Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Największy demotywator mieszkańców Bagna
by justlike2smile
+
188 208
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar FakDak
24 / 32

Ciekawy jestem czy ksiądz solidarnie sprząta razem z wiernymi, czy też uznał, że jest zbyt ważny by wziąć do ręki miotłę czy mopa. No i co z przytoczonym w piśmie radnym? Czy on daje ludziom dobry przykład, latając po kościele ze ścierką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dichlordiphenyltrichlorethan
0 / 0

@FakDak Tego nie wiadomo, ale insynuować można zawsze. Proszę zwrócić uwagę na to, że brud wnoszą w przede wszystkim wierni, więc w zasadzie sprząta się po sobie.

avatar FakDak
-2 / 4

@Dichlordiphenyltrichlorethan A ksiadz i radny maja w kosciele papucie na zmiane, czy ich szlachetne podeszwy butow nie wnosza brudu?

Jak dla mnie zwyczaj sprzatania kosciola przez wiernych to absurd. Parafia powinna wynajac firme sprzatajaca. W skali roku wyjda to smieszne pieniadze w przeliczeniu na rodzine parafian, a uniknie sie tak zenujacych sytuacji jak powyzsza.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2017 o 7:16

avatar Dichlordiphenyltrichlorethan
-1 / 3

@FakDak Kiedyś ludzie oddawali życie za wiarę, żeby teraz stękać, że 3 godziny w roku na sprzątanie kościoła, albo na wino dla pana Mietka, co wszystko za drobne zrobi.
Primo: Nawet jeśli Ksiądz jest jeden na powiedzmy 50-ciu mieszkańców, to procentowo wychodzi, że ma 1 tydzień do ogarnięcia. Z reguły rok trwa dłużej. Ale nie wiem, czy tu chodzi o logikę, czy po prostu musisz jakoś wyrazić swoją niechęć. Tak w ogóle, to bywasz w kościele?

avatar FakDak
0 / 0

@Dichlordiphenyltrichlorethan A co ma oddawanie zycia za wiare do niecheci niektorych proboszczow by kosciol sprzatala profesjonalna firma? Za pieniadze parafian, oczywiscie.

Chodze do kosciola. U nas sprzata firma, ale ja zyje w miescie slynacym z bardzo nowoczesnych i swiatlych kardynalow. Ksieza sa dalecy od retoryki rodem z podkarpacia czy Torunia.

avatar Dichlordiphenyltrichlorethan
0 / 0

@FakDak Już naprawdę nie masz się o co przyczepić. Ludzie mogą sobie wybrać, czy chcą płacić, czy sami to ogarną. Co w tym złego, że ktoś posprząta za kogoś? Chyba to, że nie zapłaci od tego podatku...
Sam piszesz, że żyjesz w dużym mieście. Spraw trochę inaczej wyglądają w dużych miastach i małych wsiach. Zwłaszcza finansowo. Firma sprzątająca wzięłaby ponadto za dojazd, bo nie jest na miejscu, jak to w miastach. W rejonie może być problem z pracą, więc pozostawienie ludziom wyboru może być ukłonem w ich stronę.
W mojej wsi, remont muru wokół kościoła prowadzili narkomani z ośrodka odwykowego, ministranci, ludzie ze wsi i sam ksiądz. Efekt elegancki, ludzie z księdzem mega zadowoleni. W czym problem?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2017 o 21:34

avatar 1roger
14 / 18

ale bagno.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafdan50
6 / 10

Dobre :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar master79
7 / 15

Proszę, napiszcie że to fejk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar synwieslawa
0 / 6

@master79 Dołączam sie do prosby....

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2017 o 23:16

avatar ~sdasdaadsdas
0 / 2

@master79 fake

nowagazeta(.)pl/2014/01/ps-12177-bagno-w-bagnie/

avatar daclaw
5 / 7

@master79 Fejk, nie fejk... Niech do ludzi w końcu dotrze, że coś mogą. Proboszcz ma nad sobą biskupa, radny też nie jest bogiem. Jak w mojej pafafii nowy proboszcz zaczął zbyt krótko strzyc owieczki, to poleciał jeszcze szybciej, niż się pojawił.

avatar VaniaVirgo
4 / 6

@master79 na 100% tak wygląda sprzątanie kościoła w Rudnie, przy czym to kobiety mają sprzątać, a panowie obowiązkowo mają przynosić kwiaty. Tam też podczas mszy kobiety nie mogą siedzieć razem z mężczyznami :D

avatar pacia_p
8 / 14

5. przykazanie kościelne: Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła
Zwracam uwagę, że wierni, nie księża :P Nie na darmo nazywa się wiernych "trzodą"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2017 o 20:57

avatar daclaw
12 / 12

@pacia_p Wierni, czli inaczej praktykujący członkowie Kościoła. Księża jak najbardziej zawierają się w tej definicji.

avatar dose2
4 / 16

Niech ksiądz się za sprzątanie weźmie. I tak nic lepszego przez cały dzień nie ma co robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~loolo12345
-4 / 12

Jest podpis, jest pieczatka - niechaj trzoda mysli, ze to zalegalizowany akt prawny. Lol. Sila legitymizmu to sie nazywa. A w tresci przecinka brak. Pewnikiem pisal to jakis skryba najlepiej wyuczony (radny), ilestam klas pokonczywszy pierwej.
A powaznie - pewnie ksiadz proboszcz starenski i lekko niedolezny, wiec radni (oczywiscie z jednej, prawej partii) ustalili, co nastepowac bedzie. Porzadki wszak sie juz zaczely. Sztandar w gore ! Wprowadzic !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
2 / 20

Dlatego właśnie za 30 lat jak wymrą wszystkie mohery nikt do kościoła nie zajrzy. Jaki trzeba mieć tupet by kazać ludziom sprzątać swój "ogródek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropka87
6 / 10

@kowaleczka Dokładnie. To jak raz w tygodniu przyjdzie do ciebie koleżanka na kawę to znaczy, że w sobotę ma ci przyjść wysprzątać dom? Kościół ma pieniądze, m. in. z tac, dobrowolnych ofiar czy wizyt duszpasterskich, żeby wynająć jakąś panią do posprzątania. Ile to jest biednych osób, które chętnie by przyszły wysprzątać kościół za drobną opłatą, ale nieeee, lepiej odpierdzielać takie szopki jak wyżej.

avatar achtung1990
4 / 14

jestem mechanikiem, zarabiam na warsztacie i nie karze klientom sprzątać po swoich autach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
7 / 7

Stanisław Anioł z Alternatywy 4 się chowa do tego księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
6 / 8

Ale bym mu kopa zasadzil...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pacia_p
1 / 1

@daclaw Odszczekuję, ale czy księża też są trzodą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Glasko
2 / 4

Hm, a co jeśli nie chodzę do kościoła, bo nie lubię słuchać tych bzdur i uważam to za bez sensowne? Też bym " musiał " sprzątać ten cały kościół, gdybym tam mieszkał? No na pewno nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koenigsegg
6 / 8

I dziwić się, że ludzie się odwracają od kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tenebriss
3 / 5

Jak dobrze że ja już dawno nie patrzę na takie cyrki... Dzięki takim demotywatorom rozumiem czemu moja noga w kościele nie postanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dulunia
-2 / 2

Jestem Świadkiem Jehowy i w takich chwilach jeszcze bardziej doceniam to jak jesteśmy zorganizowani. Jeśli chodzi o sprzątanie naszej Sali Królestwa to co miesiąc pełni dyżur inna grupa i po sprawie. Sprzątamy na tygodniu lub tuż po zebraniu, uzupełniamy papier itp. w łazienkach kiedy tylko potrzeba. Ok. 2 razy w roku mamy generalne sprzątanie w które angażuje się cały zbór (oczywiście nie wszyscy przyjdą akurat wtedy ale zawsze jest to kilkadziesiąt osób). Wynajmując obiekt np. stadion na większe kongresy też sami go sprzątamy i często właściciele mówią że zostawiamy je w o wiele lepszym stanie niż przed wynajmem. Da się więc załatwić takie sprawy normalnie i sprawnie a nawet z uśmiechem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
-1 / 1

@dulunia Zaoranie level expert. Przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź to może zrozumiesz skąd minus. Poza tym pierzecie ludziom mózgi i liczę dla dobra narodu, że w końcu Was zdelegalizują jak na Rosji. Nie pozdrawiam!