Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
269 280
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z konto usunięte
+19 / 27

A niektórzy straszą "Katolibanem" w Polsce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 32

@zy_lo U nas nie inaczej - ostatnio "muza" Prezesa Wszystkich Prezesów postulowała, "aby w szkole mniej forsować teorię Kopernika" - ciemnota po prostu nie jedno ma imię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
0 / 16

@zy_lo Bo jak tak dalej pójdzie, nie będzie u nas inaczej. Religia powinna pozostać PRYWATNĄ sprawą każdego człowieka. Czyli - A. Duda idzie na mszę i nikogo to nie interesuje, natomiast Prezydent RP A Duda - na żadna mszę nie chodzi NIGDY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
-4 / 12

@Aqq300 A niby dlaczego? Jak słaby kulturowo musi być laickie państwo, że boi się takich rzeczy? Żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+4 / 8

Bo, niestety, pozwolono na indoktrynację katolicką w szkołach publicznych. Od przedszkola dzieci mają prane mózgi przez 2 h tygodniowo. Biologii nie jestem pewien, z przyzwyczjenia sprawdziłem chemię i fizykę - ich mamy 4 h w podstawówce - po 2 w klasach 7 i 8.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+3 / 3

A niech sobie naucza czego chce - ale POZA szkołą (aby nie wiązać nawet podświadomie religii z nauką) i za pieniążki pozabudżetowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 0

@Jeremi978 wiesz ja wiele set godzin naoglądałem się filmów na temat ewolucji i tyleż samo filmów je obalających, jednak ty piszesz jak nie ewolucja to Bóg? ja nic o Bogu nie pisałem.... pozdrawiam, jak na razie jest to dla mnie tylko teoria... po tych dziesiątkach filmów/programów które obejrzałem... jeden więcej nic nie zmieni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@tdobe Noo poza tym, że piszemy w innym komentarzu... Widzisz. Chyba nie mamy jak dyskutować, skoro nie chcesz słuchać/czytać moich dowodów. Nooo napisałeś o stwórcy, więc pomyślałem że masz na myśli boga. Może jestem za mało wykształcony, ale oprócz boga jako "stwórca" przychodzi mi na myśl tylko kosmita, a raczej grupa kosmitów. Więc nie wiem o co Ci chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 0

@Jeremi978 gdzie napisałem o "stwórcy"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@tdobe Znowu piszesz nie w tym komentarzu. ;)
"@Jeremi978 to że coś jest podobne do czegoś może świadczyć, że pochodzi jedno z drugiego lub np. skonstruował je ten sam konstruktor"
"@Jeremi978 nie mówiłem że pochodzimy od stwórcy, tylko o tym, że podobieństwo może na to wskazywać tak samo jak na ewolucję..."
Właśnie dlatego wolę czatować z ludźmi niż rozmawiać, bo można im cofnąć rozmowę i pokazać co powiedzieli. ;) To nie wiem kim jesteś, wspominasz o stwórcy czy konstruktorze, może jesteś świadkiem jehowy czy wierzysz w starożytnych kosmitów. Albo trollujesz najzwyczajniej. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 0

@Jeremi978 po pierwsze nic nie poradzę, że system komentarzy na demotach jest żałosny:D... nie można dać odpowiedź pod czyimś wpisem... po drugie, to moje wspomnienie o konstruktorze, było tylko pokazaniem reguły, że nie wszystko co logiczne musi być prawdziwe, bo mój skromny przykład równie dobrze to tłumaczy - ale to tylko przykład!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+13 / 19

jeszcze trochę to zaczną się obrażać na słońce i księżyc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kamelieon
+8 / 12

Nie podoba się gdzieś? To się tam nie pchać.
Ale jak widać cały świat musi być pod jedną modłę.
Wystarczy odpowiednio zaciekle toczyć pianę z gęby, to wszyscy ustępują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SXZ1
+4 / 16

Nauka - nowotwór każdej religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+6 / 10

@tdobe Bo jeżelibyśmy chcieli nazwać ją Prawem Ewolucji, to musiałaby być opisana od początku do końca DOKŁADNIE... Tak dokładnie jak opisane są Prawa Pascala np. A ewolucja cały czas trwa i ciężko by było ją opisać od początku do końca. Dajmy na to człowiek. Europejczycy ogólnie bez problemu piją mleko krowie. Nawet powstały geny, pomagające białemu człowiekowi trawić laktozę. I to niedawno. Podczas gdy spora część np. Chińczyków by się porzygała od mleka. Bo nie piją go tak często i przez setki lat. Proste. Tak samo jak Chińczycy są w stanie jeść zgniłe jaja, które leżały sobie od roku, a Europejczyka mogłoby to zabić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+7 / 9

@tdobe Jak nie zostały udowodnione? Mamy ponad 90% takich samych genów z małpkami. Bo to nie jest łatwe znaleźć kości sprzed milionów lat i wszystko połączyć w całość. Jak dla mnie wszystko wskazuję na ewolucję i nie obraź się, ludzie którzy w nią nie wierzą są dla mnie jak płaskoziemowcy. Nawet kość ogonowa - organ szczątkowy na coś wskazuje. Wskazuje że mieliśmy z małpkami wspólnego przodka, a nie pochodzimy od małp jak to się ogólnie uważa. Co jest według Ciebie bardziej racjonalne? Wiara w ewolucję, bo mamy jakieś dowody pokroju organów szczątkowych, czy że Jahwe, bóg niepiśmiennych żydków z pustyni zrobił pstryk palcem i wszystko powstało nagle? Jak dla mnie to pierwsze jest o wiele bardziej prawdopodobne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
+3 / 7

@tdobe"
Nie masz w ogóle pojęcia o tym jak działa ewolucja. Definicja ewolucji mówi o tym, że jest to proces zmian zachodzący w środowisku naturalnym w raz z upływem czasu. Powstawanie nowych gatunków to tylko jedna z konsekwencji ewolucji, zaś podstawą tego procesu są przede wszystkim mutacje. To mutacje genów przekazywane z pokolenia na pokolenie doprowadzają do powstawania nowych gatunków.

Ewolucja jest teorią naukową co oznacza że jest to potwierdzone obserwacyjnie i doświadczalnie zjawisko. Biologia bez ewolucji jest jak fizyka bez grawitacji - nie ma sensu. Może zanim wypowiesz się na jakiś temat najpierw trochę się dokształć zamiast robić z siebie debila w komentarzach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
+1 / 9

@tdobe
Znowu pokazujesz jak bardzo nie rozumiesz tematu:
Nie ma mikro i makro ewolucji jako takiej, oba te terminy odnoszą się do tego samego procesu ale w innych ramach czasowych. I tak mikroewolucji zazwyczaj używa się w kontekście powstawania gatunków a makroewolucja odnosi się do powstawania wyższych jednostek taksonomicznych.
I nie gatunki nie przechodzą magicznie jedna w drugie, tylko z wyodrębniają się z populacji jednego gatunku. Nie jest tak, że z całego jakiegoś prakota powstały same lwy. Nie, część populacji tego gatunku wyewoluowała we lwy, część w lamparty a część w gepardy. Opisy procesów specjacyjncyh masz w pierwszym linku wystarczyło go przeczytać a nie rzucić okiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
0 / 6

@tdobe
No to słabo przeczytałeś:
"Specjacja przez hybrydyzację
Klasycznym przykładem jest powstanie nowego gatunku pierwiosnka (Primula kewensis) w wyniku eksperymentalnej hybrydyzacji Primula verticillata oraz P. floribunda w ogrodzie botanicznym Kew pod Londynem. Ten typ specjacji szczególnie powszechny jest wśród roślin; na początku lat 90. XX wieku oszacowano, że ⅓ z nich mogła powstać w ten sposób. Innymi przykładami z królestwa roślin są: śliwa domowa (Prunus domestica L.; ) powstała w wyniku krzyżowania śliwy wiśniowej (P. cerasifera) i śliwa tarnina (Prunus spinosa L.) oraz poziewnik miękkowłosy (Galeopsis tetrahit L.), powstały poprzez krzyżowanie się poziewników: miękkowłosego (G. pubescens Willd.) i pstrego (G. speciosa Mill.).

U kręgowców taki rodzaj specjacji jest rzadki. Wśród reprezentantów tego podtypu jako przykład specjacji przez hybrydyzację można podać powstanie gorzyczka zielonkawego (Lepidothrix vilasboasi), hybrydy gorzyczków: białorzytnego (L. nattereri) i srebrnogłowego (L. iris). Wśród ptaków w przypadku 3 gatunków przeprowadzono badania genetyczne mające ustalić, czy są to rzeczywiście gatunki powstałe w ten sposób.
Na dole strony masz odnośniki do prac badawczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+1 / 1

@tdobe Noo tak, ale nie wszystkie kości w kości ogonowej są nam potrzebne, u części populacji zanika jeden kawałek. To jest pozostałość po ogonie. Jak dla mnie mówienie, że pochodzimy od tego samego stwórcy jest naciągane. https://www.youtube.com/watch?v=YTIed0ZzHSQ To może być dowodem, mnie przekonuje. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 4

@tdobe brednie kompletnego ignoranta. W nauce wszystko jest "teorią". Właśnie wtedy, gdy zostało sprawdzone (sfalsyfikowane) i działa w obrębie swej stosowalności. Stąd choćby teoria względności. Niesprawdzone postulaty, to _hipotezy_. Mieszasz nomenklaturę naukową z mową potoczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-5 / 5

@Unicron te mieszanie kwiatków to trochę.... słaby dowód na to, że człowiek pochodzi od małpy, a życie z zupy probiotycznej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-3 / 3

@Jeremi978 nie mówiłem że pochodzimy od stwórcy, tylko o tym, że podobieństwo może na to wskazywać tak samo jak na ewolucję...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
+3 / 3

@tdobe Chcesz dowodów na ewolucje ? to proste,
Kiedyś człowiek o wzroście 180-190 cm to był kosmita, dzisiaj już tak nie jest, czego to zasługa ?
kość ogonowa, pozostałość po naszej "małpiej" postaci z czego niby jest ? Od naszego wspólnego przodka.
Dalej podlegamy procesowi mutacyjnemu, czego to zasługa ?
Oczywiście, że Ewolucji.
Chciałeś dowodów, to masz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+3 / 3

@tdobe https://www.youtube.com/watch?v=Omm_KaIY6_0 Tu masz trochę dowodów, bo nie sądzę żeby miało sens ich przepisywanie tu przeze mnie. Do mnie najbardziej przemawia 9:46. Ale zrozum... Mamy sporo ogniw pośrednich w ewolucji człowieka, mamy wspólne geny, mamy dowody na to że przodkowie człowieka w pewnym etapie krzyżowali się z małpami. Według mnie to bardziej do mnie przemawia niż stwórcy. W końcu gatunki ciągle się adaptują, ciągle ewoluują. Jak choćby to, że murzyni częściej chorują na anemię sierpowatą, gdyż kształt czerwonej krwinki chroni przed malarią, której jest pełno w ich regionie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-4 / 4

@Delta1985 mówisz 180-190 cm to kosmita? a co powiesz o wykopywanych kościach ludzi którzy mieli ponad 2 a nawet 3 metry?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
-2 / 4

@tdobe
Ta, podaj skąd wytrzasnąłeś tę informację o ludziach gigantach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-3 / 3

@Unicron pogoogluj sobie o tych gigantach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dracon2002
+2 / 2

Zastanawiam się, czemu ciągle karmicie tego trolla?

A co do "ludzi gigantów" to kwestia mocno wątpliwa, bo różnorakie dane i doniesienia na ich temat są już tak mocno przeplecione z fałszywkami i fotomontażami, że niemożliwym jest odróżnić prawdę od fake-ów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
-3 / 5

Ludzie giganty to zwykła bujda na resorach wymyślona przez fanatyków religijnych. Pierwsze znalezione "szczątki" były zwyczajnym trolem jednego z paleontologów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
0 / 0

@dracon2002 Pomyśl czasem przez chwilę drogi kolego :) Ponieważ możesz nie uwierzyć ale niektórzy z nich wcale nie muszą być trollami i tutaj się robi problem.
Dlatego trzeba z nimi walczyć wszystkimi dostępnymi środkami.
@tdobe Jeśli mieszkalibyśmy na Marsie, to bym mógł w to jeszcze uwierzyć, ale tutaj na Ziemi już ludzie pokroju 2m czy 2,20m mają problemy, głównie z układem krążenia który nie nadąża z przepompowywaniem krwi do tak dużego ciała.
Poza tym, Giganci to wymysł, żaden poważny dziennik naukowy czy sami naukowcy się tym nie zajmują.
Podpowiem ci coś, kiedyś ludzie byli wysokości 150-160, a już wtedy panowało coś takiego jak "gigantyzm", poczytaj sobie o tym, w skrócie to jest choroba która powoduje ogromny wzrost.
Istnieje prawdopodobieństwo, że opisy "gigantów" z opowieści bądź baśni pochodzą właśnie od takiego typu ludzi, dotkniętych chorobom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-1 / 1

@Delta1985 Mieszkanie na Marsie a wysokość ludzie to średni argument, teraz nie żyją tak ogromne zwierzęta jak dinozaury a jednak żyły, a niektóre miały tak małe nozdrza... że dzisiaj prawdopodobnie by się udusiły.... A to, że żaden poważny dziennik naukowy się tym nie zajmuje, to właśnie dlatego, że przestałby być "poważnym" dziennikiem naukowym... nie można przeczyć ewolucji - i być nadal "poważnym" dziennikiem naukowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
0 / 0

@tdobe Nasz wzrost jest efektem działania grawitacji, i tym też podlega. Na Marsie grawitacja jest mniejsza niż na Ziemi, dlatego ludzie tam mogliby rosnąć wyżsi niż tutaj.
Półprawda, nie wszystkie dinozaury były tak wielkie jak słynny T-Rex czy roślinożercy, poza tym tak potężne istoty musiały mieć bardzo wytrzymały organizm, tak ich przystosowała ewolucja.
Nozdrza...W Kredzie poziom tlenu był wyższy niż teraz, coś koło 50%, a bywały okresy na naszej planecie gdzie nie było go w ogóle, nozdrza to również czynnik zaadaptowania się do warunków z którymi przyszło nam żyć, do tego Masowe Wymieranie w tym okresie zabiło ponad 70% fauny i flory, i sprowadziło Epokę Lodowcową na tysiące lat, do tego też życie się przystosowało dzięki ewolucji.
Nie zaprzeczy się ewolucji gdy widujemy jej przykłady wszędzie, nawet na sobie, już dzisiaj powstają teorie jak człowiek będzie wyglądał za kilka tyś lat przy takim wariancie jaki mamy obecnie.
Nic nam nie zagraża, zdominowaliśmy planetę, przestrzeń kosmiczną a kiedyś zapanujemy nad układem słonecznym, dlatego coraz częściej spotyka się osoby które by wyginęły 10 tyś lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-1 / 1

@Delta1985 nie zmienia to faktu, że ludzie giganty przeczą twojej tezie że ludzie są coraz wyżsi co byś nie napisał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Guests
-1 / 1

Szczeże? Nie każdej. Po III wieku p.n.e. fakt, że planeta jest okrągła akceptowali wszyscy wykształceni obywatele Grecji i Rzymu. A co jest w Piśmie Świętym (źródle wieżeń wielu religii)? Hioba 26:7 (spisana ok.1473p.n.e.) : „On (Bóg) rozciąga północ nad pustką,ziemię zawiesza na niczym” - już w XV w.p.n.e. Bóg objawił, że ziemia na niczym się nie opiera gdzie większość wierzyła jeszcze że ziemia jest oparta na żółwiach czy słoniach. Izajasza 40:22 (spisana ok. 732r.p.n.e.): „Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać” - pod koniec 8 w.p.n.e. Wyraźnie czytamy o okręgu ziemi - ewidentnie Pismo Święte wyprzedza swoje czasy o setki jak nie tysiące lat.

Nawet naukowcy coraz częściej twierdzą, że istnieje stwórca - skoro teoria ewolucji była by faktem to dlaczego przez tysiące lat człowiek nie ewoluuje, nie pojawiają się „wyewoluowane” - lepsze odmiany człowieka, a jeżeli już się pjawiają miany genetyczne u człowieka - czy to dorosłego czy dziecka powodują bul i cierpienie? Dlaczego nie obserwujemy pojawiania się nowych gatunków zwierząt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aio
+3 / 5

A w Polsce nie rządzą ortodoksi? U siebie niech sobie robią co chcą byle by do nas się nie wtrącali i kasy nie wołali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+5 / 11

Jak można nie wierzyć w coś co wiemy że jest (ewolucja) i mamy na to dowody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 8

@tdobe, Jeden gatunek nie powstaje z drugiego, bo to bzdura, tylko dwa gatunki mogą mieć wspólnego przodka.
Określ się najpierw, na co chcesz dowody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+4 / 4

@tdobe Dam Ci, jak mi dasz jeden konkretny i naukowy dowód na istnienie boga. ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-2 / 4

@Jeremi978 problem z tym dowodem na istnienie boga, że to pytanie nie do mnie bo ja jestem niewierzący... tzn. inaczej dopuszczam wiarę, bo jest to wiara. Ludzie mogą sobie wierzyć w co chcą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2018 o 12:17

avatar Jeremi978
+3 / 3

https://snob.ru/i/indoc/6f/blog_entry_176849.jpg
@tdobe To o co Ci chodzi mój drogi sceptyku? Skoro ludzie mogą wierzyć w co chcą, to dlaczego nie mogą wierzyć w teorię ewolucji, skoro są na nią jakieś dowody czy poszlaki? Czemu nie mogą być z niej dumni? Jak dla mnie bycie ewolucjonistą jest o wiele racjonalniejsze niż bycie katolikiem. Mogę Ci wytłumaczyć dlaczego.
A odpowiadając na Twoje pytanie o ptaka, to pierwszy ptak ewoluował z ornitoreptyla. Takiej cudownej pokraki łączącej cechy ptaka i gada. Nie wiem czy widać, ale nadal ma zęby. Wiesz, kurczęta w jajku w pewnym momencie też mają pozostałości po "zębach" - dlatego część naukowców jest zdania, że można by wyhodować strusiozaura, jakby mu trochę pogrzebać w genach. Z którego ornitoreptyla i kiedy to moim zdaniem, ciężko powiedzieć. To było mega dawno. Ale na pewno z któregoś. Tak uważam. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2018 o 12:49

avatar Jeremi978
+3 / 3

@tdobe Nie mój drogi. Przyjęło się w języku polskim mówić: "Wierzę w tą teorię/wyznaję tą teorię". Teoria ewolucji to nauka, bo jest poparta dowodami, poszlakami, badaniami. Religia jest przeciwieństwem nauki. A zwłaszcza katolicka. Niczym się jak dla mnie nie różni od voodoo czy szamanów w Afryce. ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-1 / 1

@Jeremi978 sam napisałeś o "wierzeniu w ewolucję"... w fakty nie trzeba wierzyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@tdobe Przyjacielu, język ludzki nie jest tak prosty jak Ci się wydaje. Przecież gdy mówię biały kruk, nie chodzi mi o białego ptaka. Przyjęło się mówić wierzę/wyznaję. Jest też teoria paleoastronautyki. I do niej te dowody też mogłyby po części pasować. Więc zaznaczając, "wierzę" mam na myśli, że ją wyznaję, a nie jakąś inną. A w fakty nie wszyscy wierzą, jak np. w to że ziemia jest elipsoidą spłaszczoną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
0 / 0

@Jeremi978 ja pisząc o wierzeniu w teorię, też nie mam na myśli jej wyznawania... jedynie to, ze w fakty nie trzeba wierzyć... można je zaobserwować i udowodnić. Np nie muszę wierzyć że 2+2=4....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-1 / 1

@tdobe A figa z makiem! 2+2=5. I mogę Ci to udowodnić. 2,4 można zgodnie z zasadami zaokrąglania napisać 2. Zatem dwie dwójki mogą oznaczać 2,4+2,4. Wtedy wynik to 4,8, co już trzeba by zaokrąglić do piątki. Ja pisząc wierzę miałem na myśli wyznaję. Ale okej, poprawię się skoro tak będzie Ci lepiej. Wyznaję Teorię Ewolucji. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-1 / 1

@Jeremi978 OK... doszliśmy do tego że wyznajesz teorię ewolucji, czyli jest to religia... a ja nie chcę żeby państwo za moje pieniądze wspierało finansowo jakąkolwiek religię... i tyle w temacie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@tdobe Wyznaję tą teorię, bo jak już powiedziałem jest wiele poglądów. Tylko, że teoria ewolucji jest poparta dowodami czy eksperymentami, czego nie możemy powiedzieć o religii. Jeżeli tego nie zauważasz, to żal mi Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-1 / 1

@Jeremi978 niestety na to, że życie pochodzi z zupy priobiotycznej, a ludzie pochodzą od małp... dowodów nie ma... jest nagroda dosyć znaczna, jak się ktoś zgłosi z dowodem to odbiera nagrodę... proponuję skorzystać... i nie żal mi Ciebie, wszystko to kwestia wiedzy jaką się posiada, tam gdzie jesteś ty ja już kiedyś byłem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@tdobe Znaleźć dowód na to, że życie pochodzi z zupy probiotycznej to jak znaleźć kamień filozoficzny... A tak nawiasem mówiąc, nie znajdziesz dowodu na to, że ludzie pochodzą od małp, bo nie pochodzą od nich. Mamy z nimi wspólnego przodka. Na niego może w końcu znajdą dowód. Zaraz mi wyjedziesz pewnie z jakimś szamaństwem albo inną świrezoteryką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0


@Jeremi 978, mylisz sie, pochodzimy od malpy i nimi jestesmy. Malpy czlekoksztaltne, do ktorych naleza wspolczesne gatunki jak i wymarle w tym nasi przodkowie i boczne linie.
@tdobe, koles sprawdz sobie jak wygladaja zarodki kregowcow, moze wyciagniesz wnioski. Chociaz watpie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2018 o 1:11

T tdobe
-1 / 1

@KulturaOryniacka totalna bzdura, skoro zarodki podobne to czemu później się tak różnią? Pewnie jak się cofniesz wcześniej to zapłodnione jajeczko suki nie różni od jajeczka psa... czy słonia... To, że nowy model BMW jest podobny do poprzedniego, nie oznacza, że został on urodzony przez poprzedni model tylko, że wyprodukowała go ta sama fabryka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2018 o 10:26

avatar ~Guests
0 / 0

@Kotowaty1

@Kotowaty1
Serio? To czyli przypadkiem ziemia znalazła się w idealnym miejscu od słońca i przypadkiem nabrała takich rozmiarów, że nie ucieka z niej wodór lub nie panują wieczne mrozy? Przypadkiem z materii nie ożywionej powstała 1 komórka z której powstały przypadkiem wszystkie gatunki zwieżąt i roślin tym samym rozmnażających się nie twożą nowych gatunków? Przypadkiem powstały złożone prawa fizyczne z którymi naukowcy dalej się zmagają? To tak samo jak by żec, że miejsce w którym znajduje się twój dom nic nie było i nagle patrzysz bez niczyjego udziału przypadkiem powstaje budynek z podziałem na pomieszczenia, instalacją elektr. i wodn.-kanal.? Czy przypadkiem, bez niczyjego udziału (ludzkich rąk) powstały miasta takie jak Warszawa, Poznań, Paryż, Berlin, Nowy Jork - co? Przechodzisz sobie i mówisz: „O! Uformowała się Warszawa”?

To jeżeli w takim razie nikt nie zaobserwował Boga, to tak samo - z całym szacunkiem dla Pana - Pan niema mózgu! Czy kto kolwiek widział, smakował lub dotykał Pański mózg?

Obserwujemy efekty działania Boga - wszystko jest w uporządkowany, charmonijny sposób stwożone - tak samo jak wiatr widzimy jego działanie ale jego samego nie widzimy.

To teoria ewolucji jest teorią - bujdą na resorach tak by żec, nikt nawet nie zbadał jej procesu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+6 / 6

@tdobe Ja nie wierzę - ja UZNAJĘ TEORIĘ EWOLUCJI ZA PRAWDZIWĄ. Teoria tzw inteligentnego stworzenia odpada w przedbiegach - gdy spojrzę dookoła to nie sądzę, żeby taki burdel stworzyć mogła istota inteligentna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-5 / 5

@Aqq300 to Ty stworzyłeś tego demota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+2 / 2

@Jeremi - RAMEN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cymek123
+3 / 7

Ewolucja, nie jest teoria. Ewolucja jest faktem. Ewolucja jest i cały czas następuje i nie można z tym faktem dyskutować. Mówi się o TEORII ewolucji, gdyż nie poznaliśmy dostatecznie MECHANIZMU działania ewolucji, by nazwać ten mechanizm prawem. Nazywanie ewolucji teoria, to jak nazywanie Słońca teoria. Słońce jest i posiadamy dowody na jego istnienie, tak jak posiadamy dowody na istnienie ewolucji. Przez wiele lat natomiast nie było wiedzy na temat tego z czego słońce się składa, jakie procesy w nim zachodzą, jakie jest jego pochodzenie były m.in. TEORIE mówiące, że słońce jest wielka kula płonącego węgla i wiele innych o których nie będę się rozpisywał i chętnych odsyłam po prostu do literatury. Czas upłynął, dzięki spektofotometrii odkryliśmy skład chemiczny słońca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cymek123
+2 / 2

(przy okazji odkrywając nowy pierwiastek chemiczny jakim był Hel, stąd też jego nazwa) i dzisiaj nikt nie dyskutuje z faktem, że w słońcu zachodzą reakcje termosyntezy oraz składa się głównie z helu i wodoru. Po prostu z faktami się nie dyskutuje. Koniec kropka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 4

@cymek123 i kolejny, który odmawia ewolucji statustu teorii. To _jest_ teoria w znaczeniu naukowym. Tak samo, jak przywołana przez waści teoria budowy wewnętrznej gwiazd, w tym Słońca. Teorie są poprawnym, sfalsyfikowanym opisem świata. Powstają z hipotez (na przykład węglowa budowa Słońca). Jedne hipotezy nie przechodzą falsyfikacji czyli konfrontacji z obserwacją i doświadczeniem, inne tak. Stają się wtedy obowiązującymi teoriami. Głupcy zaś sądzą, że gdy naukowcy mowią o czymś "teoria", to jest to rzecz niesprawdzona, niepewna i nieuznawana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+1 / 3

Niestety, nie wszyscy ludzie chcą znać prawdę. Sam fakt ewolucji nie kłóci się z wiarą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kldkaa
-3 / 3

Większośc z was wypowiadających się tu na demotywatorach zachowuje sie niekonsekwentnie. Przejmujecie sie różnymi wypadkami, nieszczęściami, chorobami, a jednocześnie wyznajecie teorię darwina według której jesteśmy tylko kolejnym etapem zlepku tkanek. Zgodnie z waszym podejściem do świata nieznajomy człowiek niczym nie różni się od kurczaka zjadanego w kfc i w końcu nic po nas nie zostaje. Wiec czym tu sie przejmować z waszego punktu widzenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qnr4d
-4 / 4

za 100 lat będą metody badawcze, które obalą większość obecnych teorii naukowych, a w które tak ochoczo WIERZĄ wszystkie lewusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
-2 / 4

@qnr4d Czy kiedy Einstein ogłosił swoją teorię względności to grawitacja Newtonowska została obalona? A no nie, zmienił się tylko zakres jej obowiązywania. Współczesne teorie prawdopodobnie nigdy nie zostaną obalone tylko zmienione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-2 / 4

@qnr4d i tu się zgadzam... ludzie myślą, że to jest TEN moment, kiedy nauka jest nieomylna ;) problem w tym, że zawsze tak myśleli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@qnr4d nie ma dla was ratunku chlopcy bez awatara...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qnr4d
0 / 0

@Unicron Posłuchaj co mówią obecni fizycy na temat fizyki kwantowej. Einstein słuchając teorii o tejże właśnie pukał się po głowie i mówił, że to nie ma sensu. Co raz więcej argumentów jednak przemawia właśnie za fizyką kwantową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Unicron
0 / 0

@qnr4d
Po pierwsze: gratuluję refleksu
Po drugie: nie mam pojęcia po co mówisz o fizyce kwantowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

Bo to parchy. Jako dziecko dziwiłem się starszym ludziom, że tak negatywnie wypowiadają się o parchach. Teraz już rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SPINOZAUR
0 / 0

Jap***dole...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Guests
-1 / 1

Szczeże? Nie każdej. Po III wieku p.n.e. fakt, że planeta jest okrągła akceptowali wszyscy wykształceni obywatele Grecji i Rzymu. A co jest w Piśmie Świętym (źródle wieżeń wielu religii)? Hioba 26:7 (spisana ok.1473p.n.e.) : „On (Bóg) rozciąga północ nad pustką,ziemię zawiesza na niczym” - już w XV w.p.n.e. Bóg objawił, że ziemia na niczym się nie opiera gdzie większość wierzyła jeszcze że ziemia jest oparta na żółwiach czy słoniach. Izajasza 40:22 (spisana ok. 732r.p.n.e.): „Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać” - pod koniec 8 w.p.n.e. Wyraźnie czytamy o okręgu ziemi - ewidentne Pismo Święte wyprzedza swoje czasy o setki jak nie tysiące lat.

Nawet naukowcy coraz częściej twierdzą, że istnieje stwórca - skoro teoria ewolucji była by faktem to dlaczego przez tysiące lat człowiek nie ewoluuje, nie pojawiają się „wyewoluowane” - lepsze odmiany człowieka, a jeżeli już się pjawiają miany genetyczne u człowieka - czy to dorosłego czy dziecka powodują bul i cierpienie? Dlaczego nie obserwujemy pojawiania się nowych gatunków zwierząt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem