Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
578 589
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R ryba66
+6 / 10

Głosowałem wielokrotnie. Świetnie Pan wygląda Panie Franciszku dałbym max 80 lat, aż miło popatrzeć na wielkiego bohatera w świetnej formie. PS. Pisz Pan książkę - chętnie poczytamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017 o 12:17

avatar Gambini
+14 / 14

@ryba66
Pan Franciszek siedzi na demotach i właśnie dostałeś od niego plusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+7 / 13

@Ktowie1 polak podludź, głosy nieważne, racja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yuhyujhuj
+7 / 7

Gdyby głosowali Brytyjczycy to mogli by postąpić tak ja po wojnie, w czasie wojny i przed wojną ... Jeśli Brytyjczycy mają inne zdanie to mogli głosować ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktowie1
-1 / 9

@survive O czym ty pierdzielisz? Gdzie ja coś takiego powiedziałem? Jaki ciąg logiczny towarzyszył twojemu wnioskowi? Zwyczajnie chodzi o to, że zachwycamy się tym, że plebiscyt jakiegoś anglojęzycznego dziennika wybrał naszego bohatera. Ale co ma za znaczenie, że był anglojęzyczny jeżeli wybrany głosami Polaków z Polski? To tak jak by tego bohatera wybrano w Polskim dzienniku. Docenieni moglibyśmy się poczuć gdyby to Anglicy tak zdecydowali.. Docenieni sami przez siebie? To nie ma sensu.
@~yuhyujhuj Zwyczajnie większość Anglików ma to w tyłku. Dla tego nie głosowali. To u nas panuje kult i zachwyt Polskimi lotnikami którzy walczyli w Anglii. I to dlatego Polacy zrobili dużą akcję, masowo głosowali i nasz kandydat wygrał. Nie zmienia to faktu, że nie ma się z czego cieszyć... Bo z czego? Tego, że Polacy docenili Polaka? Mielibyśmy powody do radości gdyby to Anglicy w końcu docenili naszych lotników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 4

@Ktowie1 a niby kto ma bardziej docenić Polaka jak nie Polacy? Został przez Anglików nominowany do konkursu, był plebiscyt, głosować mógł każdy, wygrał i nie widzę niczego ujmującego, że dzięki polskim głosom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017 o 23:40

K Ktowie1
-1 / 3

@survive To trochę tak jakby był w Angielskiej gazecie plebiscyt pod tytułem "najlepszy naród świata" I wygrali by Polacy bo 90% głosujących to byli by Polacy, a ludzie przedstawiali by to jako sukces bo nas "docenili". Analogiczny przypadek, czego tu nie rozumieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017 o 23:59

avatar survive
-1 / 1

@Ktowie1 jak tam uważasz, nie ma sensu tu się dalej przekonywać. Dodam tylko, że tylko Ty tu dorabiasz tą gadkę co by dodać pewnie absurdu, że to oni nas docenili, sami siebie doceniliśmy w zagranicy i nikt tu tego nie neguje, więc co się tak uparłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+2 / 6

Szacunek należy sie bez wątpienia, ale wygrana w tym plebiscycie to farsa. W ogóle jak można było zrobić tak bezsensowny plebiscyt ? Jak mogą zwykli ludzie decydować kto był lepszym pilotem ? To tak jak głosowanie na mis internetu gdzie 90% głosów to głosy rodziny startujących dziewczyn.
ps. Popatrzcie na listę najskuteczniejszych pilotów i przetrzyjcie oczy ze zdumienia :
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_flying_aces

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 0

@buddookann co tu przecierać, efekt konfrontacji świetnie wyszkolonych przez lata niemieckich pilotów vs Rosjanie z łapanki do tego przewaga jakościowa Rzeszy która pod koniec wojny posiadała na stanie odrzutowce.... Panowanie w powietrzu i tak utracili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017 o 19:12

P Prally
+2 / 4

To jak on się w końcu nazywa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
-5 / 7

Dzisiejsi "patrioci" do pięt mu nie dorastają. A czemu on nie ma bluzy z husarią ? Bo nie jest blokersem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 0

czyli powód skończenia głosowania był, taki że albo stwierdzili, że dalsze głosowanie spowoduje zdobycie przez polaka około miliona głosów, albo po prostu skończył się czas na glosowanie, albo stwierdzili, że nie da rady przebić w realnym czasie ilości głosów które zebrał Pan Kornicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W whereswally
0 / 0

@y0u A może naprawdę gazeta nie miala tak poteznego serwera. Podejrzewam że nie zalożyli że tak dużo głosów będzie na jeden obiekt w bazie do tego w krotkim czasie z adresów z europy. Takie coś sie może wysypać skoro 2 kandydat mial 60 razy mniej głosów. Ja bym nie dorabiał spisku. Miło że uznali zwycięstwo i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 0

@whereswally ja podałem tylko kilka innych możliwych scenariuszy, jak interesujesz się w jakimkolwiek stopniu tym tematem to polecam wygooglować dywizjon 303 Ci cholerni cudzoziemcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slaked
-2 / 2

lepiej zajmij się robieniem lodów, bo w tym jesteś specjalistą, idioto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzesiek1981
+3 / 9

Gratulacje, ale szczerze mówiąc nie powinno tak być. Angole powinni odjąć głosy z polskiego IP. Dlaczego?

Wyobraźcie sobie taki plebiscyt u nas i okazałoby się że symbolem polskiego lotnictawa zostaje czech lub o zgrozo rusek albo niemiec.
Według was byłoby to w porządku? Prawa strona i "patrioci" podnieśli by larum i byłaby afera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vintersorg
+1 / 3

Nie ma opcji aby w takim plebiscycie znalazł się obcokrajowiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
+2 / 2

@grzesiek1981 Tylko, że to był plebiscyt na pilota spitfire'a. W reportażu kierownik muzeum (anglik) sam mówił , że mógł wygrać każdy pilot który latał tym typem samolotu a więc narodowość nie miała znaczenia. Dodatkowo było powiedziane, że nie chodzi o najlepszego pilota tylko po prostu pilota. W Polskich oddziałach też było kilku obcokrajowców, nawet jeden czarny i dlaczego nie mieliby być uhonorowani gdyby były jakieś plebiscyty? Bo nie są Polakami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017 o 22:20

avatar grzesiek1981
0 / 2

@Kreos masz 100% racji. Nawet w 303 był czech, de facto jeden z najlepszych pilotów tylko powiedz to naszym rodakom z prawej strony. Nie zrozum mnie źle, ja sie bardzo ciesze, że Franciszek Kornacki wygrał (sam na niego głosowałem), ale jestem w stanie zrozumieć oburzenie angoli i wkurza mnie oburzenie prawakow na TT za to, że angole po jakimś czasie zablokowali głosowanie na polskie IP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
-1 / 1

@grzesiek1981 , "tylko powiedz to naszym rodakom z prawej strony", to znaczy co? Że w polskim lotnictwie również byli obcokrajowcy? Dla każdego normalnego prawicowca nie miałoby to szczególnego znaczenia, a może nawet przeciwnie: mogą doceniać fakt, że obcokrajowiec chciał walczyć za ten kawałek ziemi, choć nie musiał. Anglicy natomiast- trzeba to przyznać uczciwie- są takimi trochę rasistami; mają problem z faktem, że nie-Anglik mógłby być bardziej doceniony, niż rodak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar i_am
-1 / 1

@grzesiek1981 Tak, to farsa, że głosy Polaków zostały policzone w brytyjskim plebiscycie.

@Kreos Nikomu nie chodzi o to, że on był Polakiem, a o to, że to Polacy dali mu zwycięstwo. Po prostu Brytyjczycy mają głęboko w poważaniu takie rzeczy.

Bohater i wojna? Oddał życie ratując kolegów? Zabijał pilotów III Rzeszy - był mordercą. Zło jest złem, nie ma usprawiedliwienia dla zła. Nie ma zła w imię dobra - to wciąż zło. Jeżeli nazywamy kogoś kto mordował innych ludzi bohaterem, gdzie większość z jego ofiar tak jak on wykonywała rozkazy w obawie przed rozstrzelaniem, to ja dziękuję. Wojna nikogo nie czyni bohaterem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vintersorg
0 / 0

Kim jest Franciszek Kornaszewski? Kornicki został odznaczny Orderem, nie dwoma słowami w łacinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rekin_pustynny
0 / 2

Tyle jadu pod tak pozytywną wiadomością. No i co z tego że wygrał dzięki głosom Polaków? Przecież ten wynik pojazuje że brytole mają swoich bohaterów gdzieś a Polacy nie. Czy to coś złego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W whereswally
+1 / 1

Uważam że jeśli garstka normalnych anglików zainteresuje się dzieki tej akcji tą częścią historii to będzie już dobry efekt. Pana trzeba docenić i skoro anglicy nie umieli to chociaż my. Musimy im przyppominać że sami nie walczyli o Anglie skoro taka słaba pamięć po herbatce.Zwłaszcza że polacy naprawdę mieli co w tym czasie robić a nie siedzieć dla rozrywki za wodą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 września 2017 o 2:23