Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Teraz przyszły takie czasy, 
że dla chorych nie ma kasy. 
W kasie chorych forsy kupę, 
ktoś se nią wyciera dupę
by Wired
+
467 478
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar canis_sapiens
2 / 2

"Wiersze to każdy chciałby pisać a robić nie ma komu."
Ferdynand Kiepski - "Myśli przemyślane" tom XXII.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~edzio_pedzio
1 / 1

Ale jaja hehehehe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eye4ry4ry44
4 / 4

Za to wszystko jest odpowiedzialny ZUS. Się śmiejecie z bogatych nowo pobudowanych rezydencji Zakładów Utylizacji Szmalu ale ciekawsze co jest w samym środku budynków. - 72% powierzchni po samiuśkim środku zajmuje ogromny kibel z odpływem pionowym. Wysoki na 16 metrów szeroki na 4,4. Co jest na tym odpływie nikt nie wie ale podobno jest tam portal (w każdym kiblu) prowadzący do super masywnej czarnej dziury w centrum wszechświata. W spłuczce jest woda ale leje się non stop dzień i w nocy ale w taki sposób że w kibelku jest nieustanny wir. Do tego wiru najsilniejsi fizycznie robotnicy w pocie czoła szuflami ładują pieniądze. Nikt do końca nie wie po co i dla czego ale kiedyś jak przestali to z kibla zaczęło zionąć ogniem piekielnym i lawą więc przyjęło się że to ofiara dla pradawnego bóstwa Atraktanaktu. Jakby przyłożyć ucho do muszli to można usłyszeć krzyki potępionych dusz a tego ponoć nigdy nie było przed pierwszym zaprzestaniem ładowania kasy więc wątpię by ktokolwiek już zaprzestał składania ofiar. To zapewni na przyszłość sprawne i efektywną pracę każdego Zakładu Utylizacji Szmalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Mea45
1 / 1

ZUS, ZUS-em, ale z części szpitali dzięki dyrekcji jakby to powiedział Maślana "jest podpier**lana" niezła pula pieniędzy. Nie wspominając o ciągłych oszczędnościach właśnie z powodu długów, które powstały z "powietrza", bo personel czasami nie ma czym leczyć: "to lekarstwo za drogie", "te rurki intubacyjne za drogie, trzeba gorszej jakości", "oszczędzajcie sprzęt", "po co wam tyle pielęgniarek, jedna sekretarka medyczna obrobi cały oddział". Później pacjenci zdenerwowani.
Problemy szpitali to 90% pozostałości (nie chcę osądzać, bo przecież jeden z dyrektorów mógł dostać taką "spuściznę") po machlojkach byłych dyrektorów/dyrektorek!
Niestety pieniądze są, ale najczęściej zarezerwowane dla tych z "górnych półek".

avatar aio
2 / 2

Pozdrowienia dla lekarzy rezydentów. Ceniących się niezwykle od początku pracy zawodowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dsdf767676
2 / 4

@aio Dla mnie zawód lekarza to jest tym samym co prawnik. Z doświadczeniem wzrasta wartość, taki rezydent mało co potrafi. Przecież kiedyś lekarze zarabiali jeszcze mniej niż oni, a teraz mają niezłe domy. Im się po prostu w 4 literach poprzewracało.
Jestem za podwyżkami zamian za podpisywaniem lojalki na tyle lat, aby z ich podatków dla naszego kraju zwróciła się ich nauka. Pielęgniarki tak mają!

avatar aio
2 / 2

@~dsdf767676 generalnie się z Tobą zgadzam.

avatar konto usunięte
1 / 3

@aio Lekarz świeżo po studiach jedzie do Niemiec i zarabia tam pracując w normalnym wymiarze czasu (czyli coś, co u nas nazywa się "protestem") 5300-5900euro przy średniej ok. 3800euro (czyli 1,4- 1,5 średniej krajowej). Zaraz po studiach, bez przepracowywania się! Do tego mają darmowe kursy językowe, budżet naukowy i wiele innych udogodnień. Teraz przekonaj młodego, zdolnego człowieka, żeby pracował u nas za 3200, sam płacił za kursy, podręczniki itp. a na życie zarabiał tyrając po 300h+ miesięcznie. Młodzi nie będą tyrali i marnowali życia jak poprzednie pokolenie. Jeżeli nie będą wystarczająco zarabiali to przejdą do sektora prywatnego, wyjadą za granicę albo się przebranżowią/założą firmę.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2018 o 19:25

avatar ~55554656
1 / 3

@dsdf767676 zgadzam się w całej rozciągłości a najlepszy taki lekarz sprawdzony doświadczony, wartościowy ze sprawdzoną wiedzą. Kiedyś to było bogactwo doświadczenia i wiedzy, raka leczyło się modlitwą, cebulą, wódką, formaliną a teraz porobili tych... wykrztałciuchów i jakieś onkologie bój się boga nawymyślali na które i tak kasy nie ma. Doświadczony lekarz od łysiny kiedyś mnie leczył białkiem kurzym i pokrzywą, względnie miodem a teraz jakieś trycholodzy, dermatolodzy co jakieś fikuśne cośie wypiszą a i tak nie pomoże bo łysieje.

avatar aio
-1 / 5

@odawajka Nie żyjemy w Niemczech. Kiedyś przebitka z pensją płaconą tu a tam w dolarach była 1 do 60. Naprawdę lekarze nie mają źle widzę to po swojej rodzinie. Sektor prywatny? Pełno jest teraz sektora prywatnego któremu i tak płaci NFZ i ja nie mam z tym problemu. No cóż jeśli tu się wyuczyło na studiach za pieniążki z budżetu tego kraju a potem jechać leczyć Shmitów i Turków lepiej do Niemiec. pracują po 300h tylko idziesz do przychodni a lekarz neurolog w tym samym czasie w szpitalu i na odwrót. Ich zarobków żadne statystyki ci nie powiedzą. Poza tym jak kierowca w piekarni robi od 4:00 do 16:00 7 dni w tygodniu za 1500zł to co on nie tyra? Potem też jedzie z dzieckiem lekcje odrabiać podobnie jak lekarze tylko ludzie pracujący za 1500zł nie latają 4 razy w roku na wycieczki do Grecji i 15 razy w roku do hoteli nasz szkolenia.

avatar warszawiaczanka
1 / 3

@dsdf767676 Jestem przeciwna wszelkim tego typu lojalkom. Zupełnie absurdalny pomysł, aby 2x płacić za to samo. Za moją edukację w podatkach zapłacili moi rodzice więc nic nie jestem winna krajowi. Zmuszanie mnie do pracy w kraju, żebym oddała w podatkach to co we mnie kraj "zainwestował" to jakiś chory wymysł.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2018 o 22:21

avatar konto usunięte
1 / 3

@aio @aio 1. Mogłem napisać, że lekarz w DE zarabia na start 20 000zł. Nie napisałem. Odniosłem pensje do średniej i wskazałem na dysproporcje. Wszystko rzetelnie. 2. Praktycznie każdy uczy się i studiuje "za państwowe". Albo czepiaj się wszystkich, którzy emigrują lub nie pracują w zawodzie albo odczep się od lekarzy. 3. Nie widzę ani jednego powodu dlaczego wysokiej klasy specjalista nie miałby zarabiać 10/20/30x tyle co ludzie wykonujący prace, z którą poradziłby sobie przeciętny gimnazjalista (i powinien tyle zarabiać w jednym miejscu pracy, a nie na etacie, kontraktach i w prywatnym gabinecie). 4. Czepiasz się lekarzy, że jeżdżą na szkolenia? Rozumiem, że wolisz takiego, który zatrzymał się w nauce 20 lat temu na podręcznikach ze studiów/specjalizacji?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2018 o 23:53

avatar Lulus
-1 / 1

@dodawajka ale ludzie tego nie zrozumieją. Pogódź się z tym. Taka mentalność - wyuczony "za państwowe", to powinien się marnować, poza tym "taką pracę wybrał". Nie przetłumaczysz ludziom, że to nie jest to samo co brygadzista lub kierownik magazynowy :) lekarz powinien zarabiać tyle samo i basta, nic ich nie obchodzi, że lekarz ponosi odpowiedzialność za życie ludzkie.
Prawda jest taka, że żadna normalna osoba po tylu latach nauki nie będzie się marnowała za takie psie pieniądze. Dlatego wszyscy myślący wyjeżdzają, a u nas zostaje kto zostaje, no.
A co do tych pojedynczych przypadków z wielkimi domami, wakacjami itp - uważam, że skoro na to zapracował wcześniej się ucząc, i udzielając wyspecjalizowanych świadczeń lekarskich - jak najbardziej to mu się należy. Każdy musi czasem też i odpocząć.

avatar aio
1 / 1

@dodawajka @Lulus Szanowni państwo lekarstwo. Nie zrozumiemy się bo żyjecie w innym świecie. Owszem wielu wykształconych ludzi robi za psie pieniądze. Jak wam tak źle to droga wolna, granice otwarte tylko przestańcie pieprzyć zarabiając po 20 000 zł że wam źle i mało, mało, mało bo się niedobrze robi.

avatar konto usunięte
0 / 0

@aio Tak, 20tys. dla specjalisty na kontrakcie to śmiesznie niska stawka. Ogromna odpowiedzialność, brak prawa pracy, zazwyczaj brak płatnych urlopów. A jak się odejmie wszystkie koszty to z tych 20tys. zostaje mniej niż 15. Gdyby specjaliści zarabiali te 15-20tys. w normalnym wymiarze pracy (max 48h/tyg) na etacie, to nikt by nie podnosił głosu.

avatar aio
0 / 0

@dodawajka yhm czyli lekarze pracują więcej niż 48h na tydzień i ktoś tu mówi o odpowiedzialności? Hehehe. Pacjent jest zaniedbany bo robicie parę etatów jednocześnie. Miałem ojca na neurologii, finansowanie oddziału, algorytmy procedury super. Przyszedł potem weekend na rehabilitacji lekarz fiu bździu i pacjent musiał umrzeć bo robi jeden doktor na paru oddziałach dyżur na raz. Wypi erd alaj bo mi się już z wami dziadami nie chce rozmawiać. Macie zarobki o których przeciętny polak może pomarzyć i dalej wam mało. Specjaliści

avatar konto usunięte
0 / 0

@aio Rozumiem, że teraz winisz lekarzy za organizację pracy? Lekarz w szpitalu to pracownik. Jak ci nie pasuje, że jest za mało personelu to idź z tym do dyrektora. Nawiasem mówiąc lepiej módl się, żeby przypadkiem wszyscy lekarze nie przestali pracować ponad 48h. Bo jak przestaną, to 1/3 placówek medycznych pójdzie do zamknięcia. Wystarczyła akcja wypowiadania opt-out, w której wzięło udział raptem kilka tys. lekarzy i już okazało się, że wiele szpitali ma nóż na gardle.

avatar aio
0 / 0

to lekarze przykładają ten "nóż na gardle" pacjentom bo się nazywają MAŁO

avatar konto usunięte
0 / 0

@aio Jak właściciel piekarni słabo opłaca pracowników, pracownicy przestaną robić nadgodziny, to powiesz, że "piekarz przystawia mi nóż do gardła, bo nie mam bułek na śniadanie" czy będziesz się czepiał właściciela?

avatar aio
0 / 0

słabo opłaca hahaha

avatar darek1423
0 / 0

Nie rozumiem tego hejtu na lekarzy rezydentów. Dlaczego jedne grupy zawodowe mogą strajkować ,a inne nie? Ten argument o nie wiadomo jakich zarobkach jest wyssany z palca. W Polsce jest problem z cała służbą zdrowia i to systemowy. Bez gruntowych reform ładowanie więcej pieniędzy niczego nie zmieni ,ale do tego brak odpowiednich polityków. Rzeczy konieczne rzadko cieszą się popularnością. Jestem za prywatną służbą zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem