Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Niedługo w Belgii zabronią dodawania
by ZenonZabawny
+
501 519
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lasek0110
1 / 5

@eph12 Równie dobrze mogłeś rzucić linkiem do aszdziennika. Przejrzyj sobie stronę główną tej "witryny". Poziom jest niżej niż żałosny. Aż strach, że ludzie wierzą w takie bzdury, bo Czerwony Krzyż ma odpowiednik w świecie muzułmańskim - Czerwony Półksiężyc, od niemalże 200 lat. Sytuacja w Belgii z muzułmanami jest nieciekawa, ale nie łykaj na ślepo wszystkiego, co pasuje do Twojego światopoglądu. Taka postawa ma swoją nazwę - jest to debilizm.

avatar eph12
-1 / 3

@lasek0110 Po prostu pierwsze z brzegu. Debilizm to jest jak ktoś nie potrafi sam nic znaleźć i trzeba za niego.

avatar lasek0110
-1 / 1

@eph12 To tak nie działa. Jeżeli ktoś wysuwa tezę, że Czerwony Krzyż ma być zdelegalizowany, to właśnie on powinien podać wiarygodne źródło, a nie zrzucać to na odbiorców. Potem trafia to na kretynów, takich jak Ty, którzy uważają, że to odbiorca musi potwierdzać bzdury rozpowszechniane przez autora. Pewnie w swojej pustej głowie uważasz, że bronię islamu, szeroko pojętego marksizmu kulturowego i innych debilizmów - oświecę Cię jednak. Z rozpowszechnianiem bzdur walczę zawsze, niezależnie od tego, kto to robi.

avatar tukis
0 / 2

@mambolinski pełna nazwa tego ruchu to: Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (ang. International Red Cross and Red Crescent Movement). W kraju w zależności od wyznania jest oznaczony krzyżem, bądź półksiężycem. Jest to fake news gdyż nie trzeba likwidować krzyża, wystarczy de facto użyć księżyc co kompletnie nic nie zmienia!!!!!

avatar sceptyk00
0 / 0

przecież w Polsce już kilkadziesiąt lat temu czerwony krzyż został zastąpiony na karetkach sześcioramienną gwia,,, ops! ŚNIEŻYNKĄ, bo podobno krzyż drażnił niewierzących

avatar Slav26
12 / 16

@kolorowatolerancja albo czerwony półksiężyc, co oczywiście drażni chrześcijan). Pamiętasz skąd się wziął symbol czerwonego krzyża?

avatar Antykaczka
15 / 17

@kolorowatolerancja: Tak właśnie wygląda kolorowa tolerancja. Dokladnie tak.
Faszyzm w czystej postaci pod płaszczykiem "tolerancji".

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2017 o 0:01

avatar Antykaczka
11 / 15

@kolorowatolerancja: DODAWANIE też obraża Muzułmanów?

P.S. "Chrześcijan" piszemy z dużej.
I trochę mniej faszyzmu na przyszłość.

avatar adamski234
0 / 0

To może czerwony kryształ?

avatar ~Vraevest
2 / 4

Po pierwsze: pisze się co najwyżej dużą literą, nie "z dużej". Po drugie: "chrześcijan" pisze się jak najbardziej małą, tak samo jak "muzułmanów", "żydów" (gdy chodzi o wyznawców judaizmu), "satanistów", "buddystów", więc trochę więcej znajomości języka polskiego na przyszłość.

avatar prawilnik
0 / 0

albo czerwona gwiazda, co nie?

avatar Slepy_Szaman
-1 / 3

@kolorowatolerancja To niezła tolerancja krzyż błe, a półksiężyc jak najbardziej! i to ma być ten "neutralny symbol" lewaczynko?

avatar Antykaczka
20 / 20

"Czerwony Krzyż jako instytucja prowadzi działalność charytatywną, z której korzysta wielu muzułmanów."

z której korzysta wielu muzułmanów
korzysta wielu muzułmanów
wielu muzułmanów
muzułmanów

Więc jednak nie obraża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
6 / 6

@Antykaczka ale to nie ma znaczenia. środowiska lewicowe UWAŻAJĄ że krzyż obraża muzułmanów dlatego postulują za jego usunięciem. tak samo zachowują się bojownicy sprawiedliwości społecznej którzy chcą nakazania stosowania neutralnych zaimków osobowych w stosunku do osób trans-płciowych gdzie większość z nich jedyne czego oczekuje to zwracanie się do nich zaimkiem przeciwnym. takie właśnie są skutki polityki tożsamościowej gdzie garstka ludzi identyfikujących się z daną społecznością uważa że wie co dla tej społeczności będzie najlepsze :)

avatar preskot
2 / 4

@olmajti Bo lewactwo to nowotwór.

avatar olmajti
1 / 5

@preskot prawactwo również :)

avatar preskot
-1 / 5

@olmajti Skrajności są zawsze złe, ale z dwojga złego prawactwo lepsze. Ono nie doprowadza do upadku cywilizacji.

avatar olmajti
4 / 4

@preskot 'z dwojga złego prawactwo lepsze' czekaj, czekaj. chyba już gdzieś to słyszałem. aaa no tak. przed każdymi wyborami w polsce. bo oczywiście nie ma innej alternatywy i są tylko 2 możliwości wyboru :)

avatar michalSFS
0 / 0

@Antykaczka

Jeśli obraża, to nie powinni przyjmować pomocy...
Co z tym światem się dzieje....

avatar preskot
0 / 0

@olmajti Akurat nie odnoszę się do konkretnej partii, tylko do ideologii. Prawactwo najwyżej będzie się domagało jakiegoś pomnika w centrum miasta.

avatar olmajti
0 / 0

@preskot widzę że nie wiesz o czym piszemy :)

avatar tukis
0 / 0

@Antykaczka pełna nazwa tego ruchu to: Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (ang. International Red Cross and Red Crescent Movement). W kraju w zależności od wyznania jest oznaczony krzyżem, bądź półksiężycem. Jest to fake news gdyż nie trzeba likwidować krzyża, wystarczy de facto użyć księżyc co kompletnie nic nie zmienia!!!!!

avatar Luir
8 / 8

Szkoda tylko że ta "tolerancja" ma działać w jedną stronę, jeżeli chodzi o sprawy chrześcijan to mogą być oni mordowani, prześladowani, mieszani z gównem a i tak się nic z tym nie zrobi, bo przecież jak głosi nauka kościoła trzeba nastawić drugi policzek czy coś w tym stylu. Po za tym kretyni rządzący "Europą" oderwani od rzeczywistości, którzy na to wszystko pozwalają. Kiedy ten świat w końcu się obudzi i spuści tym "terrorystą" porządny wpier*ol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~qafs
1 / 1

W krajach socjalistycznych sie nie dodaje i nie mnozy, najpierw sie odejmuje a pozniej dzieli wszystkim po rowno. Wiec spokojnie mozna dodawanie skasowac z programow nauczania w zachodniej europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grj
2 / 4

To nie jest prawda. Wystarczy użyć googla po angielsku i znajdziemy ze nie chcą usuwać symbolu czerwonego krzyża, tylko krzyże w pokojach (takie jak w salkach katechetycznych itd..)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Chinerpeton
0 / 0

@grj Ba! To nawet dwa pozostałe polskojęzyczne źródła, które znalazłem, mówiły o tym(znaczy jedno źródło, bo drugi "artykuł" to po prostu copy and paste połowy pierwszego).

avatar abss2609
3 / 5

@Antykaczka tak trochę z innej beczki, odkąd "chrześcijanin" piszemy z wielkiej litery? Według zasad pisowni piszemy z małej, podobnie jak muzułmanin czy żyd (jeśli chodzi o wyznawcę religii). Kolorowatolerancja to rasowy troll, wie, co wkurza ludzi i żywi się tym, szkoda tracić czasu.
Co do samego artykułu, tytuł chwytliwy, ale wystarczy przeczytać, że nie chodzi o usuwanie czerwonego krzyża z loga, ale o usuwanie krzyży wiszących w biurach Czerwonego Krzyża

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2017 o 8:52

avatar ~Verthjes
3 / 3

Znajomość zasad języka polskiego i jeszcze czytanie artykułu w źródle zamiast pianie na tanią sensację? Zbyt wiele wymagasz od bywalców tego portalu, zbyt wiele.

avatar beva
1 / 3

Może jeszcze znak dodawania zlikwidują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Vresten
-3 / 5

Łojezu, chrześcijan prześladujo! A nie, czekaj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
2 / 6

Tak, chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie.

avatar dncx
0 / 2

Po pierwsze to fake. Źródło podane to portal narodowo socjalistyczny, który manipuluje informacjami. Podaje na dole tekstu źródło do PCH, ale tam nic nie ma. Wyssał sobie to z palca. Póki auto demota nie poda źródła w MCK, a tam tez nic o tym nie piszą, tekst można uznać za kolejną próbę manipulacji i pisanie nieprawdy. Zresztą takich tekstów na demotach jest sporo. A na autorze materiału spoczywa odpowiedzialność a podanie PEWNEGO dla wszystkich źródła lub nawet kilku dla 100% pewności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Alveniusz2
0 / 0

@Chinerpeton A próbowałeś choć przeczytać pierwsze zdanie poza tytułem: "Kierownictwo Czerwonego Krzyża w Belgii podjęło decyzję o usunięciu krucyfiksów z lokali tej organizacji.". Sam tytuł artykułu jest pewną manipulacją, ale może nie koniecznie przesadzoną, bo w dalszej części czytamy, że wolontariusze są  oburzeni likwidacją krzyży z sal organizacji i sarkastycznie sugerują usunięcie też krzyża z logo.

avatar dncx
0 / 0

@ Chinerpeton
Dzięki za źródło. To ono powinno być podane jako jedno z... Natomiast to, że artykuł jest manipulowany, to widać od pierwszych zdań. O czym tu już wspominano.

avatar Chinerpeton
0 / 0

@Alveniusz2 Co to do diaska znaczy "ale może nie koniecznie przesadzoną"!? Manipulacja to manipulacja, nie wiem jak to, że niektórzy wolontariusze Czerwonego Krzyża (ci bez żadnego wpływu na decyzje organizacji) żartują, że tak kiedyś może być, ma sprawić że to przekłamanie jest w jakikolwiek sposób bliższe prawdy.

avatar ~frankieKiller
1 / 3

Będę szczęśliwy jak po Belgii nie zostanie nawet smród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~factcheck
0 / 2

Ale chodzi o usunięcie krucyfiksów z sal a nie symbolu czerwonego krzyża.
Poza tym, symbol czerwonego krzyża pochodzi od flagi szwajcarii a czerwony krzyż nie jest organizacją religijną

ten demot i artykuł na którym jest oparty to szczypta prawdy podlana nazigównem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
1 / 1

kto puszcza takie fejki z d*py ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kkk789
1 / 3

Ale przecież to nie krzyż, tylko plus. Krzyż w Chrześcijaństwie ma pionowe ramię dłuższe i nie niesymetrycznie położone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dncx
0 / 0

Dodatkowo warto zauważyć, że każdy krzyż jako symbol religijny musi mieć na sobie przytwierdzoną postać Jezusa. To jest prawdziwy symbol religijny. Wszelkie inne skrzyżowane dwie linie proste nie są krzyżem w znaczeniu religijnym, bo równie dobrze idąc tym tokiem każde skrzyżowanie ulic jest święte, bo to też krzyż.

avatar maggdalena18
0 / 0

To nazwę też niech zmienią. Kpina i żal!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SQRT
1 / 1

W islamie się nie dodaj w islamie się dzieli (zazwyczaj głowę od reszty ciała) ale zawsze to jakaś matematyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkPsychopath
-1 / 1

Tym Durnym lewakom nic nie pomoże. Mam nadzieję, że kiedyś krzyże zawisną w Mekkce. Jerozolimie, Bagdadzie i Teheranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dncx
0 / 0

@DarkPsychopath Dlaczego w Jerozolimie? Starej stolicy państwa Izraelitów? Chrześcijaństwo zachodnie pochodzi z Rzymu, a dokładnie ze wzgórz Watykanu. Katolicy maja swoją siedzibę tam, a nie w Jerozolimie. Jak już to powinieneś napisać, że krzyż powinien zawisnąć na wzgórzu czaszki po za miastem, bo to tam powstała religia oparta o śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

avatar ~onnnna
0 / 0

a co z czerwonym półksiężycem? W Belgii legalny oczywiście, bo Chrześcijan w zęby nie kole???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar michell
0 / 0

Rok 2025 - w Polsce nadal istnieje grupa ludzi która wierzy w fejkowe i naciągane artykuły o muzułmanach, byle tylko wywołać gow*no burze w komentarzach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~6587457u45745
0 / 0

Ale chrześcijan obecnością muzułmanów w krajach katolickich to drażnić można

Odpowiedz Komentuj obrazkiem