Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Biedni lekarze rezydenci
by egifford
+
192 218
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Hotep
0 / 24

Sądząc po scenerii, to nie jej samochód. I zanim zaczniesz - nie, wakacje za granicą nie są dzisiaj jakimś dobrem luksusowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kiciulek90
3 / 5

@egifford Co ma na celu pokazanie stawek tłumaczy?

avatar Hotep
-2 / 12

@Kiciulek90
To jak czasem mają przerąbane studenci medycyny albo lekarze dokształcający się. Jestem anglistą, a nie podjąłbym się tłumaczenia takiego tekstu, do tego trzeba specjalisty od tłumaczeń specjalistycznych, a tacy się cenią.

avatar ps70
-2 / 4

oczywiście za pracę trzeba uczciwie płacić więc niech mają 3 lub 4 średnie krajowe


ale za studia trzeba płacić jak na całym cywilizowanym świecie

avatar Gambini
1 / 1

@egifford
To ciekawe, że można ośmieszyć się dwukrotnie, w tak krótkim czasie.
1, Zdjęcie obok auta-zapewne jej.
2. Tekst medyczny- przetłumaczy go lekarz rezydent.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2017 o 13:23

avatar Marin230
5 / 23

Tak to jest.
Biedni dziadkowie lekarze, biedni rodzice lekarze, biedne dzieci lekarze i tak to się ta bieda toczy. Zgadniecie kim zostaną dzieci lekarzy? Zostaną lekarzami, by nadal klepać biedę w willach wystawionych przez dziadków rodzicom, w willach wystawionych przez rodziców im i w willach postawionych swoim dzieciom. Taka to jest bieda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dudi1980
0 / 18

następne "biedne" resortowe dzieci po-wców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jamachama
5 / 19

Rezydenci zarabiają 2600, i za taką kasę miała by kupić taką brykę?
:]
Politycy chcą nas skłócić ze sobą, szczując nas na siebie, by później łatwiej nami rządzić, i nie ma znaczenia jakiej partii, skłóconym narodem łatwiej sie rządzi.
Kim trzeba być, by robić to, czego chcą politycy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Marin230
-1 / 1

@jamachama Rezydenci zarabiają tyle, ile wyciągną z dyżurów. A dyżury mają od 50 zł za godzinę i jest ich co najmniej 2 tygodniowo po 16-18 godzin i w weekendy po 24 godziny jeśli zechcą pracować, wiec przestań chrzanić. Lekarze też "zarabiają" po 3000 zł, ale jakoś dziwnym trafem na rozliczeniu pita wychodzi u biedaków po 14 tysięcy miesięcznie dzięki kombinacji przy dyżurach i placówkach.
Skończ z głupimi gadkami jak nie masz o rzeczy pojęcia.

avatar jamachama
-2 / 4

@Martin230 O wiele cię mogę oskarżać, ale nie o jakąkolwiek wiedzę, ba… nawet o zdrowy rozsądek, robisz to, co ci politycy każą, więc jesteś marionetką.
Nic więcej.
Nic.

avatar Marin230
0 / 0

@jamachama nie interesuje mnie o co lewactwo może mnie oskarżać lub nie. Znam sytuację lekarzy i wiem, że te protesty nie mają sensu. Chodzi wyłącznie o awanturę do której nieśmiało podepnie się POfilia, choć to właśnie PO i ZSL odpowiada za obecny stan.
Był Kijowski z KODerastami, był Kramek, nawet feminazistki straszyły ludzi swoim wygladem...nic nie wyszło tym oszołomom poza zebraniem do własnej kieszeni pieniędzy od Niemców i sorosa, więc teraz zrobiony został ruch rezydentów. Niestety znowu nie wyszło mocodawcom, boznowu na czele ruchu stoi bezmózgie stworzenie z bogatego domu.

avatar jamachama
-1 / 3

@Martin230 Jesteś lewak... ? Cóż, sam wiesz najlepiej kim jesteś, choć ja takich jak ty nazywam ogłupiałymi socjalistami.
Bo chyba wiedza, iz PiS to partia socjalistyczna jest ci dostępna?
Nie... ?
To "prawica"... ?
Prawica robaczku, NIGDY nie dba o socjal, a socjal to punkt podstawowy w PiSie, więc... czy ci się to podoba, czy nie, jesteś socjalistą, a od tego już tylko kroczek do lewactwa.
Gratuluję.
:)))

avatar ludek_z_lasu
5 / 13

Jak ja biedny emeryt oprę się o jakiś luksusowy samochód ( dla jaj) to już jestem właścicielem dla US ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lech2
6 / 18

Nowe hasło się nasuwa: pokaż lekarzu rezydencie o jaki samochód się oparłeś . Trzeba mieć nieźle narypane by zniżać się do tego typu ciosów poniżej pasa, bo ktoś śmiał protestować w państwie powszechnego pisowskiego dobrobytu. Protestują- to robimy inwigilację. Jak ktoś stoi obok czegoś drogiego to robimy z niego milionera. I oczywiście robi to wszystko ten lepszy sort, co nigdy nie donosi (chyba że akurat mu się to opłaca- a wtedy to sprzeda matkę, siostrę, Polskę choćby za złotówkę)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 października 2017 o 15:30

avatar www50
-1 / 5

@lech2 Przez inwigilacje nazywasz wrzucanie swoich fotek do internetu.
Inwigilacja to systematyczna, dyskretna obserwacja osoby lub grupy osób przez np.: policję; tajny nadzór.
Wrzucanie do internetu (czyli upublicznianie) zdjęć które ktoś może wykorzystać przeciw nam to jest głupota, a nie inwigilacja.

A jak ktoś płacze że mało zarabia, to niech nie sięga do mojej kieszonki, niech założy własną praktykę/firmę i będzie grzebał we własnej.

avatar ludek_z_lasu
2 / 4

@ www50 O to to to właśnie, powiedz to klechom i won od mojej (państwowej) kieszeni.

avatar lech2
1 / 3

@www50 widze, że wybierasz taktykę lose-lose. Uważasz, że należy gnoić lekarzy i dawać im pensje na poziomie kasjerka w biedronce. Problem w tym, że czym mniej im będziemy płacili tym mniej ich zostanie w kraju. Czym mniej ich zostanie tym dostęp do lekarzy w Polsce będzie trudniejszy. Rezydenentura to w rzeczywistości wykorzystanie monopolu. Państwo ma monopol na przyznawanie tytułu specjalisty i korzysta z niego przymuszając młodych lekarzy by pracowali w państwowej służbie zdrowia za niskie rezydenckie stawki. Problem zaczyna się jak tą specjalizacje skończą. Pokazują wtedy środkowy palec państwowej służbie zdrowia. Jest ich niewielu więc dyktują ceny. Mogłoby być ich więcej, ale Ty chcesz gnoić tych których jeszcze możesz -więc wielu nie wytrzymuje i wyjeżdża. Ci co zostają odbijają sobie wszystko z nadmiarem. Wnerwiają Cie bogaci ustawieni lekarze? Właśnie taką taktyką nabijasz im kieszeń.

avatar www50
-1 / 3

@lech2 5tys miesięcznie to jest gnojenie ludzi?? Ja mam zapierdzielać zapłacić zus i inne podatki, a taki zaprotestuje bo mało zarabia. Chcą zlikwidować kolejki i patologie służby zdrowia domagając się więcej pieniędzy dla siebie kosztem mojej składki. Potem jest sytuacja że nie mogę ja się dostać na tomograf bo nie ma pieniędzy na jego obsługę bo poszły pieniądze by rezydentowi wypłacić 10k wypłaty miesięcznie. Weź jeszcze pod uwagę że w kolejce po podwyżki ustawią się kolejni. Kolejny raz po podwyżki z mojej składki z podatku z mojej pracy. W służbie zdrowia pracuje więcej ludzi niż tylko lekarze.
Państwo ma monopol na wszystko, ja też muszę robić uprawnienia itp, mi płaci się za efekty, oni żądają zapłaty za bycie lekarzem nie za efekty pracy, pracowników sfery budżetowej tak się wynagradza za bycie na posadzie.

lech2 ja generalnie jadę na wszystkich pracowników sfery budżetowej, urzędnicy nauczyciele, lekarze itd. Ich pensje nie mają nic wspólnego z czymś co można nazwać pracą. W szkolnictwie panuje zasada (szczególnie nauczyciele dyplomowani) czy sie stoi czy się leży 5tysięcy sie należy. I nie mówcie mi że nauczyciel zarabia 2k bo tak nie jest. Ich realne zarobki można zobaczyć tylko gdy parają się polityką bo muszą oświadczenia składać.
Ostatnio z okazji dnia edukacji znajomy nauczyciel dostał piękny notatnik, dla super nauczyciela który panuje nad chaosem. Widniał na nim wzór a^2 +b^2 =c^2 i obok trójkąt prostokątny.
Zapytałem co oznacza ten wzór...... nie był w stanie mi odpowiedzieć, nie wiedział. Magister nie zna twierdzenia pitagorasa, i się pytam dlaczego on z moich podatków dostaje 5k miesięcznie???!!!

avatar lech2
0 / 2

@www50 5tysięcy? Nie wiem skąd Ty takie informację bierzesz. Pensja rezydenta to2200PLN na ręke. Są jeszcze rezydentury priorytetowe, które dostają dofinansowanie z EU. Oni zarabiają 2500 PLN na ręke Oczywiście że lekarze dorabiają. Ale nikt nie broni w innych zawodach dorabiać. Pytanie tylko czy w przyapdku lekarzy jest to bezpieczne. Oni nie histeryzują. Oni faktycznie potrafia nie spac po 30 i więcej godzin. Oni w szpitalach nie leżą do góry brzuchem tylko skrajnie ciężko pracują. Faktycznie potrafią przepracować ponad 300 godzin w miesiącu. A tacy jak Ty faktycznie jeszcze im przywalą, poniżą, zwyzywają i każą wyjeżdżać, bo nie są potrzebni. Bez wykorzystanie niewolniczej pracy rezydentów już dawno temu opieka w szpitalach by się zawaliła. W zasadzie to jedno różni szpitale które jakoś dają sobie radę od tych które wiecznie toną w długach - liczba rezydentów. Jak szpital ma dużo rezydentów to jakoś ciągnie, jak musi płacić specjalistom by obstawili oddziały to okazuje się, że przynosi wielomilionowe straty.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 października 2017 o 18:31

avatar www50
0 / 0

@lech2 http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-dyrektor-szpitala-miedzyleskiego-rezydentom-za-dodatkowy-dyz,nId,2452304

Widełki 2200 do 3200 plus na 2400 za jeden dyżur w miesiącu można maks 6 w miesiącu
Przykład Dolne widełki czyli 2200 +jeden dyżur 2400=4600zł
Jak zawsze w pensjach podaje się podstawy są jeszcze dodatki itp.
Kwoty netto nie brutto co się lubi pokazywać. Pensje głodowe naprawdę. Katorżnicza praca gdzie połowę rzeczy zleca się pielęgniarkom, bo to one pilnują pacjenta dają leki itp. Lekarz jest potrzebny na obchodzie i jak coś się dzieje oraz do zabiegów nie co 5 min.

Potrafią przepracować wiele godzin ale dostają za to godne pieniądze.

Że nie wspomnę o lekarzach którzy pracują po 30-pare godzin na dobę w kilku miejscach.

avatar lech2
-1 / 1

@www50 Czytaj ze zrozumieniem. Dyrektor opisuje rynkowe stawki jak chce podkupić lekarza rezydenta do dyżurowania na umowe zlecenie. Przeczytaj wyraźnie - pisze o stawkach jakie płaci za "dodatkowe dyżury". On ma przerypane faktycznie, bo przez złe zarządzanie zostało mu 3 lekrzy etatowych i zero rezydentów na kilkadziesiąt łóżek internistycznych. Normalnie jednak lekarz musi odrobić 4 dyżury w swoim macierzystym oddziale (wymogi rezydentury) -ale zwykle dużo więcej (bo zawsze brakuje chętnych do dyżurowania-wymogio ordynatora) za które albo nie dostanie kasy wogóle ( dostanie np. dzień wolny) albo stawka bedzie wyliczona wg. stawki godzinowej. czyli dzielisz te 3100 /160 godzin- podatek i wychodzi ci ile zapłacisz doktorowi za godzine dyżuru. Są zgodnie z prawe m pracy dodatki + 50% za nadgodziny, + 50% za pracę w nocy od 22-6 , w święta +50% (bonusy nie mogą się sumować, ale powinno się liczyc o ile to mozliwekorzystniej dla pracownika- godziny w dzień jako nadgodziny, pracę w świeta jako normalne- ale ten prawidłowy sposób liczenia to w szpuitalach rzadkość- trzeba sie sądzić). Jednak i tak w praktyce wychodzi że mniej niż 500 PLN za dyżur 24 -godzinny w święto dostanie. W ciagu tygodnia jak oficjalnie puszczą go o 8:00 (w praktyce nie realne bo ze 3 godziny musi jeszcze spędzić na odprawie, wypisaniu zlecewń dla pacjentów, przekazaniu chorych) to ma raptem zapałacone za 8 godzin. Wychodzi mniej niż 200pln. To są realne zarobki. Facet nie znasz tematu, posłuchasz jakiegoś gostka, który najchętniej nie płacił by wogóle lekarzom, przez co obudził się z ręką w nocniku. Teraz robi reklame szpitalowi opowiadając o stawkach które jest gotowy płacić lekarzom bez specjalizacji "za dodatkowe dyżury"..

avatar www50
-1 / 1

@lech2 Normalnie dech zapierają twoje wyliczenia z 2400 za dyżur wyliczyłeś mniej niż 500 zł
cytat "Jednak i tak w praktyce wychodzi że mniej niż 500 PLN za dyżur 24 -godzinny w święto dostanie"

Normalni ludzie dostają dzień wolny na tygodniu za prace w niedziele czy święta jest ok.
Jak postąpisz tak z lekarzem, urzędnikiem itp to tragedia wyzysk itp.

Oczywiście szpital czy jakakolwiek placówka służby zdrowia to tylko lekarze i im się tylko pensja należy i cały budżet szpitala/placówki trzeba przeznaczyć na ich pensję. Tak jak ze szkolnictwem 60% budżetu niejednej gminy idzie na szkolnictwo. Płaci ile może i ile zostaje mu w kasie. Gość mówi że oferuje 2400pln za dyżur i nie ma chętnych, jak nie ma chętnych to albo im kasy nie trzeba albo się robić nie chce.

Jak dacie 10k rezydentowi to ile dacie specjaliście itp. Na końcu wyjdzie je i 15% PKB będzie za mało na tylko ich pensję. I trzeba podnieść MI i innym Kowalskim podatki/składki bo nie ma na sprzęt.

Teraz twoje wyliczenia
3100 /160 ~~19zł NETTO na godzinę zakładając 40h/tydzien 4 tyg / miesiąc
plus 100 zł za godzinę dyżur (w 24h partiach) w którym to czasie nie zapierdziela się bite 24h jak się nic nie dzieje to taki sobie śpi.
I to cały czas mowa o ludziach na przyuczeniu, którzy się uczą zdobywają doświadczenie itp.

Płatnik składek zapied*** nie tak na te ich pensje a jest traktowany jak intruz. Lekarzom tylko się kieszonka odchyla a łaskawym okiem tylko na Sobieskiego parzą Zygmunt im już nie wystarcza.
Ile fałszywych zaświadczeń wystawiają by ktoś za łapówki miał rentę. Zdrowi ludzie przez skorumpowanych lekarzy traktujących ludzi jak śmieci siedzą na rentach a drudzy muszą zapier***ć na nich.

Kolejna grupa która "głoduje" a biedy po nich nie widać wręcz przeciwnie.
I jeszcze mają czelność walczyć o pacjenta podnosząc głównie postulaty odnośnie ich pensji.
Już im radzono usuwać z facebooka i innych portali info o swoim dobrobycie itp ciekawe dlaczego........

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 października 2017 o 10:59

avatar lech2
-1 / 1

@www50 Bluzgasz, wyzywasz, ale wziąłbyś sie zastanowił 3100 to jest BRUTTO. Czytaj ze zrozumieniem człowieku. Na ręke wychodzi niecałe 14 PLN*24= 330pln. Dorzuć 50% (ale nie do wszystkich godzin) Ciężko mieć cały dyżur w świeto. Natepnego dnia jest dzień powszedni więc stawka liczy ci się już normalnie. A śpi się na dyżurze może na dermatologii lub okulistyce. Reszta w nocy zap...dala. Tak to już jest, że w nocy ostrych przypadków nie ma wcale mniej, a oddział obstawia tylko jeden lekarz. A to kogoś brzuch rozboli,m a to ktoś zwymiotuje, a to ktoś zasłabnie, a to ktoś zawału dostanie, a to ktoś zacznie się zacznie dusić, itp. itd. Wypowiadasz sie w temacie o którym nie masz pojęcia. To oczywiste, że ma problemy ze znalezieniem lekarzy do dyżurów w swoim szpitalu. No zrozum że dyżur zaczyna się o 15:00 kończy o 8:00 No i teraz wyjaśnij mi jak ktoś kto pracuje w innym szpitalu ma taki dyżur u niego wziąść. Jak to sobie wyobrażasz. W swojej pracy siedzi do 15:30, nastepnie musi przebić sie przez korki do podwarszawskiego szpitala ( minimum godzina) odrobić cały dyżur obstawiając samodzielnie kilka oddziałów (bo tak to w Międzylesiu wygląda), a następnie skończyc dyżur o 8:00 i wrócić do pracy na swój oddział na 8:00. To jest zwyczajnie niewykonalne. Rezydenci z zewnątrz to mogą dyzurować u niego tylko w soboty albo jak wezmą w pracy dwa dni urlopu. Reszte musiałoby obstawiać wolni strzelcy ze specjalizacjami- a ci sobie liczą według stawek rynkowych- właśnie od 60pln za godzinę.

avatar kolorowatolerancja
1 / 9

I co ma to niby przedstawiać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 października 2017 o 15:35

avatar Yellow_Jester
-2 / 2

Pewnie, żeby związać koniec z końcem, musi dorabiać jako call girl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kot1986
1 / 1

@kyd czy manipulacyjne posty jak pana @egifford nie podchodzą pod paragraf strony? Z drugiej strony niezła manipulacja i to kogo w szeregach ma PiS :) Stalin byłby dumny "1000 razy powiedziane kłamstwo, staje się prawdą" :)

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2017 o 17:56

avatar kot1986
0 / 2

@kyd Zresztą nie trzeba być Sherlockiem, by stwierdzić że to konto kogoś z partii rządzącej, patrząc po postach...

avatar ~Piotrrr_01
1 / 1

Też chciałbym się opierać o taki fajny samochód, nawet nie mój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Xmen3
1 / 1

W dodatku w Las Vegas... :-)