Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
331 364
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~ArthurNeo
-3 / 5

To nieprawda. Ziemia już dawno nie jest w stanie wytworzyć takiej ilości zasobów aby zapewnić każdej istocie godne życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gto65
+10 / 12

Afryka jest najbogatszym i najżyźniejszym ze wszystkich kontynentów, można by się wykłócać, że Azja, ale tam ogrom terenów to tundra, zimą niemal niedostępna dla ludzi.
W Afryce są ogromne połacie tak żyznych gleb, że wyżywiłyby spokojnie wszystkich ludzi świata plus inwentarz w postaci zwierząt. Do tego przeogromne złoża złota, diamentów, rubinów etc...
Biały człowiek na tym mało znaczącym cypelku jaki się zwie Europa zbudował imperium, które swego czasu władało resztą świata, a oni mając takie zasoby wolą sięgać po zasiłki od białych.
I tak, to wina białych że Afryka się nie rozwija, ale ta wina to wysyłanie dotacji - zasiłków, które wyniszczają całe narody.
Jak mówi mądre powiedzenie daj człowiekowi rybę to zje rybę i dalej będzie głodny, daj mu wędkę a sam sobie nałapie.
Podam przykład Liberii, jest tam państwowy zakaz, aby osoby prywatne kopały studnie. Woda jest własnością państwową i cały czas jej brakuje, ludzie umierają z pragnienia. Dlaczego? Powiecie, że pewnie zasoby są ograniczone? Otóż nie! Wody jest pod dostatkiem w źródłach podziemnych płynących przez kraj, ale pod powierzchnią ziemi. Władza każe umierać ludziom z pragnienia bo dostaje rocznie 40mln $ od Europy na rozwiązywanie problemów z wodą...
Jak najlepiej pomóc Afryce? Nie pomagać tylko inwestować, jak to zresztą robią Chińczycy i tam gdzie inwestują powstaje infrastruktura i względne bogactwo w porównaniu z krajami gdzie ich nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

@gto65 Mógłbyś mi podać jakieś źródła o tej pomocy dla Liberii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gosc101
+2 / 4

To wynika z tego, że wytwarzanie zbyt dużej ilości żywności i wyrzucanie części z niej po prostu wciąż się opłaca. Nie zrozumcie mnie źle, ten ogrom żywności jest wytwarzany dlatego, że jest to opłacalne, a wiecie co jest nie opłacalne? Dzielenie się żywnością z potrzebującymi. Jeśli każdy głodny były żywiony, każdy spragniony pojony i generalnie miałby zaspokajany swoje potrzeby to kto by za to płacił? Ci, którzy pracują i to nawet nie koniecznie ciężko, ale robią to z czego są pieniądze. Problem w tym, że ja np nie chce płacić na innych, tak myśli całe mnóstwo ludzi, cóż jest to generalna tendencja tych, którzy nie potrzebują jałmużny od państwa. Problem w tym, że ci, którzy radzą sobie słabiej pracują bo muszą, bo chcą przeżyć i zaspokoić swoje potrzeby i ci ludzie nie będą pracować jeśli tak czy inaczej ich potrzeby będą zaspokajane.
W Rosji za Lenina był głód choć ludzi zmuszane do pracy, dlaczego? Bo co rolnika obchodzi jak dobre ma zbiory jeśli i tak musi je oddać państwu? Będzie się obijał na tyle na ile to możliwe i skupiał się na tym jak przywłaszczyć sobie część produkowanej przez siebie żywności by się góra nie zorientowała. To proste oczywiste i ludzkie myślenie.

Wracając do sedna: Nikt nie daje murzynom w Afryce żywności (na dużą skale) chyba, że mu się to opłaca (fundacje i inne tego typ dają bo przy okazji oszukują na podatkach). Jeśli chcecie zmusić ludzi do robienia tego co im się nie opłaca, musi im ograniczyć wolność co spowoduje bierny opór czyli zmniejszenie efektywności pracy i ciągłe próby oszukania państwa by temu zapobiec trzeba nadzorców i bum mamy ZSRR jak się patrzy... dobra robota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~11111111111111111111111
+5 / 5

Z jednej strony myślimy sobie o niesprawiedliwym podziale dóbr, chcielibyśmy żeby każdy miał przynajmniej minimum potrzebne do godnego życia. Kiedy raz ludzie przeszli od teorii do praktyki wyszedł im komunizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
0 / 0

Wkurza mnie gadanie o przeludnieniu... to tylko kwestia dystrybucji zasobów..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@Kocioo Gdyby pieniądze dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie rozdzielić między całą populację, to każdy dostałby tylko kilkadziesiąt dolarów.

Jak chcesz dystrubuować wodę i żywność do rejonów gdzie jest permanentna susza, a głód to wynik tego że płodzą więcej dzieci niż mogą wyżywić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-3 / 3

@Prally ... Wszyscy ludzie tak robią z jakiś powodów... tam gdzie jest bieda.. rodzi się najwiecej dzieci... a tam gdzie bogate społeczeństwa mniej...to jakis atawizm... ludzie rozmnażają się aby przetrwać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@Kocioo To zwyczajnie dowodzi, że ludzka cywilizacja jest nieudanym eksperymentem. Im wyższy jej poziom, tym większe problemy. Tymczasem wszystkie inne gatunki, zamieszkujące Ziemię, doskonale sobie radzą nie budując cywilizacji. Człowiek przez długi czas też się bez niej obywał.

Dla mnie jest to pośredni dowód na niezasadność poszukiwania we Wszechświecie innej cywilizacji podobnej do naszej. Nasza cywilizacja to raczej fanaberia (i - jak rzekłem - nieudany eksperyment jednego gatunku) a nie norma, do której każde życie, jeśli gdzieś istnieje, powinno dążyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2017 o 21:52

avatar ~hjlk
0 / 0

ma!
ale...
ale dzisiaj, jak ludzi bedzie 2x 3x więcej to już nie bedzie miała.
musi istniec jakiś czynnik limitujący populację.
jest to przykre ale prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

Tak i dlatego nie mgę kupić w sklepie pietruszki... chciałem ale władza przywłaszczyła ją do siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 2

Eee tam, Afryka. Słuchaj lepiej tego: mieliśmy dobrą wodę z ujęcia Polanki, ale zabrał ją sobie KSIUNDZ. I trzyma! A nam dali truciznę ze Straszyna, z chlorem! To autentyk, oddający stan umysłu z końca lat 80-tych, rejon Gdańsk-Oliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

Pewnie, ze ich nie brakuje. Po prostu, trudno zakładać że jak zbudujesz sobie wioskę na pustynii i machniesz 10 dzieci, to ci wystarczy wody i jedzenia dla wszystkich...
Problemem nie jest ilość dóbr, tylko ich dostępność i transport.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LinguaPura
0 / 0

Myślę, że gorzka prawda mogłaby okazać się o wiele gorsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jellycrusher
0 / 0

Jacy "ludzie przy władzy"? To właściciele i udziałowcy koproracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xyzt
0 / 0

nie prawda, w Afryce nie myślą co będzie za miesiąc czy dwa tylko myślą co zrobić aby dziś było dobrze,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sadsadsadq
0 / 0

Szkoda, że rozmnażamy się na ilość, a nie na jakość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem