Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
W biblii jest napisane, że padało 40 dni
i 40 nocy. Nazwano to potopem
by MaciekMagik
+
431 444
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~ablebak
11 / 15

@cwmk
Każdy dowcip ciebie omija, czyż nie? Nie traktuj wszystkiego tak serio. Potopu też nie było. Po prostu tyle wody nie ma na całej planecie.

avatar cwmk
-3 / 3

@ablebak część dowcipów na pewno...
a co do potopu to skąd wiesz, że nie było?

avatar ~ablebak
5 / 5

@cwmk
Napisałem. Nie ma tyle wody. Można dodać brak dowodów geologicznych, a także problemy jakie wywołałoby przeniesienie i rozmnożenie każdego gatunku zwierząt. Od problemów genetycznych wynikających z nieuniknionego kazirodztwa, po pytania - co mieliby przez kilka pokoleń jeść mięsożercy? :)
Ale chwila. Logika. To nigdy nie trafia do wierzących.

avatar Firewolf_Jess
1 / 3

Do niewierzących to nigdy nie trafia, że czasami kiedy Bóg wchodzi do akcji to logika nie ma z tym wiele wspólnego. Analogicznie do braku dowodów. Pokaż mi dowód, że to się nie wydarzyło. Po za teoriami kazirodczymi, teoretycznym brakiem pożywienia itd. Według naszej wiary Bóg jest wszechpotężny, stworzył Ziemię z niczego, więc co za problem miałby z ,,wyczarowaniem" takich ilości wody. Bóg jest czymś czego ludzki umysł nie pojemie.

avatar cwmk
1 / 1

@ablebak oficjalna, powszechna oraz ogólnie rozumiana i nauczana "nauka" (a raczej pseudo nauka)nigdy nie pogodzi się z wiarą. Mało tego. Będzie z nią walczyć. A skąd wiesz, że nie ma tyle wody? Zmierzyłeś? Policzyłeś? Zbadałeś? A skąd wiesz ile wody jest pod powierzchnią ziemi?
Skoro już weszliśmy w temat potopu i kazirodztwa to PRZED POTOPEM nie było tego problemu. Nie było, ponieważ warunki na Ziemi były nieporównywalnie lepsze od obecnych (już nie mówię o zanieczyszczeniach środowiska itp. ). Jeśli chcesz zahaczać o wiarę to odrobinkę zainteresuj się tematem wiary (nie mówię tu o świadomości "legendy" za jaką uważasz Potop i tylko tyle, że trwał on 40 dni i nocy a jedynymi lidźmi którzy przeżyli był Noe wraz z rodziną i i po parze z każdego gatunku zwierzęcia na wielkiej łodzi zwanej Arką tylko o odrobinie ANALIZY i dociekliwości).
Pewnie nie będzie Ci sięchciało więc wysilę się i trochę Ci przybliże temat (wiary). Przed potopem było min. 2 razy więcej tlenu i min. 2 razy większe ciśnienie. Do tego dodaj blokowanie przez WODĘ (tak! Właśnie wodę w stanie ciekłym) promieni UV. Adam i Ewa byli fizycznie DOSKONALI ponieważ zostali stworzeni przez samego Boga. Jeśli nie masz żadnych niekorzystnych warunków to nie musisz się obawiać o "skutki uboczne" rozmnażania się nawet między bratem a siostrą. Powszechną pseudo naukę i jej podstawy i teorię znam (jakaś teoria ewolucji która powinna się nazywać wiarą a nie teorią itp. itd.). Orientuję się w jednym i w drugim temacie. I przemawia do mnie bardziej kreacjonizm niż ewolucjonizm. A z tego co piszesz to Ty nie tyle co "liznąłeś" co "wylizałeś do samego patyczka" tylko i wyłącznie ewolucjonizm a nawet nie zainteresowałeś się dowodami na kreacjonizm czyli na to, że to właśnie Bóg jest autorem o sprawcą tego, że jesteśmy tu i teraz. Poczytaj, zainteresuj się i wtedy możemy pogadać, bo za Ciebie zadania domowego tutaj nie będę odrabiał bo tego jest za dużo żeby opisywać.
Na zakończenie, ja nie nazywam nauki wiarą, a wiary nauką. Mimo że naukowe dowody świadczą o tym, że potop był a my nie ewoluowaliśmy z kamienia i wody (serio? z kamienia i wody i/lub z "pierwotnej zupy"?) tylko zostaliśmy stworzeni.
P.s teraz można mnie hejtować i minusować (pierwszy komentarz poniżej poziomu...nie wiem czemu skoro nikogo nie obrażałem i "mięsem" nie rzucałem).

avatar ~ablebak
0 / 0

@cwmk
Dowody na kreacjonizm... kreacjonizm to hipoteza, według której świat mógł powstać nawet przed sekundą, a wszelkie Twoje wspomnienia i cały świat zostały spreparowane. Nie ma sensu rozważać kreacjonizmu. Nie bez powodu nazywa się to pseudonaukową teorią - czyli nie mającą nic wspólnego ani z nauką, ani z teorią w rozumieniu naukowym.
Nauka jest nauką, bo odpowiada na pytania. Na przykład, poszczególnie warstwy planety zostały dosyć dobrze oszacowane. Ponadto, woda ma swoją gęstość i masę i nie może istnieć taka warstwa chmur - nie bez zmian takich jak grawitacja. Zastanów się dlaczego pada deszcz, zamiast kondensować się do grubej warstwy pary wodnej.
Teoria ewolucji jest teorią we fragmentach, które zostały udowodnione. W wielu fragmentach mowa o hipotezie ewolucji, która nie została udowodniona, ale wywnioskowana jako najbardziej prawdopodobny scenariusz. Teoria ewolucji to nie tylko to, co działo się miliony lat temu - mechanizmy ewolucji obserwujemy na co dzień. Wykorzystujemy je na wiele sposobów, m.in. tworząc nowe gatunki zwierząt i roślin.
Przed potopem nie było lepiej, na co wskazują m.in. skamieniałości. Ale nie będę odrabiał za ciebie pracy domowej, bo jest tego za dużo by opisywać. Jeśli wierzysz w najbardziej powszechną pseudoteorię kreacjonizmu, to świat ma ledwo kilka tysięcy lat, nieprawdaż? Czy może preferujesz inną z setek hipotez, jakie powstały na bazie kreacjonizmu?
Życie przede wszystkim powstało z podstawowego budulca wszechświata - z energii. Ewolucja po prostu opisuje jak energia przemienia się w materię o coraz bardziej skomplikowanej strukturze.

avatar angelusmetatron
1 / 1

Już bardziej w Szkocji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lockepl
3 / 3

tez nie do konca. oczywiscie czesciej pada niz w Polsce ale bardzo rzadko intensywnie. przez 12 lat przezylem kilka doslownie burz. wieje oj tak. slonca brak. ale nie pada tak jak sobie wyobrazalem.

avatar ~bbbb222
0 / 0

Tam nie ma lata i innych pór roku. Tam jest pora sucha i pora deszczowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
0 / 0

Kiedy jest w Anglii pora sucha, bo przez kilkanaście lat takiej nie widziałem? Przez większość roku panuje tu jesień, a w połowie roku trafi się nawet trochę wiosny. Ani lata, ani zimy tutaj nie stwierdzono :P

avatar ~vcxvbxfg
1 / 1

Na zachodzie Irlandii jest gorzej niż w Anglii. Tam idą wiatry i prądy prosto z Atlantyku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar synwieslawa
1 / 1

Islandczycy maja takie powiedzenie:
Po czym poznac ze juz lato?
Deszcz.... Robi sie cieplejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cwmk
0 / 0

@ablebak wybacz, ale nie chce mi się już rozpisywać ponieważ poświęciłem sporo czasu na merytoryczną odpowiedź a jakaś dziwna funkcja w nowym firefoksie uruchomiona nie wiem w jaki sposob usunęła to co pisałem. Ale w skrócie:
1.
od "tyłu" wygląda to tak:
człowiek->humanoid-> mniej humanoid->[....]-> jednokomórkowy organizm. z czego się składa? z białek?setek tysięcy. z czego najprostsze białko? z aminokwasów lewoskrętnych. mamy 20 róznych (około) a żeby powstało najprostsze białko potrzebujemy około 100 aminokwasów. w scislym oprządku. razy setki tysiecy.
(wybacz brak znaków diakrytyxcznych, bo juz mi sie nie chce poswiecac tytle czasu co przed chwila.)
2.
spreparowany swiat i wspomnienia.same się nie spreparowały. Inteligentna istota musialaby to zrobic czyli nadal potrzebujemy Kreatora którym dla mnie jest Bóg.
3.tworzymy nowe gatunki? same sie nie twor4za tylko my im pomagamy- potrzebują kreatora czyli nas jako naukowcow.
4.pies nigdy nie wyda na swiat nie-psa czyli np papuge czy rybe
5.mikroewolucja oczywiscie- eskimos i murzyn to nadal ludzie mimo ze wygladaja inaczej...ale nadal ludzie.
6. nauka odpowiada na pytania? jak oszacowano warstwy i ich grubość?
oszacowalem ze pomarancza przed najdrobniejszym uszkodzeniem skórki jest wewnatrz niebieska i pachnie nafta. nie ma mozliwosci udowodnienie. tak samo jak z warstwami. nie przekopalismy sie przez jedna. jedyne co wiemy to to, ze czasami wyplywa w postaci erupcji wulkanow plynna skala czyli lawa. i tylko tyle wiemy.
7. chmury to mikrokropelki wody ktore lacza sie ze soba w wieksze krople jesli natkna sie na czasteczke pylu lub kurzu.
8. kiedy powstal podzial na samca i samice?
sory za balagan w wypowiedzi ale nie chce mi sie ponownie klepac ladnie i skladnie, kiedy to co naskrobalem starannie poszlo "na spacer".
znowu nie odrobiles lekcji. siadaj pała!
P.s darwin nawet nie był biologiem.
P.s nie myl nauki z religia bo ewolucja nie ma nic wspolnego z nauka.
poczytaj troche i wyciagnij wnioski. a jak nie zmienisz zdania to nie próbuj mi wciskac swojej wiary mowiac ze to nauka bo to nie ma z nauka nic wspolnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ablebak
0 / 0

@cwmk
Nie zamierzam dyskutować z kimś, kto nawet nie ogarnia co to jest sejsmograf i mówi, że nie można zbadać wnętrza planety ani nie ogarnia nawet podstaw teorii ewolucji. Szkoda czasu. Doucz się. Wiem że taki idiota jak ty pomyśli, że skoro nie chcę z tobą rozmawiać to masz rację... ale naprawdę, zdanie takiego imbecyla jak ty nie jest dla mnie w jakikolwiek sposób znaczące.