Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
649 733
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lech2
+43 / 89

Rozumiem, że plan PIS-u jest taki, aby zbierać najgorsze możliwe rozwiązania z całego świata i wprowadzać je w Polsce. Gdyby nie chodziło o robienie laski lobbystom, a o faktyczne dobro pracowników- wystarczyło wprowadzić ustawę nakazującą że pracownicy handlu mają max. 2 pracujące niedziele. I wilk byłby cały i owca cała. Ale przecież nie chodziło o dobro pracowników- to była tylko cyniczna gra PIS-u. W rzeczywistości lobbyści firm, które liczyły że zamknięcie marketów napędzi im klientelę dobrze posmarowały gdzie trzeba. Nawet ktoś opłacił trolli w internecie, aby przekonać mniej sprawnych umysłowo, że to słuszny zakaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2017 o 13:40

P pochichrana
+36 / 44

@lech2 tym bardziej, że gdyby faktycznie ta ustawa miała byc dla pracowników to dotyczyłaby wszystkich... i pracowników kin, kawiarni, barów, którzy też chcą czas spędzać z rodziną a nie wieczorami siedzieć w pracy. Dotyczyllaby również pracowników produkcji...

Zgadzam się że nalezałoby wprowadzić po prostu obostrzenia w prawie pracy, ze każdy pracownik ma mieć 2 WEEKENDY wolne.. całe weekendy i żeby czas pracy tygodniowo nie przekraczął określonej ilośći godzin ( co jest.. ale nie wszędzie respectowane mam wrażenie). I tyle wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
+9 / 19

@Hotep ja nikomu nic nie zabraniam. Pokazuje jedynie cynizm władzy. To ściema z dbaniem o pracowników, bo jeżeli chodziłoby o wolne niedziele dla pracowników istniały inne rozwiązania. Chodziło o zwyczajne bezczelne uniemożliwienie chodzenia ludziom do marketów licząc na to że wtedy pójdą gdzie indziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+18 / 20

@lech2 nasi ojcowie i dziadkowie walczyli z komina żeby panowała wolność, a nie państwo ustalało kiedy kto może pracować i za ile. Teraz mamy powrót do komuny kiedy sklepy będą zamknięte w niedzielę , a co potem: soboty pracujące czy alkohol po 13 sprzedawany. Jak komus się nie podoba praca w niedzielę to niech idzie gdzieś gdzie się tego nie robi. Pełno fabryk rekrutuje, tam są zazwyczaj wolne weekendy. Bo może pracownicy transportu czy elektrowni i też by chcieli wolne niedzielę, co wtedy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~waldus24
-4 / 6

@lech2 ty specjalnie rozgarniety to nie jestes co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+1 / 1

wszystko ładnie i pięknie, ale o jakich firmach ty piszesz?? Możesz rozwinąć ten temat czy sam jesteś dobrym trollem? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 3

@pandoro w sumie sprawa jest dość prosta- zobaczymy jakie sklepy znajdą się na liście wyjątków. Poza aptekami, które muszą być czynne 24/7 za całą resztą ktoś musiał lobbować. Lista wyjątków jest długa i pewnie jeszcze urośnie, a tylko naiwni mogą wierzyć, że jakikolwiek polityk wpisze cokolwiek na taką listę jak mu się w ten czy inny sposób za taką przysługę zapłaci. Oczywiście nikt nikogo za rękę nie złapał, a nawet jak złapie ukaranie może być niemożliwe- łapówką może to być to datek na określoną fundację, której pieniędzmi polityk rozporządza jak swoimi, może to być robota dla pociotka, pieniądze za doradztwo, wykłady, wpłaty na kampanie itp. Poza tą listą wyjątków beneficjentów może być dużo innych firm tj. parki rozrywki, kościoły (te akurat zapłacą słowami poparcia wygłaszanymi w trakcie kazań).
Gdyby to była jedna taka ustawa ewidentnie szkodliwa dla przeciętnego Polaka. Ale już kilkakrotnie ulegali lobbingowi wąskiej grupy - wystarczy przypomnieć ustawę o aptekach. Ta ustawa nie służyła nikomu poza kilkoma sieciami aptek, które osiągnęły swój docelowy rozmiar i nie chciały konkurencji. Wszyscy inni tracili. Tracili pacjenci, bo mniejsza konkurencja - wyższe ceny i większa odległość do apteki. Traciły sieci które planowały ekspansje. Traciły rodzinne apteki- bo nie można było przekazać w spadku aptek dzieciom o ile nie skończyły studiów farmaceutycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nie_bałdzo
0 / 0

@lech2 Musieliby uchodźców sprowadzić :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Michał
+25 / 39

Ciekawe czy ktokolwiek ze zwolenników zakazu handlu w niedzielę odda swój etat osobie zwolnionej z tego powodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1032
+10 / 24

Na demotywatorach trolle dobre zmiany, mają płacone od komentarza lub demota, więc nie mogą oddać etatu
,ale zmieni się to nowego roku bowiem jest zapisane 2 MLD złotych na
cyber-żołnierzy (troll) więc będę mogli w końcu dostać normalną umowę o prace.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rtyuji
0 / 4

A czy ktokolwiek pracujący od pon do pt będzię chcetnie pracował w weekend bo klinci itp będa chcieli takiej całotygodniówki jak w sklepach? Jak chce iśc do urzędu w niedziele cos załatwiać. Niby czemu maja mieć wolne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 3

Najbardziej po dupie dostaną studenci zarabiający w weekendy. Albo masz "darmową" edukację i na życie pracujesz w weekend, albo pracujesz caly tydzień, a za edukację w weekend płacisz dodatkowo. Ciekawe co państwu się bardziej opłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thalia92
+2 / 2

@rtyuji Ja nie miałabym żadnego problemu z pójściem do pracy w sobotę i w niedzielę jeżeli dostałabym za to wolne dwa inne dni w tygodniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+16 / 24

To tylko i wyłącznie małpowanie idiotyzmu z zachodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+17 / 21

Twój post jest durny, pełen sofizmatów i obalonych milion lat temu mitów. Ja nie rozumiem chemii więc nie dyskutuje o chemii. Ty nie rozumiesz ekonomii i dlatego pierwszy wszystkim wciskasz swoje dogmaty? Żałosne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
+7 / 7

A ja ci proponuje odpiedolić się od mojego życia i mojego czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M manix8222
-1 / 7

Do roboty lenie! Nie chciało się uczyć to do pracy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 2

@manix8222
Jak w końcu ukończysz szkołę, to będziesz zszokowany faktem, że więcej nauki oznacza w przyszłości więcej pracy.
To tylko gimnazjalna "szlachta" nie pracuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+18 / 26

Ja wiem, że ludzie to w większości idioci ale żeby mylić skutek z przyczyną to już nawet dziecko przedszkolne to potrafi. Niemcy nie są bogate, bo mają zamknięte sklepy w niedziele - debile, Niemcy są Bogate, bo mieli dziki kapitalizm po wojnie https://imgur.com/a/jfhQn

Po drugie co to za hipokryzja, że tylko kasjerzy mogą odpocząć, a np; policjanci nie? Głośniej narzekają czy jak?
Po trzecie jakim prawem rząd mówi innym co mają robić i jak spędzać czas? Wy myślicie, że ludzie tam dla jaj siedzą? Chcą zarobić i nie umieją nic co by chciał rynek żeby im lepiej płacić, dlatego pracują na kasie. Co ze studentami, którzy pracują w niedziele i dorabiają na studia? Jesteście niedorozwinięci, widzicie "biedne" kasjerki (biedne to dopiero będą bo w weekendy jest spory przychód) a nie widzicie, że cała reszta traci a nawet i one.

Co dalej? Nie widzicie, że rząd ciągle nakłada nowe ograniczenia, podatki, zakazy, nakazy? Jesteście aż tak ślepi że nie dostrzegacie tego i nie domyślicie się jak to będzie wyglądać za parę lat, jeśli się nie zmieni? Jeśli nie, to nie różnicie się od małp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+5 / 5

@piotrex001 A ktoś sugeruje, że rozpie_rdolą? Jedzenie jednej łyżeczki soli dziennie cię nie zabije, ale nikt rozsądny ci nie powie, że warto to robić. No, ale przecież coś może albo zabić, albo być neutralne, a po środku nic nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrex001
-5 / 5

@lasek0110 Nie trafiłeś towarzyszu, ja nie z tej samej partii co Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+27 / 27

A może by tak naśladowanie Niemców zacząć od wysokości płac???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hdxfjxd
+1 / 1

@BrickOfTheWall Brawo!!! Wtedy, wszystkie fabryki się wyniosą do tańszych krajów, albo tych z których pochodzą (volkswagen do niemiec, fiat do włoch, opel do francji, itd.) zostaną sieciówki gastronomi i odzieżowe oraz supermarkety. Choć może przesadzam i każdy będzie miał śmieciówkę z pensją jak "dawniej"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T theBatman9000
+10 / 10

Masa ludzi robi zakupy w niedzielę, nie wierzę że wielkie sieci tak po prostu się na to zgodzą, albo wykorzystają lukę i ludzie i tak będą pracować albo pójdą w automatyzacje jak tesco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
+6 / 6

@theBatman9000 Niezależnie czy pójdą w automatyzację czy zamkną się w niedziele sporo ludzi straci pracę, bo przy zamkniętej niedzieli market potrzebuje 20-30 etatów mniej... Nawet jak część ludzi przyjdzie na zakupy w tygodniu zamiast w niedzielę to markety nie zwiększą wtedy zatrudnienia, bo będą właśnie wolały iść w kierunku automatyzacji. Kolejna dobra zmiana...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Akane_
+7 / 7

Moja mama pracuje w jednym z takich supermarketów. Pracownicy już mają zapowiedziane, że (jeżeli oczywiście zostanie to wprowadzone) w niedzielę będzie obowiązywał zakaz handlu, a nie zakaz pracy. Więc będą przychodzić sprzątać sklep (przesuwanie wszystkich półek, zamrażarek, lodówek itd.), układać towary itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gg
0 / 6

Jeśli nie wiesz o co chodzi, to ktoś ma w tym interes ('w'atykan)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DonaldTuzk
0 / 4

Niemcom wolno wincyj! Bo som bardziej europejscy, a my musimy se zasłużyć!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
-1 / 3

O proszę - machina propagandy im. Goebbelsa na Demotach ruszyła!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T t0malson
+9 / 13

Popyt na towary się nie zmienia - ludzie muszą robić zakupy tak czy siak, zrobią je kiedy indziej, handel z niedzieli przełoży się na inne dni.
Ruch w sklepach będzie większy, przez co wzrośnie wydajność - pracownicy, np kasjerzy będą fizycznie pracowali więcej, będzie mniej przestojów.
Jednocześnie zatrudnienie powinno zmaleć, pracownik ma określoną maksymalną ilość godzin które może wypracować miesięcznie, a ponieważ liczba godzin w których sklep jest czynny się zmniejszy pociągnie to za sobą zwolnienia.
Moim zdaniem na krótką metę zakaz handlu nie odbije się na firmach (o ile klienci nie zbiednieją), najbardziej odczują go pracownicy, którzy zostaną zwolnieni, bądź obciążeni dodatkowymi obowiązkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+8 / 8

@t0malson Wszystko 100% racji.
"Popyt na towary się nie zmienia - ludzie muszą robić zakupy tak czy siak, zrobią je kiedy indziej, handel z niedzieli przełoży się na inne dni."
Ale ja chcę mieć możliwość robienia zakupów w niedzielę. Nie będę się rozpisywał dlaczego tydzień mi nie pasuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+4 / 4

W większości krajów UE nie ma ograniczeń dot. handlu w niedzielę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+2 / 2

@t0malson - w sumie pogrzebać w ogródku czy skosić trawnik można i w niedzielę. Bo gdy w sobotę pojadę żoną na zakupy, a w tygodniu nie ma czasu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E emerk
+4 / 4

Pod tym względem, Niemcy i inny są jeszcze bardziej zacofani niż Polacy. Grupa około 300 baranów, których głównym zajęciem jest okradania i kłamanie ludzi. Decyduję, czy kilka milionów dorosłych osób, może pracować. Ku…, kim oni są. Jestem dorosły i jak mam ochotę lub potrzebę, lub też nie, chce sam o tym decydować. Je…, dyktatura a nie wolność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cvetelina
+1 / 7

Powód zakazu jest prosty - rząd chce stymulować mały handel. Natomiast wyjątkowo irytuje mnie dorabianie do tego całej ideologii i frazesy polityków- niedziela jest dla Boga i rodziny. Rozumiem, że wg takiego polityka niedziela jest dla Boga rodziny i pani Krysi z kasy w Biedrze, ale pani Ani z kasy w takim cinema city już się nie należy. Gdyby naprawdę politykom zależało na tym by pracownicy spędzali czas z rodziną prawnie byłyby zagwarantowana możliwość wykorzystania 2 niedziel wolnych od pracy w miesiącu Zakaz handlu w niedzielę jest zły i i nie sprawdził się na Węgrzech, więc nie rozumiem po co Polska kopiuje niedobre rozwiązania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2017 o 18:28

R raven000
+1 / 3

@cvetelina tu nie chodzi o mały handel a o założenie że jak nie do galerii to do kościoła
i tyle w temacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polszczyzna
+6 / 6

Niedawno wyjechałam na stałe do Niemiec i powiem Wam coś - wkvrwia mnie to, że w niedzielę mam zamknięte sklepy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+8 / 8

Może mi ktoś wytłumaczyć, czym się różni pani pracująca na kasie od pani pracującej w kinie, pielęgniarki, kelnerki, strażaka, opiekunki w domu pomocy itd.? Są dni wolne od pracy, w które to panie z kasy nie pracują, a takie opiekunki w DPSach normalnie są w pracy. Jak zamkną sklepy w niedziele, to, jak wielu z Was pisało, posypią się zwolnienia, bo tylu ludzie nie będzie potrzeba do obstawienia zmian. Nigdzie w normalnie kierowanym zakładzie nie ma tak, żeby 1 pracownik siedział w robocie wszystkie weekendy w miesiącu. U mnie np. przynajmniej 1 weekend (cały) musi być wolny. A jak komuś potrzebny jeszcze jeden, to idzie się dogadać z kierownikiem. Jak pani z Biedronki ma mieć wszystkie niedziele wolne, to niech panie z kin itp. przybytków też mają wolne. A co, dajmy wszystkim ludziom wolne wszystkie niedziele!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gyswhiajo
-1 / 1

@maggdalena18 @maggdalena18 Od pani pracującej w kinie nie wiele. A pielęgniarkę i strażaka tłumacze jeżeli nie możesz zrozumieć. Pani pielegniarka ma przestrzegane godziny pracy, tak jak strażak ma więcej weekendów wolnych, Ma taki system pracy, ze ma tych wolnych weekendów więcej. I najwazniejsze. Jeżeli w razie POTRZEBY musiałabyc obyć się bez szpitala, straży pożarnej lub sklepu co byc wybrała? Moim zdaniem jeden weekend to za mało.
I dlaczego urzędnicy i bankierzy nie moga pracować w weekendy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@up Ja wiem doskonale, jak wygląda praca pielęgniarki. Chodziło mi o to, że też jest człowiekiem i wiesz... Z tymi weekendami to różnie bywa. Zwłaszcza teraz, kiedy jest mało pielęgniarek. No i cóż... one robią na nocki, a kasjerki nie. Tu politykom chodzi o to, że niedziela to dzień dla Boga i tyle. A nie tym powinni się kierować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

I po co to całe wymuszone zamykanie na niedzielę? Komu to potrzebne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~76y8u9i
0 / 2

@lasek0110 NAKAZ 2 WOLNYCH WEEKENDÓW DLA WSZYSTKICH Z SYSTEMU PRACY CAŁODOBOWEGO. Albo niech wszyscy pracuja w niedziele, ja chce iśc do banku albo urzędu w niedziele dlaczego nie moge tego zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weronika234567
+1 / 1

jeszcze im to bokiem wyjdzie ten zakaz, z tego co kojarzę na Węgrzech też to wprowadzili i sie szybko wycofali, ale nie jestem pewna czy to akurat tam było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komarzyca76
+1 / 1

wielka brytania.... wszystkie sklepy otwarte od 10 do 16. Drugi dzien swiat - boxing day, wszyscy ida na wyprzedaze. Poniedzialek wielkanocny - niesppdzianka! sklepy otwarte

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asidus
+2 / 2

proste rozwiązanie: w sobotę stawka x2, w niedzielę x3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wujek_Maniuś
0 / 2

@lech2 wymagasz racjonalnego działania od faceta (bo to on rządzi przecież) , który raz na miesiąc wrzeszczy o zamachu, nadchodzącej "prawdzie", lepszym sorcie itp. itd. ?
To jest banda populistów i szkodników. Oni mają interes Polski w takim miejscu i tak głęboko, że żaden proktolog by nie sięgnął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N naimad
+3 / 3

A ja mam propozycję jak sprawić aby wielka armia urzędników miała rację bytu ! Upraszczamy przepisy i administrację, wprowadzamy urzędy całodobowe, gdzie urzędnicy pełnią swoje dyżury.
Wtedy nie trzeba nikogo zwalniać z pracy i zabiegani Polacy, którzy za dnia nie mają szans załatwić żadnej sprawy urzędowej w końcu znajdfą na to czas, chociażby i o 23:00 :) Dlaczego tylko lekarze, policjanci, strażacy czy handlowcy mają zasuwać w weekendy ? Równouprawnienie :)
Skoro my nie mamy czasu w ciągu tygodnia załatwić swoich spraw w godzinach pracy urzędów publicznych, to może należy przystosować urzędy do naszych wymagań i możliwości ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wszędzie_ta_pisowska_propaganda
+3 / 5

Propaganda level: TVPis.

Oczekuję, że patrioci pierwszego sortu osobiście będą utrzymywać rodzinę, w której jeden z rodziców straci pracę z powodu zakazu handlu w niedzielę.

Jak już tak, fanatycy dobrej zmiany, porównujecie Polskę do tzw. "zachodu", to porównajcie też zarobki i napiszcie w podsumowaniu kogo stać na to, aby nie pracować w niedziele, a kogo nie stać.


PS: Interesujące, że w jednych tematach Polska jest wzorem do naśladowania, a "zły zachód" jest zdemoralizowany, zepsuty, opętany przez Śzatana. W innych sprawach Polska jest zła i musi brać przykłady z tego złego, zdemoralizowanego zachodu. To w końcu jak to jest pisiaczki? "Wiecie lepiej", czy jednak trzeba "robić tak, jak na zachodzie"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Dreee
+2 / 4

A Polacy osły dalej będą się bić by Francuzi i Niemcy mogli się bogacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~egyjki
0 / 2

Nigdy nie robię zakupów w niedziele. Niedziela to dzien na spotkania/hobby/ planowanie/ muzeum /kino/ ksiązki . Do sklepów chodzę 3,4 razy w tygodniu , mam zwyczajnie DOŚĆ jedne dzień chce robić coś nie ogłupiającego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LanTheParanormal
+1 / 1

Bo to zawsze tak wygląda - u nas i w innych krajach Europy może być tak samo, ale i tak u nas będzie to złą oznaką, a u nich dobrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

Co się dzieje z tym krajem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
0 / 0

zamiast zakazywał w niedzielę powinna być stawka x 2 to by się jeszcze bili kto może zostać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem