Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
565 599
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sarmata22
+2 / 10

Chamberlain też zapobiegał wojnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+8 / 18

@Sarmata22 Związek radziecki też chciał zapobiec wszystkim wojnom ... podbijając cały świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2018 o 22:21

Y konto usunięte
+2 / 4

@Taktyczny Bo to jedyny sposób. Chyba, że przylecą kosmici.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 4

@Taktyczny Po polsku jest "... wojnOM" bo chodzi o liczbę mnogą. Natomiast można napisać coś takiego "posłużył się wojną..." bo chodzi o liczbę pojedyńczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+3 / 3

@jeszczeNieZajety Dzięki ! tego nie wiedziałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 3

@zaymoon
Chamberlain ? Ten co nie miał jaj do niczego ?
To był przykład takiego współczesnego "pomagajmy każdemu" z Niemiec. A jeśli tak chętnie był chciał napuścić Niemcy na ZSRR, to przekonywałby Polskę aby dać Niemcom co chcą... Tylko dlatego Niemcy wywołali wojnę z polską, aby mieć korytarz do ZSRR....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@Sarmata22 Chamberlain niczemu nie zapobiegał, tylko odwlekał. Gdyby chciał wojnie zapobiec, usztywniłby swoje stanowisko, grożąc wojną, i do wojny nigdy by nie doszło. Hitler blefował jeszcze w 1938 roku. Ale za to Hitler rzeczywiście uczył swoje społeczeństwo, że wojna to chwała i bohaterstwo; w rezultacie wojnę rozpętał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo23aa
0 / 0

@topornik43 Co? Pomagając innym możesz zobaczyć kto jest człowiekiem, a nie zabijając i wykonując rozkazy debili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-1 / 1

@viragolo21aa a czy ja wspomniałem, że wykonując rozkazy kogoś. Ja wspomniałem, że stan jakim jest wojna pokazuje kto jest człowiekiem, a kto tylko dba o swoje własne egoistyczne potrzeby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo23ddd
0 / 0

@topornik43 True

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 19

To zależy dla kogo. Kupa testosteronu zwana "nie ma żadnej pracy dla osób z moim wykształceniem", będąca w warunkach pokoju workiem do kopania dla matki/żony/kochanki, na wojnie może poczuć się jak ryba w wodzie. Powiedzą i pokażą paluchem co robić, myślenie jest przy tym zbędne a nawet przeciwwskazane, droga awansu prosta, w nagrodę ładne błyskotki przypną...

Z tego powodu nie brakuje chętnych na najemników, zielone ludziki i innych wyklętych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+2 / 6

@daclaw Wg mnie trzeba być bezmyślną, gnidą, że polskich Żołnierzy Wyklętych stawiać w jednym zdaniu z ruskimi zielonymi ludzikami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Century0
+9 / 17

A g. tam. Żadna śmierć nie jest chwałą. Chwałą jest żyć i działać w taki sposób, by nie trzeba było robić za mięso armatnie,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LordArhon
+8 / 10

@2323e Na wojnie nie chodzi o to żebyś oddał życie za ojczyznę, a by to twój wróg je oddał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sp4des
+4 / 4

Mniej Kordiana, wiećej Pattona. A co "Ojczyźnie" da twoja śmierć? Jak odpowiednio dużo Polaków umrze wróg powie "Nie, no szacun, to my sobie idziemy?". Na wojnie to się za ojczyznę walczy. Poza tym największą chwała jest nie dopuścić do wojny. Cz nie sądzisz, że Polska wyszłaby lepiej na II WŚ, gdyby II WŚ dało się zapobiec niż ze sporą częścią obywateli zabitą "za Ojczyznę"?
@LordArhon Parafraza Pattona, tylko mocno ugrzeczniona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TakaPrawdaa
0 / 0

Aż się wierzyć nie chce że w dzisiejszych czasach istnieją jeszcze jednostki z mózgami tak wypranymi bezczelną do granic możliwości propagandą jak ty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-4 / 14

Tak jak bohaterscy Francuzi. Wystarczy tylko podnieść ręce, rzucić karabin i stajesz się wzorcem i bohaterem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Vaermve
0 / 14

A i tak bronili się dłużej niż jeszcze bardziej bohaterscy Polacy, którzy nie rzucali karabinów, ale własne życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+7 / 13

@Impertynent Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że to co piszesz jest równie idiotyczne jak "polskie obozy" i tyle samo ma wspólnego z faktami historycznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+1 / 7

@Vaermve, Fakt, mocarstwo światowe i potęga militarna walczyła cale 10dni dłużej, niż Polska istniejąca od 20lat. Bycie ignorantem stało się trendy? Że ktoś takie wpisy publikuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+3 / 7

Prawdziwa chwała należy się "pacyfistycznym" propagandzistom rozbrajającym moralnie wroga !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sp4des
-1 / 3

@meatgun Zmień avatar. Moi przodkowie walczyli o ten kraj i ten język. Ty śmiesz używać "kotwiczki" pisząc propagandowy bełkot o "złych pacyfistach" i to jeszcze z błędami. Nie jesteś godny tego symbolu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+1 / 5

@~Sp4des Tak, tak - bo Kotwica, to symbol dobrych pacyfistów. A ty decydujesz kto może jej używać.
BUHAHHAHAHAHHAHAHAHA....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo23aa
0 / 2

@meatgun Nic nie rozumiesz. To nie kwestia tego kto decyduje, tylko kto przynosi wstyd polakom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryba66
+5 / 5

Nikt o zdrowych zmysłach nie wypowiada wojny. Niestety u władzy często znajdują się ludzie jak Hitler czy Stalin dla których życie ludzkie nie ma znaczenia i do tego pragną rządzić całym światem i cały świat zniewolić. Jeśli miałbym zostać przez takiego zniewolony to wybieram walkę i godzę się na ewentualną śmierć. Nikt nie chce ginąć ale czasem za braci i za wspólną sprawę prawdziwy bohater rzuca się na granat. Chwała bohaterom! Jeśli kiedyś przyjdzie mi własne życie poświęcać - chciałbym mieć odwagę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donmaestro
0 / 4

Nareszcie normalny komentarz. Jak czytam co ci ludzie tu wypisują to nóż się w kieszeni otwiera. Coś mi się wydaje, że gdyby dzisiejsze pokolenie przenieść do czasów drugiej wojny światowej, to zamiast walki, bohaterstwa, ratowania bliskich mielibyśmy pacyfistyczny motloch, próbujący uciec za wszelką cenę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 1

@donmaestro Może gdyby dzisiejsze pokolenie przenieść do czasów drugiej wojny światowej, to zamiast walki, okrucieństwa i niemieckich obozów dla "podludzi" mielibyśmy pacyfistyczną tłuszczę, odmawiającą agresji na Polskę, Francję i inne kraje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donmaestro
0 / 0

@jonaszewski całkiem możliwe, lecz weź pod uwagę fakt, że gdy jedna nacja staje się słaba, natychmiast jest atakowana przez inną, silniejszą. Dlatego własnie to dziś muzułmanie "najeżdżają" Europę Zachodnią, a nie na odwrót. Niestety ale społeczeństwo europejskie jest starzejące się a co za tym idzie - coraz słabsze. Historia świata wiele razy pokazywała, że słabe społeczeństwo jest dominowane przez silniejsze, najczęściej wrogie. Dlatego należy być jak najsilniejszym, gdyż silnych nikt nie rusza. Przykład? Rosja, bądź Korea Płn. Niby cały świat psy na nich wiesza, lecz żadna Ameryka USA nie pojedzie tam ze swoją "misją pokojową", tak jak to zrobili w przypadku słabego Iraku, czy Afganistanu (chociaż w tym przypadku akurat górę wzięła zawziętość i walecznosć Afgańczyków).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@donmaestro Wadą takiego myślenia jest to, że wtedy zaczyna się powszechnie zmierzać w przeciwnym do zamierzonego kierunku. Chcieliśmy pacyfizmu i życzliwości, ale budujemy wojsko i przemoc. Nie mówiąc o tym, że nie podoba mi się życie w Rosji czy Korei Północnej; cóż po sile wojskowej i odporności na wroga z zewnątrz, gdy codzienność jest do du*y?...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nick123465
+3 / 5

To jest bardzo ciekawy problem. Zauważcie że najpotężniejsza Europa była w średniowieczu, to właśnie wtedy powstawały ogromne imperia, początek podboju całego świata, niesamowity rozwój nauki, pierwsze szkoły i uniwersytety. Wtedy w kulturze europejczyków wojna oznaczała właśnie chwałę i bohaterstwo, rycerze cieszyli się szacunkiem, dzieci marzyły i bawiły się w rycerzy.
Europa w czasach nowożytnych dzięki osiągnięciom średniowiecza również wiele zdziałała, wielkie odkrycia i dalsze podboje, to jeszcze kultura średniowiecza, jednak stopniowo to zanika i idziemy znów w kierunku stwierdzenia, że życie ludzkie jest najważniejsze, odrzucamy agresję, przemoc, wyzysk, chcemy być uczciwi, równi. I chociaż w teorii to jest bardzo piękne, wykorzystują to ludzie nazwani przez Nietzschego panami, są to ludzie w pewnym stopniu bezwzględni, niebojący się przemocy, którzy zawsze będą i dobrze, bo bez nich świat stanąłby w miejscu. Z drugiej strony jednak, wykorzystują to również społeczeństwa opierające się na kulturze średniowiecznej (np Islam), kultura ta sprawia, że islamiści mają mentalność pana, a europejczycy mentalność niewolnika. Zanim oburzycie się o porównanie europejczyka do niewolnika, zachęcam zapoznać się z filozofią Friedricha Nietzschego, chodzi tutaj o niewolnika w sensie osobę stroniącą od przemocy i wyzysku, a nie w sensie fizycznie zakutego w kajdany.

Podsumowując ten krótki wywód, zastanawiam się jaka przyszłość czeka Europę, niegdyś najpotężniejszą kulturę na świecie. Historia pokazywała nam 2 warianty:
1. Rzym i Grecja - kiedy to Rzym (mentalność pana) podbił Grecję (mentalność niewolnika), co zostało nawet przyjęte przez społeczeństwo greckie z radością.
2. Wrócimy do zasad podobnych do średniowiecznych jak starożytność - średniowiecze.
Ale może historia się nie powtórzy i może mentalność niewolników okaże się silniejsza od mentalności panów? Co jest bardzo mało prawdopodobne, gdyż niewolnik (mentalny) nie może żyć bez pana, bez niego po prostu umiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kateri
0 / 0

Generalnie mogłabym się z Tobą zgodzić, tylko kłuje mnie w oczy to stwierdzenie, że w średniowieczu nastąpił "niesamowity rozwój nauki". Możesz podać jakieś przykłady?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sp4des
0 / 0

"Pierwsze szkoły były w średniowieczu", No bardzo ciekawe, bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TakaPrawdaa
+1 / 1

@Sp4des Bo były. Wcześniej mieliśmy tylko akademie prowadzone przez różnych filozofów i tym podobnych, ale nie miało to nic wspólnego ze szkołą w rozumieniu powszechnej edukacji. To był faktycznie wytwór średniowiecza - pierwsze mniej lub bardziej publiczne szkoły to były szkoły przyklasztorne zakładane przez mnichów. Paradoksalnie była to też rzecz, która ostatecznie wypchnęła ludzi ze średniowiecza, kiedy edukację i naukę zaczęto oddzielać od Kościoła i cenić bardziej niż religię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~34h3j35j
-2 / 2

Ma rację, powinna zapobiec 1 i 2 wojnie śwatowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PolskaPatriotyczna
-5 / 11

Kolejny lewacki demot . Dziecko powinno być uczone od małego że w razie wojny jego obowiązkiem jest przelanie krwi za ojczyznę . W podstawówce powinny być teź wprowadzone lekcje z udzielania pierwszej pomocy , zakładania opatrunków i także nauka korzystania z broni palnej . Ale teraz mamy tak zlewaczałych rodzicieli że zamiast kupować dzieciom patriotyczne książki o Bohaterach jak np Żołnierze Wyklęci to rodzice wolą im kupować konsole i gry które robią im dzieciom papkę z mózgu .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sp4des
+1 / 3

Po pierwsze dziecko w kraju, gdzie spor czasu walczono o prawo do posługiwania się językiem ojczystym powinno umieć poprawnie pisać. Ty nie potrafisz. Po drugie podczas wojny każdy żołnierz powinien wiedzie co to rozkaz. "wyklęci" nie wypełnili rozkazu głównego dowódcy AK w czasach, gdy za to groziła kara śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TakaPrawdaa
0 / 2

Po pierwsze to widać, że żeś stary pierdziel co w żadną grę w życiu nie grał, bo wiele z nich na dzień dzisiejszy potrafi być równie głębokich i skłaniających do myślenia co dobry film, a czasem nawet i książka. Poza tym musisz naprawdę mało cenić siebie i swoje życie skoro tak chętnie chcesz je odrzucić w imię dwukolorowej szmatki z dorobioną parę wieków temu ideologią oraz rządu pełnego hipokrytów i złodziei. Takim patryjotom od siedmiu boleści powiedzieć trzeba to samo co fanatykom religijnym: jak Twoja ojczyzna jest warta żeby za nią umierać, to leć sam umrzyj pierwszy, a od innych się odchrzań

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sp4des
+1 / 3

Ale jak mamy to zrobić w kraju, gdzie dzieciom przez całą edukację tłczę się do głów, że "patriotyzm" to poświęcanie się w walce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TakaPrawdaa
0 / 2

Nijak, bo o edukacji decyduje rząd, a rząd nie zrezygnuje z gloryfikowania wojny, bo skądś musi brać zielonych ludzików żeby szli ginąć za ich interesy. Jedyne co można zrobić to nie łykać bezmyślnie wszystkiego, czego uczą w szkole, i tak samo krytycznego podejścia uczyć swoje dzieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia
+2 / 2

Wojny nikt nie chce, lecz scenariusz dlaczego tak na prawdę powstają może być uznany za teorię spiskową. Najistotniejsze jest to, że świat jest finansowo zniewolony, być może specjalnie jest trzymany w tej niewoli, aby utrzymać "porządek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fsafefe
0 / 0

Prawdziwy wojownik unika walki i toczy ją tylko w ostateczności. Jednak, gdy już to robi, to robi to w chwale, jak bohater.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fsafefe
0 / 0

Si vis pacem, para bellum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo23fffrr
+1 / 1

Zbyt mądre zdanie by dieciaki zrozumiały. Zostaniesz skrytykowany, a masz 100% racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 0

Tak samo trzeba świętować tylko te zwycięskie bitwy/ powstania a nie te które zakończyły się porażką. Oczywiście o bohaterach tych przegranych jak i wygranych trzeba pamiętać tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bedajaja
0 / 0

są takie dwa powiedzenia, które jak popatrzeć na historie zawsze się sprawdzały, jedno z nich: "Chcesz pokoju? To szykuj się do wojny" Drugie : "Sprawcą wojny nie jest napastnik tylko napadnięty, bo swoją słabością napastnika"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo23ddd
0 / 0

@bedajaja Najgłupsze zdania jakie można wykminić. Ty z tych, co uważają, że gwałcona dziewczyna jest winna bo się źle ubrała?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bedajaja
0 / 0

to nie ja to powiedziałem tylko Carl von Clausewitz, czyli teoretyk wojny, zauważ że jakoś na dobrze uzbrojone państwa nikt nie ma ochoty napadać, prowadzić z nimi wojen, napada się tylko na słabsze i to zdecydowanie słabsze kraje, ale co tam taki Clausewitz może wiedzieć, ty jesteś mądrzejszy bo przekopałeś tonę internetu...Poczytaj trochę opracowań historycznych, poducz się jak chcesz o wojnach dyskutować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem