Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
283 294
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
0 / 0

@Hyberius - rękę, to jeszcze spoko!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+2 / 18

Ale słodziak :). Katolicyzm wcale nie jest lepszy. Problem polega na tym, że wychowanie często determinuje nasze myślenie i wybory. Zarówno doktrynalny islam jak i ślepy doktrynalny katolicyzm są do siebie łudząco podobne. Dotyczy to zresztą także doktryn politycznych. Katolicyzm np. XV w. był ideologią totalitarną tak samo jak islam jest ideologią totalitarną. Nie znaczy to absolutnie, że popieram ateizm. Ateizm uważam za ograniczenie umysłowe. Nalezy jednak odróżnić ślepe posłuszeństwo dowolnej doktrynie od Boga. To są w zasadzie kompletnie rózne rzeczy. Bogiem usprawiedliwiano zbrodnie z obu stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KapitanKorsarzPirat
+7 / 9

@Zibioff Polemizowałbym. Wystarczy odseparować od katolicyzmu takich terlikowskich czy cejrowskich i od razu ujrzysz inne, lepsze oblicze. Ja np jestem wierzący i daleko mi do przypadków, które wymieniłem. W wierze są inne drogi niż jakiś fundamentalizm czy poprawnościowa doktryna obecnego papieża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2017 o 14:05

avatar ~34567udsasdv
0 / 4

@Zibioff @Zibioff ateizm ograniczenie? wlasnie wiara w jakakolwiek wszechmocną dobrą i milosierną postac i zycie po smierci to ogranczenie umyslowe. Juz naukowcy okreslili, ze bardziej prawdopodobne jest to ze zyjemy niz że nie w symulacji. Jesteśmy jak roboty w serialu westworld, nasze kody sa napisane od okreslonego momentu dlatego nie wiemy jak powstal swiat itp. i wymyslamy sobie bogow. Nie ma roznicy miedzy wiara w boga a swietego mikołaja. Cos wyzszego od nas sie nami bawi, ale tego nie pojmiemy bo nie mozemy. Jestesmy komputerkami, jedno zycie i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~olek772
0 / 0

@Zibioff brak wiedzy i potem wychodzą takie kwiatki. Czytać dzieci, czytać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 0

@~olek772 Zamiast pisać takie protekcjonalne ogólniki to weź dziadziuś napisz coś konkretnego.
@~34567udsasdv Jacy naukowcy? Dowodzenie istnienia Boga jest kwestią rozumowania logicznego a nie skierowania teleskopu na czarną dziurę. CHoć i tak też można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bunt
+4 / 6

Tabula rasa. Miejsce ma już przygotowane, ale umysł jeszcze niczym niezmącony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartek000
-3 / 7

Bynajmniej. Nie widać prawackiego onr-wca tatusia ani pedofila w sutannie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~szach_mat
+3 / 3

W złym miejscu i złym czasie urodzili się Rosjanie okresu stalinizmu. Ateiści nie mieli nawet prawa myśleć. Natomiast ten dzieciak może zdecydować jaką drogą życia wybrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem