Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
557 567
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kazik8626
+14 / 14

Zmienią regulamin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+22 / 22

Chętniej zobaczyłbym minę Pana mjr Kornickiego, który wygrywa ten plebiscyt, w dodatku tak ogromną przewagą między nim, a całą resztą kandydatów. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartek5
+7 / 11

Wcale nie. Polak otrzymał więcej głosów niż pozostali piloci razem wzięci. Zanim serwer padł Kornicki miał 300k głosów, a drugi dla porównanie 5k. Możemy zadać sobie pytanie: "dlaczego taką dużą przewagę otrzymał Polak?" Otóż odpowiedź jest prosta: siła polskiego internetu jest bardzo duża o czym przekonaliśmy się już w różnych głosowaniach internetowych (gdzie mogliśmy zagłosować na Polaka). Szybka mobilizacja internautów i Polak już jest na czele. Po drugie jak już wyżej zostało wspomniane patryiotyzm Polaków. Polscy lotnicy nigdy nie zostali docenienie w należyty sposób za swoją ofiarność w bitwie o Anglię, którą prawdopodobnie wygrali by Niemcy gdyby nie Polacy, czego większość Anglików nie wie i trzeba ich uświadamiać chociażby w takich głosowaniach.

Serwer padł mam nadzieje, że to oznaka wygranej pana Kornickiego, a nie próby zmanipulowanie tego głosowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~twójnickzajęty
+1 / 3

@Arbor Według mnie ta lista została zdjęta, albo coś przy niej kombinują, bo nie takich wyników się spodziewali. Jedyne co nie działa na całej stronie to właśnie lista kandydatów i opcja głosowania. Na forum kilka osób zwróciło uwagę, że niewygodne komentarze również zostały pousuwane.
Ktoś wie kiedy głosowanie miało się zakończyć? Nawet na stronie Muzeum RAF'u nie ma podanej daty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+1 / 3

Właśnie zajrzałem na tę stronę i faktycznie coś jest nie tak. Jeśli naprawdę są to działania z premedytacją, to jest to co najmniej przykre.

A co do komentarzy... Czytałem większość z nich jeszcze wczoraj i przedwczoraj, i szczerze mówiąc (muszę to z przykrością stwierdzić) większość komentarzy podpisana polskimi nazwiskami/nickami zawiewała żenadą i silnymi kompleksami niższości przejawiającymi się poczuciem wyższości. Co oczywiście nie usprawiedliwia poprawności politycznej i usuwania komentarzy, jeśli ma to rzeczywiście miejsce. A nie wiem, bo nie jestem w stanie się przekonać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2017 o 20:13

avatar ~twójnickzajęty
0 / 0

@Arbor przed chwilą sprawdzałam, wszystko już działa, wyniki bez zmian :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@Arbor @bartek5 większość anglików wie o polakach w rafie, jeżeli pogada się z nimi wystarczająco długo to chętnie powiedzą co wiedzą, ale nie licz na to że jakiś szczyl w koszulce z będzie traktowany ulgowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artinu211
+9 / 15

Mogę nie popierać obecnego rządu w Polsce, ale przynajmniej teraz można się chwalić że jestem polakiem, bo w IIWW to niemców nie było, tylko jacyś je...i faszysci z marsa czy innego wenus

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhz
+10 / 10

Jego zaletą dla Angoli powinno być to, że żyje. Więc można go zaprosić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cvetelina
+12 / 16

Wszystko dobrze tylko po co ta niechęć do Brytyjczyków w democie i niektórych komentarzach? UK to postkolonialny kraj z bardzo duzą emigracją z Europy Wschodniej więc na Brytyjczykach niespecjalne wrażenie robi fakt, że jakiś cudzoziemiec obojętnie czy Hnidus czy Polak zostaje najlepszym dowódcą, architektem czy kucharzem w historii Wielkiej Brytanii. Nie dało się po prostu napisać Hura! Polak prowadzi z olbrzymią przewagą! Trzymajmy kciuki, żeby wygrał!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2017 o 10:45

avatar survive
0 / 2

@cvetelina Okazywana niechęć może być powodem tego, że Brytyjczycy nie zaprosili Polskich żołnierzy(będących jedną z najliczniejszych nacji w wojskach aliantów) na Paradę Zwycięstwa, zaproszono jedynie pilotów z dywizjonu 303(którzy solidarnie odmówili udziału). Wszystko dlatego, by nie drażnić Stalina, któremu oddano Polskę(Angole brali udział w rozmowach kiedy tego dokonano). Tak więc paradowały sobie armie takich państw jak Meksyk czy Fidżi a Polski stała się problematyczna i nie mile widziana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P premier_stulecia
+2 / 2

@survive To ni było takie proste. Po wojnie Anglicy stanęli przed potężnym dylematem. Przede wszystkim u siebie mieli rząd Polski na uchodźstwie, który wcześniej uznali. Niestety ten rząd od śmierci gen Sikorskiego praktycznie nic nie znaczył w polityce i było jasne, że od kiedy powstał rząd tymczasowy w Lublinie nie ma żadnych szans na odzyskanie władzy. Do tego Ci, którzy jeszcze coś znaczyli w tym rządzie, wrócili do Polski na zaproszenie Stalina, Zostali sami zgrzybiali starcy, którzy nie potrafili zaakceptować nowej rzeczywistości. Myśleli, że Anglia i USA po wygranej z III Rzeszą rzucą się na ZSRR by ratować Polskę. Dlatego Anglicy stwierdzili, że nie ma sensu już podtrzymywać dobrych stosunków z tymi politycznymi emerytami i wysłali zaproszenie gen. Berlingowi. To był jasne przesłanie, że Anglia uznaje obecne władze PRL-u. Berling przyjąć tego nie mógł, bo Stalin organizował własną paradę zwycięstwa. Wtedy już się klarowała Żelazna Kurtyna. Jako, że Anglicy chcieli widzieć Polaków w paradzie zwycięstwa, doceniali nasz wkład w wojnę, wysłali zaproszenie do gen. Andersa, choć to była polityczna porażka dla nich. Gen. Anders odmówił tłumacząc się brakiem czasu, co oczywiście nie było prawdą. Po prostu wiedział jaki interes Anglicy chcieli wcześniej ubić i zrobił Anglikom na złość. Zapewne w swoim marnym zmyśle politycznym wierząc, że to może coś zmieni albo pokaże światu, jak to Polska została pokrzywdzona. Jak łatwo to zauważyć, świat miał to w swoim szanownych 4 literach. Gdy z kolei nadeszła odmowa od gen Andersa, wysłano już osobne zaproszenie dla pilotów dywizjonu 303, którzy z kolei odmówili z powodu sympatii z resztą Sił Zbrojnych na uchodźstwie. Później komuniści w Polsce wykorzystali ten fakt i rozdmuchali go, jak to zgniły Zachód wypiął się na Polskę i tylko "bracia" z ZSRR przyszli ją uratować (chociaż do tej pory borykamy się z problemami tego "ratunku"). Owszem Anglicy zachowali się wobec SZ na uchodźstwie nie do końca nieelegancko, ale trzeba znać i rozumieć kontekst tamtych działań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 2

@premier_stulecia Ilu tak polityków RP na uchodźstwie ochoczo pojechało do rządu PKWN, gdzie jasne było, że to rząd stalinowski i już wtedy dobrze wiedziano co Stalin robi z Polakami (Katyń). To i tak nie miało żadnego znaczenia bo w Teheranie zapadła decyzja na temat Polski. Zgodzić się mogę co do tego, że śmierć gen. Sikorskiego to była katastrofa dla tej sprawy, choć wątpię, żeby i on był wstanie wiele zmienić, zachód nie walczył by za Warszawę a jedyną szansą dla Polski mogło być lądowanie aliantów na Bałkanach, nie we Francji, ale o tym też decydowała "wielka trojka".
Więc fakt jest taki, że UK wypięło się na wolny rząd na uchodźstwie i uznało marionetkowy rząd z Lublina, czego wynikiem jest nieobecność polskich żołnierzy na defiladzie. Moim zdaniem ten bojkot wcale nie był marny, gdyby się pojawili to by znaczyło, że akceptują ład który uzgodniono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2017 o 23:39

P premier_stulecia
-1 / 1

@cvetelina W pierwszym poście piszesz wierutną nieprawdę. Minister Bevin wystosował zaproszenie dla Polskich Sił Zbrojnych do uczestnictwa w paradzie wojskowej, na które to przedstawiciele odpowiedzieli odmownie w proteście przeciwko wcześniejszemu zaproszeniu wojsk Ludowego Wojska Polskiego Berlinga i przeciwko uznaniu przedstawicieli rządu lubelskiego. Forma zaproszenia była nie do końca elegancka, bo mogli wystosować dwa jednocześnie - do LWP i do PSZ, a nie najpierw do LWP, a potem PSZ, ale NIE jest prawdą iż NIE zostaliśmy w ogóle zaproszeni. Pisze o tym w swoich wspomnieniach Szef Sztabu PSZ Stanisław Kopański. Czy można mieć do Brytyjczyków pretensje? Z naszego punktu widzenia jak zawsze mamy pretensje do wszystkich. A tak naprawdę to niezbyt, bo w praktyce Angole mieli gówno do powiedzenia wobec USA i ZSRR i nie byli w stanie w żaden sposób zapobiec okupacji Polski. A polityka to realizm i pragmatyzm, a nie morały.
Po drugie - czytaj uważnie i nie wmawiaj czegoś czego nie napisałem. Wcale nie napisałem, że ochoczo wracali. Wtedy nie wiązano tak jasno sprawy Katynia z tym jak miała się dopiero układać sytuacja polityczna w kraju. Zwłaszcza, że ustalenia wielkiej trójki dawały nadzieję, że nie będzie tak źle i dopiero klęska misji Mikołajczyka pokazała jak to się dalej będzie toczyć. Ale to było dopiero później, a nie w 1945! Ty możesz być cwany i oceniać, bo patrzysz na to z perspektywy czasu, wielu faktów i jesteś pasywnym odbiorcą. A oni nie, bo dopiero tworzyli historię! Wypada żałować, że nie mieli szklanej kuli albo chociaż internetu. A kto wrócił? M.in Mikołajczyk, Kot, Kwiatkowski, Popiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cvetelina
0 / 0

@premier_stulecia To na pewno do mnie odpowiedź?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krishak
+1 / 1

pozostali łącznie nie mieli więcej niż 15k głosów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
-1 / 1

może pochodzą z kraju gdzie ludzie są bardziej oderwani od internetu i mają znacznie mniej kompleksów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hjjfrththth
-4 / 4

A nie lepiej zamiast jakiegoś starego polaczka który nie zasłużył się dosłownie niczym wybrać, wizerunek jako ikonę - uchodzców z Syrii? Takie ikonowe trio smutnego murzyna, araba i kobiecej postaci w burce?
Taki wybór przynajmniej nie będzie rasistowski i należycie uhonoruje europejskie wartości.
Jakiś polaczek nikogo nie obchodzi poza polaczkami, nawet Anglicy mają gdzieś ten cały 303.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R redtwo
+1 / 1

I tu się kolego mylisz, wpadnij do Muzeum RAF-u w Londynie - sporo polskich nazwisk, akcentów, pamiątek. Mnie najbardziej wzruszyły blachy z polskich bombowców z godłami dywizjonów oraz Defiant z polską szachownicą. Sporo tez polskich nazwisk, godła polskich dywizjonów broniących Anglii itd. Nie jest aż tak źle. Poza tym jednak Polak znalazł się w brytyjskim rankingu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~keluhahahaha
+1 / 1

Według mnie to oni wszyscy zasługują na pamięć i uhonorowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lubazo
0 / 0

Mógłby ktos dać link do głosowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~poangielsku
0 / 0

Poczytajcie sobie komentarze zwyklych Anglikow dotyczace tego glosowania - wszyscy doceniaja zarowno polskiego pilota jak i polska spolecznosc na niego glosujaca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~stefanzygmunt42
0 / 0

serwer padł, taaa jasne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asfert
0 / 0

Pan Franciszek ma już 325k głosów.
serwer działa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem