Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Drobne nieporozumienie...
by milykot98
+
145 159
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Slav26
11 / 13

Dlaczego zamazałeś podpis Andrzeja Mleczki, autora tego rysunku?! Nie podałeś również źródła! MINUS choć rysunek super!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KapitanKorsarzPirat
0 / 0

Cóż, każdy monarchista ma mentalność psa łańcuchowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar daro97
0 / 0

@KapitanKorsarzPirat Co jest lepszego od monarchii, z bardzo dużą rolą konstytucji, w której rola władcy ogranicza się do stosunków zagranicznych?

avatar KapitanKorsarzPirat
0 / 0

@daro97 republika, ale dziwnie mylona demokracją, chyba świadomie w celu propagandowym. Tak BTW zanim powiesz, ze ją mamy to luknij nawet na definicję na Wiki na szybko.

avatar daro97
0 / 0

@KapitanKorsarzPirat To kto ma wybierać władcę i dlaczego osoba mająca mało czasu na nacieszenie się i dorobienie na rządzeniu, miałaby lepiej dbać o interesy państwa, od osoby, która jeśli rozwali państwo, pozbawi własne dzieci genialnego zycia?

avatar KapitanKorsarzPirat
0 / 0

@daro97 Nikt, bo nie byłoby wybierania żadnego władcy. Zastępowanie demokracji monarchią, która przez pryzmat historii udowodniła, że to przeżytek zwieńczony rewolucjami jest mocno nieefektywnym pomysłem. w mojej ocenie państwo powinno być maksymalnie minarchiczne i to nie tylko w kwestii gospodarczej, bo wiem, że solidaryzm społeczny to mit i dobra bajka dla dzieci. Poza tym jako niezależny podmiot nie zamierzam pracować i oddać część mojej prywatnej, spieniężonej własności na utrzymywanie króla i jego bachorów. Monarchiści są żałośni. Tak bardzo narzekają na postkomunistyczną nomenklaturę, że w zasadzie korzysta z tego z czego korzystałby monarcha a mimo to tego drugiego wywyższają jak chłop w dybach, który tęskni z arystokratycznym butem. Monarchia jest przeżytkiem, podobnie jak wspólnoty plemienne,z którego ten pasożytniczy system się wyłonił i był w jakiś w sposób legitymowany przez komunistyczną dyktaturę bloku wschodniego.

avatar daro97
0 / 0

@KapitanKorsarzPirat Kto ma strzec ludzi przed innymi ludźmi, albo, przede wszystkim, przed innym państwem, które będzie chciało zniewolić obywateli Twojego raju? I nie widzę za bardzo by ludzie garnęli się do opłacania kraju, jeśli nie muszą, zwłaszcza jeśli by nie widzieli, żeby ten ku*as, Nowak zza płotu, płacił. Ludzie są głupi, a Ty, jako nie głupia osoba musiałbyś płacić za pięć innych osób, by osiągnąć tyle samo bezpieczeństwa co w moim kraju. To jest uczciwsze? A może to, że ktoś nie płacąc za usługę, korzysta z niej? Zakładając, że żyjemy w mojej Polsce, a koszt utrzymania rodziny króla wynosi 200 tysięcy miesięcznie (bardzo optymistyczne założenie), to zamiast 200 złotych musiałbyś płacić 200,01 zł. Zresztą ok, władca może nie jest potrzebny, ale państwo jest, dopóki istnieje choć jedno inne państwo.