Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
513 566
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M master79
+10 / 22

Obawiam się co będzie ze szkołami, większość powstała w programie "Tysiąc szkół ma tysiąclecie państwa polskiego" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~unasjedna
+4 / 8

@master79 jeśli gimnazjów (w osobnych budynkach) nie przemianują na podstawówki to w sumie już można dokonywać rozbiórki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Xmen3
+4 / 16

Kubatura pałacu to 817 tys. m3. Budynek posadowiony na obrysie PKIN, ale nie z rozlanym dołem i wąską wieżą, ale w kształcie prostopadłościanu o tej samej kubaturze miałby 19 m wysokości. Coś ze 3 piętra. PKiN to olbrzymie marnotrawstwo miejsca. Walory architektoniczne wątpliwe, a nad drzwiami nadal widać przesłonięty napis "im. Józefa Stalina". Skoro tak niektórzy walczą o jego zachowanie - kto walczył o Supersam, koszary przy Łazienkach, parowozownię? To były prawdziwe zabytki. No i gdzie są "pamiątki historyczne" po Niemcach w Warszawie? Tamte można było usuwać, a stalinowskich to już nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arvedu
+17 / 21

Nasz rząd to banda hipokrytów. Z jednej strony zmieniają nazwy ulic, burzą komunistyczne pomniki, a z drugiej robią wszystko by zabić wolność gospodarczą. I to nieważne jaka partia rządzi, każda tylko zwiększa podatki, wprowadza nowe regulacje i sprawia, że ludzie harują jak woły tylko po to, żeby politycy mieli czym napchać kieszenie, gdzie tymczasem instytucje publiczne jak sądy, czy służba zdrowia nie działają. Dla mnie ta cała walka z komuną, to jeden wielki kit. Od dawna rządzą nami postkomuniści, którzy lepiej wiedzą od obywateli jak wydać ich majątek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poprostualex
-1 / 5

@Arvedu Nie inaczej, nie było było ludzi w rządzie od upadku komuny którzy mieliby pomysł na Polskę, nie mają dlatego szukają tematów zastępczych żeby na nich budować kapitał polityczny a durne Polaczki wszystko łykną ;) Jak im się skończy komuna to zaczną walczyć z tymi co walczyli z komuna bo Oni też się kojarzą z komuną : D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 2

To tylko świadczy o słabości obecnego rządu. Chcą niszczyć tylko dlatego że zbudował to ktoś kogo nie lubią, mimo iż to nadal działa. W sumie można to uznać za zabytek, unikat architektoniczny którego nikt już nie zbuduje w przyszłości - mam na myśli ten styl. Ale tu się dzieje to samo co ISIS robi w Egipcie, niszcząc pamiątki po starożytnej religii bo tylko islam. I obaj niszczyciele pokazują swoją głupotę i słabość, bezradność wobec tego żeby nauczać o tym co było i wyciągać wnioski. Wolą zniszczyć żeby nie było dowodów na to że istnało kiedyś coś innego, że może istnieć coś odmiennego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I inOs
+1 / 3

@Arvedu @Qrvishon Bredzicie, przeciez ew. maja plan i mocno go realizuje, jesli sie uwaznie patrzy widac logiczna chronologie, reformuja wszystka, inna kwestia jest czy te zmiany sie podobaja, ale mowienie ze nie maja planu jest poprostu glupota i ignorancja.

Gdyby ten palac stal gdzies na zadupiu, ok, ale stoi na srodku stolicy Polski, w waznym miejscu, poprostu mozna ten obszar duzo lepiej zagospodarowac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
+2 / 2

@Arvedu, ale bredzisz. Od kilku miesięcy trwa spór o sądy bo ma być zreformowany, bo mają działać. Jest plan na służbę zdrowia (choćby wzrost nakładów PLNów na szpitale). Można przyczepić się na tempo tych pracy ale trzeba być ślepym by nie widzieć tego że jednak się dzieje. Hipokrytów rząd się skończył 2 lata temu, gdzie był rząd który stawał w kontrze do swoich obietnic. Co do wolnego rynku to trzeba było się nie godzić na wejście w struktury UE, a tak o wolnym rynku możesz sobie pomarzyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mareczek00713
0 / 2

Ironia jest taka że to był żart, w związku z nieporozumieniem wyjaśniono go PRZEDWCZORAJ a fanatycy Pałacu im. Stalina dalej kręcą agitkę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mecekbomba
-1 / 5

głupie myślenie. Prawda jest taka że pałac szpeci tą część Warszawy która ma szanse wyglądać jak centrum nowoczesnej stolicy. Wokół są nowe, w większości atrakcyjne wizualnie wieżowce a każdy kto ma choć odrobinę wyczucia stwierdzi że pałac po prostu nie pasuje do otoczenia. Od 1989 roku pojawiały się głosy co z tym zrobić, wyburzyć, zasłonić nowymi wieżowcami. Dopiero gdy władzę przejęła partia wobec której wszczęto medialną wojnę to nagle pałac jest super piękną pamiątką lub wręcz zabytkiem. Jakby pięc lat temu PO zaproponowało wyburzenie to wszyscy byliby za.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mistrzgarg
-1 / 3

To trzeba było wybudować pomnik HITLEROWI albo Stalinowi skoro pomniki nic nie znaczą i liczy się tylko ustruj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartek000
+1 / 3

Nie powie nigdy żaden prawak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sassy_kr
0 / 0

Przecież w usunięciu pałacu nie tyle chodzi o komunę, co o ZSRR, które "podarowało" nam tę brzydotę!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsik100
+3 / 3

Robić dekomunizację mając w swoich szeregach byłego komunistycznego prokuratora to trochę hipokryzja. Odpieram ataki od razu - nie popieram PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pppppppppppppp
+2 / 2

Ty wiesz jaka kasa za rozbiórką tego czegoś stoi? Ta cała ideologia to przykrywka, żeby dużą bańkę wyrwać z budżetu. "Kasa Misiu, kasa"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+1 / 3

Ja tam się nie znam ale PKiN i przylegające do niego budynki wraz z terenem przylegajacym zajmują olbrzymią przestrzeń w samym centrum Warszawy, którą można by lepiej wykorzystać. Spójrzcie sobie jak to wygląda z góry. Obecnie na renowację tego terenu wraz z pałacem trzeba pewnie wydać tyle samo kasy co na wyburzenie. Tu już nie chodzi o ustrój ani politykę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominek82
0 / 0

Świnie precz od koryta. Ino pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
0 / 0

olmajti-kurka fa, jak Ty dobrze myślisz, sama prawda. zebys nie poszedł na przemiał jak fikcja literacka 'raport pelikana'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asmin1990
0 / 0

@olmajti inwestor juz jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PiSiarz
0 / 0

Ale do budowania potrzeba miejsca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dasdadsasadasdsad
0 / 0

Nieprawda. Budynki to zapis mentalności, która kształtuje przestrzeń symboliczną. Polska i Warszawa zasługuje na prawdziwe centrum, które nie musi nam przypominać, "kto jest panem", bo sami stanowimy o sobie - w którąkolwiek stronę byśmy nie chcieli dalej iść. Jeśli PiS postawi tam rydzykowo to też trzeba będzie kiedyś zburzyć, ale zostać jak jest nie powinno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~prawilnyOnr
0 / 0

racja komuna to mentalność ludzka więc logicznym jest eksterminacja postkomunistycznej ludności lub bardziej humanitarnie "wybicie betonu"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Raawrrr
0 / 0

Może by tak zlikwidować rządzących? Większość z nich urodziła się za komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sajles92
0 / 0

Abstrahując od polityki. Bloki z wielkiej płyty już dawno powinny pójść pod rozbiórkę a na ich miejsce powinny powstać nowe budynki. Niektóre te bloki mimo wszelkim "zapewnieniom" różnych inspektoratów są w stanie wołającym o pomstę do nieba.
A teraz trochę politycznie. Myślicie że pisiory same sobie wymyśliły akcje z pałacem? Nie... To opozycja rzuciła temat a pisiory łyknęły jak rybka haczyk i się temat teraz będzie kręcił jak gówno w przeręblu. Szkoda że jedyny myślący nie o własnej d*pie w tym sejmie ma w nim najmniej do gadania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2017 o 8:02

T tyr3223
0 / 0

Z tym całym "pałacem" to może przesada, ale serio uważacie że źle robią że rozbierają pomniki i zmieniają nazwy ulic które zostały po komunie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem