyscy mieli wtedy broń, a sowieci duże niedobory, dlatego takie małe państweko tyle wytrzymało.

Tego, że obcego po raz 3 pytasz się czemu ludzie nie lubią podatków, a ci odpowiadałem nawet nie skomentuje, bo chyba jesteś upośledzony. Nie wierzę, że jest inaczej, bo gdy ktoś się spyta "Czemu nie lubisz podatków?" i uzyska odpowiedz "bo są rabunkiem" to zamyka ryj, albo dyskutuje dalej, a ty "czemu nie lubisz podatków?". Gorzej jak do ściany.

Tutaj masz o prywatnych wojnach http://mises.pl/blog/2015/04/16/danneskjold-prywatna-obronnosc-oparta-na-ubezpieczeniach-a-efekt-gapowicza/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

- "Filozofia ataku i obrony jest podobna" - nawet nie wiem jak to skomentować...
- "O tym wyczytałem na forum libertariańskim" - jeszcze raz: czy jesteś w stanie podać źródło informacji o rzekomych prywatnych messerschmittach?
- "teraz sobie sprawdź jak wyglądały straty po oby stronach konfliktu" - wiem jak wyglądały straty. Nie zmienia to faktu, że Finlandia wojnę przegrała i musiała oddać część terytorium.

A teraz wyobraź sobie dwa państwa. A w zasadzie to jedno państwo klasyczne, a drugie to "państwo-niepaństwo" czyli terytorium zamieszkane przez wolnych ludzi bez żadnych struktur państwowych i bez podatków. W jaki sposób ta społeczność mogłaby się obronić przed regularną armią wyposażoną w sprzęt pancerny, artylerię dalekiego zasięgu, lotnictwo itd.? Państwo mające klasyczne siły zbrojne mogłoby błyskawicznie sterroryzować taką wolną społeczność, zaanektować ich ziemie, narzucić podatki itp. Jak ci niewyszkoleni i niezorganizowani "bezpodatkowcy" mogliby się bronić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 1

@Mroovkoyad Nie wiesz jak to skomentować, bo nie umiesz. I w ataku, i obronie chodzi o to, żeby zabijać. Różnica jest taka, że broniący się ma przewagę, bo jest u siebie i może się przygotować.

"czy jesteś w stanie podać źródło informacji o rzekomych prywatnych messerschmittach?" Nie wiesz w jaki sposób się prowadzi dyskusję. Ja ci podałem przykład, o którym kiedyś przeczytałem od człowieka, który ma dużą znajomość w militariach. Teraz jest twój ruch i mi udowadniasz, że nie mam racji, albo zamykasz mordę. Ja wiem, że jesteś roszczeniowym pasożytem, który w dyskusji umie tylko krytykować (zauważ, że to ja cały czas coś udowadniam a ty tylko atakujesz). Nie odpowiedziałeś mi też na argument, że są podatki są rabunkiem, ale go pominąłeś, bo tak ci wygodnie.

"Nie zmienia to faktu, że Finlandia wojnę przegrała i musiała oddać część terytorium." No niesamowite, Finlandia przegrała ze 100 razy większym państwem. To przez te prywatne meserszmity.

"W jaki sposób ta społeczność mogłaby się obronić przed regularną armią wyposażoną w sprzęt pancerny, artylerię dalekiego zasięgu, lotnictwo itd." Myślisz, że ja ci link wyżej wkleiłem dla beki? Gdybyś go przeczytał to byś nie zadawał zbędnych pytań, więc po prostu to zrób, albo nie męcz mi dupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
0 / 0

No to patrz - storpeduję twój argument w twoim stylu: a ja gdzieś tam, kiedyś tam przeczytałem zdanie kogoś tam, kto zna się na czymś tam, że to co mówisz to bzdura. I co teraz mądralo? A na serio, to idź poszukaj w słowniku definicji słowa "źródło".

Przy okazji: mogę wiedzieć ile masz lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
+1 / 3

"Ile z tego co zarobiłem idzie do Ciebie i dlaczego?" 500zł, bo PiS musiał przekupić nas żebyśmy wybrali Macerewicza i Misiewicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GoHada
+1 / 3

Mów o sobie. Ja na PiS nie głosuję i głosować nie będę. A skoro Ciebie można kupić za 500+ to współczuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
-1 / 1

@GoHada Naprawdę? Nie widać ironii w tym co napisałem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem