Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
740 756
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Syn1111
0 / 2

@vsop86 Mój ojciec - dwoje oczu do operacji. Ponad dwa lata czekania we Wrocławiu. Tylko najtansza soczewka. W Czechach praktycznie od ręki. Do lepszej soczewki można dopłacić różnice. eraz szcześliwy jak cholera bo znów widzi normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
-1 / 1

@vsop86 akurat co do szpitali w tym pięknym kraju, taki mały mój prywatny przypadek, na operację ze szpitala w województwie dolnośląskim nie zostałem skierowany ani do Wrocławia (który był najbliższy jeśli chodzi o operacje tego typu), ani do Warszawy (gdzie podobno najlepsi specjaliści), ani nawet nie chcieli mnie operować tam gdzie wylądowałem za pierwszym razem, bo jak to lekarz powiedział wolę pana wysłać tam gdzie operacje tego typu przeprowadza kompetentny lekarz dla którego nie jest to nic nowego . Jak wylądowałem w tym szpitalu to natknąłem się na sporą liczbę dzieci z efektami źle przeprowadzonej operacji, a jak w Warszawie (potem na konsultacji byłem u jednego z lekarzy z Warszawy i jego wypowiedź, to mnie już dobiła, obecni specjaliści zawsze zakładają, że wiedzą wszystko najlepiej a doświadczenia jak nie mają tak nie mają, inna sprawa że akurat on przestał pracować w szpitali bo jak sam powiedział przy neurochirurgii ręce nie mają prawa nawet lekko się trząść, co występowało u niego ze względu na wiek i lepsze było tylko jego stwierdzenie że na operację trafiłem prawdopodobnie najlepiej jak mogłem). Puenta lekarze w Polsce albo nie mają żadnego doświadczenia, i nikt nie chce im pozwolić na naukę na żywym obiekcie albo sam już nie wiem co jest nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2018 o 21:28

F FenrirIbnLaAhad
-1 / 1

@vsop86 chyba ty nie mydl ludziom że nie jest źle, bo jest!
może ciebie zadowala "byle by było", ale nie każdy jest tak mało wymagający. To jest patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R razi
-1 / 1

„Postaw tomograf na środku pustyni, a zaraz znajdzie się pacjent” – podobno takie przysłowia mają w NFZ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ASDFYU
0 / 2

Czy Marcin Biland z Clinic Vision jest aby na pewno bezstronny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
-1 / 1

Czy brak bezstronności oznacza automatyczny brak racji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Knihtee
+2 / 2

Ale czy to trochę nie działa tak, że w polskich szpitalach nie robi się tych operacji bo nie ma już pieniędzy na refundacje, a nie dlatego że nie ma możliwości? Bo w takim przypadku że ludzie jadą do Czech i tak się operują i rządają zwrotu - siłą rzeczy tylko zwiększają tą patologię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dfgh56h56rth56
+3 / 3

jakie czeskie szpitale ? polacy budują zaraz za granicą ośrodki do leczenia zaćmy, zbierają pacjentów, sami ich tam wożą, tam są pokoje do noowania, nawet kredytują im te operacje a później pobierają refundacje z NFZ.
Jak widać da się rozwiązać problem każdej kolejki, kwestia pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+4 / 4

temat znany od paru lat i szczerze mowiac nie ogarniam tego... no bo jak to jest? ze NFZ ma kase zeby zaplacic wyzsza cene i oddac za operacje za granica a nie ma kasy zeby te same pieniadze wrzucic do puli na operacje w kraju zeby ludzie nie musieli wyjezdzac? wyszlo by taniej i korzystniej dla pacjenta... a i pieniadze by w kraju zostaly. zamiast tego u nas bedzie sie kombinowac jak mozliwosc wyjazdu zablokowac, a ze ludzie beda zle widziec? co tam! poczekaja sobie 3 lata ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar darek1423
+1 / 1

@pawlon1 To dlatego ,że problem nie jest z ilością pieniędzy ,a ze skutecznością ich wykorzystania(dużą część zużywają różne operacje urzędowe).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kierowca Autobusu
+3 / 3

@pawlon1 Chodzi właśnie o to, żebyś czekał w kolejce. Bo jak zrobisz w Czechach to owszem pieniądze wrócą ale nie do szpitala tylko do NFZ czyli do państwa. Szpitale chcą kasę, nie interesuje ich czy umrzesz czy nie, masz byś refundowany. Jak stajesz w kolejce w Czechach to szpital traci. A tak mają utrzymanie na kilka lat bo jest kolejka.PiS i PO pochowało więcej lemingów niż sam komunizm ale lemingi i tak się gryzą o rzuconą kość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~L3834u
0 / 0

@KIerofca_Aótobósu Lekarz nie moze używać sprzętu "państwowego" poza kontraktami. Rozmawiałem z pewnym ordynatorem i powiedział, że nawet jakby chciał za darmo to nie może, bo sprzęt poza kontraktami ma stać pod groźbą konsekwencji prawnych wobec używającego go lekarza i samego ordynatora.
Nawiasem NIE DOTYCZY TO zabiegów ratujących życie,w sensie jak cię znajdą z raną w brzuchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wiedźmin
+1 / 1

Kolejny dowód, że PiS i PO to jest jedna sitwa, kiedy ludzie otworzą oczy, przestana sobie skakać do gardeł i wybiorą Kukiza? Jedyną opozycję jaka istnieje poza "Wolnością"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 19Adrian90
-1 / 1

kukiz to mały zakamuflowany pis :P i jakoś nie przekonuje mnie do siebie ze swoimi postulatami itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~janek156768
0 / 0

A kto mi udowodni, że kasa która idzie do Czech na takie operacje, nie była wcześniej przeznaczona na ratowanie życia w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hannes
+1 / 3

Szydło w Pszczynie 18 września 2015 podczas kampanii wyborczej:

======== " ZAPEWNIMY WSZYSTKIM SZYBKI DOSTĘP DO USŁUG MEDYCZNYCH ==========
======== I ZLIKWIDUJEMY KOLEJKI DO SPECJALISTÓW" =============================

KŁAMAŁA jak zwykle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamos1990
0 / 2

A spodziewałeś się czegoś więcej po babie z aparycją kucharki przedszkolnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 1

Czy dostrzegasz różnicę między prezesem NFZ a ministrem zdrowia? Czytanie ze zrozumieniem takie trudne? Później tacy debile tworzą naszą demokrację i marudzą na debili w rządzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+2 / 2

Co gorsza w Polsce było sporo prywatnych klinik jakie robiły usuwanie zaćmy w trybie zabiegu jednodniowego czyli z przygotowaniem i oczekiwaniem całość zamykała się w około 3-4 godzinach i potem pacjent mógł wracać do domu następnego dnia kontrola i następna po tygodniu . Ot całość. Niestety NFZ budując sieć szpitali nie podpisało nowych kontrakty a pozostałe pozrywało każdą prywatna placówką . Teraz preferowana jest siec szpitali gdzie usuwanie zaćmy to 3-5 dni pobytu w szpitalu . Po co ? Bo nabija się koszty za niepotrzebne trzymanie pacjent w łóżku szpitalnym , dzięki czemu placówka jest rentowna , a dodatkowo chirurg okulista wraz z anestezjologiem pracują w swojej klinice i rozładowują korki jakie same tworzą ale już na własny rachunek. TO JEST OBŁĘD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jan_Warszawa
0 / 0

I to są prawdziwe problemy funduszu zdrowia! Cieszę się że wreszcie ktoś zrobi z tym porządek:)
Nie może być tak bym ja musiał czekać kilka lat na operacje a somsiad się po zagromanicach rozbijał i jakieś wycieczki robił! Ma czekać tyle samo co ja tutaj w polskim szpitalu złodziej cholerny albo niech sam sobie płaci za leczenie a nie za moją krwawicę z podatków sobie eldorado robi, tak dobrze to być nie będzie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem