Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
679 720
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L konto usunięte
+29 / 47

Czyli olimpijki mogą sobie robić selfiki w lustrze, żelowe paznokcie i to jest sexy, ale zwykłe dziewczyny to już nie? Nawet wybacza jej się używania ajfona! Jak dla mnie jej stopy wyglądają tragicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I impressa88
+13 / 23

I spalona do przesady w solarium.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DarekDR
+11 / 15

@lumur dokładnie to samo pomyślałem. Taka tutaj panująca hipokryzja i faworyzacja osób, które mogą tak postępować, bo "coś". Ona w żadnym wypadku swoim zachowaniem nie odróżnia się od tych co świecą "dupą i cyckami" na fb czy instagramie. Do tego jej ciało to skutek uboczny bycia sportowcem, więc jaki to wyczyn utrzymać jej ciało w takim stanie? Gorzej ma osoba, która normalnie pracuje i musi poza pracą czy innymi domowymi obowiązkami pracować nad ciałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embargo
0 / 0

pozatym ma dzidę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mhm222
+2 / 2

@lumur No w końcu jest olimpijką i dużo ćwiczy. Wnętrze twojej głowy wygląda podobnie, tyle że od pisania bzdur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~michuchuchu
-1 / 21

Pomijam fakt, że nie wygląda ani kobieco ani seksownie, to zastanawiam się jaki problem ma ona i jej podobne. Może jakiś psychiatra się wypowie, bo dla mnie taki ekshibicjonizm nie jest normalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
+6 / 6

Psychiatrą nie jestem, ale wydaje mi się, że istota zjawiska jest możliwa do wyjaśnienia. Powodów może być bardzo wiele, zaczynając od mody - tak jest fajnie. Włączamy telewizor, widzimy półnagie panie, wchodzimy na taką niewinną stronę jak demoty - półnagie panie, na fb (nie musimy nawet obserwować takich stron, ktoś ze znajomych na pewno polubi) i co? Półnagie panie. Media wpajają nam, że świecenie tyłkiem czy biustem jest całkiem normalne, akceptowalne społecznie, więc dlaczego nie? Młode dziewczęta, jeśli obserwują popkulturę i są przez nią wychowywane (a można wychować dzieci tak, by nie połykały tej papki) nie wstydzą się i uważają to za normalne, a nawet pożądane, bo takie dziewczyny mają sławę, pieniądze, grono wielbicieli i żyją w luksusie. Nic więc dziwnego, że część dziewcząt podąża za tym wzorcem. Innym czynnikiem jest pragnienie uwagi. Wszyscy jej potrzebujemy, a wiele dziewczyn obnaża się w internecie właśnie dla popularności. Mają dużo lajków czy innych serduszek, czują się lubiane, kochane, uwielbiane. Takie zachowanie może być wynikiem jakiegoś wykluczenia, braku zaangażowania ze strony rodziców czy problemów społecznych w najbliższym otoczeniu. Internet daje takim panienkom pole do popisu, tutaj są kochane, tutaj ktoś je ceni, ktoś je ogląda i komentuje słodkimi słówkami, co nie zdarza im się w "prawdziwym świecie". Idąc dalej warto wspomnieć o lekkomyślności, która zawsze kierowała i kieruje młodymi ludźmi. Teraz tę lekkomyślność z podwórek przeniesiono do sieci, taka kolej rzeczy. Częstym motywem jest podążanie za panującą modą, nie myśląc o konsekwencjach, jakie przyniesie to w przyszłości. Młodzież zawsze tak robiła, a że teraz mamy modę na pokazywanie wysportowanych ciał, to właśnie to robią młode kobiety, nie zdając sobie sprawy z tego, że tego typu zdjęcia mogą im zaszkodzić w przyszłości czy po prosu za kilka lat je krępować. Czy narzeczony takiej dziewczyny będzie zadowolony, iż połowa internetu może oglądać tyłek jego dziewczyny? Nie sądzę, ale o tym się nie myśli, bo Kaśka ma insta i wrzuca, więc ja też wrzucę. Czy nie odrzuca je myśl, że jakiś obcy facet może sobie robić dobrze do ich fotek? Poza dziewczynami, które zamieszczają te zdjęcia właśnie w tym celu, nie sądzę, aby o tym myślały. Właśnie, jest też grupa kobiet, które uploadują tego typu fotki w celach erotycznych i tego nie kryją, tak po prostu, ale to już inna bajka. Oczywiście to nie wszystkie powody - można o tym naprawdę długą pracę napisać odwołując się do psychologii i tego, jak działa nasz umysł, jak działają media i dzisiejszy system wartości, ale komentarze na demotach to kiepskie miejsce. Jeśli ktoś chciałby podyskutować, to chętnie podejmę, tylko bez jadu, naprawdę, wiem, że temat jest tak rozległy, iż to co poruszyłam to tylko kropelka w morzu i moja kropelka wcale nie musi naruszać waszej kropelki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2017 o 19:13

avatar Niccolo
-1 / 1

@TheNiku "a można wychować dzieci tak, by nie połykały tej papki" - jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-1 / 1

@Niccolo, skoro są takie osoby, a są, to znaczy, że można :)
@TheNiku A może odwrotnie? Taką teorię wysunę, skoro lubisz dyskusje:
Zakrywanie nagości jest sztuczne, nasze środowisko tego wymaga i tak robimy, tak jesteśmy wychowani, by się wstydzić. Może te osoby, które chętnie się negliżują po prostu są ponad nienaturalnie narzucane zasady?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Panna_Katarzyna_z_Gdańska
+4 / 4

@Niccolo Bardzo prosto. Osobiście jestem kobietą wychowaną bez takiej papki i bez potrzeby instagrama i fejsbuka. Moi rodzice kiedy mnie wychowywali poruszali tego typu tematy ze mną np. że jest to głupie albo może się w ten sposób skończyć, albo po prostu mówiąc że równie dobrze mogła bym biegać z gołym tyłkiem po mieście i wyjdzie prawie na to samo. Nigdy nie potrzebowałam dowartościować się w ten sposób. Znalazłam inne zainteresowania książki, śpiew, malowanie nawet gry czy po prostu nauka, w takiej ilości że nawet nie pomyślałam o robieniu sobie nagich fotek na strony społecznościowe. Krótko mówiąc, sedno w tym aby poruszać ten temat w wychowaniu i piętnować takie zachowanie, a dla dziewczyn znalezienie innych zainteresowań. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
0 / 0

@Niccolo Koleżanka wyżej już odpowiedziała, ale ja dodam, że trzeba przede wszystkim mieć dobry kontakt z dzieckiem. Dobry na tyle, by miało ono oprócz internetu i znajomych jeszcze rodzinę i było tego świadome. Obserwuję często w swoim bliskim otoczeniu rodziców, którzy sadzają dziecko przed komputerem i w ogóle nie interesują się tym, co ono tam robi, co znajduje, ogląda. Co wiecej nie interesują się tym, kim to dziecko jest, co robi po szkole, w ogóle ich w zyciu tej osoby nie ma, dlatego taki młody człowiek szuka zainteresowania i akceptacji gdzie indziej, jest też dużo bardziej podatny na takie przekazy, niż ludzie, którzy w dzieciństwie byli mniej wystawiani na taki przekaz. Zamiast niedzielne popołudnie spędzać kazdy w swoim pokoju i przed komputerem można zrobić rodzinne wyjście, małych dzieci nie uczyć, jak włączyć bajkę, tylko jak lepić z plasteliny i po prostu być, rozmawiać, wychowywac, a nie tylko karmić. Mnie ominęło to medialne pranie mózgu, bo miałam pasję - książki, poezję, grę na instrumencie, nauki przyrodnicze, czy też zajęcia plastyczne, kiedy byłam młodsza. Interesuję się wieloma rzeczami, dużo się uczę, bo lubię. Warto pokazać dziecku jakąś pasję, spróbować je zainteresować. Poczytać mu książkę, porysować z nim, zapisać na naukę gry na jakimś instrumencie, jeśli chce i tym podobne. Z góry proszę, byś wybaczył/a literówki, ale moja klawiatura nieco umiera i mimo że staram się czytać, co piszę, coś mogło się wkraść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
0 / 0

@VaniaVirgo Oczywiście może być tak, iż brak wstydu jest tą bardziej naturalną częścią nas, jednak sądzę, że nasza kultura tak głęboko napełniła nas wstydem własnej cielesności, iż bardziej naturalnym jest dla nas teraz noszenie ubrań. Jesteśmy tak wychowywani, mamusie nas uczą, że musimy się ubrać, bo będzie wstyd. Ponadto wstyd jest naturalnie pojawiającym sie etapem dorastania, zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Kiedy nasze ciało wchodzi w dorosłość zaczynami się go wstydzić. Trzeba oczywiście zapytać, ile tego wstydu wypływa z tego, co nam wpojono, a ile to taki naturalny odruch. Jednak na pewno jego część przychodzi naturalnie. Warto też zwrócić uwagę na erotyzm tych zdjęć. Gdyby dziewczęta były lekko ubrane, czy nawet nieco nieubrane, bo to dla nich naturalne ich zdjęcia... Byłyby mniej wulgarne. Oczywiście nie mówię o wszystkich, ale regularnie widuję zdjęcia (a naprawdę nie szukam tego, nie śledzę tego typu stron, nie mam instagrama, snapchata czy innych cudów) dziewcząt, które prężą się przed aparatami przybierając różne kuszące pozy, co nadaje zdjęciom charakter stricte erotyczny. Czy to naturalność czy celowa pornografia, to już kwestia interpretacji. Psychologia i ludzkie zachowania są o tyle ciekawe, że nigdy nie ma jednego schematu i każda hipoteza może być prawdziwa. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@TheNiku Mogłabym się z tobą zgodzić, gdyby nie fakt, że wciąż istniejące "nieucywilizowane" plemiona nie mają problemu z golizną, ponieważ im nikt nie powiedział, że powinni mieć. Tam też wszelkie tańce erotyczne dziewic są normalne, ponieważ w naturze naszej jest, że kiedy fizycznie dojrzeliśmy do prokreacji, to bez względu na płeć prezentujemy swoje atuty. Nasza kultury nas tego oducza, ale każde kolejne dziecko trzeba oduczać, bo nie mamy tego sami z siebie.
Ja też jestem wychowana w tej kulturze i nie wyobrażam sobie chodzić półnago, czy takie zdjęcia sobie robić i je jeszcze publikować. Po prostu w zasadzie uważam, że to my bardziej wpadliśmy w sidła społecznej papki mentalnej i postępujemy sprzecznie z naturą, a każdego, kto zachowuje się naturalnie gnębimy, bo wstyd, bo śmie wychodzić przed szereg. Dajemy etykietę szmaty i to w zasadzie naturalne zachowanie, traktujemy jak zboczenie, dewiacje czy wyuzdanie.
Oczywiście, jesteśmy społeczeństwem, ustalono jakieś zasady, czy to spisane prawa, czy ogólnie pojęta moralność i tych zasad wypada przestrzegać. Tylko czy piętnowanie kogoś kto nie krzywdzi innych swoich nieprzestrzeganiem niepisanych norm jest ok?
Nie wyrażam tutaj swojej opinii, mogę uważać, że jest to ok, mogę wręcz przeciwnie. Pytam :) Bo to w sumie ciekawe jest moim zdaniem. Kto bardziej wpadł w pułapkę stereotypów, my ubrani, z poczuciem wstydu, czy ci, dla których gołe ciało jest tym samym, co rozpuszczone włosy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
0 / 0

@VaniaVirgo My żyjemy... w pułapce, jak to określiłaś. Ograniczają nas wpajane nam normy, obyczaje i to nie tylko w kwestiach ubrań, ale w każdej innej - nikt nie je palcami, nikt nie okazuje silnych emocji publicznie, nikt nie siusia na chodniku i tak dalej. Wszyscy uważamy, by nie zachowywać się jakoś dziwnie. Wydaje mi się, nawet próby buntu, np. dziwny ubiór są jakieś takie... kulturalne, mają granice. Nawet, gdy ktoś mówi, że za nic ma społeczeństwo nie jest w stanie złamać wszystkich jego założeń. Uważam, że masz bardzo dużo racji i to, co piszesz jest ciekawym spojrzeniem na tę sprawę, ale znowu muszę poddać to wątpliwoci. Otóż skoro jesteśmy tak usidleni, tak oduczeni, to czy w takim te osoby też nie powinny czuć skrępowania? Założę się, że matki im kazały się ubierać, mówiły im o wstydzie i na co dzień też chodzą pozasłaniane tam, gdzie trzeba, a tyłkiem świecą tylko w internecie. Skąd taka rozbieżność? Dlaczego to, co tak krępuje w rzeczywistości, nie jest aż takie złe, bo to w końcu tylko zdjęcie? Co z tego, że w samych majtkach, w końcu tylko zdjęcie. Obecnie żyjemy w czasach dużego wyzwolenia seksualnego, ale takiego... kulturowego wyzwolenia seksualnego, które ma niewiele wspólnego z tym niecywilizowanym kultem ciała, jednak jest chyba tak samo prymitywne. Media mówią nam, iż pokazywanie swojego ciała jest świetne, że liczą się cycki, tyłki, uda, płaskie brzuchy i my MUSIMY je mieć, bo jak nie to nasze życie będzie mniej wartościowe. Gdzie w słuchaniu czegoś takiego i podążaniu za tym jest wolność, o której mówisz? To popadanie z jednego zniewolenia ogólnej kultury w zniewolenie popkultury. Weź pod uwagę, że gdyby jakaś dziewczyna, która nie jest wysportowana i nie poświęca połowy zycia na robienie kaloryfera wrzuciła tego typu fotkę, to wiele tych wyzwolonych kobietek by ją zagryzło, że gruba, że brzydka, że taka, owaka. To raczej zatem dla mnie bezmyślne podążanie za modą, a nie pełne wyzwolenie z okowów społeczeństwa. Warto dodać, że moim prywatnym zdaniem cały ten kult, przepraszam bardzo, dupy jest strasznie płytki, ale to już inna sprawa, bo nie o tym rozmawiamy. Nie wiem, czy lubisz Gombrowicza (jego podobno albo się kocha, albo nienawidzi, a ja jestem zboczeńcem należącym do pierwszej grupy), jednak w Ferdydurke padła taka refleksja, iż po ucieczce z jednej gęby zawsze czeka nas inna gęba. Nie możemy wyzwolić się z nakładanych nam masek. Być może właśnie tak jest - ta ucieczka może być niemożliwa, niezależnie od tego, czy "na topie" jest naturalność i nagość czy długie barokowe suknie ludzie noszą i pokazują to, co jest modne, tolerowane i promowane w danym społeczeństwie. Jakby się zastanowić - trochę to smutne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@TheNiku Ach wcale nie musi być poza kanonami piękna taka wyśmiana osoba, wiele naprawdę zgrabnych dziewczyn też otrzymuje negatywne komentarze dotyczące ich wyglądu, ale to temat na zupełnie inną dyskusję.
Wiesz, tak się po prostu zastanawiałam, w związku z tym fragmentem twojej wypowiedzi
"Młode dziewczęta, jeśli obserwują popkulturę i są przez nią wychowywane (a można wychować dzieci tak, by nie połykały tej papki)(...)"
Bo właściwie to w ich obronie mogę napisać tylko, że wszyscy otaczani jesteśmy sprzecznymi komunikatami dotyczącymi tego co jest w porządku,a co nie. I tu się pojawia element wolności, sami wybieramy, które cechy przyswoimy, a które odrzucimy. My odrzuciliśmy erotyzm ziejący na nas z teledysków, gazet, filmów, one nie.
Mi po prostu ciężko potępiać kogoś za to, że robi coś innego niż ja, a przy tym zgodnego z prawem.
Tylko w sumie tak skupiłeś się na dziewczynach, a problem dotyczy obu płci, panowie w samych majtach prężący muskuły, to przecież to samo :P
Natomiast samo negliżowanie się, jest niczym w porównaniu do mentalności niektórych środowisk, zwłaszcza artystycznych, w których seks z kim popadnie jest czymś bardzo zwyczajnym. Tyle, że to nadal ten sam schemat, w jakiejś grupie takie czy inne zachowanie jest normą, łatwo poddać się takim normom, bo jak sam zauważyłeś, mało kto chce być dziwakiem, chociaż i tacy są.
Zapewne najczęściej chodzi o dowartościowanie się, atencję i na pewno bazowanie jedynie na swojej seksualności jest prymitywne, tylko czy faktycznie złe? Hm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F futro96
+2 / 6

na drogie ma Solaris?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+9 / 15

Dolne zdjęcie jest formą świecenia dupą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+14 / 14

@kontozrobionedlakomentarza Gejem jesteś, czy jeszcze przed okresem dojrzewania, że nie widzisz erotycznego podtekstu tego zdjęcia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BarryAllen
+12 / 12

@kontozrobionedlakomentarza "Stoi przodem, w normalnych ciuchach". Nie wiem czy normalną sprawą jest pozowanie do zdjęcia jedynie w bluzce (tunice?) która i tak jest bardzo krótka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sportfan2017
0 / 10

Takimi udami to by żebra mogła człowiekowi połamać. Piękna kobieta :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 4

a ona świeci gdzie? na facebooku.? no rzeczywiście różnica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mong123
+5 / 7

A ona w tej chwili nie świeci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ggyi75tfvbju
0 / 0

To i ja sobie z facetami pogadam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aaa333
0 / 2

Zobacz, a ja znam Polskich olimpijczyków/Polskie olimpijki, którzy nie mają czasu na takie pierdoły jak na zdjęciu poniżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dghg
-2 / 14

ja je*ie, potężnie zaj8bało tym polskim cebulowym bólem dupy. Piękna dziewczyna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aaa333
-2 / 10

masz bardzo oryginalne pojęcie piękna. No, ale każdy ma do tego prawo. Zarówno tacy jakim ona się podoba, jak i dla których jej ciało jest mało kobiece.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ty
0 / 0

hgjgk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~qq
+5 / 7

Po ch... oglądasz zdjęcia takich lasek na instagramie, a potem na nie narzekasz? Sam napędzasz im popularność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gyjygjyiyu
-1 / 3

ha jakbym widział tylko dolną połowę ciała to bym pomyślał że należy do murzyna. murzyńskość i spalona skóra nie są seksowne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~keluhahahaha
+1 / 3

Ale ma ładne nogi skubana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~stefo
-1 / 1

nawet ładna :-) taki kaczuch

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jo
-1 / 7

oj tak :) piekielnie seksowna, bardzo ładna i utalentowana :) mieć taką kobietę to skarb ten kto będzie u jej boku będzie prawdziwym szczęściarzem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jo
0 / 4

mmmm piekielnie seksowna, bardzo ładna i utalentowana :* Taka kobieta u boku to skarb ten który będziej jej chłopakiem to prawdziwy szczęściarz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+1 / 1

Baba jak baba, jednym może się podobać innym nie, gusta są różne. Wg mnie brzydka nie jest, rewelacji też nie ma. To jakie swoje zdjęcia ktoś pokazuje na instagramie czy facebook-u to wydaje mi się, że pozostaje to tylko jego sprawą i nic nikomu do tego, jeśli nie narusza tym jakichś ogólnie przyjętych w społeczeństwie zasad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2017 o 18:54

avatar ~Robaczek_R
+1 / 3

Za mocno się spaliła, ale fakt jest super gorąca. Pochodzi z Podlasia więc jeszcze wiele błędów wizerunkowych popełni zanim nabierze dobrego stylu. Ta przesadna opalenizna i kolorowe paznokcie są tego dowodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 3

No tak 'SEKSOWNOŚĆ' - najważniejsze co trzeba zawsze dostrzec, omówić i docenić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cinek40
-1 / 1

Śliczna jest, ale charakter ma nieprzyjemny :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@cinek40 Znasz ją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cinek40
0 / 0

@VaniaVirgo Nie, obserwowałem dłuższy czas jej snapchata, ale może to tylko pochopny wniosek. To co dla mnie jest nieprzyjemnym ktoś inny może lubić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@cinek40 hm nie twierdzę, że jest miła, ale wiem też, że to co medialnie widać nie zawsze współgra z charakterem. Jest dużo osób, które sprawiają dobre wrażenie, a są zepsute i odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
0 / 0

Bardzo ładna, ale strasznie przepalona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+5 / 9

Przepraszam a ona na tych zdjęciach z instagrama co robi? Czym ona się różni od innych pustych lalek ze swoimi fotkami? Że sport uprawia i na olimpiadzie była? Fakt, to ją wyróżnia, bo robi w życiu coś więcej niż durne zdjęcia na portal. Ale te ostatnie niczym się nie różnią od tych od świecących tylko dupą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

No dopsz, piknie jest, ale o so chozi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~keinbiervorvier
+2 / 2

Wg mojej skromnej, subiektywnej opinii nie ma tragedii. Poza nogami. Nimi mogłaby kark skręcić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Zjarany Zbyszek
-3 / 3

Wbiłbym w nią mój oszczep.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paradiso
-1 / 1

Nogi są świetne, jak prawdziwa kobieta, a nie same kości, choć faktycznie stopy już niezbyt ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nimitz77
-1 / 1

Naprawdę piękna dziewczyna. Ale czy na dolnym zdjęciu ona właśnie nie świeci "dupą" no może w tym wypadku sexownymi nogami na Instagramie? Selfika sobie dla siebie zrobiła, zgubiła komórkę i ktoś ją znalazł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 2

Mi sie nie podoba, to moja opinia, kazdy ma inny gust.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 0

A na tym zdjęciu to co robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzanka256
0 / 0

drugie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lucian
0 / 0

... sama świeci d*pą i cyckami na instagramie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem