Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Kobieta przyjęła księdza po kolędzie, lecz to co od niego usłyszała 
przechodzi ludzkie pojęcie Klaudia, mieszkanka Koszalina, opisała porażającą historię sąsiadki swojej babci. Z relacji wynika, że w czasie kolędy ksiądz zażądał, by pokazała mu zawartość koperty
by Borgman
+
794 893
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Glupiec
-3 / 27

W Koszalinie jest aż 9 parafii... Mamy się domyślać o którego księdza chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
34 / 96

A smoki??? Kiedy w tej bajce pojawiają się smoki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 71

@zeon Chwilę po wężu namawiającym do zjedzenia jabłka.

avatar olo555
5 / 15

I wszyscy zyli dlugo i szczęśliwie do usranej smierci na zasilku chorobowym a swistak siedzi i zawija pyry poznanskie kopiąc wegiel slunzki

avatar Tuminure
1 / 5

@robert7454 Rozumiem, że Fundusz Kościelny, na który obecnie wydawane jest prawie 120mln zł rocznie z budżetu państwa to synonim synonim słowa "taca"?

avatar rafalinformatyk
2 / 6

@robert7454 GDyby to rzeczywiście był dobrowolne ofiary to oni by klepali biedę jak szara masa za 1500 zeta miesięcznie. NIestety, kościół to instytucja która żeruje na państwie, gdyby to było sprywatyzowane to by inaczej to działało, ale tego nie zrobią, bo państwowa posadka to pewna posadka, dlatego coraz mniej zakładów pracy państwowych jest, szpiotale kopalnie szkoły jeszcze zostały i może jeszcze coś. Reszta to prywatne zoo w którym trzeba sie cały czas bać czy sie nie wyleci z kaprysu.

avatar 0bcy
-1 / 5

@Tuminure - może zanim zaczniesz narzekać na fundusz kościelny dowiedz się skąd się wział - fundusz kościelny jest to zwrot kościołowi tego co zabrało mu państwo i działa dokłanie na tej samej zasadzie na której działają państwowe emerytury - najpierw państwo ci wzięło aby potem oddać- jezeli narzekasz na FK możesz narzekać na każdego emeryta bo przecież "on się utrzymuje z naszych podatków".

avatar Tuminure
1 / 1

@0bcy Wiem czym jest Fundusz Kościelny i skąd się wziął. Nigdzie też na niego nie narzekam. Emerytury nie mają zbyt wiele wspólnego z tym Funduszem i zdecydowanie nie działają dokładnie na tej samej zasadzie.

avatar 0bcy
-2 / 2

@Tuminure - napisałeś o FK jako niby synonimie słowa taca - zdanie to w mojej ocenie sugeruje że FK ma być formą przymusowego utrzymywania a tymczasem jest niczym innym jak oddaniem kościołowi tylko tego co zostało mu zabrane. No i jakby nie było działa na tej samej zasadzie co emerytura... może z tą róznicą, że na emeryture państwo zabiera ci powoli - kościołowi zostało zabrane niemal wszytski niemal w jednej chwili

avatar ~LeB3au
1 / 3

@0bcy Ze wzgledu na to, ze osoby skazane przez Inkwizycję traciły majątek na rzecz Kościoła rozumiem,z ę spadkobiercy, względnie państwa, z których pochodziły ofiary też dostali zwroty?
Poza tym skąd pochodziły "Zabrane" dobra? Głównie jako dobrowolne darowizny od państwa :) Więc II RP płaci za to co komuniści odebrali z tego co w średniowieczu król dał (zazwyczaj po prostu kupując sobie przychylność księży, bo odmawia księża załatwiali wtedy Niebo). Poza tym co? Żydzi chcą kamienice? Źli Żydzi! Chciwi Żydzi!/ Kosciół chce kasę? Należy mu się! Dobry Kosciół! Moja rodzina (nie żydowska, tylko szlachecka) straciła kilka wiosek i ze 2 miasta. Można prosić z powrotem, lub równowartość w gotówce?

avatar 0bcy
-1 / 1

@~LeB3au

- a wiesz że konfiskata majątku przez inkwizycje miała miejsce wtedy kiedy majątek heretyka pochodził z rozboju? I bardzo często z rozboju właśnie na samym kościele.
- Jakie na litość darowizny od państwa? Po pierwsze król a państwo to dwie rózne rzeczy - p drugie rózne mody bywały na świecie - dziś jest lepszy ten kto ma większy samochód a np w XVIII wieku lepszy był ten kto zafundował lepszą katedrę czy kościół. Majątek kościoła pochodził z 2 rzeczy - dobrowolnych danin oraz dzisięciny - lecz ta nie była na "luksusy" kościoła tylko kościół miał obowiązek trzymać pewien majątek po to by po pierwsze utrzymywać ubogich a po drugie na wypadek kataklizmu - np żywiołowego albo wojny kościół miał OBOWIĄZEK ZA DARMO wy żywić i utrzymać cała ludność podczas wojny czy właśnie klęski. Bywało że jedyne oddziały do walki które mieliśmy pochodziły właśnie z pieniędzy które wykładli duchowni gdyż własnie na takie okazje musieli posiadać środki.
A nawet gdyby założyć że masz racje i kasa ta pochodzi z darowizn (nie podatku celowego tylko darowizn) od państwa to co to ma być że skoro państwo dało to może zabrać? czy jak owsiak da twojemu synowi sztuczne serce to może mu je zabrać bo on je dał i niech on decyduje?

- Co do żydów - problem polega na tym, że są 2 rodzaje żydów - tym którym zabrany majątek został udokumentowany lub istnieją spadkobiercy majątku - takim majątek się należy - oraz żydzi którzy nie posiadają żadnych praw do jakiegokolwiek dziedziczenia czegokolwiek a ci się domagają czegoś co nigdy do nich nie należało.
Sam musisz przyznać że zestawianie tutaj ludzi którym zabrano majątek i się go domagają oraz ludzi którym nic nie zabrano i domagają się majątku innych jest niebardzo trafne

- Co do twojej rodziny - no kurde jak majątek ten został wam zabrany w sposób niesłuszny i macie do niego prawa to na litść domagajcie się swojego majątku czy to w gotówce czy naturze... dlaczego mielibyście się nie domagać? Napawdę uważasz że jezeli państwo cię kradnie to może bo to państwo?

avatar konto usunięte
40 / 82

tak jak z pobiciem Turków z Niemiec: sąsiadka babci koleżanki ze strony szwagra kuzyna przysiągłby, że widział kwadraturę koła trójkątnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LinguaPura
8 / 16

@testttttt Historia na faktach autentycznych

avatar LinguaPura
8 / 12

@incepto Patrząc na tego typu demotywatory - tak, mogą być także fakty nieautentyczne.
Witamy w internecie.

avatar CrazDes
0 / 4

@incepto
Choćby fakty TVNu

avatar pipibipi
1 / 5

@testttttt Ktory niedorozwój wrzucił to na główną?

avatar seybr
1 / 1

@testttttt przykro mi powiedzieć ale tak. Kilka dni w moim regionie było głośno na ten temat.

avatar ~minio1
19 / 47

Przyznaj - wymysliłeś to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
16 / 44

@xor82 Dobra to może inaczej...poproszę źródło.

Ps. Nie jestem z tej grupy społecznej, jestem niewierzący, ale wkoorwia mnie takie jechanie na KK.

avatar ~Kurdejakinickniejestzajety1
17 / 33

@xor82 z tego co widzę to lubisz ślepo wierzyć w każdą historyjkę bez źródła wrzuconą na losową stronkę z obrazkami.

PS: Jak tam zabawa w antyszczepionkowca? No chyba nie powiesz mi, że nie wierzysz w spisek producentów szczepionek?

avatar eph12
30 / 46

@xor82 A słyszałeś tę historię? "Parafianka z Koszalina przyjęła księdza po kolędzie. Opowiedziała mu, że niedawno pochowała męża i nie ma teraz pieniędzy na leki. Ksiądz otworzył teczkę i dał kobiecie 1000zł z kopert, które wcześniej dostał." I co ty na to? Zaprzeczysz? Przecież jest tak wiarygodna jak ta z tego demotywatora.

avatar ~Zenoniusz
8 / 28

@xor82 Ja zostałem w zeszłym roku zaczepiony przez kwestujących na WOŚP. Jak powiedziałem, że nie dam na zdziczałe, rozwydrzone, naćpane zabawy na łutstoku, to mnie zwymyślali, a potem pobili. Miesiąc w szpitalu leżałem...

avatar eGzu
3 / 17

@~Kurdejakinickniejestzajety1
W parafii mojego zamieszkania ksiądz nie wywiesił informacji o ślubie koleżanki (którą wywiesza 2 tyg przed datą ślubu), dopiero po uiszczeniu opłaty ta informacja się tam znalazła.
W parafii w wadowicach ksiądz na pogrzebie czyta te listy, jak się nazywają to nie wiem, według kolejności, którą ustala ilość pieniędzy wrzuconej wraz z nimi (najmniej na końcu)

avatar marconiqwer
7 / 23

@xor82 "A co mówić o katolikach, którzy ślepo odrzucają wszelkie tego typu doniesienia"

Jeszcze nie dotarło do pustej banieczki, że źródłem tych rewelacji są portale z wymyślonymi informacjami??.
Wpisz w google: aszDziennik i Ci wyskoczy "najlepsze zmyślone newsy w intenecie" !!!!

Na temat to jest ta sama redakcja !!! Prościej wytłumaczyć nie umiem :P

Dlaczego piszesz Na ślepo?? najpierw sprawdziłem źródło informacji. Wyskoczył mi portal z fake-newami dlaczego mówisz że na ślepo??

A tylko posługując się logiką bajka o księdzu mafiozie, który terroryzuje parafię i zbiera miliony chodząc po kolędzie bo ludzie się go boją to z daleka śmierdzi fake-newsem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 9:13

avatar vertumnus
10 / 12

@xor82 Księża mają swoje wady jak i inni ludzie jedni lecą na kasę inni są pedofilami. Ale są też tacy którzy faktycznie mają powołanie i jeszcze jakby usłyszał ile zarabia to by oddał babci kopertę. Pamiętajcie nie można nigdy GENERALIZOWAĆ!!!! To jest krzywdzące dla ludzi.

avatar konto usunięte
-3 / 5

@Jimmy_Waldemar_Resiak abstrachując od prawdziwości historii.. ty prosisz o źródło przekazu ustnego?
ogarnij się :)

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
1 / 5

@Chasing_Cars
Mój wpis był jedynie odpowiedzią na wpis xora82...być może tak długa wymiana zdań pod jego wpisem cię zmyliła. I nie można abstrahować od prawdziwości historii, bo w tym konkretnym przypadku to jest główny wątek do którego nawiązuje jego wpis i moja odpowiedź. Więc może ty się ogarnij, bo u mnie wszystko w porządku.

avatar yankeers
-5 / 21

@Yada Ponieważ u góry często siedzą jeszcze większe gnidy :)

avatar marconiqwer
7 / 19

@Yada a mnie dziwi, że łykacie fake-newsy z brukowców. Oni to piszą by mieć kliki z reklam i tyle :P Jest tu jakiś inteligentny ateista ?? czy w ogóle coś takiego istnieje??
"aszdziennik" "racjonalista.pl" "NIE" "naTemat" "FaktyIMity" Intelektualna pożywka demotywatorowych ateistów :P

" W skład całej Grupy naTemat wchodzi także magazyn parentingowy MamaDu.pl[4] oraz satyryczny ASZdziennik.pl[5]. Właścicielami Glob360 są Tomasz Lis (65% akcji) i Robert Jędrzejczyk (35% akcji)[6]."
Reasumując źródłem tych demotowych ateistycznych rewelacji jest Fake-newsowa prasa. :P

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 8:57

avatar Yada
1 / 11

@marconiqwer czy ty myślisz, że w środowisku kleru są tylko nieskazitelne jednostki? I nie jestem ateistką, zwyczajnie wiem, że żadne środowisko nie jest czyste.

avatar marconiqwer
2 / 10

@Yada W środowisku księży są normalni ludzie(lepsi i gorsi). Ale wiem, że osoby stojące za antyklerykalnymi kłamliwymi i fake-newsowymi portalami (które to portale są tu cytowane ) są same mendy.
To jest klasyczny przykład typowej mendy: https://youtu.be/EnbraxN0tgc
Zohydzają na płaszczyźnie publicznej katolików i polaków i robią to z premedytacją. A Ci co to powtarzają (frajerzy bo robią to w dodatku za darmo) na forach do bezmózgie debile !!!

To że w środowisku księży bywają osoby różne nie usprawiedliwia Twojego rozgłaszanie kłamliwych informacji na ten temat. Do której grupy należysz tych co oszukują czy Ci co dali się oszukać. Jednym mogę wybaczyć za głupotę się nie odpowiada. Na drugich nie warto splunąć budzą moje obrzydzenie

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 18:19

avatar konto usunięte
-3 / 13

@marconiqwer ok, wszyscy już wiemy, że ta historia jest najpewniej zmyślona, ale z drugiej strony połowa z nas zna podobne historie, które już zmyślone nie są, tak więc trochę nie pasuje w kółko odszczekiwać, że ateiści są głupi, bo ta historia jest zmyślona :)

p.s - pytasz, czy istnieje inteligentny ateista, to masz mnie za przykład :) wiem, zapytasz o źródło, niestety nie wyślę Ci skanu wyników testów na inteligencję. Musisz mi uwierzyć na słowo :)

avatar konto usunięte
0 / 12

ok, żeby nie być gołosłowną, to i ja przytoczę przykłady:
Ciotce na pogrzebie męża (zginął tragicznie, osierocił małe dzieci) ksiądz nie zaświecił światła w kościele, bo za mało dała za pogrzeb i stwierdził, że charytatywnie prądu opłacał nie będzie ani świeczek kupował.
Drugiej ciotce inny proboszcz (inna parafia) powiedział wprost, że mąż nigdy na kolędzie nie był (bo za granicą pracował), więc nie odprawi mu pogrzebu za kwotę, jaką zapłaciła, do tego dodał, że skoro za granicą robił, to stać ją na większy datek.
A najlepsze są opowieści trzeciej ciotki, która mieszka po sąsiedzku z "przybytkiem rozpusty" i często widzi z okna znajome twarze księży, nawet znanych, u progu owego przybytku :) ktoś mógłby powiedzieć, że przyjechali naweracać, ale wobec tego po co przychodzą wieczorem, incognito?:)

Ale dla kontrastu dodam, że kolega ma na parafii księdza, który zabiera koperty tylko w bogatych domach, a w biednych je zostawia. Osobiście znam księdza (właściwie zakonnika), który żyje jak pustelnik i wszystko, co ma, co wypracuje własnymi rękoma, oddaje biedniejszym.

Ludzie są różni, przeróżni, ale trzeba pamiętać, że ksiądz to nie rodzaj człowieka, to w pierwszej kolejności zawód, specyficzny, ale zawód.

avatar misery1984
0 / 2

@Yada a skąd wiesz, że Kościół tę gnidę toleruje?

avatar Arbor
0 / 2

@Chasing_Cars_ , to może ja też coś opowiem.

W podstawówce mieliśmy historyka- podejrzewam, że był "nieszkodliwym" pedofilem, choć nie wiem, czy komuś kiedyś nie zrobił krzywdy. W klasie byłem najlepszy z historii: nie tylko jako jeden z niewielu wiedziałem, kto to Mieszko, a nawet że Mieszko nie był królem, ale nawet byłem w stanie wymienić w kolejności chronologicznej królów z dynastii piastowskiej. Miałem średnią ocenę 4- najwyższa wśród chłopców, ale niższa od prawie wszystkich dziewczynek. Powód był prosty; kiedy dziewczynka w dniu odpowiedzi przy biurku miała na sobie spódniczkę, zawsze miała piątkę- nawet dziewczyna, która na polecenie wskazania Polski na mapie Europy, zataczała wskaźnikiem kółko na całą mapę. Chłopców nienawidził, mnie jako tako tolerował, bo mimo wszystko chyba imponowała mu moja wiedza. Nigdy nie zostały wyciągnięte wobec niego konsekwencje, choć wszyscy wiedzieli o jego "dziwactwach".

Druga historia również z podstawówki. Czwarta, może piąta klasa podstawówki- byłem jedną z już niewielu osób nieposiadających telefonów komórkowych. Jednego razu chłopak naśmiewał się ze mnie, że jestem biedakiem, bo nie stać mnie na telefon. Poszedłem z płaczem do pani od przyrody (tak, byłem straszną beksą w dzieciństwie) i jej o tym powiedziałem. Jej reakcją było pytanie "A stać cię? Jeśli nie masz telefonu, to chyba nie, więc o co ta cała awantura i skarżenie?". Interweniował mój ojciec (który uważał notabene, że powinienem to załatwić po męsku, a nie chodzić do nauczycieli)- żadnych wyciągniętych konsekwencji.

Mógłbym przytoczyć jeszcze parę dobrych przykładów swoich oraz dziesiątki rodziny, krewnych i znajomych królika. Morały tej historii są dwa:

1. Zawód nauczyciela jest znacznie bardziej wpływowy od kapłaństwa, bo po pierwsze edukacja- w przeciwieństwie do wspólnoty katolickiej- jest obowiązkowa, a po drugie nauczyciele spędzają znacznie więcej czasu z naszymi dziećmi, niż księża, więc mają większy wpływ na to, jaką będą miały mentalność, moralność i wiedzę o świecie. Mimo to nie ma lobby antynauczycielskiego i z reguły nauczycieli nie wpycha się do jednego wora ze wszystkimi innymi nauczycielami.

2. Człowiek nie rodzi się ani z dziennikiem w ręku, ani z koloratką. Ksiądz, to nie tylko człowiek, ale nawet Polak (polski ksiądz, rzecz jasna), więc nic dziwnego, że wśród nich zdarzają się gnidy, chamy i inne mendy, choć oczywiście nie powinno mieć to miejsca. Gnid wśród księży jest znacznie mniej, niż wśród nauczycieli, bo po prostu nauczycieli jest znacznie więcej. Mimo to księży uważa się za znacznie niebezpieczniejszych, niż nauczycieli, choć ci drudzy mają znacznie większy wpływ na kształtowanie się społeczeństwa, niż ci pierwsi. Dlaczego, to powyżej już napisałem.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 7:53

avatar konto usunięte
-1 / 1

@Arbor ??? mógłbyś zawrzeć jakąś pointe swojej wypowiedzi? bo nie bardzo rozumiem intencji Twojego komentarza... zwłaszcza, że -jak sądzę- jest on odpowiedzią na mój komentarz, ale zdaje mi się, że nie doczytałeś owego mojego komentarza do końca...
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale zdaje się nie zauważyłeś, że napisałam różne historie: nie tylko te złę, ale również i dobre, po to, aby podkreślić, że wśród księży są zarówno gnidy, jak i wyjątkowo dobrzy ludzie' a na końcu podsumowałam pointą, że ksiądz to nie rodzaj człowieka, tylko zawód jak każdy inny - nie oceniamy go przez pryzmat tego, co robi zawodowo, tylko za to, jakim jest człowiekiem.
Ty chyba chciałeś napisać to samo, choć kompletnie nie rozumiem po co zrobiłeś to w tak prymitywny sposób - porówmnując szkodliwość złych zachowań u księży i nauczycieli... jak, do jasnej cholery, można wartościować zło????

avatar Arbor
0 / 0

@Chasing_Cars_ , tak, przeczytałem twój post dokładnie. Wiem, mam tendencję do rozpisywania się, nic na to nie poradzę. Mój post nie był tyle ad vocem do twojego postu jako takiego, ale tak do stwierdzenia, że "wszyscy już wiemy, że ta historia jest najpewniej zmyślona, ale z drugiej strony połowa z nas zna podobne historie, które już zmyślone nie są, tak więc trochę nie pasuje w kółko odszczekiwać, że ateiści są głupi, bo ta historia jest zmyślona :)". Ja jednak uważam, że takie demoty i historie "siostry sąsiadki mojego kolegi" mają charakter antyklerykalny, czyli nie są nastawione na przedstawianie obiektywnej rzeczywistości, a na obrzydzenie ludziom księży. Co nie ma sensu, jak starałem się przedstawić w moim poprzednim poście, co się chyba nie udało. Często mam problem z precyzowaniem myśli, moja wina.

avatar konto usunięte
0 / 2

@Arbor no tak, chyba zrozumiałam Twój post zupełnie nie tak, jak miałeś zamiar go przedstawić :) sądziłam, że odpowiadasz na komentarz, w którym pisałam znane mi historie, tak, jakbyś sądził (przez niedoczytanie) że przedstawiam tylko złe, na poparcie demota
Żeby była jasność, nie popieram demota, brzydzę się takimi zmyślonymi, tanimi sensacjami, ale moje słowa do koleżanki wyżej (te, do których - jak się okazuje- odniosłeś się w rzeczonym komentarzu i które zacytowałeś) nie był wyrazem poparcia dla autora demota, tylko lekko sarkastycznym przytykiem w jej stronę, że używa jakiś nonsensownych argumentów, aby obrażać ateistów. I to właśnie nazwałam "szczekaniem" w jej wykonaniu. Swoją drogą demota czy też artykuł, na podstawie którego powstał, mógł wcale nie ateista napisać, wszak wielu jest "wierzących, ale niepraktykujących" buntowników, a wśród nich nawet tacy, którzy w internecie czy przed znajomymi kozaczą, a księdza grzecznie po kolędzie przyjmują, bo co by we wsi powiedzieli?:):) z resztą ktokolwiek by nie był autorem tego lewego "newsa", nie jest to żaden powód do obrażania całej grupy społecznej, do której (być może) się on zalicza. To nawet hipokryzją wieje, jeżeli mówi to osoba, która w innym komentarzu twierdzi, że nie można wszystkich księży oceniać źle tylko dlatego, że zdarzają się wśród nich pojedyncze złe przypadki.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 21:47

avatar ~Robert Biedroń
-1 / 1

@Chasing_Cars_ "stnieje inteligentny ateista, to masz mnie za przykład :) wiem, zapytasz o źródło, niestety nie wyślę Ci skanu wyników testów na inteligencję. Musisz mi uwierzyć na słowo :)"

Dobre, uważaj się za inteligentnego człowieka, a stosuj dowód z anegdotki. Mocna rzecz, nie ma co. Potem dziwić się, że stuleja umysłowa wśród antyklerykałów jest tak powszechna.

avatar konto usunięte
-1 / 1

drogi robercie, to jeszcze nic :) niektórym nie starcza inteligencji naet na tyle, żeby inteligentnych udawać, więc wykorzystują wizerunek ludzi stokroć inteligentniejszych od siebie, żeby ktokolwiek zechciał choć rzucić okiem na ich do porzygu idiotyczne wypociny :P

avatar Kowallosu235
5 / 31

Dawno dawno temu.... bajki z podtekstem anty katolickim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
3 / 21

Ludzie - sytuacje z księżmi bywają różne. Zależy od człowieka w tej czarnej kiecce, więc jestem w stanie uwierzyć. Ale może ktoś mi powie, skąd wziął się obyczaj dawania kasy księdzu, który chodzi po kolędzie? Duszpasterstwo do duszpasterstwo, a nie usługa za którą trzeba płacić, dlatego jestem ciekaw. A przez takie częste dawanie pieniędzy, to kapłani się przyzwyczaili, i w zasadzie chodzą po domach głównie dla kasy, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Zour
34 / 48

A kierowca wstał i zaczął klaskać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
1 / 13

A trzeciego dnia zmartwychwstał. Fun fact, w tę bajkę akurat ludzie wierzą.

avatar ~Rouzez
0 / 0

Potem z Jurkiem Owsiakiem wrzucili wszystko do puszki WOŚP, z której zaczął unosić się dym. Był to dżin. Nie byle jaki dżin - Leszek Balcerowicz. Kazał sprywatyzować rentę babki a ta odtąd żyła w szczęściu i dostatku.

avatar Tomekkruk
0 / 0

i krzyczał "konstytucja!!!"

avatar Eny78
3 / 19

Tak jak co roku kiedy tylko zaczyna się czas kolęd zaczyna się też nagonka na księży, nic nowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kiciulek90
5 / 23

No, no... prawie uwierzyłem w te bzdury. Naganiaj dalej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar eph12
13 / 21

Pani Klaudia dostała kiedyś maila, w którym napisane miała, że jeśli go wyśle do 10 osób będzie szczęśliwa. Jeśli tego nie zrobi to spotka ją nieszczęście. Nie wysłała. Następnego dnia złamała nogę i rozwaliły się jej łożyska w pralce.

Ot, taka sama "wiarygodna" historia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar slukis
-1 / 1

Ale to jest łańcuszek xD

avatar DarthKarl
1 / 7

menda znajdzie sie wszedzie niestety, ale takie przypadki kola w oczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar daclaw
4 / 4

Jeśli to prawda, to ksiądz ma przełożonego. W każdy innym przypadku ludzie mają tego świadomość i potrafią interweniować. Co tu stoi na przeszkodzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zedie
-5 / 7

Fake. Nazwisko, podaj, bo nie uwierzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kika1990
-1 / 7

zdarza się, dość często. też miałam taką sytuację że ksiądz proboszcz powiedział że jak tak mało to lepiej wcale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Stokrotka1608
1 / 9

Nie rozumie czemu wszyscy tacy zdziwieni, Od kiedy pamietam ksieza czesto sprawdzali koperte, ostatni raz kiedy przyjmowalam kisiedza ok 20 lat temu a on zobaczyl ze na stole lezy Tylko 10 zl I zrobil mine - nigdy nie wkladalismy pieniedzy do kopert zawsze lezaly na stole- I skomentowal w sposob który nie chce tu cytowac, Od tego czasu ksiedza nie przjmuje. Pewnie sa I normalni ksieza ale wyjatki potwierdzaja regułe. Acha to był proboszcz Z parafii katedralnej w Łodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar slukis
-3 / 5

Tylko że ci nienormalni są wyjątkami

avatar PoTiX
-4 / 8

A co jeśli wam powiem że księża praktycznie nic z tego nie dostają? Bo 2/3 jest dzielone pomiędzy ministrantów i/lub lektorów, którzy chodzą na daną ulicę. Pozostała 1/3 idzie na bonusy dla najaktywniejszych ministrantów/ lektorów (najwięcej mszy, spotkań itp.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zasx
1 / 9

@PoTiX A to, że nikomu nie chce się słuchać takiego pi*rdolenia.

avatar meido
0 / 0

@PoTiX Bzdura, to co ksiądz dostaje do koperty to jego. Ministranci dzielą między sobą to co oni dostaną, a jak to podzielą to już od nich zależy. (Brat był swego czasu ministrantem).

avatar ~LeB3au
0 / 0

@PoTiX To bardzo dziwne, bo u mnie w parafii ministranci zawsze dostawali osobno.

avatar ~magdafrancja
-3 / 7

Proboszcz mojej parafi dał mi do zrozumienia że jestem nikim pracując poza granicami kraju na sortowni warzyw...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wikarry
-1 / 7

Historyjki bez podania źródła nie powinny być umieszczane na demotach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~he_he
-2 / 4

diecezja śląska i opolska ma zakaz brania kopert i tak powinno być wszędzie, datki na konto i jawne rozliczenie ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bazyl73
4 / 4

Nie ma czegoś takiego jak Diecezja Ślaska.

avatar SebaD86
-1 / 9

Czarna mafia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Karola1985XD
2 / 8

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, jeden głupi ksiądz to nie cały Kościół

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dbgoku
0 / 6

Źródło or didn't happen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ck
-3 / 9

ten stara emerytka wykazala sie wprost nieprawdopodobna bezczelnoscia i arogancja, chciala sobie kupic zbawienie za 20 zl LOL, dobrze ze ksiadz - znawca ludzkich charakterow sprawdzil to zanim wyszedl bo gdyby Pan Bog dowiedzial sie pozniej o tych 2 dychach to by chyba zabil babsztyla piorunem, co to ma byc? wiara na pol gwizdka?, jak juz sie bawimy w katolicyzm to na maksa, do ostatniej zlotowki, przeciez w niebie nie ma glodu, czynszow, aptek ani komornika; mysle ze Ojciec Niebieski w swojej nieskonczonej prawosci bardziej szanuje zatwardzialych ateistow niz obrzydliwych hipokrytow ktorzy chca trzymac kilka srok za ogony najtanszym kosztem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aio
0 / 0

Opisała sytuację sąsiadki swojej babci. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hezka
-1 / 5

Opowieści kapitana misia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kasia_sz
1 / 11

ja już 3 rok nie przyjmuję kolędy po tym jak Ksiądz przy mnie zajrzał do koperty i rzucił tekstem "na podwórku 3 samochody, a w kopercie tak mało"..... od tego czasu całuje klamkę ale to wyjątkowy egzemplarz, bo w kościele nawet drobnych na tacę mu nie wolno rzucać, bo go dzwonienie rozprasza,a już broń boże z dziećmi do kościoła wejść.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rychu11
-2 / 6

Wszystko możliwe... U mnie też ksiądz za wszystko liczy podatek, sprzątanie, prąd, taca itp długo by wymieniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TikTak_
0 / 4

Wstyd to Świeżaki kraść albo z du..py spaść. Cholerne czarne lenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~3f3f3
3 / 3

jezeli taka akcja mialaby miejsce u mnie to doslownie kazalbym mu spierd4lac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar FenrirIbnLaAhad
2 / 2

ładna emerytura...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar HerringVanq
2 / 6

A ministrantami były jego dzieci i podjechał Bentleyem pijany.. Czy to jest historia z listu czytelnika do gazety wyborczej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~antyrrr
-1 / 3

niech ten ksiadz do mnie przyjdzie i tak zrobi..............!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~danielwyjety
1 / 1

Imie Nazwisko Pafaria konkrety trzeba to naglosnic jesli to prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tytus_Bomba
0 / 0

Wszytko przez imię Klaudia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jbhuvgu
-4 / 4

ksiadz zarazbia na godz wiecej niz kazdy Polak ;) my mamy 10 zl na h oni 100, 500, 1000 ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
0 / 0

Trzeba było zostać księdzem. Też by cię było stać na 8-letniego passata.

avatar Quant
1 / 3

@jbhuvgu - bzdury opowiadasz. Tak nie było nawet za czasów PRL. Ksiądz zbiera stosunkowo duże pieniądze chodząc po kolędzie, ale przecież po kolędzie nie chodzi codziennie, tylko raz w roku. Codziennie dostaje tylko to, co ludzie rzucają na tacę, a tego jest najwyżej kilkaset złotych. Do tego dochodzą dużo większe datki z okazji ślubów, chrzcin i pogrzebów, ale to też nie dzieje się codziennie (chyba, że w popularnych kościołach w wielkich miastach). Sumarycznie zbierają się z tego wszystkiego spore kwoty, ale nie myl przychodu parafii z pieniędzmi księdza na własne potrzeby. Z uzyskanych ze wszystkich źródeł pieniędzy, proboszcz musi uregulować całą kupę wydatków związanych z utrzymaniem parafii. Same koszty ogrzewania niewielkiego kościoła to kilkanaście tysięcy złotych za sezon grzewczy, do tego inne media za kościół i plebanię, bo przecież gdzieś trzeba mieszkać. Zwykły ksiądz w dzisiejszych czasach wcale nie zarabia dużo. Za komuny było im o niebo lepiej, bo ludzie byli znacznie hojniejsi a frekwencja w kościołach dużo większa. Oczywiście wciąż istnieją bogacze w sutannach, ale to dotyczy raczej biskupów i Rydzyków, których jest garstka. Jest to bodajże jedna z głównych przyczyn "kryzysu powołań" jaki zaczął się gdzieś w połowie lat 90-tych XX wieku i trwa do dzisiaj. Za komuny każde seminarium mogło przebierać w kandydatach, nie mówiąc już o teologii na KUL-u. Dzisiaj chętnych jest tak mało, że jak szacuje Episkopat, do 2020 roku trzeba będzie zlikwidować co dziesiątą parafię, bo nie będzie kim ich obsadzić.

avatar ~BabciaKoszalińska
0 / 6

Jestem babcią Klaudii i potwierdzam ze tak właśnie było!!!

PS.: od tego czasu daję tylko na Owsiaka!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Quant
-1 / 1

@BabciaKoszalińska - kłamiesz. Prawdziwa babcia Klaudii padła na kolana i prosiła księdza o wybaczenie za zbyt małe "co łaska", po czym skruszona oddała wszystkie swoje oszczędności, a o Owsiaku nawet nie pomyślała, bo jak by nie patrzeć, Owsiak nie załatwi jej przepustki do raju. Co prawda księżulo też jej tego nie załatwi, ale ona o tym nie wie ;)

avatar ~DziadKoszaliński
-1 / 3

@Quant - Byłem świadkiem tego zajścia! Po wszystkim ministranci zrobili jeszcze kupę na dywanie babci. Na szczęście wpadli wolontariusze WOŚP zebrali kupę do puszek, nalepili serduszko na czole babci z Koszalina, a Jurek wsiadł na jednorożca-pegaza i odleciał czynić dobro (dla siebie, swojej zony i swojej fundacji nic z tego nie biorąc). SIEMA!

avatar masti23
0 / 4

Kiedys jeden duchowny chcial kase od mojej matki za wydanie glupiego papierka, ksiadz z innej parafi powiedzial ze to bezplatnie sie wydaje, na szczescie matka oszukala duchownego ze mu zaplaci w innym terminie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenchanfan
1 / 7

Zawsze w styczniu nagle takie wyssane z palca historie. Nie znam nikogo kto był w taki sposób potraktowany przez księdza. Jeżeli komuś nie podoba się zachowanie księdza to wystarczy porozmawiać z nim lub z jego przełożonym. Ale oczywiście wszyscy narzekają ale nikt nic z tym nie robi.
Swoją drogą to w mojej parafii ksiądz nie bierze pieniędzy jak chodzi po kolędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar masti23
0 / 0

@kenchanfan Kiedys jeden chcial kase od mojej matki za glupi dokument, ksiadz w innej parafi powiedzial mojej matce ze to darmo sie wydaje. Chodzilo o zgode pogrzebu na innym cmentarzu czy o cos tam, wiem ze zwiazane z pogrzebem.

avatar Demcio17
-2 / 6

Kościół legalna złodziejska mafia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aio
-1 / 1

@Demcio17 A Polaczki wychowane przez masońskie media o kapitale niemieckim lub francuskim. Mimo przedstawiania kościoła od jak najgorszej strony i tak jak mantre powtarzają że episkopat jest za przyjmowaniem uchodźców. Ludzie zmądrzejcie!

avatar kenzol
-3 / 3

Jak co roku o tej porze wypływ demotów o chodzeniu księży po kolędzie i jak co roku niezawodna gównoburza:-) A gdzie mój ulubiony demot o zasadach przyjmowania kolędy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 23:13

avatar ~swistaqqq
-1 / 3

historia sasiadki swojej babci
- ja qwa *erd*o-l-e... a swistak dalej siedzi i zawija te sreberka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar skubi07
-1 / 3

Niech zgadnę - Kinga Rusin usłyszała tę historię od Kingi Rusin - opowiadała ona o sąsiadce swojej babci, która nota bene też nazywa się Kinga Rusin (babcia - nie sąsiadka) (a nie sorry... sąsiadka też nazywa się Kinga Rusin).
I tylko ksiądz się nazywał Kaczyński.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropka87
1 / 5

Dobrze, że tej zimy chociaż śnieg nie pada hahaha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 20:53

avatar misery1984
0 / 4

Historia demotywująca, ale nawet zakładając, że prawdziwa, nie jest powodem do wyrabiania opinii o instytucji Kościoła. Ksiądz to jakiś dziwny człowiek i tyle, nie bardzo szokujące :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar masti23
1 / 1

@misery1984 Tak?powiedz to tym ktorzy uwazaja kazdego muslima sa terroryste, ukrainca za banderowca, Polaka za pijaka i zlodzieja itd.

avatar donmaestro
0 / 0

@masti23 Co do tych muslimów - widziałeś kiedyś jakiegoś muzułmanina, żeby ostro krytykował swoich pobratymców za to, że zabijają niewinnych ludzi? I nie chodzi mi tu o jakieś tam mówienie typu; "to nie ja, ja jestem inny". Chodzi mi o konkretną i zdecydowaną krytykę zamachowców. Otóż nie. Są tacy, którzy faktycznie są bardziej pokojowi, sam znam takich osobiście, gdyż pracując za granicą spotykam ich w pracy, lecz żaden z nich nigdy po żadnym zamachu jawnie nie skrytykował zamachowca. Niby coś tam mówią, że się odcinają, że oni mieszkają w Europie itd... Lecz nigdy nie usłyszałem żadnych zdecydowanych słów krytyki. I uwierz mi na słowo, gdyby doszło do otwartej wojny z Islamem w Europie, ci niby zasymilowani, nie mieliby oporów, aby stanąć ramię w ramię ze swoimi radykalnymi towarzyszami.

avatar masti23
-1 / 1

@donmaestro. Widzialem, glosno tez bylo o ciapaku ktory uratowal polakow (narazal wlasne zycie) przed angolami ktorzy jezdzili samochodem po nim. Czy tez muslimie ktory uratowal francuzow przed zamachowcami, czy tez krytykujacy terrorystow. Skoro muslimi popieraja terroryzm, to czemu sami sa ofiara ISIS? Czy tez walcza z muzulmanami np:kurdowi, panstwa muzulmanskie walczaca z terroryzmem. Pomijam fakt ze zachod zabija wiecej cywili rocznie niz terrorysci w europie, to przez zachod powstal skrajny terroryzm. Jak bys sie czul jak by obce panstwo rzadzilo sie w PL? Jak 3 polakow zgwalcilo 15 latke w ipswich to tez kazdy milczal, jak Polak zgwalcil 7 latke we Francji tez milczeli,jak nasz rodak zabil rodzine ciezarowka to tez wielu milczalo, czy tez jedeb z naszych chcial wjechac autem w muslima w UK, szkoda ze idiota nie pomyslal o bialych.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2018 o 1:15

avatar Quant
3 / 5

Widzę, że wielu forumowiczów nie wierzy w tę historię, więc opowiem o czymś, co widziałem na własne oczy. Moja mama jest niewierząca, zatem nie przyjmuje księdza, jednak któregoś roku (nie pamiętam którego, ale było to ze 20 lat temu) zapowiedziała chodzącym po domach ministrantom, że chętnie porozmawia z księdzem. Gdy pojawił się ksiądz, mama zaprosiła go do pokoju, zapytała czy napije się kawy albo herbaty, on podziękował, nastąpiła jeszcze krótka wymiana uprzejmości, po czym ksiądz rozejrzał się i stwierdził "tu nic nie jest przygotowane". Mama zapytała co ma być jego zdaniem przygotowane, a on na to, że powinien być krzyż na stole i koperta. Mama na to, że jest nie wierząca, więc nie zna katolickich zwyczajów (to akurat nie była prawda, bo oczywiście wiedziała o słynnych kopertach), a zaprosiła go bo chciała z nim porozmawiać o religii. Ksiądz na to "nie ma koperty, nie ma kolędy", po czym odwrócił się na pięcie i wyszedł bez słowa. Nie wiem ile prawdy jest w historii opisanej w democie, ale to, co opisałem widziałem na własne oczy, bo tam byłem. Prawda jest taka, że wśród księży są zarówno ludzie wyjątkowo porządni i dobrzy, jak i skończone kanalie. Są święci i są gwałciciele dzieci, są pełni poświęcenia samarytanie i są chciwe sknery. A większość jest po prostu przeciętna - ani wyjątkowo święta, ani wyjątkowo podła. Nie rozumiem skąd to niedowierzanie w komentarzach. Czy Wy ludzie naprawdę myślicie, że w tak licznej grupie jak księża nie znajdzie się ani jeden taki, który wymusza pieniądze od emerytek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-2 / 6

Ciekawe jakie choroby umysłowe mają ludzie, którzy to wymyślają. A jakie choroby mają ci, którzy w to wierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bombkillerr
0 / 6

Napisz który ksiądz z której parafii , która pani z imienia i nazwiska i niech sprawiedliwości stanie się zadość. Ja słyszałem że jak zobaczył 20 zł to pomyślał że jest bieda i dał jej 200............taka sytuacja...ktoś komuś ...nie wiadomo kto żeby tylko kogoś opluć!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wt34t34
-2 / 2

diabły nie śpi, ażeby zamieć siać wśród ludzi na różne sposoby...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dydymus
1 / 5

Takie demoty są jak choinki ubierane co roku na święta lub też Kevin sam w domu. Za rok zapewne ktoś go tutaj też zamieści, i za kolejny rok, kolejny................

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 o 21:45

avatar donmaestro
0 / 4

Jakim trzeba być łajdakiem, żeby pisać takie pierdoły niepotwierdzone? Czy ktoś to w ogóle moderuje, co tu się dostaje na główną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar masti23
0 / 0

@donmaestro Czyli wsrod ksiezy nie ma takich ci mineli sie z powolaniem? Moja matka miala podobna sytuacje, wiec zadne bzdury, sam rydzyk tez jest przykladem.

avatar donmaestro
0 / 0

@masti23 Oczywiście, że są. Jak wszędzie. Jak w każdej branży. Ale nie wolno ślepo atakować całego kleru przez to, że tam może z około 7-8 % jest złych. Są też dobrzy księża, którzy robią dla parafii wiele dobrego. A sam Rydzyk jest po prostu biznesmenem. W USA są pastorzy, którzy odprawiają modlitwy a poza tym również mają swoje biznesy, są często bogaci i nikt nie widzi w tym problemu. Poza tym Rydzyk musi być naprawdę inteligentnym człowiekiem, że stworzył swoją rozgłośnię i telewizję, którą słuchają i oglądają miliony ludzi na świecie (tak, na świecie, gdyż Polonia również korzysta z tych mediów). Może to trochę wygórowane porównanie, ale Jezus też był atakowany i opluwany, właśnie dlatego, że potrafił skupiać przy sobie wielu ludzi.

avatar masti23
0 / 0

@donmaestro Ja bym powiedzial ze 40% Polskich ksiezy to lajzy. Rydzyk obnosi sie z bogactwem, a nie powiniem robic tego jako wierzacy. Rydzyk nie musial byc inteligetny, po prostu wiedzial ze nie kazdy moze przejsc te kilka km do kosciola (moja babcia zawsze rowerem jezdzila kilka km), czy tez niektorzy w domu chca posluchac, akurat ,,wiernych" w PL mamy sporo, wiec nic trudnego bylo wymyslenie tego typu programow. Na dlugo orzed rydzykiem u mnoe w TV puszczali msze z kosciola znajdujacego sie u mnie w miescie, telewizja obejmowala wszystkich posiadaczy kablowki z mojego miasta. Wracajac do inteligencji, to ze jako dziecko wymyslilem obecnie testowamy hiperloop, to oznacza ze jestem inteligetny?czy glupi bo nie opatentowalem samego pomyslu i ktos inny mnie uprzedzil z pomyslem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 14:30

avatar donmaestro
0 / 0

@masti23 Masz jakiś przykład na to, że Rydzyk obnosi się z bogactwem? Od razu cię uprzedzę, że sprawa z tym rzekomym maybachem to mit. No widzisz, Rydzyk nie musiał być inteligentny, ale jednak to on stworzył takie media, a nie kto inny. Powiedziałbym nawet, że zbudował imperium. No i nie przeczę, że jest bogaty. I tu Cię zaskoczę - ludzie, którzy nie są inteligentni z reguły nie osiągają bogactw. A to, że stworzyłeś "hiperloop" (sorry, ale nie jestem w temacie, kiedyś sobie wygoogluje co to jest) faktycznie może świadczyć o jakichś całkiem dobrych cechach u ciebie, być może również o sporej inteligencji. A to, że tego nie opatentowałeś, to już ty musisz wiedzieć dlaczego. Możliwe, że nie miałeś wówczas odpowiednich warunków, wsparcia tudzież nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co dokonałeś. Nikola Tesla również umarł w nędzy i biedzie, a inteligencji odmówić mu nie można.

avatar masti23
0 / 0

@donmaestro Odnoszac sue do hiperloopu, to stworzylem w formie zamyslu, nie myslalem w tedy jeszcze o rodzaju napedu jakims zawansowanym, mialo dziaialac na zasadzie poczty prozniowej ktora idzie przez tuby/rury mialy byc nad ziemia, nad chodnikami/ulicami/rzekami/jeziorami. 0ahUKEwj5n8vhltbYAhXEWRQKHd6ZAIUQ_AUIBigB

avatar konto usunięte
2 / 4

i kto kasuje komentarze?!
mój wpis był pierwszy i zniknął. cenzura w dobie demokracji działa i ma się dobrze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar donmaestro
0 / 0

@Lechita1939 Moich komentarzy usuniętych na demotach już nawet nie liczę. Dodam, że nie były one nigdy wulgarne ani nikogo nie obrażały. Po prostu były "niepoprawne lewicowo"

avatar ~sdfsdfsdfdfgdfg
0 / 4

A świnie latają. Tylko kompletny idiota uwierzy w brednie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pajkofge
1 / 1

Kobieta opisała sytuacje sąsiadki swojej babci...
Cioci wujka syna kolega, kolezanki z pracy tez to widział..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Firewolf_Jess
4 / 4

Ja chyba mam jakieś szczęście do księży. Zawsze miło, czasem padnie zabawny żarcik/anegdotka, kopertę od razu schowa (nawet nie zajrzy), pozwoli wybrać obrazek i da cukierka. Tu zaznaczę, że KAŻDY ksiądz, który chodzi i nas po kolędzie. Ba czy tylko u mnie w parafii księża nie są tak łasi na kasę? Proboszcz kupuje nagrody do konkursu (drobne, bo drobne, ale zawsze), który organizuje młodzież, a mi i moim koleżankom, przynajmniej dwóch z naszej parafii zaproponowało, że dorzuci się na nasz wyjazd do Panamy na ŚDM. Powiedzcie, czy tylko w tych trzech parafiach, które odwiedzam są tacy księża? Jeżeli nie to dlaczego większość (spora większość) wszelkiego rodzaju historyjek o duchownych jest właśnie negatywnie nastawiona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar masti23
-1 / 1

@Firewolf_Jess Ci ksieza poznien sprawdzaja koperty i patrza kto ile dal, nie wszyscy tak robia bo nie kazdy sie godzi na takie cos.

avatar donmaestro
0 / 0

@Firewolf_Jess U mnie tak samo. Księża mili, chętni do rozmowy. Od sąsiadów koperty zazwyczaj nie biorą, gdyż jest to wielodzietna rodzina. Ode mnie koperty też sami nie biorą, trzeba własnoręcznie im wręczyć. Księża na ogół są dobrymi ludźmi. Ale wszechobecne lewactwo w imię swoich haseł typu "równość i tolerancja" zwalcza i nie toleruje wszelkich objawów innej postawy.

avatar lasek0110
1 / 3

Nieprawda, ksiądz dał tej kobiecie 100 złotych. Musicie mi uwierzyć, w końcu jestem randomem z internetów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adraxer12
2 / 2

https://www.facebook.com/KlaudiaBrzozowska95?ref=br_rs - Nie sposób udowodnić Pani Klaudii Brzozowskiej kłamstwo, ale patrząc po jej profilu jest to osoba chamska i negatywnie nastawiona do kościoła od początku. Nie zdziwiłbym się, gdyby zaszła tu pewna forma nieobiektywności, oszustwa.

Nawet jeśli trafia się zły ksiądz, to prawdopodobieństwo tego, że będzie dodatkowo kretynem po 6 latach studiów jest nieprawdopodobne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar donmaestro
0 / 0

@adraxer12 Widać po profilu, ze kobieta do końca nie ma dobrze pod kopułą ;)

avatar blablabla5
1 / 1

Ehe, dobrze że to nie jest historia stryjecznego wuja szwagra pani drugiego męża, było by bardziej wiarygodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mpsk2
1 / 1

No to jak dają tak dużo, to chyba już wystarczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~frankieKiller
0 / 2

Kolejna lewacka bajka, byle do finału WOŚP. Widzę, że kierowca już klaskał więc tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~byłyministrant234
3 / 3

Jak ja chodziłem z księdzem po kolędzie to w paru domach NIE PRZYJĄŁ KOPERTY.
Chociaż pieniądze były na remont kościoła to i tak nie przyjął ani grosza od ludzi ubogich.
Mam nadzieję że takich księży jest więcej od wymienionych powyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Też_byłem_ministrantem
1 / 1

Też byłem ministrantem i również widziałem takie sytuacje. Np. w przypadku staruszków żyjących w biedzie albo w przypadku rodzin wielodzietnych gdzie bieda wyzierała z każdego kąta.

avatar Multitvar099
0 / 0

W mojej okolicy księża to prawdziwe rekiny biznesu. Zbudowali pomnik Jana Pawła II przed kościołem i zbierali na to pieniądze od babć i dziadków, a swoje trzy grosze dorzuciła jeszcze władze gminy licząc, że księża pomogą owieczkom zrozumieć kto najlepiej nadaje się do foteli rady i burmistrza. Pomnik kosztował 20 tys. zł ,a uzbierali nie wiadomo ile dokładnie. Na pewno od gminy 100 tys. zł(to oficjalnie wiadomo), no i oczywiście kilkaset wiernych hojnie się złożyło. Ja nie dałem na to ani złotówki i się z tego cieszę, babcie i dziadki też się cieszą bo mają fajny pomnik Karola Wojtyły. A tak poza tym pamiętam, że proboszcz kilka lat temu wpadł na pomysł, że będzie dwa razy chodził po kolędzie, jednak pomysł szybko upadł po natychmiastowej dezaprobacie wiernych i sprawę zamieciono pod dywan xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barafiki
0 / 0

Prawda jest taka, że gdyby nie "co łaska" w kopercie, to księżom nie chciałoby się łazić po kolędzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
0 / 0

Historia może i fake, ale nie byłabym w 100% pewna. Sama miałam już do czynienia z pazernymi księżmi. Jak poszliśmy z mężem ślub załatwiać to ksiądz powiedział, że zapalenie jednej lampy na 2h kosztuje 50zł a lampy są dwie, więc do datku doliczyć 100zł na prąd. Myślałam, że się przewrócę ze zdziwienia. Dałam w sumie 100zł i powiedziałam, że resztę dostanie po ślubie. Oczywiście nie dostał. Chytry dwa razy traci, a posługi powinny być darmowe o czym mówi sam papież Franciszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kk
0 / 0

@kowaleczka @kowaleczka A na ślub ile wydałaś? To na Kościół szkoda ci było 100 zł? A Pan Jezus powiedział " godzien jest robotnik swojej zapłaty". Obowiązkiem wierzących ( chyba jesteś wierząca skoro brałaś ślub kościelny) jest utrzymywać swoją parafię- księdza, budynek kościelny, ogrzewanie, oświetlenie, sprzątanie i.t.p..

avatar yiayia
0 / 0

dlaczego tak duzo ich broni? dziwi to troche.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar paulina1472
0 / 0

Nie ma to jak podawanie informacji z dupy wziętej. Jakoś nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja. Odwrotnie wręcz... Kiedy ksiądz który chodził po kolędzie i dowiedział się że mój tata obecnie nie ma pracy to odmówił przyjęcia jakichkolwiek pieniędzy. Dlaczego o takich ludziach się nie mówi? Bo lepiej pie*dolić że wszyscy księża są źli... bo łatwiej nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mmmmjii
0 / 0

głupoty...nie wierzciew te głupoty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
0 / 0

a moze by ktos takie cos nagral

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kaczorex
0 / 0

Nawet jeśli to nie jest prawda... po co dalej wspieracie ten archaiczny przeżytek, jakim jest kościół katolicki? Przecież ta instytucja nie ma racji bytu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Polelum
0 / 0

@kaczorex a co cię to obchodzi, to nie twoja sprawa

avatar ~Polelum
0 / 0

Myślę, że to zmyślona historia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem