Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
48 60
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
V viper_
0 / 0

STRASZNE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar malaszaramysza
+1 / 3

Wierność zwierzęcia nie zależy od rasy a od tego w jaki sposób zostało wychowane i jak jest traktowane przez właściciela. Z typowego kanapowca można zrobić zabójcę, niestsbilnego psa który ostatecznie zaatakuje nawet swojego pana. A z drugiej strony dobrze traktowane zwierzę, poddawane chociaż minimum tresury w staje w obronie domowników . Miałam owczarka kaukaskiego, rasa ze złą reputacją i obecnie na liście ras groźnych. Z tego wielkiego misia był jeden z większych "przytulaczy" wśród moich podopiecznych. Z charakteru i osobowości bardziej przypominał przypominał buldoga angielskiego (rasa uznawana za jedną z najłagodniejszych ras) niż "krwożerczą" bestię. A mimo to w razie konieczności stawał w mojej obronie wykorzystując w tym celu tylko swoje gabaryty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
0 / 0

Może jakieś dane źródłowe dotyczące informacji w democie? Chętnie dowiem się nieco więcej. Tak na marginesie - całość podpisu brzmi nieco chaotycznie :/ No, chyba, że efekt zamierzony :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malina1987
0 / 0

Owczarki kaukaskie mają silny instynkt terytorialny, dominują jako członkowie stada. Te psy w genach mają zdolność podjęcia decyzji o ataku, bo zostały do tego przystosowane. Same patrolowały ogromne przestrzenie i gdy pojawiało się zagrożenie, bez komedy miały bronić terenu. Psa można wytresować, a nie wychować - wychowanie opiera się na zrozumieniu, tresura to wyliczenie zachowań w odpowiedzi na bodźce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem