Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Konduktor wyrzucił ucznia 7 klasy z pociągu. Pomimo ważnego biletu
by Arnau
+
646 692
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar dkmi
21 / 33

O ile wiem zniżki uczniowskie to zniżki ustawowe, a regulaminy niezgodne z ustawą mogą sobie wsadzić. Przewoźnik powinien dostać dotkliwą karę, w granicach kilkuset tysięcy z funduszu wynagrodzeń zarządu ...

avatar ~Zachariaszzz
6 / 12

Niestety dkmi jesteś w błędzie. Regulamin nie jest contra legem jeśli zgodnie z jego treścią zniżki są przyznawane, a do tego celu wymagana jest legitymacja (dokument potwierdzający przynależność do grupy). Jest on po prostu uznawany za "jedyny" dokument który od-tak może poświadczyć iż masz prawo do danej zniżki. Przewoźnicy chętnie korzystają z tego że to właśnie legitymacja zawiera najczęściej zdjęcie danej osoby, imię i nazwisko, adres, adres i nazwę "organizacji uprawniającej do ubiegania się o zniżkę" oraz podpis, a ponadto nie wymaga to czasochłonnego udowadniania tego kim się jest i czy dokument jest "legalny". Nikt przecież nie będzie poświęcał po 10 minut na pasażera aby być w pełni przekonanym iż to własnie on może skorzystać ze zniżki.

avatar Hyberius
17 / 25

@~Zachariuaszzz Może ja się nie znam, ale małe dzieci chodzą do szkoły i nawet jeśli z jakiegoś powodu nie ma podbitej legitymacji szkolnej to oczywistym jest, że dziecko jest uczniem jakieś szkoły i nawet jak by nie miało w ogóle legitymacji to przecież widzisz, że to jest dziecko. Gdyby to był student to można sprawdzać czy on nie chce po prostu taniej się przejechać.

avatar VaniaVirgo
6 / 10

@Hyberius Dokładnie, jest obowiązek szkolny, dziecko na pewno jest uczniem. Nawet jeśli kontroler był zobowiązany do sprawdzania, to trzeba było spisać dane z tej legitymacji (miał ją, tylko nie podbitą, a z zaświadczeniem ze szkoły), sprawę zostawić do wyjaśnienia, mandaty można anulować, a nie wyrzucać dziecko w obcym miejscu. Nie każdy w tym wieku potrafi trafić do domu, bądź szkoły. Autobusy też często nie jeżdżą prostą drogą, jakby się zgubił? To nie dorosły, który powinien sobie poradzić w każdej sytuacji, tylko dziecko.

avatar ~SammyTheMad
0 / 22

Kolejny bzdurny podpis, bo oczywiście MUSI być guembogie. Bycie człowiekiem, czy nie zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły/uczelni jest pełnoprawnym dokumentem upoważniającym do zniżki. Więc jakby konduktor machnął na to ręką nadal nie byłby to akt wielkiego serca, człowieczeństwa i innych pierdół, tylko zwyczajne poszanowanie przepisów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duszkone
3 / 7

@~SammyTheMad tutaj chyba nawet nie chodzi o to czy miał zniżke czy nie, a raczej o to, że zamiast wpisać mandat i pójść dalej to wyrzucił dzieciaka z pociągu i zostawił na pastwę losu. Ciekawe co by było gdyby (odpukać) temu dzieciakowi coś się stało. Niestety to pokolenie bezmyślnych służbistów musi wymrzeć, wtedy może będzie szansa żeby cokolwiek się zmieniło

avatar kacper173173
-4 / 10

@Duszkone
Koleje Wielkopolskie udostępniały film, gdzie widać, że ów 12- czy 13-latek wysiadł z pociągu na najbliższej stacji gdy kontroler był już w dalszej części pociągu. Nie było żadnego wyrzucania. Fakt, nie ma dźwięku, więc nie wiemy czy nie polecił mu wysiąść na najbliższej stacji... ale na pewno nie został ów nastolatek wyrzucony. Zresztą bez przesady - 1-gimnazjalista jest w stanie sam wrócić do domu.

avatar pokos
-2 / 6

@Obeznany . Państwowe urzędy nie są od proszenia tylko od wykonywania prawa. Jeśli przepisy mówią że ma być pieczątka to ma być. Spróbuj w urzędzie załatwić swoją sprawę z naruszeniem procedury (brakujący podpis, załącznik, cokolwiek) a tylko na "prośbę o wyrozumiałość". Zalewska narobiła burdelu i teraz zaczną się konsekwencje. Obawiam się że brak pieczątek to dopiero przystawka przed daniem głównym.

avatar Impertynent
3 / 3

Poznań...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mambolinski
12 / 20

powinien wystawić mandat(odwołanie) a nie małolata na zewnątrz, za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo powinien beknac.6 lat do szkoły jeździłem,różni zjeby byli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adi011290
0 / 2

Nie wyrzucił, tylko pouczył. Dzieciak sam, opuścił pociąg jak już konduktor dawno od niego odszedł. W necie jest filmik pokazujący całe zajście... zresztą ktoś go tutaj nawet wrzucił w komentarzach.

avatar ~rthfuyghij
-1 / 9

na konduktora i innego podobnego kontrolera nie idzie czlowiek tylko niedo***** kretyn pelen kompleksow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PKP
5 / 13

on jeszcze pracuje????? Jagby się młodemu jakaś krzywda stała??? kto za to odpowie????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pietaszek
1 / 19

Kolejny przykład manipulacji mediów. Bzdura. Powinni przeprosić człowieka bo wykonywał pracę i jak widać na filmie od KW nikogo nie wyrzucił tylko pouczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzysztof798
10 / 14

W mediach już podano, że takie zdarzenie nie miało miejsca. Ktoś głupotę pisze, a reszta się podnieca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~md
2 / 4

No i pierwsza lekcja życie już za uczniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar siwikmarcin
-2 / 4

zwolnik konduktora to uczeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~frankieKiller
2 / 6

@kmaster Na nagraniu nie ma dźwięku i koleś dość długo siedzi przy tym chłopcu więc być może kazał mu wysiąść. Przecież nie musiał go odprowadzać do drzwi. Tam siedzą też jacyś ludzie, ciekawi mnie co oni usłyszeli. Wtedy nie byłoby wątpliwości co zaszło. Oczywiście TVN zrobiło z tego tanią sensację a koleje się bronią. Przez oczywiście TVN cała prawda jest teraz zbrukana i trudno będzie dojść kto miał rację.

avatar ObiektywnyRealista
2 / 2

@frankieKiller Równie dobrze, mógł tam siedzieć bo gdyby chłopcu się coś stało, a nie miał on prawa do przejazdu na bilecie ulgowym i ktoś by się dowiedział, że konduktor na to przyzwolił to mógłby beknąć.

avatar ~Antystalinowiec
3 / 3

KW już piszą sprostowanie, jakoby kondi nie wyprosił chłopca wprost, lecz usiadł naprzeciwko, a dzieciak niby dobrowolnie opuścił skład. Widocznie sterroryzował go groźbami typu "kara", "więzienie" czy co to nie będzie, jak wejdą rewizorzy, że jemu polecą po premii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adi011290
0 / 0

Jest filmik w necie, konduktor rozmawia z dzieciakiem po czym idzie dalej... a chłopak po chwili wstaje i sam wysiada z pociągu (konduktor jest już daleko od Niego).
Sam fakt, że konduktor nie wiedział o problemach z legitymacjami i go pouczył jest karygodny, ale nie rozprowadzające kłamstw, że go wyrzucił z pociągu.

avatar ~nickpl
-1 / 5

powinien zostać zwolniony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radhex
3 / 3

a ten konduktor na zdjęciu to ten winny czy jakiś przypadkowy któremu psujecie opinię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzechsin
-4 / 4

Już mi nie żal, że kiedyś biłem ich w ryj i po nich skakałem jak darli pysk o bilet...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
-4 / 8

Prawda jest taka, że już nieistotna jest kwestia tego zaświadczenia.
Istotne jest, że facet złamał prawo wyrzucając małoletniego na zbity pysk. Nawet, jeśli regulamin go zobowiązuje do takiego postępowania to miał zasrany obowiązek wezwać policję, aby młodego odebrała. Jest niedopuszczalne, że ktoś wywala takiego dzieciaka na ulicę. Toć ten dureń powinien odpowiadać karnie nawet pomimo tego, że dzieciakowi się nic nie stało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fffg6
4 / 6

@Nace92 istotne jest, że wierzysz w każdą bzdurę napisaną w internecie. Nikt nie wyrzucił tego dzieciaka z pociągu, sam wysiadł, pewnie chcąc uciec przed karą.
W pociągu były kamery i nagranie z tego zdarzenia jest już w internecie. Konduktor sprawdził dzieciaka i poszedł dalej, tu koniec roli konduktora. Później dzieciak wstał, poszedł do drzwi i wysiadł na stacji. Jedyna na co można zwrócić uwagę, to fakt, że podejrzanie często się rozglądał, jakby sprawdzał czy konduktora nie ma w pobliżu.

avatar Nace92
0 / 4

No cóż. Wyobraź sobie, że nie mam ochoty weryfikować każdego gówna, które się tu pojawia.
Skoro ktoś podkolorował historię i szukał sensacji to mu się udało. Osobiście - gówno mnie to interesuje jak było naprawdę.
Mimo wszystko warto to zaznaczyć, że gdyby kiedykolwiek doszło do takiej sytuacji (a nie jest ona jakoś wielce nieprawdopodobna, bo ch**ów nie brakuje) to warto wiedzieć, że za coś takiego można beknąć z kodeksu karnego.

avatar ~fffg6
1 / 5

@Nace92 Tak, tak g.. cię interesuje jak było naprawdę, nie chce ci się weryfikować itd., ale za to bardzo ci się chce od razu wydać wyrok na konduktora i zwyzywać go od durniów.
Nie potrafisz być ze sobą szczery. Dałeś się nabrać i ci teraz wstyd, że zrobiłeś z siebie głupka, stąd ta agresja.

avatar Nace92
0 / 4

Gdzie Ty widzisz agresję? Nie może mnie coś gówno interesować? Równoznaczne jest to z agresją? Toć właśnie przyznałem się, że dałem się wpuścić w maliny. Czytaj ze zrozumieniem.
Jedynym, któremu zaraz strzeli pikawka to Ty.

avatar aaaaaaaaaa10
3 / 7

Oczernianie konduktora i nic więcej. Jest film na którym widać, że nic takiego nie miało miejsca. Nawet jeżeli konduktor zwrócił uwagę chłopakowi, że brakuje pieczątki to nie jest jednoznaczne z wyrzuceniem z pociągu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Login_demo
0 / 2

jak ja nienawidze tych wszystkich panstwowych firm typu pkp, poczta i inne. po co to trzymac? tyle kady sie tam doplaca bo przeciez gamonie samodzielnie zlotowki nie potrafia zarobic. zaorac to w cholere. ze trzy razy dla pewnosci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar eurt22
1 / 3

Juz od wczoraj wiadomo ze nikt nikogo nie wyrzucil... a tutaj dzisiaj taki demot na glownej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar trentilvbidt
-3 / 5

Takiego konduktora waliłbym w mordę do zdechu. Ludzka k...wa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
1 / 5

@severh Nieprawda. Film dowodzi jedynie, że chłopak wyszedł sam, a nie został brutalnie złapany za fraki i wykopany. Nie wiadomo czy został wyproszony, tego na filmie nie słychać. Co naprawdę się wydarzyło dowiemy się może za klika dni, a może nigdy.

avatar adi011290
-1 / 1

Po pierwsze Koleje Wielkopolskie przeprosiły zaistniałą sytuacje, pouczyły swoich konduktorów, a na dodatek chcą jakoś zadośćuczynić niedogodności chłopaka.
Zdjęcie oczywiście przypadkowo wprowadza w błąd... mówimy o 7 klasiście, a nie 7 latku :)
Na koniec zaznaczę, że Koleje Wielkopolskie opublikowały nagranie z całego zajścia. Na nagraniu widać jak konduktor podchodzi do chłopaka, chwilę z Nim rozmawia, po czym odchodzi i idzie dalej. Chłopak chwilę później wstaje i SAM wysiada z pociągu... więc autorze demota najpierw poczytaj o sprawie, a nie siejesz ferment...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar masti23
0 / 0

@adi011290 Skoro sklamano z wyrzuceniem, to ciekawi mnie ile jeszcze naklamia.

avatar adi011290
0 / 0

Sprawa ma już kilka dni i nie trudno znaleźć filmik o którym pisze...
Chcecie to minusujcie, jednak jeśli uważacie się za ludzi myślących to poszukajcie tego filmiku i na jego podstawie sami oceńcie, czy dzieciak został wyrzucony, czy pouczony (a to dość istotna różnica)

avatar ~rEALIST5454
0 / 2

KURA NIE WYRZUCIL TYLKO DAJ POUCZENIE I NIE W SRODE A W PONIEDZIALEK !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~NibyKto
-2 / 4

Powinien wziąć różaniec. Pojechałby za 1 zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rocko95
2 / 2

Nie żeby coś ale pomiędzy Skokami a Roszkowem nie ma stacji, tzn. Roszkowo to kolejna stacja po Skokach. Więc dzieciak wysiadł na swojej stacji, no chyba że wysadzili go w środku pola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sajles92
-1 / 3

No i? Jest to jakaś istotna informacja? Może ja zrobie demota jak mi auto zimą nawaliło i musiałem 15 km wracać na piechotę... Nudne życie macie skoro każda pierdoła robi na was takie wrażenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Devoni
-1 / 1

Brak pieczątek to tylko jeden z wielu problemów ostatniej reformy szkolnictwa. Cała ta likwidacja gimnazjum, byle jak najszybciej wprowadziła tylko chaos. Zwyczajnie za szybka drastyczna zmiana. Ale tak to jest jak ludzie w tym kraju mylą wybory z konkursem na idiotów roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maorys25
1 / 1

Radzę zaktualizować swoją wiedzę na temat tego incydentu. Jak pokazuje monitoring w pociągu, konduktor sprawdził młodemu bilety i zaświadczenie i co najlepsze nie podjął żadnych zarzucanych mu czynności. Na najbliższej stacji młody spokojnie wysiadł, może imprezka po szkole u kumpla i strach przed rodzicami ¿¿¿

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pereplut
1 / 1

5km? Pieszo? OMG Miałem w klasie kolegów, którzy chodzili do szkoły 5km codziennie. Naprawdę warto nagłaśniać takiego "newsa" na całą Polskę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ChrisNorris
-1 / 3

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Idiota jak dla mnie. Mam w dupie czym się kierował.. Jak by użył rozumu to zwyczajnie by dzieciaka upomniał i tyle. Ewentualnie na kartce info dla rodziców do przekazania żeby dopilnowali sprawy. Też kiedyś dojeżdżałem do szkoły. (autobusem PKS 24km) codziennie. Z komunikacją różnie bywało. Nie raz siedziałem i czekałem 2 godziny na dworcu. Różne firmy i jednym autobusem można było jechać a innym nie bo kierowca zwyczajnie nie wpuszczał i trzeba było czekać. Jednak to było technikum więc luz, byłem już zaradny. Nie rozumiem sposobu myślenia takich młotków i w sumie nie chce zrozumieć. Pocieszające jest to, że karma nie śpi;-) Prędzej czy później odbije się to na tym młotku. Miejmy nadzieję że wtedy się czegoś nauczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~endrju000
1 / 1

Proszę, Demotywatory tak często zarzucają mediom manipulację, a tu taka 'informacja' ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ryba66
0 / 0

Walczę z tym, żeby nie złorzeczyć temu konduktorowi i martwię się, że wiele klątw padło już na jego syny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 października 2017 o 8:57

avatar kubira
1 / 1

zerówka 6/7
1 klasa 7/8
2 klasa 8/9
3 klasa 9/10
4 klasa 10/11
5 klasa 11/12
6 klasa 12/13
7 klasa 14/15
Chcecie mi powiedziec że dzieciak mający 14/15 lat jest aż takim nieudacznikiem że nie potrafi sam wrócić do domu mając parę km ? Natomiast ma idealny wiek by wykrzykiwać HWDP JP 100% itd. ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem