Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
358 401
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Granito
+5 / 23

@Zibioff Chora logika nie zasługuje na nic innego jak sprzeciw, ale zgadzam się z tobą, że jak niby ktoś, kto jest na etapie zbierania wiedzy i poznawania świata miałby protestować ? Najpierw trzeba mieć ku temu solidne podstawy, a od dzieci nie ma czego oczekiwać. Dajmy im zasmakować książek, wolę by czytały twórczość Rowling niż oglądały telewizję, streamy i inne gówna. I choćby to miało być hurr durr szatańskie to czemu miałyby tego nie spróbować ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 6

@Zibioff
"...o programie nauczania w danej szkole dzieci powinni decydować ICH RODZICE [...] Tak powinno być, że to rodzice decydują o tym czego uczy się ich własne dzieci."
Dzieci nie są własnością rodziców - rodzice nie mogą z nimi robić co chcą. Jeśli ktoś ma patologicznych rodziców to ma uczyć się przedmiotów typu "jak najwięcej wypić i nie mieć kaca"?

"A kto Ci broni dawać swoim dzieciom do czytania Rowling? Zdaje się, że nikt. Ja osobiście przeczytałem wszyściutkie i mi się podobały. Nie zamierzam przy tym zmuszać jakichkolwiek rodziców, żeby dawali to do czytania swoim dzieciom. NIE MOJE DZIECI - NIE moje wychowanie."
W widzisz, rodzicom nikt nie każe posyłać dzieci na imprezy związane z tym tygodniem Harrego Pottera. Ale oni swoim protestem spowodowali, że inni rodzice także nie mogą posłać swoich dzieci na tan tydzień.

"To niech ludzie debile - wychowują swoje dzieci na debili. Ja się im wtrącał nie będę - bo to ich sprawa a nie moja..."
Tylko gdy dzieci debili wychowane na debili np. pobiją Twoje dziecko to już nie powiesz, że to "ich sprawa a nie moja".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 3

@Zibioff Ratunku, takich bzdur jak wypisujesz to chyba w życiu jeszcze nie słyszałem xD Masz rację, pieprzyć system edukacji, prawa człowieka, w ogóle prawa panujące w tym kraju czy w UE, dziecko ma do 18 roku życia być niewolnikiem rodzica i jeśli ten chce, to może je trzymać w piwnicy o chlebie i wodzie, nie uczyć niczego i nie wypuszczać na światło dzienne. Bo może rodzic chce wychować zdziczałego analfabetę który nawet mówić nie potrafi, co? Przecież nikomu nic do tego, jego dziecko.

Poza tym: 'NIE MOJE DZIECI - NIE moje wychowanie' hmm no to czemu popierasz opisaną w democie sytuację, w której 'niektórzy rodzice', czyli zapewne mniejszość, dyktuje warunki wszystkim innym rodzicom i ich dzieciom i blokuje organizację tygodnia z Potterem na zasadzie liberum veto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@yazid86 "Na prawdę myślisz, że w jakiejś szkole byłby taki przedmiot?"
Zibioff napisał "powinno być, że to rodzice decydują o tym czego uczy się ich własne dzieci". Jaką masz gwarancję, że jakimś patologicznym rodzicom nie przyjdzie do głowy coś tak głupiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
-1 / 1

Chyba zostanę politykiem i demokratą...Was nawet już nie trzeba orać, wy już jesteście zaorani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~adn
+2 / 2

@Zibioff A właśnie, że dzieci powinny protestować i wyrażac swoją opinię. Wg twojego "morda w kubeł i słuchaj rodziców" wyrośnie pokolenie łatwych do zmanipulowania ludzi, których rząd będzie doić. Zresztą idealny przykład wychowania wg twojego pomysłu mamy i teraz: połowa wyborców nie idzie na wybory, bez protestów przechodzą coraz to głupsze podatki i ustawy. To nie komuna, ludzie mają prawo do wyrażania swojej opinii. Wiadomo, dzieci nie będą dyskutować o polityce wewnętrzen Chin i jej wpływie na Europę Zachodnią. Trzeba im dać wybrać czy chcą iść na plac zabaw czy do kina, surówkę z buraków czy ogórków, tydzień nieistniejącego czarodzieja z książki dla dzieci uczącej o mocy przyjaźni i zwyciężaniu zła dobrem czy tydzień o nieistniejącym samozwańczym mesjaszu ukrzyżowanym żywcem za swoje poglądy.
Poza tym państwo ma OBOWIĄZEK chronić dzieci przed debilizmem rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~noniestety
-3 / 27

Byle dalej od polskiej szkoły. Na tablicy w holu "wielki post" i padlina na kawałku drewna. Brak słów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+22 / 30

Wpuszczenie kleru do szkół, było jak zaproszenie lisa do kurnika. "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród” - Tadeusz Kościuszko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-3 / 5

Brawo dla internetowego nonejma za tak odważny tekst.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Calemireth
+33 / 39

Zawsze mnie dziwią te oskarżenia. Przecież Harry był ochrzczony - miał ojca chrzestnego, w Hogwarcie obchodzono Boże Narodzenie i Wielkanoc. Natomiast Dumbledore umieścił na grobie rodziców Harry'ego cytat z 1 Listu do Koryntian (1Kor 15, 26).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
0 / 0

Ja czytałem ( choć głównie to mi czytano) w przedszkolu opowieści 1001 nocy, Mitologię Grecką, Sherlocka Holmesa, Dracule , Lovecrafta, Frankensteina, Juliusza Verne' a , W pustyni i w Puszczy, Przygody Tomka, Tolkiena, Imię Róży i wiele innych dzieł i to nie koniecznie tylko po polsku ale też po francusku( mieszkałem wtedy we Francji), włosku czy łacinie. Tak byłem małym p*erdolcem, ale od małego uwielbiałem różne dziwne i dość niepokojące rzeczy. I awanturowałem się, żeby mi poczytać o kolejnych strasznych rytuałach i okropnych przygodach. Zawsze lubiłem sobie takie rzeczy nawet jak ich nie rozumiałem. Prawdziwy świat magii to nie wampiry ze zmierzchu czy mili czarodzieje. To świat brutalny i na wskroś zły. To jak z polityką, ogłupia się ludzi na pewne tematy i odwieczne zasady idą w cień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+4 / 4

@sceptyk00 No i?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+13 / 13

@DarkPsychopath Proponujesz dziesięciolatkowi trudną książkę, bo uważasz, że wartość tej, która cieszy się popularnością wśród dzieci, jest znikoma. Trochę jakby w przedszkolach zamiast Kaczki Dziwaczki zacząć czytać Tołstoja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+7 / 7

@DarkPsychopath "Wypacza obraz magii..."
A jaki jest prawdziwy obraz magii?

@jonaszewski Zamiast Kaczki Dziwaczki zacząć czytać Lwa Tołstoja.
;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rextens
+3 / 3

@RomekC Chodzi chyba o okultyzmy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takaowaka
-1 / 3

@DarkPsychopath Kiepsko trafiłeś. To demotywatory - świat nakręcany przez "gimbazę" dla "gimbazy". Jeśli w jakikolwiek sposób ostudzi to Twój niepokój o młodzież czytającą, to ja mając 10 lat stwierdziłam, że Harry Potter to dno. Uznałam to coś za nic niewartą paplaninę, która trafiła do moich rąk przez koleżanki się w tym lubujące. No ale ja mając 7/8 lat czytałam "Anię z Zielonego Wzgórza" (przerabiana była w 4 klasie, teraz bodajże w 6), a mając 10 przeczytałam wszystkie (które w bibliotece chcieli mi wydać) książki z Kręgu Ciemności itp. Potem od razu Brunon Schulz, Stephen King, Pan Tadeusz... Książki typu HP nadal uważam za dno, które jest poparte ideologią ogłupiania ludzi. Obniżanie ich zdolności językowych poprzez wybór mało wybitnych książek jest tylko jednym ze sposobów. Oczywiście jednocześnie nie mam nic przeciwko fantazji (Hobbita przeczytałam jednym tchem, Pratchett raczej dla nastolatków, ale humoru nie da się mu odmówić), jednak jak dla mnie wprowadzanie HP do kanonu lektur było zwyczajną pomyłką tak, jak usuwanie z niego Schulza (którego moich ulubionych fragmentów również dorośli czytający nie rozumieli, o późniejszych kolegach z liceum nie wspominając) czy Mickiewicza... Albo przesuwanie bardziej wartościowych książek do wyższych klas. Jednocześnie każe się wysyłać młodsze dzieci do szkół i zaniża się im coraz bardziej poziom nauczania. I to nie tylko ze względu na język polski. Matematyka? Fizyka Wcale nie jestem stara a w ciągu 10 lat tak drastycznie zaniżono poziom nauczania, że nawet taka osoba jak ja to widzi. Jaki jest w tym cel? Idiokracja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+17 / 19

No przecież wiadomo że HP to zło wcielone i w ogóle nie można tego dzieciom dawać. W przeciwieństwie do filmów z chrześcijańskim murder porn, gdzie dokładnie jest pokazane jak torturują kolesia ze szczególnym okrucieństwem a na koniec żywcem przybijają do krzyża. To można a nawet trzeba pokazywać dzieciom. Im młodszym tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Krots
+5 / 7

@aku666 Tu aż się pcha piękny cytat z Lalki, skierowany do małej dziewczynki "Nie przeszkadzaj kochanie, patrz jak męczą pana Jezusa". Katolicy od lat krzyczą o diabelskich książkach pełnych agresji, ale tego,że prawie cała Bilbia jest przesiąknięta mordem, obcinaniem kończyn, zdradą, torturami i traktowaniem kobiet jak przedmioty to już nikt nie widzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@Krots "...prawie cała Bilbia jest przesiąknięta mordem, obcinaniem kończyn, zdradą, torturami i traktowaniem kobiet jak przedmioty to już nikt nie widzi."
Jak ma widzieć jak tego nie czyta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+10 / 14

To niech ta garstka rodziców nie puszcza na ten czas swoich dzieci do szkoły. Jak garstka ludzi może decydować za większość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomaszSawyer
-4 / 4

"noniestety" byle dalej od takich padlin jak ty. hamuj, frajerze piętą, nie obrażaj milionów bo ktoś ci w końcu pryszczatą, lewacką facjatę zdefasonuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+2 / 2

@TomaszSawyer Widzę znalazł się prawdziwy Polak-katolik, który w imię nauk Chrystusa o miłosierdziu i kochaniu bliźniego jak siebie samego grozi komuś pobiciem xD Pewnie jesteś też z tych, co się śmieją że 'Islam to religia pokoju' co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 5

Cały KK to jedno wielkie skupisko ludzi propagujących satanizm i odprawiających satanistyczne obrządki na nic nie świadomych wiernych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pustka0117
+4 / 4

Jesteśmy rodziną bezbożników. Córka w wieku 5 lat namiętnie oglądała ze swoim tatą przygody małego czarodzieje. W wieku 9 lat przeczytała wszystkie części (całą serię dostała od nas w prezencie) i do tej pory chętnie do nich wraca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@pustka0117 Będziecie się smażyć w piekle.
;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kiedys_moze
-3 / 3

Ktos zrozumie, Nie chce mi sie tlumaczyc.
Tylko bym prosil o zwracanie uwage na symbolike, gesty, zwroty, uklad rak, znaki wokol.
Nie tyczy sie tylko tej ksiazki. Jest to wszechobecne w calej nowozytnej kulturze.
Kiedys tego nie dostrzegalem, dzis widze tego az za duzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aguero90
-4 / 4

Przyznam że przy jednej z części miałem dość dziwne uczucie (bodajże przy Czarze Ognia) - był opisany jakiś obrządek gdzie trochę zalatywało okultyzmem. Sama autorka też walnięta w dekiel żeby łączyć książkę głównie skierowaną dla młodszych i robić jakieś gejowskie powiązania jednego z głównych bohaterów. Mimo to takie zakazy bez głębszego uzasadnienia sensu nie mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2018 o 18:48

avatar ~Kronost
-1 / 3

@aguero90 Bohaterowie są wzorowani na rzeczywistości. Wyobraź sobie,że w prawdziwym świecie są geje. Tak wiem, szok. Poza tym co to ma do rzeczy? W końcu co jak co, ale książki dla dzieci uczą właśnie by nie patrzeć na ludzi przez pryzmat uprzedzeń tylko na to jak się zachowują względem drugiego człowieka. Zresztą seria ewoluowała na tyle,że zaledwie pierwsze dwa tomy są dla dzieci, i to też nie tych najmłodszych. Później klimat się zmienia, jest poważniejszy. To śmieszne,że doczepiłeś jednej z najbardziej pozytywnych postaci bo jest gejem, ale śmierciożercy, prześladowania mugoli,tortury .niewolnictwo w postaci domowych skrzatów, morderstwa i inne smaczki są już w porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aguero90
0 / 0

~Kronost i właśnie kwestia miękkiego dewastowania świata poprzez propagowanie wszelkiego rodzaju odchyłów doprowadza świat do nieuchronnej zagłady, przy pełnej aprobacie pożytecznych idiotów. Tyle się narzeka na zgniły zachód, że upadł itd. a mało kto stawia opór i nazywa rzeczy chore wprost takimi, jakie one są. Pewnie, niech się nie rodzą kolejne pokolenia, a ci co się urodzą niech żyją bez wartości z hedonizmem na czole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kronost
0 / 0

@aguero90 Propagowanie? Samo nadmienienie,że postać jest gejem nie czyni tego propagowaniem, większość osób nawet o tym nie wie mimo przeczytania książki. Jak napisze w książce,że postać nie lubi rosołu, to jest to propagowanie obcych kultur i zniewaga kuchni polskiej? Według ciebie udawanie,że coś nie istnieje zmieni postać rzeczy? To jest mądre? Nie pasuje mi,że ludzie giną z głodu więc zakaże pisania o tym w książkach i mówienia o tym w telewizji żeby dzieci myślały,że świat jest piękny i idealny. Będę im odwracać głowę jak pojawi się jakiś bezdomny i niech rosną na ignorantów. Dziecko nie ma uprzedzeń. Mógłbyś napisać,że główny bohater jest gąbką do naczyń i ich to nie zdziwi, tak działa dziecięca wyobraźnia. Najważniejsze jest zachowanie bohatera i na to dzieci zwracają uwagę. Nie mają trybu "lewak/prawak" bo nie interesuje ich żadna poprawność polityczna i inne bzdety. Czytają książkę bo ciekawi je fabuła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dav77
0 / 0

poter to syf!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@dav77 Rozwinąłbyś to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R roowek
+1 / 1

@Zibioff uwierz, że jest cała masa rodziców, którzy są kompletnie ograniczeni, mają skończoną ledwie podstawówkę i oni mają decydować czego mają się uczyć ich dzieci? Jak mają zdecydować, skoro sami nic o większości rzeczy nie wiedzą? Myślisz, że chociaż oglądają wiadomości, już z jakiejkolwiek stacji byleby tylko wiedzieć co się dzieje na świecie? Skąd, mają to gdzieś. Nie da się z nimi porozmawiać na żaden konkretny temat, bo o niczym nie mają pojecia, a Ty uważasz, że każdy rodzic powinien decydować o nauczaniu swojego dziecka? Aż się boję co by z Twojego potomka wyrosło, skoro masz takie podejście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
-1 / 1

@roowek Nie!!! Ty powinieneś o tym decydować. Ty powinieneś mówić im - jak mają wychowywać własne dzieci. Wprawdzie to nie Twoje dzieci - ale przecież to Twoja sprawa i Ty wiesz lepiej. Kiedy pójdziesz do biedronki na zakupy - to włóż rękę do kieszeni, po portfel człowieka przed Tobą, który przed Tobą stoi w owej kolejce i powiedz mu. "Ja wiem lepiej ci ci kupić - ty kretynie!" - a przy okazji, rzeknij mu:
- wiem jak wychować twoje dziecko lepiej niż ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2018 o 1:23

M mcjahjah
+1 / 1

@roowek bez różnicy, albo rodzic matoł będzie decydować o nauczaniu, albo matoł w garniturze. tyle że jedno od drugiego się niczym nie różni, plan edukacji powinien układać ktoś świetnie wykształcony i inteligentny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@roowek Moja była dziewczyna była nauczycielką w podstawówce podkrakowskiej. Przyszedł na wywiadówkę ojciec jednego z uczniów który miał problemy z nauką. Wychowawczyni próbowała z nim porozmawiać na temat edukacji syna. On to skwitował stwierdzeniem - Po co mu nauka? Jo skończyłem podstawówkę i dobrze zarabiam. (był stolarzem)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R roowek
0 / 0

@aguero to nie są do końca książki dla dzieci. To jest bardziej tak, że dziecko czytając te książki dorasta razem z tym bohaterem, im starszy, dojrzały jest bohater tym większe trudności się pojawiają. Poza tym dla dziecka jest to dość skomplikowana fabuła, ja raczej celowałbym w czytanie tych książek od 13-14 lat, mimo że pierwsza i druga część jest trochę dziecinne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

To tak jak w polityce. Grupce ludzi przeszkadzało obecne prawo o aborcji, to je zmieniono by im pasowało. Nie ważne, że reszta niekoniecznie się z nimi zgadza. Oni są u władzy to zmieniają to po swojemu, na rympał. Takich kwiatków jest więcej. Od lat w Polsce toleruje się BEZKOMPROMISOWOŚĆ, która ZAWSZE, ZAWSZE, jest objawem słabości bo człowiek nie potrafi dojść do porozumienia. Nie potrafi działać dla dobra wspólnego. Widzi tylko swój własny nos. A skoro dostali trochę władzy to mogą ten nos dźwignąć wysoko i powiedzieć: "Robimy to dla Was suwerenie". A nochal rośnie i rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mcjahjah
0 / 0

to od razu zakażmy lekcji religii, bo propaguje wiarę w jakieś pogańskie bóstwo, które niby jest dobre i miłosierne ale jednak morduje na potęgę w starym testamencie.
btw dzieci które nie chodzą na religię muszą siedzieć w świetlicy, to może ten jeden dzień dzieci nawiedzonych wyznawców zrobią sobie wolne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2018 o 18:23

avatar RomekC
-1 / 1

@mcjahjah "to od razu zakażmy lekcji religii, bo propaguje wiarę w jakieś pogańskie bustwo..."
Tobie chyba zakazali lekcji języka polskiego.
:-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mcjahjah
+1 / 1

@RomekC rzeczywiście bóstwo miało być :D raczy pan wybaczyć tak karygodny błąd ortograficzny, proszę także o wybaczenie za narażanie pańskiego wzroku na tak toksyczną pomyłkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@mcjahjah Wybaczam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
0 / 0

Oczywiście pomysł na Dzień Stephena Hawkinga nikomu do głowy nie przyszedł.
Musi być Harry Potter :>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kompoerr
0 / 0

Bo to dzieci geniuszu. W tym wieku też czytałeś "Anie z zielonego wzgórza" a nie "Krótką historię czasu". Wciskanie im do gardła takich rzeczy w tym wieku tylko ich znudzi i zrazi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem