Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
118 132
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rambo8589
-1 / 7

Tak.. Inka. Dziewczyna, która zginęła z rąk oprawców nazistowskich. Dziewczyna, która w chwili śmierci zachowała zimną krew prosząc o przekazanie informacji swojej babci.
Szanuję tych ludzi, naprawdę.
Ale to co dzieje sie ostatnio w Polsce - ta "MODA na patriotyzm" - to jest jakieś chore. Ludzie zaczynają wycierać sobie mordy ideologicznymi hasłami. Ubierają się w odzież z flagami itd. A tak naprawdę większość z nich nie wie po co to robi. Nawet nie interesuje ich Polska. Stało się to po prostu modne... Tak to były ważne czasy, tak ludzie ginęli bysmy mogli mówić po Polsku. Ale co tak nagle was olśniło? 10 lat temu nikt tego jakoś nie gloryfikował...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+5 / 5

@rambo8589 Zadziwiający jest fakt, że dopiero teraz rozpoczął się ten proces - być może wcześniej żyło zbyt wielu świadków tamtych wydarzeń i swoimi wspomnieniami psuli kreowaną idylliczną wizję "bohaterskich bojowników".
Warto wspomnieć, że imieniem Józefa Kurasia działającego "w dosyć kontrowersyjny" sposób po 1945 na Podhalu, nazwano ulicę w Łodzi, którą jednak w 1999 roku przemianowano na Złotniczą.
Jedno zdanie z dyskusji, jaka wówczas miała miejsce:
Cytat:
"Ale zobaczycie, za kilka lat, jak poumierają ostatni świadkowie, to go zrobią świętym. Poczekajcie jeszcze kilka lat."
I tego właśnie jesteśmy świadkami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
0 / 0

@rambo8589 Cieszy mnie to, że napisałeś o szacunku dla ważnych dla nas osób. Poniekąd jest to prawda, że jakaś część ludzi kieruje się modą, ale… ci których ja znam i rodzina, z której pochodzę nigdy się modą na patriotyzm nie kierowali. Ojczyzna, ziemia od innych droższa i pamięć o tych, dzięki którym jesteśmy tym kim jesteśmy – sobą, Polakami zawsze była wśród nas żywa, choć nie zawsze można było o tym mówić głośno. Odkąd pamiętam rozmawiało się w rodzinie i wśród znajomych o bohaterach tych dalekich i tych bardzo bliskich, o tych, którzy nie wrócili. Są wśród nas pasjonaci historii, rekonstruktorzy, deklamatorki... Bardzo starsi i bardzo młodzi.
Znając naszą najnowszą historię i pamiętając to i owo myślę, że Naród nasz, który przez wiele dziesiątków lat nie mógł manifestować patriotyzmu i musiał milczeć teraz odrabia tamte straty, a może czerpie z możliwości mówienia szczerze o tym, co drogie. Nasz hymn „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” wprost nam mówi, że to my jesteśmy Polską. A do nas należy pomóc tym, których nie interesuje Ojczyzna odnaleźć ją w sobie. Jednym ze sposobów jest przybliżanie historii postaci ważnych dla Narodu i często przez lata skazanych na zapomnienie. To jest właśnie nasza rola: ocalić ich poświęcenie dla potomnych i przekazać tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce patriotyzmu naszą wiedzę i miłość do Ojczyzny.
Teraz ludzie przeżywają kolejne identyfikacje ciał z Łączki, kolejne historie tych, którzy zginęli. Ale co będzie za 50 lat? Czy naszych bohaterów znów nie pokryje patyna zapomnienia? I właśnie o tym byśmy pamiętali również za kilkadziesiąt lat o tych, którzy oddali życie i przekazali naszą wiedzę młodszym tak by nigdy nie zginęła jest ten Demot. Pamiętajmy...

@sliko Czy wszyscy byli święci? Czy należy się hołd wszystkim? Na pewno nie. Ale nie możemy zapomnieć tych, którym zawdzięczamy tak wiele i którzy mogą być i są przykładem dla nas i naszych potomnych szczególnie w tak specyficznych czasach w jakich nam przyszło żyć. Nie jestem za gloryfikacją wszystkich jednak zastanawiam się, czego bylibyśmy byli świadkami gdyby nie ci, którzy dla nas zginęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
0 / 10

Co ty synku możesz pamiętać, byłeś tam wtedy? I naprawdę musisz wstawiać pierdylion-tysięcznego demotywatora o Ince? Myślisz, że nikt wcześniej nie miał takiego pomysłu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bunt
-1 / 7

@Hotep Autorem jest kobieta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
-1 / 1

@Hotep Pamiętam czasy znacznie późniejsze, a tamte czasy znam dobrze z opowieści rodziny i znajomych. Zanim wstawiłam Demotywatora sprawdziłam w poczekalni i nie znalazłam tam żadnego tyczącego Inki w tym dniu. Informację czemu właśnie taki Demotywator znajdziesz w moim poście adresowanym do rambo8589.

@Bunt Potwierdzam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem