Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
85 108
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar hoost
+20 / 22

A osoba karana może startować w wyborach ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
+1 / 11

@hoost Cóż, nie jestem fanem Popka, jak dla mnie to patologia i dno społeczne, ale z drugiej strony... Mamy w sejmie Liroya, kiedy oddawałem głos na Kukiz'15 to miałem przed oczami Liroya który chrzani coś na mównicy sejmowej, a dzisiaj, jest to jeden z inteligentniejszych posłów w Polsce, na dodatek jest bardziej przyzwoity niż 99% starego składu sejmowego. Nie zdziwiłbym się, gdyby Popek również rozumem i przyzwoitością zaginał PO, PiS i Nowoczesną. Po wejściu do sejmu Kukiza i jego ludzi już nic mnie nie zdziwi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2017 o 16:04

C Century0
+5 / 5

@dawidsznurek a jak to ma się do pytania?

@hoost osoba prawomocnie karana nie może startować. Chyba, że działa tu prawo zatarcia itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TrueEternity
+1 / 1

@hoost: najpierw bełkot prawny: bierne prawo wyborcze - prawo bycia wybranym, a więc kandydowania, przysługuje obywatelom polskim, którzy posiadają czynne prawo wyborcze i ukończyli (najpóźniej w dniu wyborów) 21 lat - w wyborach do Sejmu bądź 30 lat - w wyborach do Senatu. Prawo to NIE PRZYSŁUGUJE OSOBOM SKAZANYM PRAWOMOCNYM WYROKIEM NA KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA UMYŚLNE PRZESTĘPSTWO ŚCIGANE Z OSKARŻENIA PUBLICZNEGO LUB UMYŚLE PRZESTĘPSTWO SKARBOWE ORAZ OSOBIE, WOBEC KTÓREJ WYDANO PRAWOMOCNE ORZECZENIE SĄDU STWIERDZAJĄCE UTRATĘ PRAWA BYCIA WYBRANYM. Nie dotyczy to także obywateli Unii Europejskiej nie będących obywatelami Polski. Nie mogą kandydować również osoby pełniące ważne funkcje w państwie, np. Prezes NBP i jego zastępcy, Prezes NIK i zastępcy, Rzecznik Praw Obywatelskich z zastępcami, ambasadorzy, członek KRRiT oraz sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej żołnierz w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji, funkcjonariusz służby ochrony państwa - a teraz trochę realiów… co do zasady jest tu dość duży problem, gdyż powyższy ustawa z kodeksu wyborczego już na wstępie łamie m.in. art. 4 konstytucji czy choćby art. 54 tego samego dokumentu – można by tu było wymieniać dość wiele takowych przykładów. Musicie sobie uświadomić jedno, ‘’prawo’’ takie jakie zostało stworzone (i nie mam tu na myśli tylko Polski) to brednie i krętactwo, twór który ma być narzędziem dla tych którzy go tworzą i elit, które dostosowują je do siebie by móc mieć pełną niczym nie skrępowaną władze. Tych parę ładnie brzmiących wierszy i wzniosłych słów jest tylko po to by przeciętny - tfu - ‘’obywatel’’ (czytaj: niewolnik) miał ‘’wrażenie’’, że coś ‘’może’’, ale wracając do meritum sprawy by nie przedłużać - bo na ten temat można by było napisać niejedną książkę, co do zasady NIE MOŻE KANDYDOWAĆ, jednak odpowiednio lawirując i jeśli posada wymagany elektorat (nawet wyimaginowany, ale z poparciem aktualnych imbecylów) bez większych problemów MOŻE ZOSTAĆ POSŁEM nawet bez uchylania/ustanawiania dodatkowych zmian/uchwał tylko specjalnie dla niego. Jako, że aktualnie promuje się debilizm, ujednolicanie i wmawianie, że wszyscy są sobie równi, a jak nie to trzeba ich zrównać – bo ludzie myślący są niewiarygodnie dużym zagrożeniem dla systemu, dla tego tłumi się już indywidualność czy umiejętność myślenia od najmłodszych lat… przedszkola, szkoły itp. więc ma duże szanse, a jeśli nie to ‘’sami się wybiorą’’ bo ktoś taki jest potrzebny w aktualnej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2017 o 16:47

avatar hoost
-1 / 1

@TrueEternity Czyli czyniąc długą historię krótką; może kandydować i nawet może się dostać do sejmu jeśli bedzię miał odpowiednie wsparcie polityczne które się jakoś znajdzie chociażby w ramach znanych projektów "wspieramy pożyteznych idiotów " po to aby takimi kąskami jak Popek odciągnąć powiedzmy młodzież od merytorycznych ugrupowań alternatywnych które mają jakieś rozeznanie i cele na rzeczy osoby która nie jest rozeznana w świecie polityki , gospodarki i procsów zachodzących tam ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TrueEternity
0 / 0

@hoost: w bardzo ogólnym rozeznaniu, powiedziałbym, że jest ,,pięć stopni oswobodzenia’’: 1. ślepy, głuchy, niemowa; 2. głuchy, niemowa; 3. niemowa; 4. świadomy; 5. świadomy i walczący – ogólnie jest jeszcze jeden stopień, ale z racji jego specyficznego wybrzmięku, zostawiam go zawsze na koniec, jako osobliwy twór; jest to mianowicie 6. ,,samobójca’’. Ty, hoost jesteś gdzieś między 2, a 3 stopniem oswobodzenia. Nie ma czegoś takiego jak (lepsza) ‘’alternatywa’’ – to jest ułuda, byś miał – i cała reszta – wrażenie możliwości wyboru, posiadasz jakieś ,,prawa’’. Wiedz, że każdy kto się dostaje w ich szeregi, nie jest tam dlatego, że Ty i inni go wybrali (teraz piszę ogólnikowo, nie odnosząc się do tej istoty z głównego wątku) bo ma wspaniałe pomysły jak uratować świat. Taki pionek dostał się do mafii ,,rządowej’’ tylko dla tego, że oni mu na to pozwolili. Puki będzie wykonywać ich polecenia – a jak wiemy, idiotami i półmgłami rządzi się idealnie (i tu też wcześniej wspomniane przeminie indoktrynowanie dzieci, młodych... ), póty będzie na piedestale, otrzyma wynagrodzenia, wyróżnienia, medale, nagrody, majątek, tytuły naukowe, ulgi, ochronne w tym jego bliscy, rodzina – czyż nie jest to analogiczne do – różnie nazywanych – grup mafijnych/bractw? Ludzie muszą w końcu zrozumieć, że rządy do niczego nie są im potrzebne bo one nie tylko w niczym nie pomagają, ale utrudniają życie zwykłemu człowiekowi kładąc kolejne kłody pod nogi, okradając, skłócając brata przeciwko bratu, rodziny, tak by zarobić na wojnie, lekach. Kuriozalnie, niewielka banda bezmózgich łotrów ma wpływ na życie milionów, a wystarczyło bym aby ludzi przestali się bać i wykonywać ich polecenia – gdy zrobi to jednostka, okrzykną ją bandytą, złodziejem, pedofilem, terrorystą, psychiczne chorym, a na końcu pomogą w samobójstwie. Jeśli tysiące przestaną wykonywać ich rozkazy, to nic nie zrobią. Dużo by tu pisać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
+5 / 5

kolejnyn klaun do kolekcji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
0 / 2

Kukiz może, Liroy może, to czemu nie Popek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HieronimaLucinda
-1 / 3

Ppp...co?Popek? Taka smieszna nazwa dla takiego twardziela? Bylam pewna że tzw.Popek to jakis gejowaty fryzjer-dziennikarz, a tu zdziwko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U urafik
0 / 0

Popekdalaj swoją drogą, ale do polityki się lepiej nie mieszaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DaShock
0 / 0

Nie wiadomo jakie ma poglądy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
-2 / 2

A on ma w ogóle jakieś poglądy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eninede
0 / 0

beda na zmane ratowac sie przed soba ... rymami z mownicy... Popek vs Liroy... rozstawia scene w sejmie i beda "fristajlowac" patologia... czy juz na prawde w Polsce nie ma ludzi inteligentnych ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

A jeszcze się zdziwicie! Popek najpierw zostanie posłem, ubierze garnitur i zacznie mówić elokwentnym językiem. Zaangażuje się w działalność społeczną i polityczną, czym zdobędzie serca Polaków. Za 4 lata wystartuje w wyborach prezydenckich i je wygra, po czym pomysłowymi inicjatywami ustawodawczyni przeprowadzi szereg kluczowych reform w kraju, które następnie przepchnie przez Sejm dzięki wypracowanemu autorytetowi. Do historii przejdzie jako prezydent stulecia, któremu Polacy zawdzięczają silny i bogaty kraj. Zostanie pochowany na Wawelu, na który - w przeciwieństwie do Lecha - w pełni zasłuży. Pomniki będą mu stawiać jeszcze za życia - jak Janowi Pawłowi II. Mówię Wam - da się zrobić. Tylko te jego ślepia... Coś z tym trzeba zrobić, bo nam się wielki talent polityczny zmarnuje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
-1 / 3

Taaa. I szkoły jego jego imieniem nazywać będą. A po morzach i oceanach pływać będą statki "Popek"!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem