Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
12 23
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S seksistefan
-3 / 3

W Australii jest taniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 3

1,31€ za litr.


Nie rozumiem co w takiej cenie paliwa jest wyjątkowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 1

@RebeliantYT, stosunek ceny paliwa do zarobków w danej walucie? Jak się ma circa 4,5zł/l i 1600zł do 1.3€/l i 1600€?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-3 / 3

@Laviol: Ktoś, kto zarabia minimalną pensję w Polsce nie ma problemu z kupnem benzyny, bo nie ma samochodu ;-)

----------


Tak poza tym, to ktoś kto zarabia minimalną pensję w Polsce jest sobie sam winien, bo wystarczy nie być idiotą aby mieć nie mniej niż 2000-2200 PLN na rękę, czyli tyle co ci na minimalnej mają brutto.

Być parobkiem za granicą na minimalnej krajowej danego kraju (tut. Irlandii) to nawet większa nędza i żaden powód do dumy, bo wstyd być parobkiem za granicą gdy się może zarabiać 4000-6000 PLN w Polsce nie będąc parobkiem. Oczywiście niektórzy nie potrafią nic innego niż pracować jako parobek, to wtedy spoko, dla takich emigracja będzie polepszeniem statusu majątkowego, ale raczej do końca życia będą tylko parobkami.

----------

Ile kosztuje mieszkanie w Irlandii? Mając minimalną krajową wynajmiesz mieszkanie z dwoma sypialniami i pokojem jadalnym w dzielnicy niebędącej dzielnicą robotniczą (dla plebsu/parobków) mając jedynie 1500€ netto (a nie 1600€) minimalnej płacy oferowanej w Irlandii?

Po ile kupuje się tam ziemniaki albo jajka?

Jak chcesz kupić bilet do kina + duży napój i prażoną kukurydzę, to ile € musisz wydać dla jednej dorosłej osoby?

Ile kosztuje bilet miesięczny na wszystkie linie komunikacji miejskiej w mieście?

Po ile jest woda mineralna o dobrym smaku i odpowiednich dla naszego gustu i smaku minerałach?

Ile kosztuje droższa pizza średniej wielkości w bardzo dobrej pizzerii?

Ile płacisz za kufel taniego piwa w pubie?

Ile kosztuje lit wódki?


Pytania po to abym dzięki odpowiedziom na nie miał większą wiedzę na temat różnic pomiędzy życiem w Irlandii a życiem w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 0

@RebeliantYT, możesz sobie policzyć też cenę paliwa do 4,5tys.zł i 4,5tys.€. Żeby było proporcjonalnie paliwo musiałoby kosztować w Polsce 1,3zł/l. Owszem, nie ma auta, nie ma kosztów paliwa. Bezpośrednio. Nie zapominaj jednak, że koszt paliwa wlicza się w koszt transportu towarów i usług.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 2

@Laviol: Nie wiem jaki jest sens twojej powyższej wypowiedzi w relacji do tego o co zapytałem. Nie wiem przez to po co ją tutaj w ogóle umieściłeś. Oczekiwałem zupełnie czegoś innego, czegoś co cokolwiek wniesie do dalszej dyskusji, czegoś czego bym nie wiedział, czegoś istotnego, a nie czegoś, co jest oczywiste, nie ma związku z dalszą dyskusją, niczego nowego nie wnosi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 0

@RebeliantYT , napisałeś w pierwszym poście, że nie rozumiesz to odpowiadam. Teraz twierdzisz, że piszę oczywiste oczywistości. Teraz to ja nie rozumiem ;) O Irlandii nic nie wiem, to się nie odnoszę i już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 2

@Laviol: Tylko, że dalej nie ma tutaj nic wyjątkowego, chyba, że dla kogoś, kto dopiero zaczął dojrzewać lub obudził się nagle w dorosłym świecie. Nie ma w tej podanej cenie paliwa nic wyjątkowego. Normalna sytuacja. Nie ma też nic wyjątkowego w cenie paliwa w Wenezueli, gdzie mógłbym za jedną swoją wypłatę kupić dożywotni zapas paliwa dla samochodu osobowego z salonu. To są normalne rzeczy, które istnieją na świecie od dawna i wynikają z jeszcze starszych zależności.

Ta cena byłaby wyjątkowa, gdyby w Irlandii wczoraj paliwo kosztowało 2,83€ a dziś 1,31€, albo wczoraj by było po 0,81€ a dziś po 1,31€.

A jak kogoś dziwi różnica pomiędzy Polską, a krajami Europy Zachodniej, to niewiele wie o życiu,o świecie, o ekonomii, o historii, o geografii - ma mizerną wiedzę ogólną, bo wystarczy skończyć liceum by to wszystko wiedzieć i rozumieć i nie być zaskoczonym. Tylko wiedza to przywilej. Nie każdy ją może mieć - jest ona tylko dla wybranych, czyli dla tych, którzy chodzili do szkoły średniej nie tylko po to aby palić szlugi, pić alkohol i zażywać inne używki.Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2017 o 13:37

A Agnen67
+1 / 1

Przecinek. Niektórzy mają problemy z liczeniem i zamianą jednostek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem