Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Niby szajs, niby 100 lat ma, a wciąż 
na działce trzymam i działa
by Revel
+
506 513
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kAzek29
2 / 6

Lata temu jak coś robili to bez planu, że ma posłużyć kilka lat (najczęściej niewiele ponad okres gwarancji) i się popsuć. Teraz założenie producenta jest poste musi się popsuć aby użytkownik kupił nowy produkt. UE już ze 2 lata temu miała przyjrzeć się sprawie (chociaż taki byłby z niej pożytek) ale na zapowiedzi się skończyło i póki co o tym cisza :/
Wszytko to kasa, mało ludzi decyduje się wymieniać sprzęt AGD gdy stary całkiem dobrze działa a w odmiennej sytuacji są tacy producenci telefonów (a już zwłaszcza iPhone) mają sporą grupę ludzi uzależnionych od posiadania nowego modelu i choćby wypuścili gorszy produkt od poprzedniego ale byłby to nowy model to ludzie bez zastanowienia się przesiądą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2017 o 12:27

avatar sethas
4 / 6

szajs ?? !!!! kur.. mac mam taki - lezy w piwnicy- ma ponad 40 lat a do dzisiaj dziala lepiej niz te nowe gowna - mialem juz 3 nowoczesne odkurzacze i wszystkie siadaja po 3-4 latach - ten jest nie do zaorania .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
5 / 5

@sethas --- To po cholerę kupowałeś 3 kolejne nowe, jak ten jest taki fantastyczny?

avatar sethas
3 / 3

janusz bo zona mi pier...... marudzila ze potrzeba nowy :)

avatar JanuszTorun
2 / 2

@sethas --- No tak. To racja. Kobiety chcą ciągle coś zmieniać. I to wcale nie dlatego, że dany przedmiot nie spełnia już swojej roli, ale dla samej zmiany.

avatar pafcio80
1 / 3

bo szajs to dzisiaj produkują i to w każdej dziedzinie !!!! czy to pralka telewizor, samochód, ciuchy wszystko jest do doopy !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lasek0110
-1 / 1

@pafcio80 Zawsze możesz założyć firmę i produkować takie odkurzacze. Mamy przecież "wolny rynek", "konstytutę dla biznesu" czy inne bzdety. Co stoi na przeszkodzie? Zdobędziesz cały rynek!

avatar HaveANiceDay1983
0 / 0

@pafcio80 kiedys fiacik 600+- pojemności miał 24 km, dzisiaj głupi skuter 125 ma 14 i to tylko żeby nie przekroczyć norm i praw. Kiedyś włączałeś odkurzacz to pokój zadymiony, kabel był utrapieniem. Dzisiaj odkurzacz mieści się w 2/3 długości pałąka, rozpyla zapach przy odkurzaniu zbiera zamiata ma funkcje czyszczenia parą, jeszcze brakuje radia i mini barku, do tego jak ktoś słucha muzyki w pokoju obok nie zauważy że ktoś go używa. Jeżeli chcesz prosty niezawodny odkurzacz to sprawdź firmę numatic, używam takich w robocie na stanowisku, wciąga szkło, drewno, wióry, raz nawet kawałki metalu i szkło, grube kawałki pleksy, jest pęknięty i sklejony taśmą, ale działa i jest raczej nie do zdarcia, podobno też kosztuje mniej niż krzesło do biura nic tylko kupować.

avatar niecalkiemnormalny
2 / 6

szajs. Co z tego, że długo działa, jak słabo ciągnie. I z tym długim działaniem też nie przesadzajmy. (Oczywiście jeżeli w domu odkurzacie raz na ruski rok, to faktycznie taki ruski szmelc może działać i 40 lat).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radhex
-1 / 1

@niecalkiemnormalny
najpierw się dowiedz gdzie to produkowano potem się dowiedz własnoręcznie jak to działa a potem pisz na forum

avatar daclaw
1 / 5

Po pierwsze, to bzdura. Jak na konstrukcję prostszą od cepa, miał sporo słabych punktów: włącznik padał, boki z kruchego (z czasem coraz bardziej) tworzywa pękały i odpadały, w silniku iskrzyły szczotki i trzeba je było wymieniać.

Po drugie, tak bardziej ogólnie - naprawdę macie potrzebę używania tego samego odkurzacza, tej samej lodówki, pralki czy tego samego telewizora przez 40 lat? Albo inaczej: niemal 100% telewizorów czy monitorów CRT, masowo lądujących na śmietnikach, jest sprawne (o ile tylko zdąży się przed złomiarzami), mogłyby spokojnie pracować jeszcze następne 20 lat - i co z tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radhex
-2 / 2

@daclaw
głupoty piszesz, od 30 lat mam taki sprzęt, nic nie pada nie pęka, nie iskrzy - jesteś zapewne ofiarą współczesnej propagandy marketingowej

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2017 o 19:14

avatar JanuszTorun
2 / 2

Niby nadal działa, niby nadal go trzymasz, ale jednak trzymasz go na działce, a nie w mieszkaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Opole_Waryńskiego
1 / 1

Na studenckim mieszkaniu taki miałam, podejrzewam, że pochodzi jeszcze z 10-20 lat :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar snowyblues
2 / 2

A jak grilla rozpala, najlepszy nadmuch. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kljlk
0 / 0

i ciągle gwoździe z podłogi wyrywa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar malaszaramysza
0 / 0

Pamiętam jak lata temu, tuż przed Bożym Narodzeniem takie cudo się zepsuło. Ojciec na wyjeździe, nie było kogo poprosić o pomoc. Na zakup nowego nie było nas w tym momencie stać. Razem z mamą rozkręciłyśmy odkurzacz na części. Po delikatnym przeczyszczeniu skręciłyśmy go. Zostały nam dwie śrubki których nigdzie nie mogłyśmy dopasować, ale sprzęt działał jeszcze przez wiele lat:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DaShock
0 / 0

U mnie 2 zostały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rifleman149
0 / 0

Mam dosłownie identyczny na strychu :) Zaraz pójdę sprawdzić czy działa, ale będę zdziwiony jak nie będzie działał :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BigDog33
0 / 0

Moi sąsiedzi mają do dziś taki Odkurzacz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egow5
0 / 0

"działa"
słabo ciągnie i połowa kurzu wylatuje z drugiej strony, ale tak, działa. Głownie hałasuje.
Różnica taka, że obecny odkurzacz może jest na 3 lata, ale ma sprawność filtracji z 99%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem