Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
278 322
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N konto usunięte
-1 / 5

Mt 23

2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą 3, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.

13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku8, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2018 o 23:04

K konto usunięte
-5 / 7

To od Świadków Jehowy, czy od Zielonoświątkowców? Czy też może od wyznawców KOD, albo UBywateli RP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Niezadowolono
+4 / 4

3 część świata, albo 1/3 świata. Nie 1/3 część świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aio
-4 / 8

Powiedział wychowanek Onetu, TVN-u i Radia Zet co wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~znick
+4 / 6

Nie nawrócili a przekabacili - z czego byłyby te budowle, te szaty, ta kasa, maybachy i cały ten majątek? W życiu nie zarobili by na 1/100000 z tego. Marudzą coś o duchowości, a sami pokłon oddają mamonie i korzyściom materialnym. I skoro wdepnęli w to tak głęboko i tak się do tego przyzwyczaili, to jak się nawrócą? Dobrze mistrz mówił - prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DoktorBÓÓÓL
-1 / 7

..na sezonowy antyklerykalny "bool doopy" lekarze zalecają kurację czopkami xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
+1 / 1

O kurde, zgromadzenie magów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
0 / 0

to, że 1/3 świata wierzy w kłamstwo nie oznacza, że ja też muszę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem