Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
63 83
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar grjama
-2 / 8

Blad popelnil Beck, nie chcial zawrzec sojuszu z niemcami. Za wczesnie o kilka lat umarl Pilusudski :(
Wiadomo , ze on i Hitler sie "odwiedzali" zeby nie napisac kumplowali. Taki tez Hitler mial plan na wojne; zawrzec sojusz z Polska aby chronila tyly przed sowietami ,szybko wygrac na zachodzie i zaatakowac z Polska ruskich. Niestety Beck wlazl w dupe angolom i zabojadom , Hitler sie wkurzyl bo musial zmienic plany , do tego stopnia, ze postanowil najpierw uderzyc w Polske.
A teraz ci myslacy niech zastanowia sie co by bylo gdyby pak zostal podpisany miedzy Ribentropem i Beckiem a nie jak to mialo miejsce miedzi Ribentropem a Molotowem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 7

Tylko, że szarże kawalerii polskiej na niemieckie czołgi to mit rozpowszechniony przez niemiecką, nazistowską propagandę oraz powojenną propagandę komunistyczną (m.in. film Lotna Wajdy). Według historyków we wrześniu 1939 roku nie odbyła się ani jedna szarża kawaleryjska na niemieckie czołgi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jajozanik
+1 / 3

@polishmaven ta i odsyłam do historii bez cenzury, dałbym linka ale demoty nie pozwalają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GenCien
+1 / 1

@polishmaven Jest że "mityczną" ;) choć ponoć zdarzały się szybkie manewry między czołgami ale bo to by odwrócić ich uwagę. Co innego obecność i jakość kawalerii co innego szarże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jamachama1
+3 / 5

Nie roztrząsajmy tego, co było kiedyś, uczmy się na błędach... DZISIAJ na siłe z nieprzychylnej Ukrainy, gdzie zbrodniarze z UPA i SS Galizien urosli do rangi bohaterów narodowych, robi się naszych "sojuszników", ściąga ich do kraju kolejne miliony i przez to kolejne miliony Polaków z Polski uciekają. Czas zając się tym, by ZATRZYMAĆ Polaków w kraju, bo ukrainizacja Polski na pewno nam nie służy osłabiając nas.
To jest dzisiaj największy błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B benneck123
-2 / 4

Moralnie wygraliśmy. A Hitler pewnie wypiął by się na nas tak jak reszta Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GenCien
0 / 0

@benneck123 No właśnie nie jestem pewien, jasno widać że nawet Żydom żyło się "lepiej" u sojuszników Rzeszy. Plus fakt że niby ponoć ZSRR była naszym sojusznikiem a oni moralnie robili podobne rzeczy choćby np głód na Ukrainie niech się pożerają nawzajem yea...nie widzę tu serio żadnego zwycięstwa moralnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jajozanik
0 / 2

Akurat gdyby wtedy nie zaatakowali Ruscy to niemców byśmy przepędzili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem