Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
- Dlaczego muszę płacić 
abonament RTV?
- Bo słucha pan radia, 
ogląda telewizję publiczną...
- Nie. Nie słucham radia, 
nie oglądam TVP.
- No, ale ma pan urządzenie, 
dzięki któremu mógłby pan oglądać. Trzeba więc płacić.
- W takim razie dacie mi 500+?
- A ma pan dzieci?
- Nie, ale mam urządzenie, dzięki któremu mógłbym mieć
by DawcaMocyWNocy
+
1119 1161
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar AVENinja
4 / 66

Pisiory nie odpuszczą abonemanetu. TVPIS to ich główna tuba propagandowa ale nie potrafią nią zarządzać i przynosi ona straty. Zaczynali z budżetem 2 miliardy na plusie a teraz też maja 2 miliardy ale długu, bo nikt tego gówna nie chce oglądać. Dlaczego trzeba podłączyć kroplówkę do tego żywego trupa z pieniędzy obywateli żeby mogli dalej szerzyć kłamstwa i ciemnotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2017 o 18:10

avatar rafik54321
0 / 54

@AVENinja Rozjeżdżasz się z prawdą. Każdy myśli że ten abonament zbiera TVP, ale to nie jest prawda. Pieniądze z abonamentu idą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. I to ona rozdziela pieniądze pomiędzy media. I nie tylko TVP, ale również i radio.

Mówisz o stratach w TVP? Śmiało - podaj źródło. Bo jak na razie to byłby chyba pierwszy przypadek kiedy jakaś instytucja zaczyna przynosić straty zamiast zaliczać plusy w tej kadencji.
I osobiście uważam że największy szajs właśnie nie leci w TVP, a w TVN (i nie będę wchodził w temat wiadomości które bywają fabrykowane). Mam na myśli taką sieczkę intelektualną jak "trudne sprawy, ukryta prawda 19+, szpital, szkoła itp". Zabawne że jest to na niemal każdym kanale wyjąwszy właśnie TVP.
Dodatkowo zauważ za co warto pochwalić TVP. NIE MA REKLAM W TRAKCIE FILMÓW! Są tylko pomiędzy nimi. Jak myślisz ile TVP traci na tym? Bo niestety na TVN czy polsacie reklamy mogą stanowić aż 25% czasu przeznaczonego na film (i tak np władca pierścieni w wersji podstawowej trwa 3 godziny, ale TVN przeznacza aż 4 godziny na film - to po prostu godzina reklam).

Znowu nazywa się TVN telewizją prywatną. Ale do kogo ona należy? Do niemieckiego molocha medialnego. Czyli też nie jest ani obiektywna, ani niezależna. Bo niemiecki moloch jest zależny od niemieckiego rządu, a TVN pośrednio również. UE jak i niemcy są otwarcie wrodzy wobec aktualnego rządu. To oczywiste, bo PiS chce przestać być "kolonią" UE. A to akurat bardzo mądre i dobre posunięcie. Dlatego TVN jest dla mnie równie wiarygodny co popisana ściana w kiblu na dworcu.

avatar ~ttttttt
1 / 13

@rafik54321 niech abonament leci poprzez milion instytucji, każdy wie kto jest docelowym beneficjentem. Nie mogę linkować będąc niezalogowanym, ale wpisz w google "TVP straty" i wyskoczy masa linków (co prawda piszą o 180 milionach z poprzedni rok, ale jeszcze dochodzą kredyty - w tym "zabezpieczone abonamentem"). PiS ma farta co do koniektury - fakt, ale co się zmieniło pod kątem funkcjonowania państwa? Światowa koniektura jest lepsza, ale PiS nie ma w tym swoich zasług. TVPiS nie oglądam, tak jak nie oglądałem TVPO, podobnie jak nie oglądam TVN - co miał na celu ten wzwód o badziewnym TVN? Jest masa ludzi, która nie ogląda TV bo wszystkie są badziewne. Dyskusja tutaj dotyczy patologii obciążania ludzi abonamentem.

avatar rafik54321
-4 / 12

@~ttttttt a dokładnie wiesz jak KRRT dyspomuje tymi pieniędzmi? Bo ja nie wiem. Może gdyby nie było tego abonamentu to wtedy na TVP byłaby taka sama masa reklam jak na innych stacjach?
Wszystko wychodzi na jedno. Tak źle i tak nie dobrze. W innych krajach również funkcjonuje taki lub inny abonament.

avatar wojtas9975
0 / 10

@rafik54321 w krajach zachodnich ściągalność abonamentu wynosi ponad 90%, w Polsce może 10%. Najlepsze w całej aferze jest to, jak jeden polityk powiedział aby nie płacić abonamentu, i co zrobił jego rząd przeszedł z karami po 1500 zł i tego to już nikt nie pamięta, a największe zamieszanie robi teraz właśnie ta partia która za swoich rządów mimo obietnic nic z tym abonamentem nie zrobiła

avatar rafik54321
-3 / 5

@wojtas9975 no ale to Polska zawsze jest ta zła XD... I gdyby ściągalność była tak wysoka, to może i sam abonament mógłby być niższy? Np 5ciokrotnie? A zyski i tak by było 2 razy większe w budżecie państwa.

avatar rafalinformatyk
-2 / 8

@AVENinja abonament POwinien być w prądzie a nie w PITcie, z jakiej racji dziecko które zarabia i mieszka z rodzicami na bulić haracz?

avatar viper_
3 / 5

JA SIE PYTAM...DLACZEGO ZABRANO NAM MLODYM (35lat) JEDYNE WOLNE RADIO I ZAMIENIONO JE NA TUBE PROPAGANDOWA? DLACZEGO ZAMKNIETO USTA I USZY SLUCHACZOM W CALEJ POLSCE? DLACZEGO WYCOFANO Z ETERU RADIOWA CZWORKE KTORA PUSZCZALA MUZYKE OTWARTA, OPTYMISTYCZNA, PUSZCZALA MUZYKE PONAD SCHEMATAMI KTORE OGLUPIAJA. CZYZBYSMY STANOWILI ZAGROZENIE? DLACZEGO RADIOWA TROJKA STAJE SIE RADIEM KTOREGO NIE MOZNA SLUCHAC? DLACZEGO ZMIENIA SIE PLAYLISTY I WYWALA NA BRUK MUZYKE NIOSACA IDEALY I POZYTYWNY PRZEKAZ. DLACZEGO PANSTWO AZ TAK DALEKO INGERUJE I LIKWIDUJE OSTATNIE PRZYCZULKI NORMALNOSCI W MEDIACH? W ZAMIAN DOSTAJEMY DISCO POLO NA SYLWESTRA.

avatar ~luki1111111
0 / 2

@AVENinja glupia jestes a za po to czyja to byla tuba propagandowa ??

avatar ~doris1234567890
0 / 2

@rafik54321 W TVP nie ma reklam w trakcie filmów, za to każdy film i program zaczyna się z 3-4 min. opóźnieniem bo lecą reklamy. Dodatkowo program trwający np. 40 min, w programie zajmuje 60 min, bo 20 min lecą reklamy). Brak głupich programów? Owszem. Za to wytłumacz mi jaką misję pełnią tureckie telenowele? Może wspierają polską filmografię? Nawet nie chce się wspominać o propagandowych wiadomościach i ewidentnym przekłamywaniu rzeczywistości.

avatar rafik54321
-1 / 1

@doris1234567890 wolisz 20minutowy blok reklamowy pomiędzy filmami (a w zasadzie na koniec filmu) czy kilka razy przecinany w trakcie filmu?

A jaką funkcję pełnią polskie seriale? Turecka czy nie turecka - co za różnica? Gry o tron też byś się czepiał? To przynajmniej są jakieś seriale. A te paradokumentalne sieczki dla ameb są tak mega sztuczne że szok, a wciska się kit że to "na foktoch" (celowy błąd ortograficzny).

Dziś nie ma w 100% obiektywnych mediów. Jednak TVP przyłapano raz na kancie. TVN - kilka razy. TVP zaprasza polityków opozycji do dyskusji. TVN rządu już nie. Więc TVP nie jest w pełni wiarygodne, ale jednak bliższe prawdzie niż choćby TVN.

avatar ~Taka_to_prawda
-2 / 2

@rafik54321 "Jednak TVP przyłapano raz na kancie. TVN - kilka razy. TVP zaprasza polityków opozycji do dyskusji. TVN rządu już nie. Więc TVP nie jest w pełni wiarygodne, ale jednak bliższe prawdzie niż choćby TVN."Ty to tak serio?Zdajesz sobie sprawe,ze jest odwrotnie?

avatar rafik54321
0 / 0

@~Taka_to_prawda tak? Interesujące... Nie mam zamiaru się kłócić, bo to nie ma najmniejszego sensu. Chcesz wierzyć TVN? Proszę bardzo, śmiem twierdzić że obudzisz się z ręką w nocniku...

avatar loloko
3 / 3

To słowa posła Pawła Szramka z klubu Kukiz’15.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mistrzgarg
-2 / 26

W każdym suwerennym kraju MUSI być telewizja i media KRAJOWE - PUBLICZNE ! i to jest w naszym suwerennym interesie. Jak takich mediów nie ma to szybko prym zaczynają przejmować media zagraniczne ( jak 80 % takich w Polsce TVN, fakty, gazety wyborcze ) i one już dobrze wiedzą co naszym obywatelom mówić żeby się niemcom podobało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lasek0110
7 / 13

@Mistrzgarg Zamieniłbym telewizję publiczną na dom publiczny, będzie mniej ku*wienia się, a i zyski wpadną.

avatar grandepaco
-1 / 3

@Mistrzgarg w Bośni i Hercegowinie nie ma publicznej, państwowej telewizji bo przynosiła wielkie straty

avatar wojtas4545
1 / 3

@grandepaco Bośnia i Hercegowina to jedno z najbiedniejszych państw Europy. Korupcja, przestępczość zorganizowana, nie ma co brać z nich przykładu. Jeśli chodzi o straty o których piszesz - państwowe media (w przeciwieństwie do prywatnych) mogą sobie pozwolić na niewielkie staty, to nie jest ich główne zadanie.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2017 o 0:17

avatar ~pozamiataneSucz
20 / 42

Dlaczego muszę płacić za cudze in-vitro? Bo mieszka Pan w Wa-wie a Hanka Gronkowiec tak chce!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 5

@Qbera Invitro NIE JEST forma LECZENIA bezplodnosci, a jedynie SPOSOBEN na OBEJSCIE problemu bezplodnosci. Dlategotez invitro NIE POWINNO byc refundowane. Dziekuje, dobranoc.

avatar Xar
0 / 4

Slyszales moze o leczeniu objawowym?
@AIkanaro tak jak noszenie okularow. Wiec tez nie powinno byc uznawane za leczenie?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2017 o 7:14

avatar mariachi77
2 / 2

Dlaczego muszę płacić na służbę zdrowia? Przecież jestem zdrowy, a ty potrzebujesz operacji za 5 milionów, która uratuje życie twojego dziecka. Płać se sam. Co mnie obchodzą twoje dzieci.

avatar AIkanaro
1 / 1

@Xar W zasadzie tak. Okulary nie sprawiaja, ze Twoj wzrok sie leczy. Okulary koryguja jedynie wade wzroku. Tylko nic mi nie wiadomo o tym by okulary byly refundowane. Przynajmniej te dla doroslych.

avatar Kamill500
-2 / 2

Musi pan płacić za in vitro, bo ktoś wpadł na pomysł robienia eksperymentów na dzieciach...

avatar VipeRsan
0 / 0

@AIkanaro: Oczywiście, że są. Musisz tylko najpierw z receptą wybrać się do oddziału NFZ w celu podbicia refundacji. Refundacja dla dorosłych to 70% ceny szkła. Oczywiście ceny szkieł NFZ ustala sam w związku z tym refundacja ta to jakieś groszowe sprawy (od kilkunasty zł za szkło do kilkudziesięciu) o ile kupujesz szkła z wyższym indeksem załamania światła czy z filtrami.

avatar Painkiler1
4 / 8

@adeksoch Dobre, uśmiałem się. Dajesz się też dymać w dupsko, jak każdy inny obok daje się dymać?

avatar ~Taka_to_prawda
4 / 4

@adeksoch @fiona123 stosując tą logikę dopłacisz do transportu miejskiego mimo, że nim nie jeździsz? Zapłacisz za możliwość dzwonienia do USA mimo, że nie dzwonisz? Zapłacisz za możliwość kupienia złota, mimo, że nie lokujesz w nim pieniędzy?

avatar ~stekil
-5 / 7

Ja pitole jakim trzeba być cymbałem.
Płacicie za odbiornik TV i RTV nie za to że możesz oglądać płacisz za sam fakt jego posiadania. Płacisz podatek za to że masz mieszkanie? Płacisz, nawet gdy stoi puste a ty jesteś na wakacjach.
Tak samo jest z prądem wodą itd.

avatar Xar
5 / 9

@stekil za wodę i prąd płacisz od zużycia. Nie za sam fakt, że masz gniazdko w domu. I to jest chore ze placisz za posiadanie czegos, co kupiles placac przy tym podatek.

avatar Lato1
2 / 2

Płacz, nie płacz... Zwał jak zwał. To że na całym świecie ludzie płacą abonament ,to nie znaczy że PL też musi. Widząc bunt jednego z państw, może się obudzą że brana jest kasa za NIC. Dlaczego mam płacić abonament za radio, tv? Kupiłam to za zarobione pieniądze​. Płacę za dekoder. A co najlepsze płacę i za prąd. Już Państwo PL na tym zarobiło. Chyba coś mi się należy?!

Nie dostaje 500+, ale ta kasa co wpadła w portfele, to przecież są pieniądze z naszych podatków. Tak jakby dosłownie biorąc ...nie dostano tych pieniędzy od rządu, tylko je zwrócił. Niesprawiedliwe, bo nie wszystkim.

avatar dawte
6 / 6

Jestem abonentem NC i im płacę daninę. W pakiecie kanałów mam te z TVP i uważam, że NC powinno im odpalać za to działkę - mnie to nie obchodzi. Tak samo dzierżawią np HBO i muszą płacić (z mojego abonamentu) za ich kanały. Proste? A co do ludzi odbierających tradycyjnie TVP - oglądają, niech płacą. Mimo tego, że nie jestem zwolennikiem PISu, przyznaję, że TV "z morałem" można zobaczyć najczęściej (ale nie tylko) na kanałach Kultura czy Historia. Mam jednak zastrzeżenie co do treści w Wiadomościach - z założenia to miała być propaganda, ale wyszła czysta wazelina. I tego nie popieram. Za to nie chcę płacić, bo sądzę, że za moje pieniądze Jarek, Antek i Płaszczak nie będą sobie "robić dobrze".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkPsychopath
7 / 7

Osobiście nie mam telewizora ani radia-nie widzę potrzeby. Ale zawsze mnie zastaniawiało po co płacić jakieś abonamenty, skoro jak kupowało się urządzenie to się wydało na nie w sklepie pieniądze, do tego płaci sie za prąd.... To przypomina cła na paliwo. Dojenie ludzi przymusowo tylko po to, żeby sobie kieszenie politycy mogli napchać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rimcem
5 / 5

@DarkPsychopath 500+ kosztuje, z pupy sie te pieniądze nie wezmą. Tzn mogliby walnąć jeszcze większą inflację, ale tu ryzykują rewolucją - w ostateczności zastrzelą kogoś i ue dostanie ku**icy, więc to nieopłacalny wariant.

avatar DonCzarny
1 / 1

Masz w domu nóż? Wobec tego trzeba cie aresztowac, bo masz narzedzie ktorym mozesz kogos zabic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rafikk222
6 / 6

Telewizja polska S.A.
Spółka akcyjna inaczej, nie podpisywała ze mną żadnej umowy w której zobowiązują się dostarczać mi dane usługi w zamian za pieniądze. To tak jakbym poszedł do sąsiada skosił mu trawnik i chciał od niego kasy mimo że on nie chciał bym mu ten trawnik kosił.
Więc TVP nie ma prawa egzekwować od mieszańców III RP jakichkolwiek pieniędzy bez podpisania wcześniej umowy, co innego gdyby to była telewizja państwowa, że należy do państwa a nie do prywatnej osoby, wtedy tak, może być nałożony podatek telewizyjny itd. ale spółka akcyjna podatków nakładać nie może dziękuję dobranoc, mam nadzieję że przeczyta to sporo ludzi i wyciągnie wnioski :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar EveTheMermaid
0 / 2

@Rafikk222 - brzmi ładnie, pięknie, ale rzeczywistość jest taka, że jak nie zdołają ściągnąć tego abonamentu dobrowolnie(czyt. Nie pójdziesz zarejestrować odbiornika na poczcie i nie zaczniesz płacić przez to), to sami będą chodzić po domach i sprawdzać, czy owy odbiornik masz. I nieważne, czy działający czy nie, zobaczą i zaraz będą kazali ci płacić. Już kiedyś tak robili i jeśli było się dostatecznie cwanym, to do domu się ich nie wpuszczało po prostu. Lub jak się teraz słyszy - będą nasze dane osobowe próbować egzekwować od dostawcow usług tv, co to po prostu brzmi jak zwykle działania mafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rafikk222
2 / 2

@EveTheMermaid Chodzić sobie mogą, na teren mojej posesji niech wejdzie tylko jedną nogą to dostanie przez łeb za próbę włamania a co :)

avatar maslo1
0 / 0

Z tym urządzeniem uważaj żeby cię za gwałt nie zamknęli a nie 500+ dali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mosiondz
1 / 1

na tej samej zasadzie możesz zostać skazany za gwałt bo narzędzie masz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~noddam
0 / 0

Ciekawa myśl. Zatem jeśli płacę podatki to należy mi się część świadczeń socjalnych, na które się składam? To ja głupi pracuję za pół darmo, a powinienem jeszcze zapomogę pobierać. Good logic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olabara
0 / 0

dlaczego mialbys fapac kiedy mozesz wejsc na ero.club i juz tego nie robic nie wiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gffghgfhsf
0 / 0

to na podstawie podobnego rozumowania
każdego faceta można skazać za gwałt conajmniej usiłowanie
bo ma narzędzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PZA9099
-1 / 1

Spokojnie, za chwilę państwo zacznie pobierać podatek na abonament RTV za sam fakt posiadania komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów jak i zwykłych telefonów. Przecież jest to logiczne że obecnie coraz mniej ludzi ogląda telewizor bo raz nie ma co oglądać, a to się chce oglądać to bez problemu można obejrzeć w internecie. Tak samo jest z radiem - radia mało kto słucha głównie z tego powodu że stacje radiowe w Polsce nie mają nic ciekawego do zaoferowania a to się lubi to zawsze można posłuchać przez internet. Również się nie zdziwię jak Państwo opodatkuje i zaakcyzuje internet bo wtedy byłyby zayebiste wpływy do budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem