Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
17 34
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~panmajk
+1 / 5

Powiem więcej, te 6,4 mld km to jest nic, obserwowalny wszechświat ma wielkość 92 mld lat świetlnych, nasza galaktyka - droga mleczna, jest niewidoczną kropką na jego tle. Ludzkość nieprędko dotrze nawet do najbliższej gwiazdy, nie mówiąc o załogowej podróży. A to tylko to co widzimy, nie wiadomo co jest po za obserwowalnym wszechświatem. Zawsze się dziwiłem, że ktoś może uważać, że jak ktoś coś naukowo udowodnił to jest to zaprzeczenie istnienia Stwórcy - dla mnie to nielogiczne. Moim zdaniem odkrycia naukowe pozwalają na cząstkowe lepsze zrozumienie stworzonego przez Boga świata, liczby i ich zależności (np fibonacci) albo chociażby samo DNA dowodzą jak wielki umysł to wykreował a nadal nie ma dowodów, że to się wzięło z niczego. Jak zostaje odkryty jakiś wzór matematyczny, to on jest właśnie ODKRYTY a nie wynaleziony przez człowieka i bynajmniej nie jest to dowód na nieistnienie Stwórcy, cały świat działał i będzie działał tak samo czy człowiek ma o nim wiedzę, czy nie. Człowiek patrzy na świat inaczej niż Bóg i doszukuje się prawdy na własną rękę a każdy wierzący w Boga wie i rozumie jakim ograniczonym prochem jest człowiek w porównaniu do Boga. Niektórzy chrześcijanie interpretują Biblię pod kątem istnienia innych światów akurat, mamy według nich być światem, który jako jedyny zgrzeszył przeciw Bogu i jest odcięty od doskonałych światów bez grzechu, bo nigdzie nie jest napisane, że my, ludzie, jesteśmy jedyni we wszechświecie - ale nie chce mi się szukać teraz wersetów więc możecie śmiało się nie zgodzić z istnieniem takiej interpretacji ze względu na brak źródła. Koniec końców w mojej ocenie człowiek jest wart takiego wyróżnienia w całym wszechświecie, ponieważ Bóg kocha go nieskończoną i bezwarunkową miłością, i przygotował mu miejsce w niebie którego nie jest sobie w stanie nawet wyobrazić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gllc
+2 / 4

Chrześcijaństwo nie ma monopolu na Boga. Kto wie, może za kilkaset lat Biblia wyląduje obok mitów greckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rettes
0 / 4

nic dodać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xDragon
+4 / 4

aha koleś napisał długi i konstruktywny komentarz i dostał minusy zato komentarz o treści "nic dodać" jest lepiej oceniany świetnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sajles92
0 / 0

A ja tylko dodam że zdjęcie zostało zrobione przez sondę kosmiczną Voyager wystrzeloną w 1977 roku przez NASA i która aktualnie znajduję się już poza układem słonecznym w przestrzeni międzygwiezdnej. NASA przewiduję utratę kontaktu z sondą na 2025 rok kiedy ta wyczerpię do końca prąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2017 o 7:39

G konto usunięte
-1 / 1

Ateizm: Arogancka wiara, że ten złożony z miliardów galaktyk wszechświat nie został stworzony dla nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem