Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Myśliwego z martwym lisem można było zobaczyć na Pielgrzymce Myśliwych do Sanktuarium 
Matki Bożej Tuchowskiej: Czy tylko ja uważam, że to całkowity brak dobrego smaku?
by Borgman
+
782 835
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y konto usunięte
+25 / 37

Żeby był jeszcze jakoś normalnie wypchany, ale on ma minę w stylu "co ja tu kur*a robię".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptyk00
+5 / 5

też uważam, że lisie mięso jest niesmaczne

avatar RomekC
+6 / 6

@yankeers Myśliwego chcesz wypchać?

Y konto usunięte
+1 / 3

@RomekC Fakt, nie przepadam za myśliwymi, ale żeby od razu na nich polować i wypychać ich truchła?

A Aqq300
+2 / 2

Mnie raczej ciekawi, dlaczego kolejna państwowa firma bawi się w uprawianie prywatnego hobby (religia) swoich szefów?

F fiksusik
+1 / 3

@Aqq300 O jakiej konkretnie firmie Waść prawisz?

avatar Kocioo
+1 / 1

@yankeers Taa.. lis wyglada .. jak... " Co ja kur... tu robię... jestem ateistą.. "

A Aqq300
0 / 0

@fiksusik - pracownicy Lasów Państwowych, w drugim planie ze sztandarem.

Y konto usunięte
0 / 0

@Kocioo Powiedz sam, czy pysk tego lisa wygląda normalnie?

Bo mi się przypomniał taki oto kociak z joemonster.Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2018 o 1:48

F fiksusik
0 / 0

@Aqq300 Rozumiem. Miałem obawy, że PZŁ podniosłeś do rangi przedsiębiorstwa państwowego ;))

P pokos
+8 / 52

A czego dobrego można się spodziewać po myśliwych? To degeneraci, dla których zabijanie to frajda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
+9 / 23

@pokos a rzeźnicy, wędkarze, hodowcy trzody - to już inny rodzaj zabijania? jakiś lepszy moralnie, czy co? Co w ogóle takiego zdrożnego widzisz w tym zdjęciu?

P pokos
-3 / 29

@zgadnij_jeśli_potrafisz . Tak, rzeźnicy to zupełnie inny rodzaj zabijania, całkowicie usprawiedliwiony moralnie. A wędkarzy stawiam koło myśliwych, oni też dręczą i zabiją zwierzęta dla swojej przyjemności. To samo dotyczy corridy, gonitw byków, walk psów i kogutów.

avatar Koszowy
+9 / 23

@pokos „Upolowanie” bezbronnej krowy w rzeźni jest usprawiedliwione moralnie, a upolowanie jelenia w borze już nie? Eh wy miastowi.

P pokos
-1 / 31

@Koszowy, wieśniaku, nikt na krowę nie poluje. Krowę zabija się z konieczności a jelenia dla zabawy. Rzeźnik wykonuje swoją pracę, a myśliwy czerpie chorą przyjemność z zabijania. Szkoda że nie widzisz różnicy.

avatar Koszowy
+8 / 24

@pokos I znów nie zrozumiałeś. Krowę prowadzi się do rzeźni siłą, gdzie jest maszynowo ubijana masowo. I to jest moralnie usprawiedliwione, bo miastowy chce wołowinkę. Ba! Ta krowa, czy świnia żyły w Polsce (zwłaszcza świnia) w koszmarnych warunkach wcześniej. A myśliwy jak już jedzie do lasu polować na jelenia, to już źle, choć poluje na zwierzę, które żyło sobie spokojnie i które zabija humanitarnie strzałem.

Myśliwy nie czuje chorej przyjemności z zabijania, tylko poluje również dla mięsa (dziczyzna pychotka) albo specjalnie dokonuje odstrzału zwierzyny, która z tego czy innego powodu powinna być kontrolowana i na danym obszarze konkretne sztuki należy odstrzelić.

Lepiej się zainteresuj losem kur w fermach hodowli klatkowej. Zainteresuj się losem kurczaków pasionych specjalnie na ubój dla miastowych. Tuczonych sterydami czy czym tam, żeby szybko się napompowały. Zobacz jak żyją świnie i krowy idące na szyneczkę do supermarketu. Zobacz jak wygląda masowy ubój w rzeźni.

Sprawdź też co jesz i jak wygląda mięso oddzielane mechanicznie.

A potem się zastanów i powiedz, kto jest bardziej usprawiedliwiony moralnie. Myśliwy, który odstrzelił sarnę albo zająca na pieczyste albo z powodu eliminacji sztuk chorych czy rzeźnik.

J J_R
+6 / 14

@pokos Moralność nie powinna dotyczyć zwierząt. To nie są członkowie naszego społeczeństwa. Jeszcze mogę przymknąć oko na "pies/kot członkiem rodziny", ale dzikie zwierzęta to dzikie zwierzęta. Człowiek dawno wyprowadził naturę z równowagi, dopasował do siebie i teraz, aby uniknąć katastrofy dla siebie, musi regulować populację dzikich zwierząt. Poza tym, domowe zwierzęta, pomimo świetnego wykarmienia przez właścicieli poluje dla zabawy, nawet jeśli nigdy wcześniej polować nie musiały, by się utrzymać przy życiu.

B bardu
+5 / 13

@Koszowy etyka jest inaczej interpretowana przez różne środowiska... Ci sami ekolodzy, którzy byli przeciwko wycince w otulinie i drzewostanie gospodarczym w Puszczy Białowieskiej wydali zgodę na budowę znanego na całą już Polskę zamku ... Teraz ci sami mięsożercy, którzy wielokrotnie jedzą upodlone w hodowlach zwierzęta, nie są w stanie zrozumieć, jakim darem jest zwierzyna i w jaki sposób prowadzone jest łowiectwo w tym kraju. Jeżeli dla kogoś przykładem reprezentatywnym jest jakieś pojedyncze, patologiczne koło łowieckie, to nic się na to nie poradzi, takie ma doświadczenia ( @pokos ). Ja zaś mam negatywne doświadczenia z patologicznymi, przestępczymi ekologami, którzy dewastują urządzenia łowieckie i wystawiają pozytywne opinie w sprawach inwestycji pobierając za to pieniądze.

P pokos
0 / 10

@J_R . Oczywiście, że moralność nie dotyczy zwierząt, w tym sensie że żadne zachowanie zwierzęcia nie może być oceniane jako moralne lub niemoralne. Natomiast można mówić o etycznym lub nieetycznym stosunku człowieka do zwierząt. Przecież ja krytykuję myśliwych a nie ich ofiary.

P pokos
-2 / 12

@bardu . Skąd wiesz, że ci którzy aprobowali budowę zamku to CI SAMI którzy bronili puszczy? Skąd wiesz, że to w ogóle byli ekolodzy? Bo ja słyszałem, że to opiniowało jakieś szemrane stowarzyszenie powiązane rodzinnie z inwestorem, a że w nazwie ma coś o zwierzętach to zostało przez urzędników potraktowane jako organizacja ekologiczna. Po drugie ja nie jestem przeciwny pozyskiwaniu dziczyzny. Chodzi mi o sposób. Gdyby chodziło o mięso to by pracownik lasu poszedł, strzelił i zabrał, koniec, czysto gospodarcza działalność jak wyręb drzew czy zbieranie runa. Natomiast myśliwi robią z tego rytuał, zabawę, rozkoszują się krwią i śmiercią.

B bardu
-2 / 4

@pokos jeżeli już zaczynasz czepiać się ekologów i rozgraniczać ich na tych "właściwych" i mniej "właściwych" to sprawdź termin "ekologia". Od rozpatrywania czym zajmuje się dana organizacja jest np. jej statut a nie urzędnicy :) "Pracownicy lasu" to nie myśliwi, natomiast myśliwi mogą być pracownikami Lasów Państwowych, to bardzo duża różnica. Działalność podstawowa LP nie polega na wyrębie drzew, a prowadzeniu gospodarki leśnej zgodnej z ustawą o lasach. Pozyskanie zwierzyny prowadzone jest zaś zgodnie z ustawą prawo łowieckie.... rytuał, o którym wspominasz to np. ostatni kęs - swoiste pożegnanie z łowiskiem oddające cześć darom lasu, to historia i tradycja tak jak i pokot na zakończenie polowania. Nikt nie kopie tusz zwierzyny, transportowana jest z szacunkiem i wdzięcznością. Tego nie można porównywać do taborów krów, świń czy też innych zwierząt hodowlanych, których ostatnia droga, nawet po uboju, dalece odbiega od etycznego traktowania ... Należy pamiętać, że w każdej grupie znajdują się degeneraci, tego nam jako społeczeństwo brakuje, by ich wyróżniać i odseparowywać.

T Tomekkruk
-3 / 11

@pokos Zdajesz sobie sprawę, że polowanie to jeden ze sposobów pozyskiwania żywności? Pewnie nie. Tego jak bezdennie głupi jest twój pogląd też pewnie nie widzisz. Jelenia, baranie tak samo jak krowę ubija się dla mięsa. Dla zabawy to możesz się jajkami (swoimi) pobawić.

A konto usunięte
0 / 6

@pokos A ty co,czujesz się lepszy,bo twoje jedzenie zabija dla ciebie ktoś inny?

avatar survive
-2 / 4

@pokos to czy coś jest moralne to wg. ciebie zależy od tego, czy na tym korzystasz czy nie? Dziczyzna jest droga i trudno dostępna, więc pozyskiwanie tego mięsa jest niemoralne i nieetyczne a to
w jakich warunkach zwierze utrzymywano(klatka vs las) i
zabijano(nóż + młotek, czasem udarowy vs kula)
oraz to dlaczego je zabito(ludzie lubią żreć mięso vs zdrowie i prawidłowa liczebność utrzymywanej populacji zwierząt),
to już nie są ramy moralności i etyki wg. ciebie? Powiedziałbym, że jesteś nieświadomym moralności psycholem albo zwyczajnie ignorantem, który zapragną się wykłócać.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
+2 / 4

@pokos zgadzam się z Tobą co do corridy, walk psów i tym podobnych, ale zauważ, że w nich chodzi o napawanie się widokiem walki i cierpienia, nie są one do niczego kompletnie, prócz głupiej rozrywki, potrzebne. Myślistwo ma zgoła inne wartości. Trzeba niezwykle mało o nim wiedzieć, żeby sądzić, że chodzi w nim o zabijanie wyłącznie... nie wspominając już o tym, że tak, jak zabijanie przez rzeźnika jest usprawiedliwione pozyskaniem pożywienia lub skóry, tak zabijanie zwierzyny leśnej również jest konieczne. Niestety, takie mamy realia, że natura sama równowagi nie utrzyma.
Powinieneś podziękować myśliwym, że lisy nie panoszą się po śmietnikach roznosząc wściekliznę, że rolnicy nie mają zrujnowanych przez dziki wszystkich plonów, że wszystkie świnie na wsi nie pomarły zarażone afrykańskim pomorem świń, a niczym nie zagrożona populacja saren i jeleni nie wędruje autostradami w poszukiwaniu miejsca bytowania.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
+2 / 4

@pokos byłeś kiedyś na polowaniu? znasz jakiś myśliwych? skąd wiesz, że oni się "rozkoszują cierpienim i śmiercią"? znam wielu myśliwych, owszem, zdarzają się idioci, zazwyczaj nowobogackie buraki, które nagle chapnęły kasę i zapragnęły do "elyty" jakiejś dołączyć, bale większość to są miłośnicy zwierząt, kochający las i przyrodę, mają więcej empatii do zwierząt, niż 90% społęczeństwa, z tym, że mądrej empatii, bo każdy myśliwy, który widzi jak ekooszołom pakuje wiewiórkę z obgryzionymi przez kota nóżkami na wózek inwalidzki i cieszy się, że jej pomógł, kurvicy siódmej dostaje i puka mu po czole.

p.s - odstrzelenie to najbardziej humanitarny rodzaj śmierci, dalece bardziej humanitarny niż metody rzeźnicze, a nawet niż uśpienie (to nie jest tak, że zwierzaczek usypia spokojnym snem, oj nie...) no chyba, że nie masz bladego pojęcia, jak uśmierca się zwierzęta w rzeźniach, no to nie ma o czym gadać...

avatar ~liseczek
+1 / 1

@pokos hamuj się, bo bluzgasz

avatar Jazu
-1 / 37

I co? Rolnik dziękuję wieńcami z płodów rolnych. Rzemieślnicy swoimi wyrobami. Myśliwy podziękował tym co upolował. Co w tym dziwnego?
Niektórzy tylko czepiać się potrafią. Mało, że niewierzący a o wierze się wypowiadają, to jeszcze do myśliwych spruta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wstyd
-1 / 23

@Jazu

I jesteś pewny, że Bóg właśnie tego oczekuje po człowieku...?

R konto usunięte
-3 / 23

@Wstyd a skad wiesz czego oczekuje od człowieka Bóg...taki czy inny? Rozmawiasz z nim? Potwierdzasz w jakiś sposób czego oczekuje?

W Wstyd
-1 / 15

@Razor_wwa

Ja tego nie wiem mimo, że przeczytałem jego dwa testamenty... I dlatego staram się zasłużyć na przychylność swoimi doczesnymi uczynkami, a nie martwym liskiem na białej serwecie...

R konto usunięte
-2 / 18

@Wstyd "I dlatego staram się zasłużyć na przychylność swoimi doczesnymi uczynkami, a nie martwym liskiem na białej serwecie" - Wiesz kiedyś na przychylność Boga się zasługiwało paląc heretyka, jeszcze wcześniej podczas wypraw Krzyżowych np rzezią Jerozolimy i walka z Saracenami. Jeszcze kiedyś "chrystianizacją" podpbitych krajów o innym wyznaniu i religii. Powiedzmy sobie szczerze...co czasy to jakas interpretacja więc nie uzurpujemy sobie raczej zrozumienia tego czego może od nas oczekiwać Bóg (pomijajac już nawet aspekt wierzenia w niego)

Y konto usunięte
-3 / 13

@Jazu Dlaczego wychodzisz z założenia że ktoś jest niewierzący?

Dlaczego tak Cię "boli" czepianie się myśliwych? Skoro, śmiało mogę powiedzieć, połowa z nich to degeneraci, alkoholicy i ludzie o inteligencji szympansa?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2018 o 17:29

avatar YszamanY
-2 / 10

@Razor_wwa cdn.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2018 o 18:14

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
-5 / 5

@Wstyd zadziwiające, jak wierzący ludzie pilnują tego, w jaki sposób inni spełniają boskie oczekiwania... może warto przyjrzeć się sobie? Jezus wprost mówił, jakie są jego oczekiwania: wobec apostołów, żeby rozdali wszystko co posiadają i poszli za nim głosić ewangelię, od wiernych (bogaci nie wejdą do królestwa niebieskiego). Czemu niespełnianie tych oczekiwań kompletnie Was nie obchodzi? udajecie ślepych na bogacenie się duchowieństwa, gonicie za pieniędzmi jak ogary na polowaniu, jakoś Wam pamiętać o boskich oczekiwaniach nie po drodze... Za to bardzo Wam po drodze z krytykowaniem wszystkich. Co takiego złego i zdrożnego jest w sytuacji ze zdjęcia? kolejny świr, który chce udawać, że zabijanie zwierzyny jest złe a pokazywanie martwych zwierząt to dewiacja?

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
+2 / 2

@yankeers szanuję Cię i cenię większość Twoich komentarzy, ale ten to akurat lepiej usuń, bo świadczy o Tobie nienajlepiej... no chyba, że znasz 100% myśliwych i masz pełne prawo wypowiadania się na ich temat, podparte jakimiś dowodami (istniejącymi faktycznie, nie wyczytanymi gdzieś w necie)

Y konto usunięte
-2 / 2

@zgadnij_jeśli_potrafisz Nie znam 100% myśliwych, znam pewną grupkę z pewnego koła łowieckiego, traktuje ich po prostu jako przykład reprezentatywny :)

avatar ~SamuelWolf
0 / 2

@Jazu Aha, czyli patolodzy powinni łazić na pielgrzymki z rozbebeszonymi zwłokami?

avatar Jazu
-4 / 4

@~SamuelWolf
Tak, a twoja stara nago z rozkraczonymi nogami albo wypiętym tyłkiem.

B basslola
+2 / 2

@Jazu Dasz mi jakiś dobry przepis na lisinę? Do tej pory przeleżałam obok nich na drodze, a teraz już wiem, że można pozbierać i zjeść. Polują nie temu że są szkodnikami, tylko na mięso - całe życie w błędzie. Smacznego!

T Tomekkruk
-2 / 2

@Wstyd A co to ma za znaczenie? Najwidoczniej zdaniem tego człowieka tak, więc przyniósł wypchanego lisa.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
-2 / 2

@~SamuelWolf pielgrzymki zazwyczaj niosą krzyż z ukatrupionym kolesiem, który ma poprzebijane ręce, stopy, bok i krew mu kapie z czoła.
Czekaj..... ten lis wygląda w sumie mniej ordynarnie niż koleś z krzyża. No i ma kwiatki :) dla mnie gites.

@basslola lisa się nie je, lisa się odstrzeliwuje dla kontroli liczebności populacji, w pierwszej kolejności dlatego, że jest głównym roznosicielem wścieklizny, oraz dlatego, że tępi inne gatunki, których jest mniej.

@yankeers chyba zdajesz sobie sprawę, jak niepoważne jest przyjmowanie stanowiska na temat całęgo środowiska myśliwych, na podstawie wrażeń ze spotkania z małą grupką...
Myślę, że rozsądniejsze byłoby podjęcie odpowiednich kroków prawnych, jeżeli grupka, o której piszesz, w jakiś sposób łamie prawo bądź nadużywa przywilejów, zamiast bluzgać niewinnym ludziom, tak samo jak ty, nienawidzących buractwa, na któe tak się wściekasz.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
0 / 0

no i proszę, apropo oczekiwań boskich jakoś nikt nie miał nic do powiedzenia :) ciekawe czemu

H Hazik
0 / 0

@Jazu tekst do matki?Serio? Chłopie to już nawet nie muł,to poziom meczu Polska-Senegal.

Y konto usunięte
0 / 0

@zgadnij_jeśli_potrafisz Z niejednym się tam pożarłem, na niejednego wzywałem policję, mam z nimi spokój od roku. Po prostu tak z obserwacji wyciągam wnioski, trafiają się tzw. czarne owce wszędzie, ale powiem śmiało że pozostała połowa to normalni ludzie. Co do alkoholików, to faktycznie dwa razy wzywałem policję do pijanych myśliwych którzy pałętali mi się po terenie. Z inteligencją szympansa, miałem na myśli głupkowate odzywki, nierespektowanie prawa do wyłączenia działki z obwodu łowieckiego wyłączyłem działkę a dalej tam chodzili, niektórzy potrafili przeprosić za pomyłkę, niektórzy stosowali odzywki typowe dla tzw. sebixów spod bloku, zresztą zachowywali się jak typowi degeneraci. Na szczęście od roku mam spokój od kiedy jest nowy szef koła łowieckiego :)

B basslola
+1 / 1

@~zgadnij_jeśli_potrafisz
Z lisinią to był sarkazm. Czasem trudno zrozumieć... Doskonale wiem ze lisy odstrzeliwuje sie jako szkodniki, ale tym tropem rolnicy powinni do kościoła przynosić kosze ze stonką czy innymi robakami.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
0 / 0

@basslola nie rozumiem, dlaczego stonka dla rolnika miałaby być tym samym, co lis dla myśliwego. raczej nietrafione porównanie, niestety. Widziałam podobną dekorację z bażantem, natomiast ciężko byłoby zrobić coś takiego z dzikiem lub jeleniem... po prostu użyto "darów lasu", wśród których jest również zwierzyna. Nic w tym dziwnego wg mnie nie ma. Taka tradycja.
@yankeers masz ację, chamstwo trzeba tępić, zgłaszać na policję, ale trzeba pilnować granic, bo zdarza sie, że i po drugiej stronie pojawia się chamstwo. W mojej wsi niedawno była akcja, bo jakiś odklejeniec wystartował do myśliwych podczas polowania i wyrwałjednemu naładowaną broń. Jak się później okazało, koleś kiedyś przywlókł z lasu małą sarnę i hodował ją w domu -co oczywiście jest bezprawne- i gdy podrosła, wypuścił ją do lasu, a jak nie trudno zgadnąć, ta szybko padła łupem myśliwych, bo nie umiała żyć na wolności, więc jegomość stwierdził, że musi myśliwych powstrzymać przed zabiciem swojej pupilki siłą.

avatar ~zgadnij_jeśli_potrafisz
0 / 0

przepraszam źle się wyraziłąm: nie padłą łupem, tylko została "namierzona" przez myśliwych (nagonka nawet nie była potrzebna, bo sarna plątała się pod lasem, a nawet pod domostwa podchodziła)

B basslola
0 / 0

@~zgadnij_jeśli_potrafisz
Bo jak sam zauważyłeś lis tak jak stonka jest szkodnikiem. Normalnie nie zabija się ich przecież dla mięsa, więc jak nazwać to darem lasu.( Pomijając ludzi którzy sobie dla zabawy jedzą pozabijać zwierzęta, np.kłusownicy, bo jakoś rozróżniam te dwa tematy...). Tyle że lis jest znacznie ładniejszym Ale zrobić z nich później tak obleśną dekorację i karykaturę natury jak ta powyżej, bo to jest zwyczajnie w złym guście i jest tylko dekoracją. Nie jestem żadne wege, super pro-eko, ale nie przepadam za wypchanymi zwłokami. Szczerze dla mnie to wygląda odrażająco i tyle w temacie

N nettai
+6 / 20

Chore pooeby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bardu
-2 / 2

@Kocioo Sam jesteś jeleń, jeżeli tam widzisz jego czaszkę ...

P pokos
0 / 2

@bardu . Po lewej wyraźnie widać poroże a nieco niżej jest coś białego, zapewne czaszka. Nie widać dokładnie bo zasłania jarzębina, więc dobrze napisał.

B bardu
0 / 0

@Kocioo , @pokos przecież to poroże sarny, nie jelenia... podtrzymuje swoje zdanie. To tak samo jak nazywanie szpaka bocianem...

P pokos
0 / 0

@bardu . I co to zmienia czy to szczątki takiego czy innego zwierzęcia? Czepiasz się detalu i udajesz wariata który nie wie o co chodzi.

B bardu
+1 / 1

@pokos jest to poważna sprawa, jeżeli coś chcesz chronić to dowiedz się co to jest i w jakim celu to chronisz. Za dużo jest osób, które nie wiedzą o czym mówią, są ekspertami w sprawach nie posiadając minimum kompetencji. Tak jak ekolodzy... chronią kornika kosztem bezpieczeństwa w PB.

avatar zartownis
+6 / 6

z tym brakiem smaku bym uwazal. jadles lisa że wiesz że niesmaczny? ja tez nie.. więc poki nie sprobujesz nie neguj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar binka02
+1 / 1

@zartownis Lepiej nie jeść lisa, a najlepiej nawet nie dotykać martwego. Łatwo się od nich zarazić bąblowcem... I ten koszyk jest paskudny, a dodatkowo lis jest fatalnie wypchany

avatar zartownis
0 / 0

faktycznie oczko ma jakies takie :D

avatar ~Adraxer
+1 / 5

Już nawet demotki musza zrozumieć, że mięso nie bierze się ze sklepu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
-2 / 8

Obrzydliwość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~falkentoboss
-3 / 7

martwa jarzębina - ok, martwy świerk - ok, martwy lisek - nie ok. coś tu nei gra...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
+1 / 7

barbarzyństwo rozumiem zabić żeby zjeść bo głodny ale dla samego zabicia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+1 / 9

Plus czaszki zabitych zwierząt. Co to ma wspólnego z wiarą i kościołem? Ksiądz powinien całe to towarzystwo wyrzucić na zbity pysk. A przykład do myśliwi mogliby brać właśnie z św. Huberta, który po objawieniu PORZUCIŁ myślistwo, hulanki i rozpustę i został skromnym mnichem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
-4 / 10

@adawo Kolejny miastowy, który nie wie, że nocami lisy często zakradają się do gospodarstw i zabijają kury, a nawet koty. Lisy są szkodnikami.

A adawo
+3 / 5

@Cobalt54 Dziecko, jestem synem myśliwego i o łowiectwie wiem naprawdę dużo. Tym niemniej, publiczne epatowanie fragmentami zabitych zwierząt (nawet jeśli są to "trofea") jest moim zdaniem chore.A w kościele niedopuszczalne. Tak jak chory i całkowicie wypaczony kult św. Huberta.

P pokos
0 / 4

@Cobalt54 . Jeśli jest szkodnik to go uśmiercić i padlinę zutylizować, a nie obnosić się z nią w uroczystym stroju i z debilnym uśmieszkiem na ryju. To właśnie o to mi chodzi. Nie o to, że pozyskuje się dziczyznę albo dokonuje się koniecznej selekcji, tylko o robienie z tego widowiska jak w średniowieczu, gdy egzekucje wykonywano publicznie a trupa (w całości lub w kawałkach) jeszcze długo się eksponowało żeby nie kończyć zabawy zbyt wcześnie.

C Cobalt54
0 / 0

@adawo Sam nawiązujesz do kościoła a mam wymieniać ile razy w Piśmie jest napisane o ofierze ze zwierząt? Radzę poczytać jak to się ma do piątego przykazania. "Kolejnym ważnym wymiarem pola semantycznego owego czasownika jest fakt, że odnosi się on WYŁĄCZNIE do ludzi, nie ma ani jednego odniesienia tego czasownika w Biblii do zwierząt. Dlatego też nie ma żadnego punktu odniesienia między piątym przykazaniem Dekalogu a faktem składnia zwierząt w ofiarach; są to dwie różne czynności, którym towarzyszy inna intencja. Należy odróżnić ponadto czynność zabijania zwierząt chociażby w celu pozyskania pożywienia od składania ich w ofierze. Fakt, że człowiek ma prawo zabijać zwierzęta np. w celu pozyskiwania pokarmu wynika z przyzwolenia, jakiego udzielił Bóg (Rdz 9,3). Owo przyzwolenie podporządkowane jest jednak trosce o naturę, którą ciągle podkreślają autorzy biblijni."

C Cobalt54
0 / 0

@adawo Troskę o naturę można szeroko interpretować. To też troska od zagryzane zwierzęta gospodarcze oraz troska o pokarm dla ludzi, którzy jako jedyni wg. Pisma posiadają duszę, a więc są ponad inne zwierzęta.

A adawo
-1 / 1

@Cobalt54 A co to ma wspólnego z tematem w postaci obnoszenia się ze szczątkami zabitych zwierząt? Zabitemu zwierzęciu należny jest szacunek, a nie jest nim robienie sobie z jego ciała zabawki czy trofeum. Pomijam totalne zakłamanie związane z kultem św. Huberta i całkowite odwrócenie przesłania płynące z żywotu tego świętego (który dla Boga PORZUCIŁ łowiectwo!!!)

C Cobalt54
0 / 0

@adawo Czy Ty właśnie próbujesz udowodnić, że jakaś tam relacja z życia św. Huberta jest ważniejsza od Pisma Świętego?

Q Quant
+3 / 13

Naprawdę oczekujesz dobrego smaku od kolesia, któremu sprawia przyjemność zabijanie zwierząt i chwalenie się swoimi ofiarami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomaszProblem
-2 / 8

Nie, dla mnie to całkowicie normalna rzecz. Dopóki zwłoki nie gniją, dopóty mnie nie obrzydzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2018 o 18:52

M mati233490
-2 / 4

@TomaszProblem
Uff jeden normalny na tej stronie. ;)

K kamiles1313
-1 / 7

sto razy bardziej wolałbym zjeść kawałek mięsa raz w tygodniu z ustrzelonego, żyjącego na wolności zwierza, niż żreć ja wy żrecie codziennie na śniadanie, obiad i kolację pseudo mięsko ze zwierząt trzymanych w obozach koncentracyjnych. Pyszne nie? świnki tłuczone młotkiem, żywcem wrzucane do wrzątku.. PYCHA! Do tego skład wędlinek.. 60% mięsa a 40% wzmacniacze smaku bo to gówno nie ma smaku... fajnie się hejtuje myśliwych po zakupach w markeciku- HIPOKRYCI!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~willczek
-1 / 5

@kamiles1313

Nie ma w tym żadnej hipokryzji. Zwierzęta żyjące na wolności powinny ginąć w sposób dla nich naturalny, tj. chorobę lub zjedzone przez inne drapieżniki. Natomiast zwierzęta udomowione powinny służyć ludziom. One są do swoich zadań przystosowane ewolucyjnie. To myśliwi łamią święte naturalne prawo i zabijają dla przyjemności, a nie dla przetrwania.

Z zagrzech
0 / 0

@kamiles1313 tylko nikt nie ma pretensji ze mysliwi zabijaja i oddaja do jedzenia lisy itp, a o to ze dla nich polowanie to hobby, powod do lansu i chwalenia sie kto zabił więcej

K kamiles1313
0 / 0

Zagrzech ja jestem wędkarzem i też się cieszę i chwalę jak złowię dużą rybę. Może to mamy w genach, w końcu najlepszym myśliwym był ten który upolował i przyniósł największą zdobycz. Był bohaterem w plemieniu/osadzie/wiosce ponieważ dzięki niemu współplemieńcy przetrwali. Może z tego wynika chwalenie się zdobyczą. Pozostało to w nas. Może to głupie porównanie ale zastanów się, czy Ty nie chwaliłeś się jak trafiłeś jakąś super promocję i kupiłeś coś za okazyjną cenę? coś na co inni muszą poświęcić więcej czasu aby to mieć, a Ty to przyniosłeś do domu
? Jakie czasy taki zwierz ;)

avatar ~Lissekk
0 / 6

Rolnik, który hoduje świnie zabija je bo musi (na jedzenie, sprzedaż. Mój dziadek zawsze jak musiał zabić świnie był bardzo zdołowany przed i po), rzeźnik ma taką pracę (większość przejściowo albo z przyzwyczajenia tz. wolałbym coś innego, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Dasz mu inną robote lepiej płatną i rzuci rzeźnictwo od razu), a myśliwy zabija dla przyjemności.
Każdy kto zabija dla przyjemności jest psycholem i zerem, a porównywanie do rolników to próba migania się od choroby psychicznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~willczek
-1 / 3

Nie ma w tym żadnej hipokryzji. Zwierzęta żyjące na wolności powinny ginąć w sposób dla nich naturalny, tj. chorobę lub zjedzone przez inne drapieżniki. Natomiast zwierzęta udomowione powinny służyć ludziom. One są do swoich zadań przystosowane ewolucyjnie. To myśliwi łamią święte naturalne prawo i zabijają dla przyjemności, a nie dla przetrwania.

K kamiles1313
-2 / 2

@willczek o czym Ty piszesz człowieku? wszystkie zwierzęta żyły na wolności. To człowiek je udomowił i zamknął w obozach koncentracyjnych w którym gotuje im piekło od urodzenia do śmierci. Miliony lat człowiek polował na dzikie zwierzęta i takie spożywał a udomowił niektóre gatunki DUUUŻO później... co jest bardziej naturalne??

avatar ~willczek
0 / 0

@kamiles1313

To jest bardziej naturalne, co napisałem wcześniej. To co napisałeś nie jest żadnym zaprzeczeniem moich słów tylko ich mocniejszym potwierdzeniem. Skoro były gatunki, które dały się udomowić tysiące lat wcześniej to z czasem ewolucyjnie się do człowieka przystosowały. Reszta zwierząt, która się nie udomowiła niech żyje według swoich naturalnych zasad. Tym samym potwierdzają się moje wcześniejsze słowa.

K kamiles1313
0 / 0

Willczek moje słowa nie są potwierdzeniem Twoich. Musisz rozróżnić zwierzęta UDOMOWIONE od zwierząt HODOWANYCH na mięso które od urodzenia są traktowane jak rzecz, jak towar. Zwierzęta udomowione żyły wspólnie z człowiekiem, kury biegające na zewnątrz dostarczały jaj, krowy z pola dawały mleko. Były szczęśliwe. Dzisiejsze kury zamknięte w ciemności stłoczone w klatkach czy krowy przypięte przez całe życie na halach to nie jest udomowienie. Miliony lat nie wystarczą aby się do tego przyzwyczaiły. Człowiek powinien spożywać tylko mięso ze zwierząt upolowanych które żyły na wolności. Ewentualnie powrócić do symbiozy sprzed uprzemysłowienia ich. Ale niestety liczba ludnościna to nie pozwala.

avatar Czychacz
+2 / 6

Wielcy myśliwi. Z bronią palną to każdy debil sobie radzi (nie obrażając faktycznie chorych ludzi). Jak na takiego dzik biegnie to sra po gaciach bo co tu zrobić jak się nie zabiło od razu. Bez broni palnej co najmniej połowa by się zesrała na myśl o polowaniu a nie zastawianiu sideł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-2 / 8

Zwłoki przybitego człowieka do krzyża są w lepszym guście?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jellycrusher
-3 / 5

W XXI wieku składanie ofiar z niewinnych stworzeń "bogom" to jednak strasznie wsiurstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrmeda
+1 / 1

Lis to szkodnik, każdy kto czytał kiedyś Newsweek to potwierdzi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~demonnomoddawasbog
0 / 2

gnoje ludzkie, wszyscy zginiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yabol428
0 / 0

Nie wiem, nie jadłem mięsa z lisa więc nie wiem czy jest smaczne. Ale ogólnie jedzenie mięsa jest OK. Chrześcijaństwo też nie nakazuje wegetarianizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antynak
0 / 0

no cóż debili nie brakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fdfdfdfdf
0 / 0

z czego on tak cieszy michę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
0 / 0

powie miktos po co pielgrzymkowali mysliwi do tego sanktuarium? chcieli usprawiedliwienia za bezpodstawne mordowanie zwierząt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2018 o 5:25

W Wertyko
0 / 2

Spróbujcie kiedyś polowania na myśliwych w lesie. To jest prawdziwy hardcore. Nie dość, że bestie dobrze się maskują, to jeszcze ogniem odpowiadają! Ale łatwo je wytropić. Trzeba szukać takich śladów jak żołądkowa gorzka, specjal, malboro czerwone 100, ew. gold.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~anahana
-1 / 1

Matka Boska z pewnością jest z nich "dumna"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~uw
0 / 0

Tylko ty tak uwazasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem