Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
W UK w końcu przyjęto kobietę do pułku piechoty Wycieńczona odpadła po 2 tygodniach treningu
by Chasing_Cars
+
84 96
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar szczerbus9
+5 / 5

Nie jestem zwolennikiem przyjmowania na siłę osób do niektórych zawodów (między innymi wojsko, straż pożarna, inne typowo ciężkie zawody).
Dla wyrównania szans zmniejszane są kryteria, lub przyjmowani ludzie o słabszych wynikach, kiedy tak na prawdę zdrowie, życie, dobrze wykonana praca, czy nawet mniejsze koszty wyłącznie od tego zależą... Podobna sytuacja była omówiona w Więźniu Nienawiści, kiedy główny bohater wspominał obiad z Ojcem, gdy ten narzekał, że przyjęli czarnych do straży...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaKlaudiusz
+1 / 3

Wytrzymała aż dwa tygodnie? Kurde... W UK na fabrykach, angole wytrzymują do pierwszej przerwy... co bardziej wytrwali wytrzymują do końca zmiany ale na następny dzień już się nie pokazują. A tutaj - aż dwa tygodnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2018 o 15:12

T tomek_s
+1 / 3

@jaKlaudiusz wg artykułu, miała specjalne traktowanie i ze względów propagandowych zależało armii aby ten kurs przeszła. Poza tym, żeby się dostać na szkolenie już trzeba było być wcześniej wyselekcjonowanym, to nie byli ludzie z ulicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 9

Głupota. Z oczywistych względów i restrykcji są zawody gdzie albo spełniasz normy i kryteria siłowe, wysiłkowe, odporności psychicznej i fizycznej i inne wymagania tego typu albo wynocha bo to po prostu nie zawód dla ciebie. I nie ma zmiłuj i żadnego obnizania standardów w przyjmowaniu ludzi do odpowiedzialnej słuzby ratującej np życie jak Straż Pożarna. Albo spełniasz wymagania albo won.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@Redguard Kiedy jedna kobieta odpadła, zaskarżyła Policję, że testy były zbyt trudne dla kobiet(były takie same dla obu płci), więc kobiety są dyskryminowane, gdyż mają trudniej. Oczywiście wygrała.
https://www.telegraph.co.uk/news/2018/01/12/police-review-tests-dog-handlers-avoid-discrimination/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-3 / 7

@tomek_s głupia Policja ja bym ja zaskarżył o łamanie prawa równości i równouprawnienia płci. No ale ja lubie zwalczac głupotę jej własną bronią. No i tak przykład kompletnego kretynizmu niesamowity...ale to ludzie godza sie na ten kretynizm i inne coraz wieksze absurdy świata 21 wieku gdzie mówi sie o demokracji po czym na siłę wciska "prawa mniejszości" albo inne "równouprawnienia" co samo w sobie jest zaprzeczeniem demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 3

@Redguard Skoro kobiety nie dobiegają do mety w tym samym czasie co mężczyźni znaczy, że są prześladowane i dyskryminowane. Co tam, że policja i wojsko będzie słabsze ważne, że kobiety nie nadające się do pracy będą miały dotowaną przez mężczyzn prace. To, że będą narażali innych ludzi na niebezpieczeństwo przez brak kompetencji, to już nie ma znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2018 o 16:13

T tomek_s
0 / 2

Mam pytanie do feministek: Czy jesteście za tym, aby kryteria przyjęć do pracy były takie same dla obu płci,nawet jeśli znaczyłoby, że kobiety jej nie dostaną? Czy jednak wolicie taryfę ulgową? @bluealien

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
0 / 2

@tomek_s chociaz wazne sa dla mnie prawa kobiet, to nie jestem feministka, bo dzis feminizm to taki feminazizm. Ale dla mnie sprawa jest prosta. jednakowe testy dla wszystkich, i przyjmowanie na osiagnietych wynikow. Kazdy powinien miec JEDNAKOWE szanse, a nie przywileje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+2 / 4

@pochichrana Zgadzam się. Czy jesteś za tym, aby kobiety (bezdzietne) pracowały tak samo długo do emerytury jak mężczyźni? Jakie prawa kobiet są dla ciebie najważniejsze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
0 / 2

@tomek_s wolnosc wyboru. Wlasnie to abym jako kobieta, mogla pracowac w kazdym zawodzie i była oceniana za swoje kompetencje. Jestem przeciwna parytetom, bo jest jak rak.

Nie mam nic przeciwko, aby zrownac wiek emerytalny, nie rozumiem jednak, dlaczego tylko bezdzietnym kobietom ?? Tak w teorii, to te co rodzily powinny pracowac dluzej, bo na dluzej wypadly z rynku... Ale powinno byc po rowno. Wiec, wiek emerytalny rowny dla wszystkich, zanizony jedynie dla zawodow niebezpiecznych, policjant, zolnierz, strazak, ale takze dla nauczycieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
0 / 2

@pochichrana No to znowu się zgadzamy. Teraz zdaje się, że kobiety mogą pracować dłużej i nie mogą być prawnie zwolnione, to mężczyźni nie mają wyboru. Urlop wychowawczy wlicza się do emerytury, więc niekoniecznie zawsze muszą pracować dłużej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+1 / 3

@tomek_s ja wyznaje po prostu zasade, każdemu weldug zaslug. Każdemu należy się tyle i dokładnie tyle ile sobie zarobił. Jestem więc przeciwnikiem wszelkiego socjalu. A ewentualna ochrona przed bezdomnoscia, to nie powinny byc darmowe lub prawie darmowe mieszkania dla biednych, tylko na zasadzie noclegowni z mozliwoscia mieszkania. Czyli sala, 10 lub wiecej lozek i szafeczka na osobe. I tyle, w ramach opieki socjalnej. Chcesz mieszkanie to sobie je wynajmij.

Jeżeli ktoś miał dużo dzieci, a nie pracował, to nie powinien żądać pieniędzy od panstwa, czyli nas wszystkich tylko od swoich dzieci. Mial ich dajmy na to 5, to w zasadzie powinien byc bardzo bogaty na starosc. Juz wystarczy by każde dziecko placilo mu po 400 zl miesiecznie. To już ma 2 tys emeryturki. I w sumie tak to powinno funkcjonować jeżeli chcemy mowic o "solidarnosci pokoleń". Aczkolwiek osobiscie jestem przeciwna pomysłom jakoby dziecko było rodzicom coś winne, gdyż uważam, że decydując się na dzieci robimy to z własnego egozimu tylko i wyłacznie, a nie dla tego dziecka. Wychowanie diecka jest konsekwencja tego egoizmu. Liczy się to co daje z siebie rodzic po ustaniu ustawowej opieki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
0 / 2

@pochichrana Rzadki pogląd szczególnie wśród kobiet. Wracając do tematu, ja także chcę żeby każdy miał równe szanse, ale wiem że istnieją różnicę między płciami i mam problem, kiedy jakimś grupom daje się taryfę ulgową i tym samym dyskryminuje ludzi kompetentnych. Czyli na razie żadna feministka nie odpowiedziała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2018 o 18:36