Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
182 198
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
-5 / 19

Po co "Matka Najświętsza" w ogóle rodziła Jezusa? Skoro nawet przy egzorcyzmach nie używa się imienia Boga tylko jak widać Bogini Maryi. Lub Bogiń, bo jest i czarna i fatimska i z Gwadelupe. Szkoda , że Jezus jest ograniczony bo jest "tylko" z Nazaretu. No ale gdzie mu tam do Maryi. Już się modlą do Maryi, ona może rozkazywać złym duchom. Ona ma się modlić za nas w godzinę śmierci. Ona ma pełnie łask. Do niej uciekamy i ją prosimy o łaski i dary. A świąt to ma z kilkadziesiąt w całym roku. Cała ta trójca jak widać jest zbędna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dichlordiphenyltrichlorethan
+1 / 7

@ciomak12
Z Ewangelii wg św. Łukasza:
Wtedy Maryja rzekła:
Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
» Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia «,
gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia dla tych, co się Go boją. (...)

Tak więc do Boga i Ewangelistów z Tą skargą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 3

@Dichlordiphenyltrichlorethan Ależ ja ją błogosławie. Polecam zajrzeć do słownika PWN co oznacza słowo błogosławić, lub też uznać za zasadę że biblię tłumaczymy biblią i znaleźć w oryginale to słowo, gdzie jeszcze jest użyte w Biblii.

Jeżeli zaś nie chcesz tego zrobić to dam inny argument. Jeżeli Jezus kogoś błogosławił to oznacza, że wnosił do niego modlitwy o pomoc, o łaski. Że wyprawiał święta na jego cześć? Że stawiał mu figurki? Masz dziesiątki jak nie setki sytuacji w piśmie gdzie ktoś kogoś błogosławi. A jednak żadnej z tych osób nie przyrównujesz do Maryi?

Ale weźmy jeszcze ten fragment co przytoczyłeś. Błogosławić ją będziemy nie za to, że coś zrobiła. Nie za to, że była pokorna wierna itd. Tylko za to, że wielkie rzeczy uczynił jej Bóg.

Tak więc polecam nie czytać wyrywkowo Biblii. Widzę też, że minusów mam sporo, choć się tego spodziewałem. Za to odpowiedź merytoryczną przeciw mnie narazie jedna i też nie za mocno wnikliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SavedChristian
0 / 2

@ciomak12 To normalne, że masz minusy. Ja jako wierzący biblijnie w pełni się z tobą zgadzam. Można się wykłócać i wykłócać, to nie ma sensu, bo i tak nawet jak już zajrzą do Biblii to przekręcają znaczenie, np. Maria nazywa Jezusa jej Zbawcą. Ciekawe po co miałby ją zbawiać skoro jest taka niepokalana, święta i w ogóle królowa nieba. No ale mniejsza o to, modlę się, żeby ludzie kiedyś zrozumieli, na szali są ich dusze i to gdzie spędzą wieczność. Wszystko co bym chciał przekazać w tym temacie jest w tym komiksie http://www.chick.com/reading/tracts/0758/0758_01.asp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dichlordiphenyltrichlorethan
0 / 0

@ciomak12 Na początek, pragnę przypomnieć, że mamy wielu świętych i można i prosić o wstawiennictwo. Dlaczego więc irytuje Cię proszenie o wstawiennictwo Matki Syna Bożego? Że za często, że za bardzo?

Proszę zwróć uwagę, że w modlitwie "Zdrowaś Mario" wszystko zamyka się wokół imienia Jezus, które to pojawia się w samym środku modlitwy. W "Różańcu Św.", jak również w "Koronce do Bożego miłosierdzia" Maryja pojawia się dopiero po "Ojcze nasz". Drugie przykazanie Boże mówi "Czcij ojca swego i matkę swoją", co pozwala twierdzić, że Bóg ma w Maryi szczególne upodobanie. Ona urodziła Jego Syna, ona Go wychowała do dorosłości.

Ponadto mamy liczne objawienia. Można w nie wierzyć, można nie, ale trochę radykalna wydaje mi się teza, że Objawienie zakończyło się na "Dziejach Apostolskich" i "koniec i już!". Niektóre z nich były prywatne, niektóre bardziej spektakularne (np. w Fatimie), ale zawsze kierują one uwagę ludzi na Chrystusa. Mamy Ojca Pio który wielkie zaufanie kładł w Maryi. Czy sam czujesz się większym autorytetem?

PS: W egzorcyzmach pojawia się imię Boga Ojca, Jezusa i Ducha Świętego już na samym początku w Litanii do Wszystkich Świętych. Potem prosi się Boga o odpuszczenie grzechów. Następnie następuje modlitwa Ojcze Nasz. Następnie jest Psalm 53 oraz kolejne modlitwy do Trójcy Świętej itd... Twoja wiedza o egzorcyzmach jest fałszywa, skąd ją wziąłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 grudnia 2017 o 22:14

C ciomak12
+1 / 1

@SavedChristian Chwalmy Pana.

@Dichlordiphenyltrichlorethan Fajny masz nick, ale do rzeczy.
1) Wszystko w zdrowaśce zamyka się wokół Jezusa. Błąd. Jest tam określenie kim jest Maria (z biblii) oraz prośba by się za nami modliła( nie z biblii). Jezus tam się pojawia, ale adresatem jest Maryja. Modlitwa DO MARYI żeby się za nas modliła, jest bezpośrednim zwrotem do NIEJ, żeby to robiła. Tam nic więcej nie ma. Żadnego kontekstu. to 20sekundowa modlitwa. Nie dorabiajmy w niej czegoś czego w niej nie ma.

2) Co do przykazań to mam też pierwsze przykazanie. A co powiedział Jezus kiedy nauczał a jego matka chciała się z nim zobaczyć? Łk 8, 21 otóż wyparł się matki, i powiedział że jego matką i braćmi są Ci co słuchają słowa BOŻEGO. Widzę, że tym pytaniem o ojca Pio to czysta złośliwość. A więc ja zgodnie ze słowami JEZUSA słychami słowa BOŻEGO. Ale widzę że Ty czujesz się większym autorytetem niż Jezus ;)

3) Egzorcyzmy. Wiedzę zaczerpnąłem z demotywatora do którego napisałem komentarz, ale chyba go nawet nie czytałeś...
Zresztą czy tak ciężko wpisać hasło "maryja egzorcyzmy" masz nawet książki po Polsku wydane o tym, zlituj się z takimi argumentami.

4) I wrócę do początku. Tak, za bardzo, za często wzywamy Maryje. Ja ją naprawdę błogosławie. Pokorna dziewczyna stała się częścią planu Bożego. I chwała jej za to. Naprawdę. Tylko jeżeli ktoś czytał biblię. Całą. To z jej perspektywy Maryja była owszem istotą częścią planu, ale porównując ją do bólu, cierpienia np Jeremiasza, Mojżesza czy innych oddanych za wiarę to wydaję się mała. I taką też rolę daje jej biblia. Nie jest ona prorokiem, nauczycielem, bojownikiem za wiarę. Nikogo nie naucza. Ciężko nawet czegokolwiek się o niej dowiedzieć. A byłem na ślubie w kościele w Rozogach gdzie za ołtarzem jest figura Maryi zamiast Jezusa, której tam nawet nie widziałem.

Znajdujesz tyle autorytetów wśród ludzi, a zastanawiałeś się czemu nikt w biblii OTWARCIE nie powiedział żebyśmy modlili się do Maryi? Albo że "Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" Hbr9,27 to kiedy Maryja umrze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SavedChristian
0 / 0

@Dichlordiphenyltrichlorethan Tak się tylko wtrące. Może dlatego proszenie świętych o modlitwę jest irytujące, bo oni nawet nie słyszą tych próśb ani tym bardziej nie są w stanie na nie odpowiedzieć? Ja ci mogę na to wersety podać ale prościej będzie jeżeli to ty podasz, że je słyszą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dichlordiphenyltrichlorethan
0 / 0

@ciomak12 Nie wiem, dlaczego dopatrzyłeś się w moim poscie złośliwości. Ja po prostu ufam nie tylko Pismu lecz (ostrożnie, jednak) dopuszczam istnienie świętych i objawień Maryjnych. Nie czuję się autorytetem, ale tym zarzutem zupełnie uniknąłeś odpowiedzi na moje pytanie odnośnie objawień Maryjnych (Fatimy) i Ojca Pio, żeby zejść na wygodniejszy dla Ciebie tematy. Zapytam więc jeszcze raz. Czy wszystko to negujesz? Czy Ty i Pismo, które sam sobie interpretujesz jest ostateczną mądrością, poza którą już nic nie może się wydarzyć? Czy nie ograniczasz tym samym samego Boga do swojego postrzegania?

I taka Dygresja czysto logiczna. Powołujesz się na Pismo Święte, które zostało złożone przez KK. Jeśli więc nie wierzysz, że Duch Święty prowadzi Kościół przez wieki, i nie jest on dla Ciebie autorytetem, to jak może być nim Biblia, której obecną postać mu zawdzięczamy? Jeśli nie uznajemy autorytetu KK, możemy się zacząć opierać o pisma apokryficzne, aż po Koran, który też przecież uważa się kontynuację Biblii.

Ad 1. Imię Jezus pada w środku modlitwy do Maryi. Połowa modlitwy jest "Pozdrowieniem Anielskim", którego powtarzanie nie jest chyba Twoim zdaniem błędne? Czy może błędem jest proszeni kogoś o modlitwę?
Faktem jest, że w Piśmie Świętym nie ma wiele o Maryi. Jest w Apokalipsie, jednak niektórzy interpretują to inaczej, ale proszę, nie wchodźmy na ten teren, bo ugrzęźniemy.

Ad 2. Jezus nie wyparł się Matki, tylko podkreślił, jak drodzy mu są ludzie podążający za jego naukami. Był to gest w stronę ludzi, a nie gest przeciwko Matce, jak chciałbyś to interpretować. Gdyby się jej wyparł, wyparłby się drugiego przykazania. Nie bez powodu drugiego.

Ad. 3. Nie zlituję się. Moje informacje o egzorcyzmach wziąłem z oficjalnej od wieków "Instrukcji egzorcyzmowania opętanych przez złego ducha" KK, a nie z Demotywatorów jak Ty. Trochę nie rozumiem Twojego poczucia wyższości w tym temacie.

Ad. 4. Pozwolę sobie opuścić. Nie chcę porównywać ze sobą świętych. Nie mi do tego.

Tak serio, to bardzo szanuję Twój udział w tej dyskusji i mam nadzieję, że oboje z niej coś wyniesiemy. Przepraszam, jeśli wydałem Ci się złośliwy.

@SavedChristian Moja odpowiedź na Twój post zawiera się w powyższej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2017 o 3:53

C ciomak12
0 / 0

@Dichlordiphenyltrichlorethan Każdy ogranicza Boga do jego postrzegania. Jakże mogło być inaczej? Nawet jeśli zdajesz się na czyjeś słowa to też ograniczasz się do tego jak Ty te słowa rozumiesz, a więc znów do swojego postrzegania.

Dopuszczam istnienie świętych oraz to, że były objawienia maryjne. Jednak ani Maryja ani żaden święty nie jest Bogiem i dopuszczam że mogli się w części a niekiedy nawet w całości mylić lub błądzić. Stąd też staram się rozpoznawać i konfrontować ich z natchnionym słowem Boga. W większości w sposób nieinwazyjny. Czy więc Ty uważasz że nie należy samemu czytać PŚ tylko czytać to co święci o nim napisali a KK zatwierdził?

Pismo święte zostało założone przez KK? Oj to teraz popłynąłeś. Po pierwsze to "zapomniałeś" o czymś takim jak Stary Testament. A dwa czy Ty myślisz, że kiedyś zebrała się jakaś ekipa i ustaliła co jest Pismem świętym? Ustalili tekst i odtąd znamy taki a nie inny NT? Jeśli masz takie poczucie to podaj mi gdzie i kiedy to ustalili?

Mówisz że Duch Święty prowadzi KK. Niech będzie. Czy więc uznajesz wszystkie decyzje KK za słuszne i dobre?

Ad1 Czytanie ze zrozumieniem, jeśli nie będziesz czytał moich odpowiedzi ciężko się nam będzie porozumieć. Napisałem że mylisz się twierdząc, że w zdrowaśce wszystko zamyka się wokół Jezusa. Jako dowód podałem że połowa modlitwy jest z bibli, tj pozdrowienie anielskie DO MARYI, a druga połowa jest modlitwą DO MARYI. Nic nie wspomniałem o słuszności tej modlitwy. Zaś Ty się nie zgadzasz ponieważ jest tam gdzieś wyraz "Jezus" oraz dodajesz kolejne zarzuty że ja coś neguje. Otóż podałem fakty. Z tego się składa zdrowaśka oraz jest ona o i do Maryi. Proszę wytłumacz mi dlaczego uważasz że wszystko zamyka się w niej wokół Jezusa.

Ad2 Nie będę się kłócił o słówka. Zrozum jedynie jaki wpływ miały na niego słowa matki, oraz co było dla niego najważniejsze. Postaraj się wczuć. Np w sytuacje gdzie znika Twój syn. Po kilku dniach szukania, po paru nieprzespanych nocach znajdujesz go, a on jest mówi "czemu mnie szukaliście?" Rodziców szanuje, ale to on jest Bogiem oraz ich zbawcą, i od razu im o tym przypomina jeżeli tylko na moment o tym zapomną. Traktuje ich przy tym jak obcych ludzi bez żadnej taryfy ulgowej.

Ad3 Otóż moja wyższość w tym temacie bierze się z tego iż mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ty o teorii/prawie. Ja natomiast odnoszę się do fragmentu książki ks. Michała Olszewskiego zacytowanego w Tygodniku Powszechnym. Dokładniej chodzi mi o frazę gdzie ksiądz trzymając figurkę Matki Boskiej z Gwadelupe, każe pod JEJ ROZKAZAMI robić coś duchom. Czyli klasyczny konflikt teorii a praktyki. Ale miło mi że i Ty jako katolik, również potępiasz działanie tego księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2017 o 18:09

L looped
-1 / 11

Tak od razu na główną, z 15 mocnymi załadowanymi odgórnie?? Ehh admin...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P papa1234pl
+10 / 12

Co nie zmienia faktu, że wegetarianie z ich obnoszeniem się tym, że nie jedzą mięsa jest chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptyk00
-1 / 11

Tygodnik Powszechny rozpowszechnia takie zabobony? a gdzie nowoczesna wiara oparta o materializm naukowy i dialektykę marksistowską? oj panie Michnik! wasi katolicy z Czerskiej mają wyraźne odchylenie! REEDUKOWAĆ TO TOWARZYSTWO!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 6

@sceptyk
Piłeś? Nie pisz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+6 / 8

Hare Kriszna, Hare Kriszna, Kriszna Kriszna, Hare Hare,
Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare

- to błogosławieństwo, które działa podobno nawet wtedy, kiedy się w nie nie wierzy. O ile wiem, żadna inna religia nie ma czegoś podobnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+3 / 3

@JanMariaWyborow "Podobna działa". Słyszałem, że jak będziesz pił wodę to zostaniesz mistrzem olimpijskim. Ponieważ wszyscy mistrzowie olimpijscy pili wodę. Więc to też podobno działa. Jak zmienisz podobno na "na pewno" to możemy pogadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+1 / 1

@ciomak12

Ależ ja wcale Kisznowcem nie jestem. Ale śpiewam sobie czasem, tak na wszelki wypadek.

Hare Kriszna, Hare Kriszna, Kriszna Kriszna, Hare Hare...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

@JanMariaWyborow Jesteś jak Ci co jednocześnie zapisali się do partii oraz do solidarności, tak na wszelki wypadek. Co by zawsze być ustawionym. Ale to wolny kraj, rób jak uważasz. Tylko nie radzę z takim podejściem próbować sił w wierze chrześcijańskiej. Jest tam nawet taka przypowieść do takiego podejścia.

Otóż przez jedno miasto przepływała rzeka. I woda w tej rzecze latem miała za wysoką temperaturę, żeby się ochłodzić, zaś zimą zbyt chłodna by ogrzać. Taką wodę chce wyrzygać ze swoich ust. Niech więc wiara nie będzie jak ta woda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kompleksowy
+9 / 11

Hahahahaha...

Tak książka to "poważna" lektura czy ktoś napisał książkę, aby wyśmiać religijnych ludzi? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar psiekrwia
+3 / 5

Zwłaszcza jeśli macie w sobie demony racjonalizmu. Pamiętajcie trzeba walczyć przeciwieństwami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+2 / 4

Za wczesnego Jaruzela salceson nazywano cwaniakiem. Bo do Rosji nie dał się wywieźć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jakub_Węndrowycz
+1 / 1

Sytuacja z moich kronik...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eol121
0 / 8

Czytając takie rzeczy nie można się dziwić wynikowi wyborów w 2015...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xxmaxx
+4 / 4

Ksiądz miał duże szczęście że nie trafił na demona abstynencji bo mogło się to źle skończyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~MS
0 / 0

Ludzie obczajcie sobie to filmik na YT zatytułowany:

If Meat Eaters Acted Like Vegans

autorstwo:
AwakenWithJP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

Czy egzorcysta miał po kolei w głowie. Salceson jest z resztek po tym co zostało przy cwiartowaniu prosiaka plus podroby i wywar z tłuszczu. Równie dobrze mogły wziąć kaszanke. Ta koło mięsa nawet nie leżała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 0

to, że facet wypisuje bzdury to pikuś ale, że niektórzy w to wierzą..... jednak ludzka głupota jest bezdenna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem