Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Ignorancja w najczystszej postaci
by Fudal
+
354 374
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Chasing_Cars_
-3 / 11

Rodzice powinni sobie uświadomić, że jeśli najpierw zarażają dzieci jakąś infantylną zajawką, to zarazić ich później czymś wartościowym będzie nieco trudniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ableb
3 / 9

@Chasing_Cars_
Co jest wartościowe? Przychodzenie do muzeum by obejrzeć obraz, który w ciągu kilku sekund mogę mieć w na ekranie monitora? Nie wiem co widzisz wartościowego w większości dzieł malarskich. Pewnie to samo, co w kilku plamach na jednobarwnym tle czy w innej sztuce nowoczesnej. Próbujesz coś dojrzeć na siłę, a swoje "odkrycia" uważasz za fascynujące?

avatar Chasing_Cars_
1 / 1

Dla każdego wartościowe jest co innego. Gdzie w moim komentarzu znalazłeś stwierdzenie sugerujące, co jest ważne dla mnie?

Mówię tylko, że jeśli rodzic nie ma czasu dla dziecka i zastępuje swoją obecność internetem, grami czy innymi zabawkami, to niech się nie dziwi, że dziecko w to wsiąknie i nie będzie zainteresowane czymś nowym, czym może bardzo chciałby go "zarazić" rodzic. Żeby czymś zarażać, trzeba samemu to sobą reprezentować, a nie zmuszać dziecko, żeby było tym, kim chcą go widzieć rodzice, sami nie przykładając do tego żadnego wysiłku.

avatar adamski234
6 / 16

E co? Nie ma obowiązku podziwiania sztuki. Może ona im się nie podoba. Ja zrobiłbym to samo, bo mnie jakieś rysunki nie jarają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2017 o 23:05

avatar Fragglesik
-1 / 3

@adamski234 Nie dziwi nic.......:P

avatar Smiesz1
15 / 15

Tak to jest jak się do czegoś zmusza. Jak mi kazali w gimnazjum na lekcji muzyki sluchać muzyki poważnej to też miałem to w dupie - mialem 14 lat chcialem wyjsc i pograć w piłkę czy pojezdzic na rowerze a nie sluchać smętów, jakby mi powiedzieli wtedy ze warto grać na komputerze w gry komputerowe to na zlosc bym w nie nie grał. Natomiast teraz jak już dorosłem to chętnie sam czasem posłucham muzyki powaznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2017 o 19:52

avatar KapitanKorsarzPirat
6 / 8

Obawiam się, że prawda nie leży nigdzie w tym przypadku. Zarówno marnotrawienie przy urządzeniu mobilnym jak i przymus podziwienia danego gatunku sztuki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Irland
9 / 11

Ignorantem to jest tutaj tylko autor. Który chyba nigdy nie był na szkolnych wycieczkach, ani w szkole bo nieprawidłowo używa słów. (choć ja sam też pewnie źle używam ...)

Po pierwsze - skąd wiesz, że Ci młodzi ludzie nie patrzyli się na ten obraz przez pół godziny, ale wycieczka kończy się za jeszcze godzinę a oni wszystko widzieli?
Ile minut można patrzeć się na to samo, w dodatku stojąc?

Po drugie ignorancja to jest głupia niewiedza - a oni mogą wiedzieć więcej o tym obrazie, jego znaczeniu i życiu malarza niż Ty, ale mogą też po prostu nie lubić takich dzieł. To nie ignorancja a kwestia gustu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2017 o 9:13

avatar szteker
0 / 0

Nie chcę bronić autora demota, ale chyba jednak ma rację. Nie oszukujmy się, że takie oglądanie obrazów w muzeum interesują bardzo małe grono uczniów. Większość tam idzie tylko dlatego, że lekcji nie ma, a wycieczka jest obowiazkowa.

avatar Hermes_Trismegistos
0 / 2

Też uważam, że zakładanie kremowego kapelusza na polowanie to faux pas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
4 / 4

Dlaczego uważasz, że te dzieciaki są nieświadome albo nie mają wiedzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Frodo_Pl
4 / 4

Ciekawe jak bardzo Ty zachwycałbyś się sztuką...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jestesciegupi
1 / 1

Ignorancja? Gdzie? Jak ukazana niby? Ktoś to nie wie chyba, ze ignorancja to nie jest ignorowanie czegoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 100_krotka
2 / 2

Powiedział to ten, co wyjął telefon, zrobił celowe zdjęcie i wrzucił je na demotywatory, opisał i oglądał komentarze, ale przecież on zupełnie tej gromadki nie przypominał:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rembrandt123
0 / 0

@Fudal: ignorancja w najczystszej postaci to powtarzanie kłamstw bez ich sprawdzenia. Owszem, dzieci na zdjęciu korzystają z komórek, ale w ramach zadania, które zostało im zlecone w ramach lekcji w muzeum.

Ja wiem, że polska szkoła nie uczy zdobywania wiedzy samemu, tylko powtarzaniu jak idiota tego, co "pani powiedziała". Ale minimum google'a nie szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ftyuhgyuijhyuik
0 / 0

Poza tym, że zdjęcie jest wycięte z kontekstu - to innych uwag brak ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
0 / 0

Wszelkiego rodzaju wyjścia do muzeum, do kina czy gdziekolwiek indziej uwielbiają wszyscy uczniowie bo nie siedzi się w szkole i nie uczy. W tym wieku, w takim towarzystwie nie ma szansy korzystać z takich wyjść to przychodzi z czasem jak się dorasta do pewnych rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kreos
1 / 1

O nie, jakim cudem dzieci nie interesuje historyczny obraz? Jeszcze powiedzcie,że nie lubią czytać Lalki i Krzyżaków to padnę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slepy_Szaman
-1 / 1

@Kreos To że historia cię nie interesuje to tylko kwestia gustu, ale to jest po prostu smutne.....

avatar Kreos
0 / 0

Nie umiesz czytać? Piszę o dzieciach. Dzieci nigdy nie interesowała historia, taki wiek,że zamiast siedzieć w muzeum wolą się wyszaleć. Tak ciężko to zrozumieć?

avatar ~rtgyhuijk
0 / 0

Że się nie interesują to nic, ale to gapienie się w telefony.. Ludzie wtedy naprawde wyglądaja jak zombie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~scezar
0 / 0

Byliście kiedyś w Rijks Museum? To powiem tak nocna straż (obraz na zdjęciu) jest na 3 piętrze, na końcu halu od wejścia. W całym muzeum są miejsca siedzące po dwóch przeciwnych stronach na każdym piętrze i nie ma możliwości by gdzie indziej usiąść, jak pochodzicie sobie między eksponatami z niższych pięter przez 1-2 h to zawsze będziecie chcieli chwilę posiedzieć....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szteker
0 / 0

A może oni szukają informacji o tym obrazie. Nie widać nigdzie przewodnika, kustosza czy kogoś takiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Doucz_się
0 / 0

Może byś tak Autorze sam się douczył i dobierał słowa poprawnie... Zaglądnij do słownika co to jest ignorancja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

A słyszałeś, że do pewnych rzeczy, np. doceniania sztuki trzeba DOJRZEĆ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem