Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
41 48
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y konto usunięte
+1 / 5

@Franco1892 Początkowy plan odbudowy miasta Poznań zakładał spalenie budynków przez Armię Czerwoną, które przetrwały bitwę, plan ten wykonywany był do połowy marca.

Zresztą nie jest to jedyne miasto które zostało puszczone z dymem przez Rosjan. Tutaj chociaż mieli wytłumaczenie, walki z Niemcami. Ale wiele miast puścili z dymem bez jednego wystrzału, bez najmniejszej bitwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
-1 / 1

@yankeers Pewnie wolne media powiedziały a Armia Ludowa Polski nie wyzwalała tylko pewnie amerykanie (tylko po co jak u nas ropy nie ma)tak to dzisiaj wolne media i nowa historia przez pis pisana mówi (A w Jałcie to nas kosmici sprzedali a nie usmani i angole?)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+1 / 1

@lelek2 Armia Ludowa wyzwalała, Armia Czerwona też wyzwalała, tylko wyzwolenie z rąk Armii Czerwonej, często kończyło się spaleniem miasta, względnie zrównaniem go z ziemią, częstością były gwałty, grabieże, mordowanie. Tylko te wyzwolenie, skończyło się jawnym zniewoleniem do 1989.

W paleniu miast lubowała się armia Rokossowskiego, chociaż inne też zbytnio nie odstawały od niej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2018 o 1:01

L lelek2
-1 / 1

@yankeers no to podziękuj za to USA i wielkiej brytami bo to oni nas sprzedali ,ale pewnie nie wypada bo teraz to nasi przyjaciele i obrońcy tak jak przed 1939 angole i Francuzi co to przed agresja Niemców mieli nas bronic i gdyby nie wiali w popłochu na wyspy to może by żadnej okupacji nie było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+2 / 2

Panie Autor...

Chciałbym przypomnieć, iż główny punkt oporu, był zdobywany przez wojsko Polskie, Armię Czerwoną oraz ogrom Poznaniaków, wkur... na okupanta. Kolejny raz, po Powstaniu Wlkp, pokazaliśmy, że z nami się nie zadziera!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Franco1892
0 / 0

@Major70 Bo Poznaniacy to inteligentni ludzie - pokazali to co wielokrotnie szczególnie jeżeli chodzi o powstania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2018 o 19:21