Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
489 510
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~bfgmatik
-3 / 15

Problem jest jeden, podam na przykładzie porównania do niemiec, bo nie mam danych na temat UK. Polska populacja: 40 mln, PKB: 500 mld zł, Niemcy populacja: 80 mln, PKB: 3500 mld zł. Po przeskalowaniu oni mają 3,5 razy więcej środków na opiekę nad obywatelem. Chociaż przegrali wojnę, którą sami rozpętali. Ktoś mi powiedział, że pewnie są inteligentniejsi. Aha, no to nie ma problemu. Dlatego właśnie na zachodzie dostaniesz ten nieszczęsny aparat a u nas nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+11 / 15

Z inteligencją to nie ma nic wspólnego, my myliśmy komunę, oni mogli się rozwijać. Zresztą, najpierw nie było nas na mapie 123 lata, nie dbano o Polskę, potem 20 lat "normalności", wojna, zniszczenie kraju, komuna. To, że Polska jako tako funkcjonuje to jest cud. A poza tym, jako to mawiał Churchil, mamy rządy podłych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+3 / 9

@dbgoku . To prawda, my myliśmy komunę, oni w tym czasie mogli się rozwijać. Ale teraz, po 25 latach rozwoju, naszym rodakom zachciało się powrotu komuny, tyle że tym razem nie z twarzą Gomułki a Kaczyńskiego. I znów przerwa w rozwoju albo i regres.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+1 / 1

@dbgoku Ktoś musiał wszystko spi3rdolić, przepić ojczyznę (szlachetkowie) i nie płacić na armię. Tak jak się dzisiaj dzieje. Co to jest 100.000 żołnierzyków ja się pytam? Przypominam, że przed wojną dla Niemiec to był limit maksymalny, jako kara za pierwszą wojnę. Żebyście się nie zdziwili jak Polska zniknie na zawsze z waszym za$ranym pićset plus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komarzyca76
+13 / 23

mamy prawo.... do wyjazdu z kraju. Ja to zrobilam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pipibipi
+1 / 3

@komarzyca76 Mamy prawo nie mieć dzieci.I jeszcze walczą o to aby móc zamordować!Także idziemy w dobrą stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafalinformatyk
0 / 0

@komarzyca76 ale mi prawo, wg nich to prawo do śmierci jedynie mamy. Uciekanie za państwa to nie rozwiązanie. Bo gdzieś tam też nie będzie miodu, będą inne problemy, takie których tutaj nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2018 o 10:48

L Lilith100
+5 / 9

Sprawa nie jest tak oczywista i prosta. Bardzo dobrze rozumiem autorkę wpisu na piekielni. Sama mam syna niedosłyszącego i co 5 lat (tak zakładając aparat dziecku mającemu 24 mc muszę czekać 5 lat na nowy - teraz jest już 3 lata, ale to wiele nie zmienia), musiałam z własnej kieszeni wywalić 12 tys za sztukę - chłopak potrzebuje 2, a nfz dodaje raptem 1,2 tys czyli jak łatwo policzyć w sumie aparaty kosztowały 26tys. I teraz powiedzcie jak rodzina pracująca za stawkę minimalną mająca niepełnosprawne dziecko ma sobie pozwolić na wydatek takiego rzędu co 5 lat? Mówicie, że można wyjechać, można owszem, ale to nie jest rozwiązanie.
Walczymy o to aby każde niepełnosprawne dziecko się rodziło i żyło ile da radę, ale po porodzie rodziny z takimi dziećmi są pozostawiane same sobie, a wierzcie mi, że rehabilitacja dzieci z dużo większą niepełnosprawnością niż moje to wydatki większych rzędów. A i tak pieniądze to nie wszystko bo i pomocy psychologicznej nie ma dla tych ludzi. Ta historia porusza dużo większy problem niż same pieniądze, to kwestia chęci pomocy, której niejednokrotnie w naszym rządzie po prostu nie ma i choć mój syn ma już 9 lat to nie pamiętam, żeby była. Dobrze, że są jeszcze mieszkańcy naszego pięknego kraju którzy starają się pomóc (wesprzeć informacją).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~abc12
+5 / 11

@GunMeat - tak nie do końca. Po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Co do sprzętu - one muszą być co 5 lat wymieniane (to są nawet zalecenia producenta) i tyle zakłada NFZ. Z aparatami słuchowymi jest podobnie - tyle, że tu jest małe dofinansowanie - 700 zł na sztukę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+1 / 7

Sam nie umiesz czytać - stoi jak byk, że "dwa z nich szlag trafił". I wymieniono w ramach gwarancji. Co to znaczy w praktyce? Ano, że to co ostatnio nosił miało znacznie mniej niż 5 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eny78
+3 / 5

No właśnie w UK dzieci mają za darmo leki, dentystę, ortodontę (syn miał aparat na zęby) i nie ma z tym żadnego problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qqp
+3 / 3

@Eny78 bo w uk mają inny system świadczeń zdrowotnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S speediee
+3 / 5

@lasek0110 Pie****sz jak potłuczony. Nie dają 500+ ? No to ty chyba nie wiesz jaki tu jest socjal. Niby dlaczego cała ta chmara "lekarzy" z czarnego lądu pcha się prawie wpław do UK? Nie do PL po 500+, nie do Włoch, Hiszpanii etc tylko do UK.
Z ostatnich dni - kolo co chciał wysadzić Big Ben'a to urodzony już w UK brodacz, który dostał mieszkanko od gminy w Londynie a także... drugie dostała jego żona, bo ona chce się czuć bardziej niezależna :O i jeszcze socjal bo ona chce karierę robić :O

UK tak jak inne bogate kraje zachodnie kradło kasę na całym globie ( w uproszczeniu oczywiście ). Same z siebie bogate się nie zrobiły. Można powiedzieć, że byli sprytniejsi a może lokalizacja na wyspie zapewniła im przez wiele stuleci bezpieczeństwo - nie tak jak PL między młotem a kowadłem i co chwila a to rozbiorek a to wojenka a to inne ciulstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiracha
+2 / 4

@Eny78 bo UK nie miało 50 lat komuny ostatnio... to wyjaśnia wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 2

@lasek0110
Czyli mają teraz na socjal bo wcześniej nie dawali na socjal? No świetnie, tylko że my jesteśmy teraz właśnie w fazie w której oni byli wcześniej. Czyli prawidłowo że pani nie dostała teraz u nas procesora za darmo, bo musimy oszczędzać żeby za kilkadziesiąt lat, jak już będziemy bogaci, jakaś Ukrainka/Białorusinka mogła dostać u nas za darmo procesor dla własnego syna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C corvus_pl
0 / 0

@Wiracha Nie ma to jak zwalać wszystko na komunę. Demokracje mamy blisko 30 lat i co? Odkąd pamiętam każdy rząd każe czekać na lepsze jutro i tak przez blisko 30 lat. Mogę się założyć o dobrą flaszkę, że na lepsze jutro będziemy czekać kolejne 30 lat i wyskoczy znowu jakiś mądry z wyjaśnieniem bo mieliśmy kiedyś tam komunę i dlatego jest ch...jnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
-1 / 5

Problem jest niestety nie tyle w przepisach co w ludziach. Często lekarze, specjaliści, decydenci wychodzą z założenia że lepiej dla nich petenta wysłać na drzewo niż dać mu skierowanie. Przykro to pisać ale jakby dać im czekoladki z nadzieniem to by nie było problemu. Smutne to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamski234
+1 / 5

Polaki nie mają żadnych praw w tym europejskim-ale-jednak-afrykańskim kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~he_he
+5 / 11

co tam procesor, ważne, że aborcja zakazana!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N naKiegoMiTo
0 / 0

W naszym kraju jest tak jak jest z 2óch powodów:
1. https ://goo. gl/sjdzxU
2. https ://goo. gl/JssJ5p
Czyli podsumowując: https ://goo. gl/jXYFoT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShuiMa
0 / 8

Okres ochrony dziecka przez państwo, kończy się z momentem jego przejścia przez drogi rodne kobiety. Wtedy dzieje się magia i z "niewinnego, bezbronnego, liczącego się jak każde inne życia" przekształca się w "problemowego, nie generującego zysku gówniarza z którym matka ma radzić sobie sama". Tadam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiracha
-3 / 5

@ShuiMa No właśnie problemem jest to, że zrzuca się obowiązek na to na państwo... Zamiast robić wszystko by ono miało jak najmniej wspólnego i nie brało pieniędzy za coś co i tak działa słabo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShuiMa
0 / 2

@Wiracha Ja rozumiem Pana zdanie, jestem gorliwym przeciwnikiem socjalizmu i rozdawnictwa, ale jak już tkwimy w tym po uszy i utopijne kapitalistyczne sny zostaną na zawsze tylko snami, to niech przynajmniej ten hajs idzie w stronę która może wygenerować jakiś zysk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiracha
-2 / 4

@ShuiMa Tylko łatwo powiedzieć trudniej w socjalizmie to zmienić... A wiesz ciężko porównywać się z taką UK, która nie miała chociażby prawie 50 lat cywilizacyjnego zastoju od 39 do 89.
Więc aspirację może i są, ale to tylko marzenia.Nie tędy droga. Jakie ich PKB, a jakie polskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShuiMa
+2 / 2

@Wiracha Śmiem realistycznie twierdzić że nie jest to trudne, a wręcz niemożliwe. Polskie (jak i wiele innych na świecie) społeczeństwo zakopało się w socjalizmie po uszy. Powodem tej całej zaistniałej maniany jest oczywiście demokracja która zakłada że głos byle idioty liczy się za tyle samo co człowieka rozumnego.

Nie porównuję w żadnej swojej myśli Polski do Wielkiej Brytanii, twierdzę tylko że nie dość że system rozdawnictwa jest pomysłem co najmniej głupim, to w dodatku polski system upośledza go jeszcze bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pipibipi
0 / 0

@ShuiMa Problem tkwi w tym że obywatele mają w dupie rozwój osobisty, plany na przyszłość, robienie czegokolwiek dla kogokolwiek.Dla przeciętnego Polskiego obywatela liczy się tylko aby mieć RACJĘ!A krytykując wszystko dookoła, ZAWSZĘ przypadkiem uda się mieć rację.I taki ktoś już może do końca życia opowiadać wszystkim dookoła jak to on PRZEWIDZIAŁ i tym sposobem miał RACJĘ.Z tego właśnie powodu polaczki cebulaczki tak kochają krytykować i narzekać na wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShuiMa
0 / 0

@pipibipi Kolejny argument za tym, że demokracja w Polsce się nie sprawdza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiracha
0 / 4

To jest różnica:) mieć 60 lat komunizmu, a nie mieć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+1 / 3

Mamy prawo do płacenia składek na NFZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+4 / 4

Dwóm dzieciom trzeba odmówić takiego aparatu żeby uzbierać na premię dla jednego ministra. A ministrów i innych misiewiczów mamy nieprzebrane tłumy, tak więc sama rozumiesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pipibipi
-3 / 3

@pokos Płatny troll to podjudzania gówno burzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 2

wielka brytania ma poprostu inne priorytety niz polska
na poczatek nie ma nierentownych zakladow panstwowych do ktorych trzeba doplacac pieniadze, te zostaly zamkniete lata temu
idac dalej, w polsce mamy "darmowe" szkolnictwo wyzsze, podczas kiedy brytyjczyk chcacy zdobyc wyzsze wyksztalcenie musi wylozyc okolo 10000funtow za rok nauki
tak ze cos za cos

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
+2 / 2

Mamy prawo umrzeć w przeddzień przejścia na emeryturę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Boczek_70
0 / 0

Mamy prawo i obowiązek do płacenia składek i nie pytanie na co to idzie. Przecież pracownikom żyjącym z naszych skadek należy się porządna pensja,premia i trzynastka. Było się uczyć. Tylko że z tej n auki mądrzejszych nam nie przybywa, ale pazernych to i owszem. Płać i płacz :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem