Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
258 273
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar MirrorOfDoom
+42 / 50

Polak nie ma prawa się wzbogacić. Polak ma być biedny i zapier..ać. Co najwyżej Polakowi może dać rząd. Wtedy wg. socjalistów będzie dobrze i po równo. Biednie ale po równo i za pozwoleniem kochanego rządu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arekf4is
+26 / 26

z tym pcc 1% od każdej transakcji to jedna wielka kpina i szczyt głupstwa rządzących, wiele europejskich krajów nie ma nic do krypto walut i są one zwolnione z podatków, rosja nawet ma zamiar stworzyć swoją własną i dokonywać nią płatności, ale nasz kochany rząd jest zamknięty na nowe technologie i wizję że niektórzy mogą się dzięki giełdą trochę wzbogacić bo dla nich liczy się tylko rodzina kościół tradycja... czas opuścić ten chory kraj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+1 / 1

@arekf4is Naprawdę wierzysz w to, że te wartości się dla nich liczą? Gdyby tak było, nie zniechęcaliby ludzi do nich swoim złodziejstwem. Poza tym, gdyby rządziła inna z "polskich" partii głównego ścieku, pewnie byłoby podobnie. Eurokołchoz też planuje wprowadzenie regulacji niekorzystnych dla kryptowalut. A państwowe kryptowaluty (nie mylić z narodowymi) to nic dobrego - zamiast chronić własność i prywatność, mogą im zagrażać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+4 / 6

@yankeers Kryptowaluty nie są zakazane. Zwyczajnie PCC obowiązuje już od kilkudziesięciu lat. Zwyczajnie podatkowi nie podlega transakcja do 500 pln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

@yankeers Akurat z tą firmą to nie do końca prawda. MF wskazało, że nie należy wpisywać zysków i strat do księgi przychodów i rozchodów. Podatek jednak nadal ma być rozliczany na zasadach normalnych (z uwzględnieniem strat). Podali też, że nie można odpisywać VAT-u od urządzeń kopiących, co raczej większość górników już wiedziała. Jedynie PCC jest tutaj nowym absurdem, który według poprzednich stanowisk MF i urzędów skarbowych nie był wymagany, a teraz nagle jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dziekciu
+10 / 10

@qbapako Co ty bredzisz człowieku? Zarabianie to zarabianie, ważne że legalne. Idź pracować sobie za 2 tys. w fabryce i nie pleć bzdur człowieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dziekciu
+4 / 6

@Sanjzu Eeeee? Czemu nie kupować używek? XD Karta po kopaniu wcale nie jest gorsza od żadnej innej używki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+8 / 8

Czyli zamiast kupić używkę pracującą w idealnych warunkach (każdy dba o odpowiednie chłodzenie i obciążenie aby żywotność była jak największa) za pół ceny wolisz kupić od producenta, który te ceny podnosił. Mądrze :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 5

@Sanjzu Przecież sytuacja jakiejś małej, cebulackiej Polski nie będzie miała żadnego znaczenia dla ogólnoświatowego rynku kart graficznych, ogarnij się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
0 / 4

@ZONTAR Raz skąd typowy kowalski ma wiedzieć czy karta pracowała w idealnych warunkach, dwa ceny to nie wina producentów tylko sklepów które ze względu na tak wysoki popyt podniosły marże do kosmicznych poziomów.
@solarize ta sytuacja nie uderzyła tylko w Polske bo w holandii też poszły karty ostro w góre

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
-1 / 1

@Sanjzu A jak banki kupują komputery, to czemu nikt nie narzeka, że jest ich mniej do kupienia i ceny rosną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
-1 / 3

@ookulary banki nie potrzebują wydajnych grafik i nie wiadomo jakich ilości tych komputerów mają konkretne zapotrzebowanie na komputery przeznaczone do pracy biurowej dodatkowo zmieniają te komputery raz na 5-8lat (potwierdzone info mój kuzyn robi w banku jako administrator systemu). A ludzie którzy kopali kryptowaluty zamawiali po 80-100 kart graficznych dla jednej osoby i w takim momencie firmy produkujące procesory graficzne nie nadążały z produkcją i równocześnie sklepy widząc że popyt jest większy niż podaż podnisły marże do ekstremalnych wartości bo wiedzieli że i tak to sprzedadzą. Dlatego jeśli o mnie chodzi nie mam zamiaru kupować jakiejkolwiek używki po koparkach chociażby po to żeby te barany zostały z całą masą sprzętu który już im się nie zwróci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
0 / 0

@Sanjzu myślisz, że komputery PC, które stoją na stanowiskach w banku, obsługują wszystkie transakcje internetowe? Nie - od tego mają serwerownie z dużo większą mocą obliczeniową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
-3 / 9

Z jednej strony chamstwo, a z drugiej.. no cóż, jeżeli ktoś myślał, że kryptowaluty ominą podatki to był po prostu głupi..

W ogóle na jakiej podstawie skarbówka ma wiedzieć o czyiś transakcjach jak portfele i transakcje nie są przypisane do nikogo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Krzysztof Rutkowski
+1 / 1

No właśnie, tym bardziej, że są też zagraniczne anonimowe giełdy i mieszarki BTC, z których adresów źródłowych i docelowych dojść się już tak łatwo nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
0 / 0

@Master_Yi tutaj chyba chodzi o transakcje, w których bitcoiny są wymieniane na złotówki. Jak ktoś wybiera wypłatę w formie tradycyjnego przelewu, to łatwo go namierzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+11 / 11

Podatki srodatki. We wtorek będzie nowy pomnik smoleński, k*rwa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
+5 / 5

Zalecam autorom tego pomysłu udać się na leczenie, bo ich działania mają charakter zdrady państwowej i aktów przestępczych i jak nie zamkną ich w psychiatryku to powinni w więzieniu. Jeśli ktoś dowaliłby np. 10 zł podatku na jogurt to albo byłby idiotą, którego trzeba zamknąć w pokoju bez klamek albo kimś kto celowo miał rozwalić biznes jogurtowy by np. firma sprzedająca mleka smakowe czy lody zarobiła na tym swoje. Tak samo jest z kryptowalutami. Niektórzy na tym podatku jeszcze grube miliony zarobią. Głupich nie ma, to jest z pewnością celowe. Najlepiej przyczepić się, system rozwalić i gospodarkę ograniczać.... A potem się dziwić jak Polska 20 lat do tyłu z technologią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Savriel
-4 / 8

@DarkPsychopath luka w prawie podatkowym jaką tworzą krypto waluty to bardziej niedopatrzenie niż rozwój. A z technologiom to ma tyle samo wspólnego co z tańcem. Jak wybuliłeś na koparkę czy krypto waluty to cóż nie jesteś takim cwaniakiem jak ci się wydawało. Każdy wiedział że to w końcu dupnie. Nie ma łatwych pieniędzy dupa w troki i do roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Mama_Gimbusa
+3 / 3

Poczekamy do momentu, kiedy bolszewia zabierze ci mieszkanko i samochód. I dokwateruje parę osób. . Wtedy pogadamy o tym, jak to życie jest brutalne. Pewnie sądzisz, że to niemożliwe ? No właśnie, dzieci słabo znają najnowszą historię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 7

Prawda jest taka, że takim ruchem PiS ZROBIŁ swój własny Amber Gold. Właściwie to jest afera większa niż Amber Gold, bo w tamto rząd był tylko lekko zamieszany, a i straty ludzi sięgały maksymalnie tego co zainwestowali. Tutaj rząd (i tylko rząd) nagle zechciał ograbić ludzi na miliony. Osoby, które zarobiły 100zł na handlu kryptowalutami będą musiały zapłacić od tego np. 100 000 zł podatku. Kompletny absurd. Ciekawe skąd nagle wezmą te pieniądze. Oczywiście uderza to w ludzi, którzy uczciwie płacili do tej pory podatki od swoich wpływów (zgodnie z interpretacjami urzędów skarbowych, które zgodnie nie wskazywały na konieczność płacenia PCC), a ludzie którzy handlowali za granicą, nigdy się nigdzie nie ujawnili, a swoje przychody ukryli, są nie do wytropienia przez skarbówkę. Ten kraj uczy, że oszukiwać to wygrywać.

To jednak jeszcze nic. Najsmutniejsze jest nastawienie Polaków do tej sytuacji. Widać to też po komentarzach niektórych użytkowników tutaj. Pomijam podstawowe nierozróżnienie sytuacji frankowiczów od tej grabieży, to tylko ignorancja. Pomijam teksty w stylu "dobrze, niech płacą, cieszy mnie, że innemu Polakowi wyrządzono krzywdę i jest biedniejszy niż ja", to klasyczne polskie cebulactwo rodem z filmu "Dzień świra". Ale kompletne zaślepienie w sprawie kryptowalut pozostaje już zupełnie niewyjaśnione, po prostu smutne. Potężny potencjał, który mógłby nakręcić polski biznes i jak w Japonii podnieść PKB o 1%, uzyskanie potężnych możliwości dysponowania własnym budżetem, uwolnienie od banków i banksterki, prawie natychmiastowe przelewy od/do rodziny pracującej za granicą za grosze/za darmo, to nie jest coś czego przeciętny Polak chce. Przeciętny Polak chce włączyć telewizorek, pośmiać się, że komuś jest gorzej, poprzeklinać na jakąś tam partię i iść spać. Lubi być okradany, manipulowany, mamiony, rządzony, rozstawiany po kątach, żyć w nienawiści, biedzie, być sługą. Lubi. Smutne. To jest jeden z powodów, dla którego ludzie uciekają z tego kraju. Nie tylko zarobki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Savriel
-5 / 5

@solarize @solarize z twojego komentarza wynika tylko jedno. Jesteś strasznie naiwny. Ten kto trzyma kasę rządzi. I nie pozwoli żeby ktoś omijał jego system. Krypto waluty były małą luką w tym systemie. Solą w oku banków. Każda choć odrobinę myśląca osoba wiedziała że wkrótce je wykończą. ci którzy złapali moment się dorobili reszta ... no cóż poćwiczcie refleks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

@Savriel No właśnie nie bardzo się dorobili skoro teraz przyjdzie im zapłacić podatek tysiąckrotności tego co zarobili plus odsetki wstecz. Refleks nie ma tu nic do rzeczy. To zwyczajne bandyctwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
+3 / 7

Noo cóż. A tzw domiar Wam coś mówi? Toż PiSbolszewia czerpie całymi garściami z dorobku głębokiego PRL-u.
Do wyborów coraz bliżej, a jakimś nowym "pińcetplus" trzeba głosy ciemniaków kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja
+2 / 2

Przelalabym im w bitcoinach i niech sie nazra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Okomorskie
+1 / 7

KIEDY KRYPTO FANI JEDZIEMY PRZED SEJM PROTESTOWAC ....PODATKI TAK ...ALE PCC TO JUZ MIARKA SIE PRZEBRALA.....LEPIEJ NIECH ZMIENIA INTERPRETACJE BO BEDA MIEC ZADYMY W WARSZAWIE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

@Okomorskie Zorganizuj coś, podaj jakieś konkrety, to może ludzie się przyłączą. Same wrzucanie komentarzy wielkimi literami jest bez sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Okomorskie
0 / 4

podatki sa placone ale PCC to juz przesada i zlodziejstwo ...skonczy sie wielki protestem jak z ACTA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DSoL
+4 / 4

W Polsce najlepiej być żulem na zasiłku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+3 / 3

I co w tym nowego? Skarbówka od czasów głębokiej komuny się nic nie zmieniła. Jak zachowywała się i traktowała obywatela jako wroga, tak dalej się zachowuje i traktuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~5trujt5rfr5tf
+1 / 1

ja kupiłem sobie jakiś czas temu (3 miesiące) eth i trochę btc, w sumię dałem 4 tysie a obecnie wszystko warte ok 2. I od tego czasu nic nie robię, tylko sobie kiszę czekając aż kurs wzrośnie - mam nadzieję że nie będą mnie ścigać za jakieś wielotysięczne podatki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+1 / 1

Zamiast sprzedawać na giełdzie, możesz anonimowo za gotówkę (w bitomacie albo osobiście komuś, kto chce kupić). Albo po prostu zapłacić btc za towary lub usługi - w końcu po to stworzono kryptowaluty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~5trujt5rfr5tf
+1 / 1

@ookulary tylko że ja jeszcze w życiu żadnej kryptowaluty nie sprzedałem, potraktowałem jako inwestycje - tylko kupiłem i jak na chwilę obecną to zdaje mi się że słowem nie muszę się zająknąć w tym w deklaracji bo o przychodzie będzie mowa dopiero jak ja to sprzedam... chyba, i dopiero jak sprzedam to powinienem się zacząć martwić jak to w tym pi3rdolniku uwzględnić (nie śpieszy mi się do tego bo zagmatwane), a kto wie może jeszcze jakoś prawo się zmieni, może jeszcze inaczej zadziała wstecz, nie wiadomo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SPINOZAUR
+2 / 2

Ku**a takie rzeczy tylko w Polsce xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MangyAngie
+1 / 1

no grubo, a ja się w to bawić chciałem zacząć, bo widziałem w tym przyszłość. na moje nieszczęście bądź szczęście nie zdążyłem jeszcze nic włożyć w giełdę. szczerze współczuję niektórym ludziom, ale z drugiej strony jak zninkną ci wszyscy, co to opróćz promowania, bardziej koncentrowali się na tym, jacy oni nie są zajebiści, a jacy inni to nie są załośni, bo się jeszcze tym nie zainteresowali, to w sumie też trochę będę wdzięczny, bo niektórym od nadmiaru kasy sodówa strzela do łba. mówię tu o tych, co, dorabiając się na tym, wyśmiewają etaciarzy, podczas gdy sami pracowali na etacie do momentu, w którym to odkryli i teraz uważają się za nie wiadomo kogo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+1 / 1

@MangyAngie jak chcesz kupić (albo później sprzedać, jeśli w ogóle będzie to konieczne), nie musisz wcale podawać swoich danych giełdzie. Jeśli mieszkasz w większym mieście, możesz kupić za gotówkę w bitomacie (np. w Galerii Krakowskiej jeden stoi, a w Warszawie są chyba dwa) albo umówić się na spotkanie i wymianę z kimś przez Internet (np. portfel Mycelium jest zintegrowany z serwisem do tego celu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rekin_pustynny
+1 / 1

Ktoś wrzucił jakąś bzdurę i nawet z góry przeprasza a Wy się podniecacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tudrut
-1 / 3

Z jednej strony szkoda mi kopaczy, ale z drugiej strony znaczne podwyżki cen kart graficznych o ile jakaś się zapodziała niezauważona przez kopaczy... W sumie mi ich nie żal ;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
-2 / 2

@tudrut myślisz, że banki nie kupują komputerów na swoje potrzeby i nie powodują, że jest ich mniej na rynku albo są droższe? Ani że mennica państwowa nie zużywa papieru, atramentu i metali, które ktoś mógłby wykorzystać w innym celu? Robią to, tylko że od dłuższego czasu, więc ludzie zdążyli się przyzwyczaić - nie to, co w przypadku kryptowalut, które istnieją dopiero od kilku lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tudrut
0 / 2

@ookulary A więc powiadasz, że wchodząc do sklepu czy na strony sklepów internetowych nie jesteś w stanie kupić papieru, atramentu czy "metali" xD bo BRAK W MAGAZYNIE, gdyż "mennica państwowa" WSZYSTKO wykupiła?? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~5trujt5rfr5tf
+1 / 3

@tudrut xD nic takiego nie napisał, a pisał zrozumiale i prosto - po polsku. xxD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tudrut
-1 / 1

@~5trujt5rfr5tf Widzę, że jednak niezbyt zrozumiale, bo albo ja albo Ty czegoś tu nie zrozumiałeś/aś. Napisałem jasno i wyraźnie, że przez kopaczy zarówno ja miałem problemy z zakupem karty graficznej jak i moi znajomi, którzy kupowali kilka tygodni później i czekali drugie tyle. Natomiast typek wyskakuje z argumentami z dupy, które raz, ze o niczym nie świadczą, a dwa, że nie wnoszą niczego do sprawy.
Jak ma się kupowanie śladowych ilości komputerów do biur, banków, szkół itd do kupowania na palety samych kart przez kopaczy??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem