Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Donald Tusk
by tadek77
+
57 85
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar predi888
-2 / 20

ale czemu niemiec ma nam pomagać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 19

oczywiście "mógł" nam załatwić benzynę po 1 zł , jak to jarek bredził ? że co jest potrzebne , odwaga ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 15

@tadek77 wiesz tak sobie kombinuję, że skoro w stanie wojennym wszystkich znacznych internowano to sądzę że dwaj bracia się zabezpieczyli i zrobili sobie układ jeden został "solidarnościowcem" drugi kumał się z ub, tak na wszelki wypadek stąd jarka nie internowali a na TY bo to taki brak szacunku z mojej strony , może lepiej było by wyzywać jak to jarek potrafi ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 16

Jak to nie? Wyjechał:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 14

@polishmaven Wygrałeś.....:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dido0808
+1 / 13

To jest taki urzędnik,że jak mógłby Polsce pomóc to nie pomaga bo przecież,,musi być neutralny,, ale jak może jakoś zaszkodzić to zawsze chętnie zaszkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
-2 / 18

A skąd pomysł, że Donald Tusk (albo inny Euro polityk) jest na swoim stanowisku "żeby coś załatwić dla swoich"? Skończcie z tym cebulackim pojęciem świata. Barroso, Verheugen, Juncker, Kruus, Tajani jakoś niczego nie "załatwili" dla swoich krajów (obywatele nawet o tym nie pomyśleli) - a zasłużyli się dla wzmocnienia wspólnoty. Donald Tusk należy do nich, a jako Prezydent Polski ma kontakty i wzmocni pozycję Polski w U.E.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fredekzkredek
0 / 16

@kolorowatolerancja "wspólnoty"???no nie przesadzaj,nie nazywaj g**na kremem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 11

@kolorowatolerancja @kolorowatolerancja

Ale głupoty opowiadasz!!! Zakompleksiona ojkofobia. Pseudo elitarno-postępowa nawijka o zaniku państw narodowych i ich interesów. wynikająca z kompleksów? Lewacko-marksistowska wizja jak z manifestu Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu) Taka światowa rewolucja proletariacka a tzw. elita, awangarda rewolucji tylko przypadkiem trzyma wszystkich za mordy...
Unia to jak na razie płaszczyzna załatwiania swoich interesów specyficznymi metodami. Każdy kraj walczy o np. jakieś zakazy, czy bariery pseudocelne dla siebie.
Politycy europejscy nie pochodzą z wolnych, bezpośrednich wyborów a roszczą sobie prawo do władzy nad światem.

A po wybraniu Tuska w 2014 roku, prezydent Komorowski mówił, że "Polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces" i że " To oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości".
Ewa Kopacz. piała "Olbrzymia radość. Zwycięstwo odniosła Polska i Europa"
Schetyna skomentował, że ""reelekcja Donalda Tuska na funkcję szefa Rady Europejskiej to wielki, polski sukces".

Ale fakt chyba -"cebulaki" nie zrozumieją...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
-4 / 14

@polishmaven - nigdy nie kwestionowałem, że wybór Tuska jest sukcesem Polski. A wręcz przeciwnie, a żaden polityk z europy wschodniej nie został tak doceniony - to też zwiększyło naszą pozycję jako kraju. Ta odpowiedź nie odnosi się do mojego wpisu, dotyczącego "załatwiania swoim czegokolwiek". A cła (czy podobne podatki) wewnątrz Unii nie istnieją. Więcej edukacji proponuję przed następną odpowiedzią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-4 / 12

@kolorowatolerancja to chyba żyjemy w jakims alternatywnym świecie jeśli uważasz, że wszyscy przez ciebie wymienieni nic dla swoich krajów nie załatwili. A co do Tuska...jak na razie jedyne co robi to sra na swój kraj przy każdej możliwej okazji podobnie jak jego partyjni koledzy spod znaku PO. Bo ja ci przypominam o jednym. Jak się mówi w UE o Polsce to się mówi o POLSCE. Pajacostwo z PO kabluje na POLSKE. Po tylku w razie czego dostaje obywatel a nie taki czy inny polityk rządzący.

A co do wiekszej edukacji jaką zarzucasz kolegom.On nie miał na mysli ceł formalnie ale najwyrazniej twój móżdzek ma z tym spory problem. Chodziło o durnowate przepisy z gatunku "najlepsza krzywizna banana" - po czym okazało się, że jedyne banany jakie spełniają normę były bananami i to ci żadne zaskoczenie z francuskich kolonii...od taka ci heca. Slimak tez nie bez powodu stał sie rybą a marchew czy co to tam było owocem. Ty się mozesz z podobnych rzeczy smiac, ze haha durne urzedaski...ale za takimi debilnymi teoretycznie "normami" czy przepisami stoi kasa liczona w milionach albo i miliardach euro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2018 o 23:47

P konto usunięte
-1 / 1

@kolorowatolerancja O moją edukację się nie martw. I nie przeinaczaj wypowiedzi. Użyłem określenia "bariery pseudocelne" nie cła.Bo powiązany z cłami protekcjonizm nadal istnieje.

Oczywiści opłaty celne na wewnętrznych przejściach granicznych zostały FORMALNIE zniesione a wprowadzono jednolity system ceł przywozowych na produkty importowane spoza UE. A Unia celna jest jednolitym obszarem handlowym, w ramach którego odbywa się swobodny przepływ wszystkich towarów...bleble
Tylko, że np. stosuje się licencje importowe, ograniczenia ilościowe, dodatkowe wymagania techniczne czy fitosanitarne.
np. polskie ziemniaki muszą przechodzić badania a te wwożone do polski nie.
Dopiero od 2017 roku możliwe jest wysyłanie bulw ziemniaków bez konieczności ich badania, jeżeli pochodzą one z gospodarstwa uznanego przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.W innym wypadku nadal trzeba badac bulwy (chociaż zmniejszono liczbę badanych bulw; zamiast 400 badane jest 200 sztuk ziemniaków z każdych 25 t, co ogranicza koszt takich badań, ale stanowi rodzaj ukrytego obciążenia celnego.
Jednym ze sposobów walki z polskim eksportem w UE jest kwestionowanie jakości i bezpieczeństwa naszej żywności. Głowni jej odbiorcy to WB, NIemcy i Czesi. A Czesi np. stosują pewne narzędzia, takie jakie jak częste kontrole sanitarne, krótkie terminy zezwoleń na przywóz żywności czy obowiązek przechowywania dokumentacji dotyczącej transakcji na terenie Czech.
Polskie firmy budowlane we Francji, czy Hiszpanii są prawie nieobecne, bo administracja do perfekcji opanowała budowanie przeszkód administracyjnych, prawnych i licencyjnych, żeby zniechęcić firmy do wchodzenia na rynek.
Kilka lat temu niemieccy producenci skarżyli się do instytucji europejskich, że polskie firmy z branży meblarskiej nie powinny dostawać unijnego dofinansowania na inwestycje, bo dzięki temu są w stanie zaoferować swoje produkty na rynku niemieckim taniej niż miejscowi producenci.

Więc w sumie masz rację-trzeba się edukować-nie wystarczy powtarzać jak idiota, że ceł nie ma-trzeba jeszcze rozumieć pewne mechanizmy ekonomiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2018 o 11:27

avatar JanMariaWyborow
0 / 10

Robi co może, ale Bogiem nie jest. Jak rząd sobie celowo robi wrogów w każdym europejskim kraju poza Węgrami, to Tusk nawet nie ma tyle czasu żeby do wszystkich jeździć i przekonywać że Polska jest fajna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dariuszkrzyzowiec
-3 / 11

Za to wiele razy zaszkodził a przynajmniej próbował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
-2 / 8

Jedyne co Tuskowi wyszło to GB z UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+2 / 2

Akurat UE ma interes rozwijać jakiekolwiek państwo w Europie. Sądząc po polityce pro imigracyjnej i jej konsekwencjach UE to wróg Europy. I piszę to jako osoba o anty nacjonalistycznych poglądach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar O8s3rv3r
0 / 0

@MalcolmLDZ Dlatego chcą zaostrzeń zakazu aborcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar O8s3rv3r
0 / 0

Zdaje Ci się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem