Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Koleś wygrał 2 miliony w totka. Jednak to co, wydarzyło się potem, woła o pomstę do nieba
by SteveMcQueen
+
269 299
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
3 / 23

Ja bym kupił kilka mieszkań i wynajmował :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar naprawiaczlaptopow
-3 / 13

@rafik54321 Ja bym kupił lub zainwestował w jakieś centrum handlowe lub kamienicę gdzie mają być powierzchnie do wynajęcia na sklepy czy usługi, za to lepiej się kosi... ;)

avatar rafik54321
12 / 12

@naprawiaczlaptopow ok, ale trudniej to upilnować XD. No i trudniej o najemców... U nas w Toruniu np w centrum handlowym 25% stanowisk jest pustych a sama galeria ledwo wiąże koniec z końcem :/

avatar naprawiaczlaptopow
2 / 12

@rafik54321 Masz rację ale chyba jest łatwiej niż wynajmować mieszkanie, wynajmiesz takiemu a ten płacił nie będzie i nawet nie możesz go wywalić z mieszkania bo prawo nie pozwala :D

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 sierpnia 2017 o 21:30

avatar rafik54321
5 / 9

@naprawiaczlaptopow pozwala i to z hukiem, do póki nie ma meldunku ;) . A sam się nie zamelduje szybciej niż po pół roku... A jest też coś takiego jak meldunek czasowy... Np na 3 miesiące i przedłużasz pacjentowi ;) ... Na kolejne 3 i kolejne...

A na takich niepłacących są tematy... Przykładowo, zatrudniasz dwóch osiłków którzy będą "mieszkać" w tym mieszkaniu, a mają być nieprzyjemni dla lokatorów XD. Ewentualnie zdejmujesz zamki z drzwi. Wynosisz wszystkie meble, które są twoją własnością itp. Możesz nastawiać śmierdzących rzeczy... Da się ;) . Nikt długo takiego syfu nie wytrzyma XD.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 sierpnia 2017 o 21:33

avatar Onon
-4 / 8

@rafik54321 naprawiaćlnaprawiaćlaptopow za 2 miliony to dostaniesz 1 mieszkanie w Sopocie. To są gorsze.

avatar rafik54321
5 / 5

@Onon ciekawe, bo w Toruniu to byś mógł dostać nawet 10 mieszkań M2 :) . Choć raczej celowałbym w 7, bo to podatki, to pośrednicy i inne nieprzewidziane koszta :) .

avatar naprawiaczlaptopow
0 / 2

@Onon Myślę, że masz na myśli apartament a nie o zwykłym mieszkaniu:) Nie myślałem o sopocie, wystarczyłoby mi wynajmować w moim 50 tyś mieście, zachłanny nie jestem i jak wspomniałem najlepiej by było wziąć wynajmować jakieś powierzchnie na handel i usługi :)

avatar grimes
1 / 7

@rafik54321 No to źle byś zrobił, bo w Polsce prawo działa mocno na niekorzyść wynajmujących, jakby ktoś ci robił gnój w mieszkaniu to byś nie mógł go wywalić, takie mamy prawo do dupy. "pozwala i to z hukiem, do póki nie ma meldunku" Nie pozwala.@naprawiaczlaptopow Na postawienie centrum handlowego nie wystarczyłyby ci 2 miliony.

avatar rasizm45
3 / 3

@naprawiaczlaptopow Moim zdaniem powoli, biznes może się nie opłacić albo ktoś z tobą wygra. Nieruchomości są prostsze, na mieszkania zapotrzebowanie będzie jeszcze długo (do czasu aż firmy same będą lokować pracowników).

avatar grimes
-2 / 4

@rafik54321 Czekaj, chcesz pod swoim dachem trzymać kogoś bez umowy najmu? Dobrze się czujesz? Nawet ja bym nie zapłacił, bo po co? I co zrobisz jak nie zapłacę? Posiedzę do czasu, aż mnie nie wywalisz, za darmo. Ktoś tutaj nie jest into biznes.

avatar rafik54321
0 / 4

@grimes a w którym momencie powiedziałem że bez umowy? W żadnym. Ale umowę możesz sformułować jak chcesz. Możesz zapisać w nim okres wypowiedzenia umowy na np tylko tydzień. Wtedy umowa przestaje obowiązywać a to oznacza brak prawa do przebywania w mieszkaniu.
Nie myl umowy z meldunkiem. To meldunek daje ci prawo do fizycznego przebywania w mieszkaniu. Ale aby się zameldować musisz mieć zgodę właściciela lub przebywać w mieszkaniu dłużej niż pół roku przy czym musisz to udowodnić.

avatar Moj_Kot_Lubi_Miauczec
-3 / 7

@rafik54321 Meldunek nie jest potrzebny, żeby mieć problem kogoś wywalić. Jest takie coś jak ochrona posiadania, nie możesz kogoś wyzuć z posiadania choćby było ono bezprawne. Dlatego, też właściciel nie może wejść do najmowanego mieszkania bez zgody najemcy. Nie można zmienić zamków, ani wyłączyć mediów. Wynajęcie dodatkowej osobie to jest myśl, zależy co jest w pierwotnej umowie najmu. Jeśli wejdziesz komuś do wynajmowanego mieszkania (nawet jeśli nie jest zameldowany) i wymienisz zamki, to sprytny człowiek na drugi dzień składa pozew o ochronę posiadania albo o odszkodowanie. I sprawę tę wygra. Poza tym nie możesz skrócić czasu wypowiedzenia do okresu krótszego niż ustawa przewiduje. Także tygodniowy okres to możesz sobie wsadzić jeśli w ustawie jest miesiąc. Prawo nie przewiduje, że mieszkanie ma być w stanie bardzo dobrym a w stanie niepogorszonym. A jak wykażesz jaki był stan mieszkania w chwili podpisania umowy i bez protokołu zdawczo odbiorczego? Nie wykażesz, a najemca będzie twierdził, ze tak było jak przyszedł. Sprawa w sądzie będzie rozstrzygnięta na twoją niekorzyść, bo to na tobie ciąży obowiązek udowodnienia twierdzenia. Zanim zacznie się głosić farmazony warto zapoznać się z tematem.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2017 o 13:23

avatar rafik54321
-2 / 2

@Moj_Kot_Lubi_Miauczec interesujące - moi rodzice przez dobre kilkanaście lat wynajmowali mieszkania i nigdy tak nie było ;) .

avatar b1art
31 / 37

Serio... wygrał i pierwsze co zrobił to się pochwalił na Facebooku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WodaOaza
18 / 18

@b1art To zaproszenie dla złodziei czy porywaczy.

avatar preskot
1 / 1

a ludzie ot tak po prostu uwierzyli... kierowca autobusu klaskał?

avatar grimes
6 / 14

Ej, to wina zwycięscy, że obraca się w takim towarzystwie. Aż za dużo to o nim mówi. A tak w ogóle to rodzice źle doradzili. Masz 2 miliony i pracuj? No to z głową trzeba wydać pieniądze... Ale ten demot i tak nie jest prawdziwy na bank, jakoś nie wierzę, żeby rodzice pisali na fb zamiast zadzwonić czy się spotkać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomekABCD
11 / 11

@grimes, a Ty co byś doradził swoim dzieciom? ponad 90% pierwszych firm bankrutuje w przeciągu 3 lat od założenia, podobne statystyki są z ludźmi, którzy wygrali fortunę na loterii, w usa, chyba tylko ok 10 % w kilka lat po wygranej nie sięgnęło dna, najczęściej ćpając lub chlając, praca to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale dobra praca, to także sposób na życie i na ubogacenie swojej duszy, co do facebooka, to jeżeli ma się 200 znajomych to zawsze znajdzie się osoba zachłanna i odważna, żeby wystosować prośbę o 3tys. zł, więc to nic nie świadczy o tym hipotetycznym zwycięzcy na loterii,

avatar grimes
0 / 0

@TomekABCD Dokładnie tak! Jak ktoś jest zielony to bankrutuje. Ale nie o to chodzi, chodzi o to, żeby zakładać te firmy i zakładać i wciąż dążyć do perfekcji. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. A jak już kase się ma to trzeba ją wydawać z głową, a nie kupować wille czy jachty...

avatar TomekABCD
0 / 0

@grimes to co byś doradził swoim dzieciom?

avatar grimes
0 / 0

@TomekABCD Jakby były przedsiębiorcze to firme, jak nie to wydawanie z głową.

avatar Gambini
22 / 22

Prawda może być taka, że autor tego badziewia nic nigdy nie wygrał, nie ma byłej, ani obecnej dziewczyny, wisi kasę koledze, a rodzice powtarzają mu, żeby nie zajmował się głupotami w internecie i przestał żyć marzeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dragoo
-1 / 3

Matka- głos rozsądku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-1 / 1

ciekawe kto ci dał minusy...

avatar mosowski
0 / 4

2 miliony? Kiedy to bylo 10 lat temu? Teraz wygrane chodza jakos miedzy 30-40 milionow. Za 2 miliony to można sobie kupic dom w krakowie (ok miliona) i nowe ferrari (też ok. miliona). Takie to są teraz "wielkie pieniądze".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uo99
0 / 2

@mosowski po 2 mln ludzie wygrywali, kiedy komputer jeszcze nie decydował jakie liczby padną

avatar lasek0110
-1 / 5

@uo99 Komputer nie decyduje o tym, jakie liczby padną. Ja to robię. Raz w tygodniu, w środę o 18:30, ustawiam wyniki na najbliższy tydzień. Ponadto ręcznie wprowadzam wyniki losowań do 18 milionów automatów losujących, żeby mieć kontrolę nad tym, kto wygra. To żmudna i trudna praca, ale w wolnym czasie śmieję się z idiotów, którzy na słowo 'rachunek prawdopodobieństwa' czy 'statystyka' dostają palpitacji serca.

avatar ~sgedhh
2 / 4

@lasek0110 A myślisz, że przy takich pieniądzach faktycznie wchodzi w grę jedynie rachunek prawdopodobieństwa i statystyka?
Dlaczego jest tyle czasu pomiędzy zamknięciem kolektur a losowaniem, dlaczego kule nigdy nie są przezroczyste? Wpisz sobie w google "Serbia skandal lotto" i zobacz kobietę jasnowidza w akcji.

avatar lasek0110
2 / 2

@~sgedhh Wpisz sobie w Google dwa pojęcia - symbol Newtona oraz kombinatoryka. To nie boli. Skoro wysuwasz oskarżenie, że Lotto jest ustawione, to jest to raczej Twoja broszka, żeby podać linki. Od razu uprzedzam:
- Super Express to gówniane źródło
- teorie-spiskowe24.pl też
- artykuły zawierające słowa "skandal", "spisek", "oszustwo" czy "szok" są gównianymi źródłami, twórcy takich artykułów mają gówno we łbie, tak samo jak ludzie, którzy cytują ten syf jako coś wiarygodnego
Ponadto argument o Serbii jest argumentem debila, gdyż nie rozmawiamy o Serbii, lecz o Polsce. Na dzień dzisiejszy (12 sierpnia 2017) roku NIKT nie był w stanie przedstawić choć JEDNEGO dowodu na manipulowanie wynikami polskiego lotto. Podkreślam - polskiego, nie serbskiego, kazachskiego, azarskiego, brazylijskiego czy ch*j wie jakiego. Najlepszym oszustwem jest zwykła matematyka, ponadto polecam poczytać statystyki lotto - łogurwa, one są dostępne publicznie! Jak ktoś nie jest amebą umysłową i ma minimum pojęcia o matematyce to wie, że jeżeli prób losowych są miliony, to wyniki będą mniej więcej równo rozłożone - dokładnie z trendem losowym. Kasyno zawsze wygrywa - "szóstka" jest tylko jedna, a pula ze sprzedaży kuponów wcale nie taka mała. TS zawsze zarobi, stopa zwrotu jest potężna. Proszzzz...
http://www.lotto.pl/lotto/wyniki-i-wygrane/statystyki
Skąd tyle kumulacji ostatnio? Tyle co zawsze. Czy słowo "marketing" coś Ci mówi? Im więcej kuponów się sprzeda, tym lepiej, tak więc nagłaśnianie kumulacji sprawia, że ludzie chętniej kupują kupony.

Idę się schować do mojego leża, jak to Reptilianie mają w zwyczaju. Oby tylko się nie wydało, że rządzę światem i podstawowymi prawami matematyki...

avatar ~sgedhh
-1 / 1

@lasek0110 Jeżeli uważasz, że wszystko w tym kraju odbywa się zgodnie z prawem i wszyscy są uczciwi, to mogę tylko ubolewać nad twoją łatwowiernością. Myślisz, że tak ogromny biznes mógłby wpaść przez jakąś głupią pomyłkę? Myślisz, że byli pracownicy nie podpisywali umów, które im zakazują mówienia czegokolwiek, co mogłoby ukazać lotto w negatywnym świetle, że mogliby cokolwiek wynieść z tej firmy lub ot tak opowiadać sobie o różnych jej tajemnicach? Myślisz, że w ogóle mówiono im o wszystkim? Każdy skupia się jedynie na swoich obowiązkach.
Tobie słowo "marketing" widocznie nic nie mówi. Jak myślisz, więcej zakładów ludzie kupują gdy jest kumulacja, czy gdy jej nie ma? Oświecę cię - oczywiście, że twórcy gry zarabiają więcej podczas kumulacji, to one napędzają popyt, więc kumulacje leżą w ICH INTERESIE. Jeżeli jednak robiono by je cały czas, to mogłoby się to wydać nieco podejrzane.
Teraz wyobraź sobie, że chcesz wypłacić ludziom jak najmniej pieniędzy. Masz wszystkie wprowadzone przez ludzi kombinacje w swojej bazie danych. Nie lepiej byłoby dla twojej kieszeni, gdybyś co jakiś wybrał taką kombinację liczb, która padła najrzadziej lub wcale? To lotto ma zarabiać możliwie najwięcej, nie gracze. To jest cel istnienia tej gry. Dodatkowo, jeżeli nie ma jakiejś większej wpadki, to lotto nie jest w żaden sposób kontrolowane. Jaką masz pewność, że to właśnie tyle masz do wygrania, że właśnie tyle kupiono losów?
Statystyki udostępniane publicznie? Proszę cię... Czy ktokolwiek udostępnia publicznie coś, co może go skompromitować?
Co ma Serbia do Polski? Hmm, może to, że mamy dokładnie takie same maszyny, od tego samego producenta? Jeżeli tam dało się robić wałki, to u nas jest to niemożliwe? Myślisz, że tylko tam twórcy gry byli łasi na pieniądze, a u nas już nie są? Mam nadzieję, że wreszcie zrozumiałeś o co z tą Serbią chodzi.
Co do kasyn, to chyba oczywiste, że część osób naprawdę wygrywa. Tak działa wabik. Jeżeli chciałbym zrobić jakiś gruby wałek na loterii, to chyba logiczne, że części osób naprawdę dałbym wygrać, ba, nawet zdecydowanej większości. Musiałbym być skończonym idiotą, aby ustawiać absolutnie każde losowanie. Typowa dychotomia myślenia – jeżeli ktoś oszukuje, to cały czas.
Czepiłeś się tego durnego prawdopodobieństwa, ale za żadne skarby nie potrafisz myśleć troszeczkę szerzej, spojrzeć z punktu widzenia twórcy gry i jego potrzeb, zastanowić się co dla niego byłoby korzystniejsze.
Chcesz, graj, ja ci nie bronię. Ja absolutnie nie wierzę w to, że wszystkie losowania były tam przeprowadzone w 100% uczciwy sposób.

avatar lasek0110
0 / 0

@~sgedhh Przeczytałeś, co Ci podesłałem czy też magiczny znaczek % Cię przeraził? Za dużo cyferek?

avatar ~sgedhh
0 / 2

@lasek0110 Twoja naiwność mnie bardziej przeraziła.

avatar ~sgedhh
-1 / 1

@lasek0110 PS A w ogóle przeczytałeś (i zrozumiałeś) to, co napisałem, czy zadanie przerosło?

avatar majek85
8 / 8

27 okrążenie demotywatorów robi ten obrazek. I wiadomo że to ściema
Rodzice niby nie dzwwonią tylko pisza na fb odnośnie 2mln złotych?? Powinien być Ban za setne wstawianie tego samego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 1986Andy
0 / 0

@majek85 : Tutaj nie banuje się nawet za niezgodne z regulaminem nagie pośladki i cycki.

avatar ~JestęCzubkię
-1 / 1

Lokata i pracuj dalej. Co za przyziemne sukinkoty. Ja to bym przehulał wszystko w Atlantic City tzn. w Sopocie, stawiałbym wszystkim moim przyjaciołą z fejsbuka, zażywał drogie a nie tanie narkotyki, piłbym alkohole z wyszszej półki np. Soplicę ostrenrzynowom i obstawiałbym wyścigi konne i mecze kraksy co nie. A później bym przekupił ksiendza i poszet do nieba, bo przeciesz to od niego zalerzy czy tam pujdę czy nie. Cześ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"...A później bym..."
Mógłbyś się w porę nie zorientować i przehulać wszystko. Wtedy miałbyś długi i nie przekupił ksiendza (księdza).
:-(

avatar zxhb
0 / 0

które już to okrążenie internetu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rsttttttttths
0 / 0

Jasne. Ale najpierw trzeba było się pochwalić na jakimś portalu, że się wygrało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem