Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
189 216
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Jdjjdjjdjcj
-3 / 21

XIX wiek normalnie, niech janusz teraz jej płaci rentę do końca życia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~abz
-1 / 5

Oby go magiel całego wyprasował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jark0
+6 / 10

"Wypadek pokazał mentalnie nieprzygotowanie polskich pracodawców" - w Polsce bezwypadkowo pracują setki tysięcy ukraińców, ale jeden przypadek pozwala jakiemuś pismakowi uogólniać, że wszyscy pracodawcy tak traktują zatrudnionych ludzi. Po co to szklowanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yada
+17 / 31

@sobak Człowiek który idzie do pracy na czarno chyba powinien mieć pojęcie, że pracodawca może go mieć głęboko i w razie jakiś problemów zwyczajnie się go pozbędzie? Pracodawca to dupek ale nie róbcie z pracowników biednych owieczek, wiedzieli, że nie idą do pracy w której mają ubezpieczenie, czy jaki taki standard pracy, przeszkolenie itp. Biedni, biedni Ukraińcy tacy niczego nieświadomi, bez pomocy po wypadku, zdziwieni, że pracodawca to menda chroniący siebie i własne dobro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sobak
+3 / 9

dobrze że polscy emigranci nie pracują na czarno na emigracji
~żart

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamienwserce
-1 / 1

@Yada przeglądam oferty pracy u siebie... od 4 miesięcy. Z UP oferty pracy wyglądają tak: produkcja za granicą albo produkcja 100< km od mojego miasta z mieszkaniem w wieloosobowych pokojach. Na własną rękę: nie ma, nie ma i nie ma. Umowa zlecenie to jest maks. A jak jest "normalna oferta" to tylko po to, by pokazać, że firma szukała, ale i tak już miała kogoś po znajomości na to miejsce. A i to się rzadko w ogóle zdarza. Czy ja chcę tak wiele? Umowę o pracę? W mojej miejscowości? Nie call center, nie żadne "promowanie" burdelu na mieście, czy ulotki... normalną k***a pracę! Ale nie ma! Jeszcze zwalniają! Ja się pytam gdzie oni w UP widzą te rekordowo niskie poziomy bezrobocia, skoro z mojej starej pracy prawie nikt nowej pracy nie znalazł? Nowej pracy na umowie o pracę. Albo idziesz na śmieciówkę, albo zdychasz z głodu. A Ty się dziwisz, że Ukrainiec poszedł na śmieciówkę? Ja nie mam wyboru a co dopiero oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzyadam57
+26 / 26

Wiecie co mnie zastanawia? W Polsce jest tyle instytucji które są do pilnowania przepisów prawa pracy, ochrony praw pracowników, BHP, itd. W każdej takiej instytucji są zatrudnieni pracownicy, którzy za swoją pracę biorą wypłaty, o których większość robotników może tylko pomarzyć i co? Dlaczego ich nie pociąga się do żadnej odpowiedzialności? Dlaczego po takim wypadku nikt się nie spyta: Gdzieście byli? Coście zrobili? Ja, gdybym zawalił swoją pracę, zaraz bym poniósł konsekwencje. A oni co?Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 12:15

avatar y0u
+4 / 4

@jerzyadam57 pójdziesz do pracy i sam się dowiesz dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ale żeby nie być gołosłownym podrzucę przypadek z okresu moich praktyk zawodowych. Gdzieś ta w połowie lipca kilka lat temu miała być w firmie kontrola PIP, no i powywieszali masę dodatkowych tabliczek dla idiotów typu jak myć ręce, jak używać kibla, pisuaru, tabliczki o zakazie zbliżania się do obrabiarek podczas pracy (pomimo że te obrabiarki mają osłonę obszaru pracy), tabliczkę informującą o obowiązku poruszania się w obrębie wyznaczonych ścieżek pomiędzy obrabiarkami. W praktyce masa informacji które otrzymasz na szkoleniu albo wynikają z logiki, ale najbardziej i tak rozwaliły mnie kpiny pracowników na temat tabliczek w toalecie.

Czyli krótko, wszystkie te instytucje państwowe prawie nic nie robią tylko zmuszają uczciwych pracodawców do przestrzegania przepisów, swoją drogą część z tych przepisów jest debilna ale to szczegół, inna sprawa, podejrzewam, że ich kontrola musi być zapowiedziana i właśnie wtedy wszystko jest cacy, więc i nie mają się do czego dowalić (i tu masz właśnie wszystkie przypadki januszy biznesu, pilnujących by tylko w czasie kontroli wszystko było jak potrzeba)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 15:56

avatar Slawa238
+1 / 1

@jerzyadam57 jak już y0u zauważył BHP ogranicza się w do wieszania mnóstwa dziwnych tabliczek, które nic nie wnoszą a nawet jak by wnosiły to i tak są po polsku więc zagraniczny pracownicy ich nie rozumieją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~simko1
+1 / 3

Jeśli to prawda a nie fejk mający na celu wyłudzenie pieniędzy to mi jej okropnie żale ale poczytałem o tym wypadku i proszę napisać mi którą ręke straciła?????


polacy-skazali-ukrainke-na-cierpienia-przerazajace-kulisy-wypadku-w-pralni-6208614784063617a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~simko1
0 / 0

szukać w wiadomościwppl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptyk00
0 / 4

ach! to źródło tak wiarygodne jak onet, WSI24, PolsRat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+7 / 9

@jamachama , pewnie dostała do podpisania wiele papierów, których nawet nie rozumiała. Kto zna życie, ten wie, jak jest. Kiedy zatrudniałem się kilka lat temu, jako pracownik hali, miałem w papierach obowiązkowe 45 minut przeszkolenia z obsługi paleciaka. Przeszkolenie polegało na tym, że dali mi rączkę do ręki i kazali wywozić palety z towarem na sklep- czyli brak jakiegokolwiek przeszkolenia. Prawnie miałem zakaz wchodzenia na wysokości powyżej 1.5 metra. Rzeczywistość była taka, że gdybym nie wchodził na wysokości powyżej dwóch metrów, to praktycznie rzecz biorąc nie mógłbym wykonywać połowy swoich obowiązków pracowniczych. Tak to wygląda z perspektywy Polaka. Jak to wygląda z perspektywy Ukraińców? Mam z nimi styczność i znam realia, w jakich pracują, więc ci powiem: pracodawcy zatrudniający ukraińskich studentów mocno starają się mieć wszystko jasne, tak z biurokratycznego punktu widzenia, jak i z praktycznego. Natomiast, co się tyczy Ukraińców przyjeżdżających tu do pracy- robi się wszystko jak najmniejszym kosztem z minimum legalności, byleby za dużo nie płacić. A Ukraińcy niestety często bywają naiwni.

Kobieta straciła rękę i chce odszkodowanie- to nie paznokieć, znajmy miary. Ma do tego prawo (nie wiem, jak z przepisami, bo nie znam szczegółów; mam na myśli prawo moralne) i powinna się o to starać. Część winy na pewno spada na nią, ale to pracodawca ponosi odpowiedzialność za przygotowanie praktyczne i merytoryczne swoich pracowników do pracy z określonym sprzętem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+2 / 4

@jamachama Możliwe, że podpisała szkolenie, razem ze stertą innych papierów. Szkolenie mogło być tylko na papierze, co w firmach typu Janusz sp z o.o. nie jest niczym niespotykanym. PIP przyjeżdża na kontrolę i sprawdzają papiery, sprawdzają oznakowanie tabliczkami ostrzegawczymi, a żeby było dobrze, to wizyta jest zapowiedziana z wyprzedzeniem, więc pracodawca zdąży się przygotować. Janusze byznesu potrafią na czas kontroli wysłać pracujących na czarno do domu, a w razie "problemu" rozwiązaniem jest odpowiednio wypchana koperta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ladny1
+2 / 2

Szach-mat. Ja tam sie nie znam na polityce ale niech w końcu sie zdecydują która rękę juz urwać :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krzysztof798
+1 / 3

Ktoś tu chyba coś kręci. Którą rękę w końcu jej upie....ło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kolafski
+4 / 4

To jakis fake wg mnie i to slaby, kazdy kto pracowal przy jakichkolwiek urxadzeniach przemyslowych wie gdzie jest przycisk zatrzymania... a tej Pani powoli wpieldaralo reke w maszyne, maglownica przeciez nie zapieldara tych materialow 100m/s. I podstawowa sprawa, w przypadku wypadku w zgliszonego w zak. pracy zawsze przyjedzie policja i jezeli uszczerbek jest dluzszu niz 7 dni z automatu zajmie sie prokurator. A w przypadku smiertelnym od razu prokurator. Wiec mowie to fake news.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptyk00
0 / 0

a straż czy pogotowie MUSI powiadomić Inspekcję Pracy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
0 / 6

Mordowali miliony Polaków za Chmielnickiego i Bandery, zabrali nam Lwów, Równe, Stanisławów, Kijów, Żytomierz i wiele innych polskich miast. A teraz śmią k* rwa przyjeżdżać do polski i jeszcze marudzić. Oni są gorsi od tej islamistycznej chołoty oby ich pomór wytruł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
0 / 0

@DarkPsychopath
1. Do Polski a nie polski.

Tak, Ukraińcy mieli najwięcej do gadania przy tworzeniu granic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+1 / 3

Jasne, ratownicy wdali się w niemal godzinna pyskówkę z pracodawcą, co leży w ich zakresie obowiązków. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

@survive Pracodawca ostrzegał o gorącym oleju. Znając fachowość naszych mediów śmiem twierdzić, że ratownicy woleli nie ryzykować, i słusznie, a obsuw wynikał z tego, że maszynę trzeba było rozmontować. Nie wiem, być może tak było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Loleth
0 / 2

Do szpitala jak idziesz coby pracowac, obojetnie, lekarz, pielegniarka czy salowa to 1szego dnia masz zapieprzac jak inni i nie pytac gdzie co jest bo wszyscy jak w ukropie zey sie wyrobic, a jak na nastepny dyzur nie wiesz, gdzie lezy jakas zadko uzywana rzecz to obruszenie i opieprz. Tez żadnego przygotowania. A BHP przy dobrych wiatrach jest tydzien po, a umowy czesto miesiac po zaczeciu pracy :D Jedyne co nas chroni to podpisywanie sie pod raportami i lista obecnosci, ze w ogole sie pracuje w szpitalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2018 o 11:38

H HenryKipper
0 / 0

cos tu zdrowo nie gra. z informacji w linku podanym ponizej wynika, ze podobno pracowala za 10zl/h, tutaj z kolei, niby polsat podaje, ze za 13/h, wlasciciel mowi, ze nie wie jak sie dziewczyna tam znalazla, na jednym zdjeciu ma urwana lewa, na innym prawa reke. ja moge zrozumiec, ze sa rozni byznesmeni, nie tylko w Polsce, no ale ok, sa "janusze" byznesu, ale nie wyobraza, sobie, zeby koles posadzil kogos przy maszynie bez chocby podstawowego [przeszkolenia gdzie jest wlacznik I wylacznik. bez jaj. 90% wpadkow przy pracy to nieuwaga I niefrasobliwosc pracownikow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 0

@HenryKipper minimalna 13 brutto na umowie zleceniu daje niecałe 10 zł na rękę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ladny1
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siwikmarcin
-1 / 3

renta do konca i kara dla pracodawcy milion zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hewwoli2
0 / 0

Rozumiem pracodawcę, że nie widział skąd ta kobieta się tam wzięła. Takich pracowników możemy spotkać w wielu zakładach pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hotwhells1000
0 / 0

"nie wiemy jak ta kobieta się tam pojawiła" magia jakaś XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem