Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
134 154
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~dvbghjjjkkjkk
+13 / 15

Icchak Arad Do Palestyny przyjechał z Wileńszczyzny, gdzie walczył w sowieckim oddziale partyzanckim „Vilnius”.Arad brał udział w rabowaniu cywilów. Miał też uczestniczyć w kilku zabójstwach. W jednym z nich miał zostać zamordowany oficer AK. Kiedy Sowieci zajęli Wileńszczyznę w lipcu 1944 r. Arad trafił do policji politycznej NKWD. Uczestniczył w walkach z litewskim podziemiem niepodległościowym. Aresztował dwóch partyzantów, którzy zostali skazani przez sowieckie trybunały wojskowe na zsyłkę do łagrów. Jeden z zesłanych zmarł w łagrze. Arad został usunięty z NKWD w „kompromitujących okolicznościach”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fgjfgjgf
+5 / 5

Dlaczego ten człowiek jeszcze nie siedzi w więzieniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Cwfsfdgdh
+4 / 4

Bo jest żydem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+27 / 33

Logika żydów.
Większość Polaków nie ratowała żydów, ale też im nie szkodziła - Uuuu Polacy pozwalali na zabijanie żydów swoją bierną postawą, powinni oddać życie swoje i swoich rodzin i ratować żydów!

Żydki w gettach i obozach współpracowały z Niemcami i prześladowały żydów, a także walczyły z polskim i żydowskim podziemiem - Uuuu antysemityzm. Ci ludzie bali się o swoje życie żyli w trudnych czasach... trzeba ich zrozumieć i niemożna ich krytykować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+12 / 14

Mieszkałem kiedyś na stancji z ludźmi którzy pochodzili z rejonu gdzie przed wojną cały przemysł i sklepy wykupili żydzi... na początku wszyscy nikt nie widział w tym nic złego.. ale po monopolizacji rynku podnieśli ceny i obniżyli wypłaty w fabrykach... gdy ktoś był chory wyrzucali go na bruk by umarł bo po co im chory pracownik.. rodzina często nie steć było na leki bo za mało dostawali po prostu skazywali ludzi na śmierć... jak przyszli niemcy nikt nie udzielił im schronienia.. nie wydali ale też nie pomogli... i to jest logika żydów.. cały świat przeciwko nim a oni są niewinni..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 4

@Saladyn1 O antysemickich nastrojach w okupowanej Polsce, pisał w swoim raporcie Karski. "Stosunek żydów do Polaków jest podobny do ich stosunku do Niemców. Powszechnie daje się wyczuć, że radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma. Stosunek ich do żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystając w dużej części z uprawnień, jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia - często nadużywają je nawet. Zbliża ich to w pewnym stopniu do Niemców.

— Strona 6 Raportu Karskiego (oryginalna) "
"Strony 10-11 (oryginał)

Rabunek, "psychiczne wyładowanie się narodu mężczyzn" i otumanienie polskiego społeczeństwa - oto właściwe ich cele.
Trzeba przyznać, że udaje im się to.
Żydzi płacą, płacą, płacą... a polski chłopek, robociarz, czy głupi zdemoralizowany kapoan [kapłan? - JG] pół-inteligent robią uwagi: "No, ci dopiero dają im szkołę" - "od nich trzeba się uczyć" - "przyszedł koniec na żydów" - "nie ma co, trzeba podziękować Bogu, że przyszedł Niemiec i wziął się za żydów" itd. "


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+5 / 5

@zupak Gdyby Polacy rzeczywiście tak bardzo nienawidzili żydów i masowo im szkodzili to dzisiaj raczej o żydach europejskich mówilibyśmy raczej w kategoriach ciekawostki. No na logikę skoro dzisiaj ludzie wiedzą kto z kim śpi, kto kogo odwiedza lub że trzyma bimber w piwnicy to nikt nie zauważyłby że sąsiad ukrywa żydów w piwnicy? Oczywiście mogły być takie przypadki, ale powiedzmy sobie szczerze ludzie wiedzieli że Kowalski trzyma żydów, ale nie reagowali. Żeby uratować tylu żydów co uratowali to większość społeczeństwa musiała być co najmniej bierna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
+3 / 7

@Saladyn1 @avictor @zupak @saladyn1 panie to interes, tu trzeba akurat przyprawic polakom latke mordercow poto by wydoic kase, nikogo nie obchodzi prawda ale kasa, choc poniekad kasa ma sie wziac z teoretycznej winy polakow, to zadnemu zydowi polacy nie przeszkadzaja, only gescheft, kasa, biznes, chca wydoic te bln zlotych, a amerykanie juz przeglosowali ustawe 447 wiec kicha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 2

@Saladyn1 Nie mówię o marginalnym zjawisku. Mówię o okolicznościach, które zawarł w swoim raporcie człowiek, którego notka biograficzna to "Sekretarz dyrektora Biura Personalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych[6], kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego w stopniu porucznika[7], świadek Holocaustu[8]. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności[9]. Uhonorowany przez Jad Waszem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, honorowy obywatel państwa Izrael. W 2016 mianowany pośmiertnie na stopień generała brygady. " Sugerujesz, że emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego zmyślał w swoim raporcie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+4 / 12

@kolorowatolerancja Pomijając, że za taką propagandę jak wyżej powinno się ścierwo posyłać do kamieniołomów.. Nic nie zmieni faktu, że Polacy byli narodem najmniej "antyżydowskim" ze wszystkich okupowanych. A takie kundle jak wyżej chcą by uczono nasze dzieci, że Polacy zasłynęli w czasie wojny jako zagorzali antysemici. Strach pomyśleć kim w takim razie byli Francuzi, Brytyjczycy, o samych Niemcach nie wspominając. Chociażby o Żegocie nasze dzieci nigdy w szkole nie usłyszą jak żydostwu pozwolimy pisać historię. A o Jedwabnem będziemy słyszeć do zesrania jakby zginęło tam nie ponad 300 a milion ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~twoss
+4 / 6

@kolorowatolerancja Mam rozumieć, że to o czym mówisz widziałeś na własne oczy, jeśli nie skąd mam wiedziec czy sobie tego nie wymyśliłeś dla własnej wygody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elchupa
+5 / 7

W Katyniu Żydzi z NKWD wymordowali 22 tys. Polaków. W czasach zaborów , wojny 1920 jak po 17 września współpracowali i wydawali Polaków. To Żydzi stworzyli 2 najgorszy totalitaryzm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+1 / 5

@kolorowatolerancja twoja rodzina czerpała zapewne bezpośrednie zyski z mordowania żydów. Pozbawienie jakiejkolwiek moralności, które wynika najczęściej z patologicznego wychowania, wyjaśniało by to też twoje zacietrzewienie i nienawiść, którą już od lat upubliczniasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 4

@kolorowatolerancja Matka wie że ćpiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~cie_kaw_ski
+2 / 2

@kolorowatolerancja
Obecnie trwa akcja "nie kupuj w markecie - kupuj w polskich sklepach". Czy to dowodzi naszego rasizmu???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~obieżyświat44
+1 / 1

@kolorowatolerancja a umiesz podać przykład choćby JEDNEGO pogromu żydów w Polsce przed wojną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mistrzgarg
-1 / 3

@kolorowatolerancja Jestem ciekaw kto i ile ci płaci za to wieloletnie plucie. Jestem też ciekaw że skoro tak nienawidzisz Polski to czemu stąd nie wyjechałeś ? Np jakbym mieszkał w Korei północnej i wszystko by mi się nie podobało i nienawidziłbym ludzi i systemu to bym wyjechał ( co prawda tam są zamknięte granice ), ale Ty chłopie masz mozliwość wyjazdu -- czemu się nie spakujesz i nie wyjedziesz stąd ? Z tego rasistowskiego ciemnogrodu ? Otóż nie wyjedziesz bo jesteś po prostu dupa z uszami co lubi obsrywać Polskę. Mam nadzieje że przyjdą kiedyś czasy że Ci ogolą łeb i pogonią nago przez wieś :) w kierunku Berlina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Eva_
+9 / 9

A ilu Żydów ratowało Polaków? O żadnym nie słyszałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+9 / 9

Tak jest. Teraz mamy się czuć odpowiedzialni nawet za bierność wobec ich tragedii. Moi pradziadkowie powinni się wstydzić, że chcąc dbać o przetrwanie swoje i dzieci, nie angażowali się by zapobiec pogromowi żydostwa. Już widzę to masowe wsparcie ze strony "narodu wybranego" gdyby to Polacy czy jakikolwiek inny naród był na ich miejscu. Pozbawione honoru dziadostwo. Z każdej sytuacji, nawet takiej tragedii zrobią interes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ortopeda_vipa
+2 / 2

żaden żyd nie uratował Polaka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~czy_powinnismy_sie_wstydzić
+2 / 2

Większość Polaków do dziś nie czuje żalu po Palestyńczykach masowo mordowanych w Izraelu. Na naszych oczach znika ogromna, wielowiekowa kultura. A przypomnę o drobnym szczególe - Palestyńczycy są semitami! Czyli nasz brak współczucia dla nich jest dowodem antysemityzmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~obieżyświat44
+6 / 6

w Jedwabnem mordowali niemcy - łuski wydobyte z grobu są tego niepodważalnym dowodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
-2 / 2

A jakie inne łuski tam mogły być? Kraj był pod okupacją niemiecką, więc to było główne źródło amunicji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
+1 / 3

Aż się ciśnienie podnosi. Czy ktoś zapomniał wziąć leków na alzheimera czy może celowo ignoruje fakt, że Polska była... jak to szło?.. a wiem! Pod NIEMIECKĄ OKUPACJĄ. Polacy też byli mordowani i też byli wywożeni do obozów! Jeśli choćby jeden mieszkaniec ukrywał żyda, to wywozili całą kamienicę. Oni powinni Polską Ziemię teraz całować za to, że wydała Ludzi, którzy w obliczu zagrożenia swego i swoich rodzin potrafili ratować jeszcze życie innym. Mam swoją rodzinę, o którą muszę się troszczyć i wiem, że zginę jak uratuję żyda. Zrobiłabym to? Oczywiście, że nie. Nie donosiłabym na nich, ale też ich nie ratowała. Dlatego uważam tamtych ludzi za Bohaterów. Żydzi powinni nam dziękować, a nie wycierać sobie nami gęby.
Zastanawiam się, dlaczego swoją nienawiść kierują właśnie w nas, a nie w Niemców? Aha, już wiem. Bo my na to pozwalamy. Pozwalamy się szkalować z jakichś niewyjaśnionych przyczyn uważając, że dobrze o nas świadczy, jak w czasach ogólnoświatowego usprawiedliwiania się (patrz: Niemcy), my się samobiczujemy. Nie, nie świadczy to o nas dobrze, bo za 50 lat w szkołach będą uczyć o polskich obozach zagłady i Polakach, którzy na swoich ziemiach urządzali holocaust żydom. Pora się obudzić i skończyć z tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mistrzgarg
+1 / 1

@panna_zuzanna_i_wanna Na niemców nie kierują swojej agresji z dwóch powodów :
1. Niemcy im płacili i płacą ogromne pieniądze za II WŚ - a Polacy nie płacą a wiadomo że żydzi bardzo by chcieli by i Polska zapłaciła stąd atak. Oni nie mają czegoś takiego jak PRAWDA - dla nich prawda jest wtedy gdy jest $ do zarobienia.
2. Niemcy po 2 WŚ zostały okupowane przez wojska USA gdzie żydzi mają swoje duże wpływy. Myślisz że to zbieg okoliczność że 70 lat po wojnie rasistowskie blond-niebieskie niemcy stały się ciapate i islamsko tolerancyjne ? Nie - to polityka odpłaty za wojnę. Niemcy to łykają jak pelikan a ten syf na ich uliach to żaden przypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~L3834u
0 / 0

@panna_zuzanna_i_wanna Bo obecnie Niemcy nie opowiadają o "żydomasonerii", czy "złych żydach chcących władać światem". Poza tym widzisz. Znałem kiedyś pewnego faceta. Ktoś spytał go wprost, czy jakby coś groziło jego ukochanej i mógłby uratować albo ją, albo male dziecko to co by wybrał. Powiedział, że uratowałby ukochaną. Spytano go o kilka małych dzieci. Odpowiedział, że ukochaną. To był facet, który pod groźbą, że ktoś jej utnie pół ucha pewnie sam zabiłby tuzin dzieci, żeby ją uratować, nawet jeśli na koniec sam miałby zginać. Z pewnego punktu widzenia t romantyczne. Z punktu widzenia tej dziewczyny pewnie nawet dobre, bo zapewne chciałaby pożyć. Z punktu widzenia dzieci i ich rodzin złe.
Tak samo to o czym piszesz. Jeśli zdecydowałabyś się poświecić paru obcych ludzi, dajmy na to Żydów, żeby ratować rodzinę, to z punktu widzenia twojej rodziny to dobrze. Z punktu widzenia mojej filozofii życiowej też, bo rodzina jest ważniejsza. Z punktu widzenia Żydów to oni woleliby przeżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
0 / 0

@L3834u Musisz nauczyć się pisać tak, aby rozmówca zrozumiał Twoje intencje. Po pierwsze - nie "poświecić", a po prostu nie ratować kosztem ryzyka życia własnej rodziny. Po drugie - naprawdę nie rozumiem, co wynika z Twojego wywodu, że normalnym jest, że w czasach okupacji Polacy musieli poświęcać swoje rodziny, aby ratować żydów? Że to nie jest zachowanie godne pochwały, a jedynie norma? Zastanów się teraz, czy w analogicznej sytuacji żydzi zachowali by się tak samo "normalnie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 4

Smutne, ale niestety większość tych stwierdzeń jest prawdziwa. Wśród Polaków spotykano wszystkie postawy, ważne jednak by dostrzegać proporcje, a te były takie jakich nikt nie przyjmuje do wiadomości - większość była totalnie obojętna i chciała tylko przeżyć wojnę, nie narażając siebie i swoich najbliższych za których czuła się odpowiedzialna. Tyle, że debata i tak dotyczy garstki herosów, Sprawiedliwych i drugiej, garstki szmalcowników (choć tych w samej Warszawie było kilka tysięcy!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hilcio5
-1 / 1

No dobrze, to na uj żyli u nas a nie wyjeżdżali do innych krajów jak tak źle było u nas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ghsdfh
0 / 0

Następną wojną nikt nie kiwnie nawet palcem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryba66
-1 / 1

Powagi jego wypowiedzi dodaje fakt, że zginął w holokauście jak rodzice Michnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aio_zbanowany_a_to_pech
0 / 0

Historię piszą historycy.... Z Ringer Axel Springer.
Polacy mieli do gadania. Pewnie dla tego pana za mało obywateli polskich zginęło bo tylko 17%. Teraz Polska powinna płacić odszkodowania USA, którego obywateli podczas wojny zginęło 0,3%. I oni nas teraz uczą historii wojny. Na to co Ci ludzie wyprawiają kulturalnych słów w moim słowniku brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Anunimowy
0 / 0

Wychodzi na to, że Polska była gorsza od rzeszy albo co najmniej taka sama???
Fck logic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deusmagnus87
-1 / 1

Jak im tak ciężko było w naszym kraju, to czemu się nie wyprowadzili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voojtek
0 / 0

O Bosze i Jesusku i Matko Boszka ,te Żydy to dopiero zakała świata , ucieleśnione zło,masoni ,geje i w ogóle wszystko co najgorsze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

A czego się spodziewał? Ze ludzie będą ochoczo pomagać? W okupowanej Polsce czyli GG , terenach dawnej polski przyłączonej do rzeszy czyli kraju warty , w przyłączonych do Niemiec Czechach oraz w protektoracie Moraw jak i w okupowanych terytoriach Rosji czyli obecnie Białorusi i Ukrainy za pomoc Żydom groziła śmierć całej rodzinie ..we Francji , Belgii , Holandii ,oraz we Włoszech za to groziła tylko grzywna lub więzienie . A i tak w Auschwitz trafiały całe transporty Żydów z Włoszech Francji Belgii czy Holandii i jakoś się nie mówi o tych francuzach , Belgach czy Holendrach co wydawali. Żydów Nazistom za odpowiednie honoraria.. tzw. zwanych Szmalcowników. To jeden aspekt sprawy. A drugi..Żydzi maja swoją kulturowo- obyczajowa specyfikę Duża część Żydów zajmowała się jasno trzeba to nazwać Lichwa czyli pożyczkami na niewyobrażalny procent ludziom przyciśniętym sytuacją finansową do ściany działających na granicy prawa lub będących faktycznie mafijnymi bandytkami . Kryzys po I wojnie ,wojna z sowietami a potem wielki kryzys dał takim ludziom spore zyski pozbawiając innych ludzi w tarapatach resztek majątku . Do tego trzeba dodać kartele handlowe organizowane przez Żydów . Oraz fakt ze w większości wiosek poza kościołem lub/i Cerkwią oraz dworkiem szlacheckim zawsze była tez karczma jaka w większości przypadków prowadził ją Żyd jaki był jej właścicielem lub była u niego w dzierżawie . Lata kryzysu powodowało że wielu chłopów miało duże kreski w takiej karczmie. Nie ma co się dziwić znając mentalność niektórych ludzi że jak była nie spłacać długu lub okazja się odegrać to z niej korzystali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

PS.. chciałem jeszcze dodać ,a to wiem od mojej babci że do tych gett to sami żydzi się zapędzali. Ograniczanie praw Żydów jak i późniejsza ich exterminacja były wprowadzane fazami... Najpierw władze okupacyjne ograniczyły prawa A na podstawie spisów ludności gdzie było wyznanie oraz ksiąg wiernych jakie się w synagogach prowadziło Niemcy mieli wykaz kogo dotyczy , Następnie nakazano utworzenie samorządów żydowskich z jakimi kontaktowały się władze okupacyjne . Następnie kazano Żydom nosić gwiazdę Dawida na ubraniu by ich rozpoznać i byli widoczni. Następnie skonfiskowano co ważniejsze majątki poza ich dzielnicą a Żydów jakim skonfiskowano dobra wysiedlono do jednej dzielnicy jaką otoczono murem . Przesiedlanie nadzorowała policja żydowska (oczywiście przy udziale też niebieskiej policji jak i Gestapo ) . Następny etap to przesiedlenie z getta do obozów pracy a potem z obozów pracy do obozów koncentracyjnych. I tu ważna sprawa.. do czasu przesiedlenia do getta jeszcze można było Żydom pomóc i ich jakoś ukryć . Ale od momentu separacji praktycznie nie było to już możliwe. I tak oto w przeciągu 3 lat krok po kroku Niemcom udało się zrealizować swój plan bez większych protestów ze strony Żydów jak i reszty społeczeństwa . Jak zrozumieli swoją sytuację było już za późno.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gosc1234567
0 / 0

Jeżeli Żydzi wówczas byli tacy zakłamani i dwulicowi jacy są teraz, to ja się nie dziwię, że byli tacy co ich wydawali. Niszczenie wroga atakującego kraj to nie antysemityzm, to obrona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~RamJet
0 / 0

Niestety proszę Pana ale historię piszą nie historycy a zwycięzcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M makemore
0 / 0

Jak nie chcesz dostać w ryj to nie pchaj się na cudzy ogródek skoro cię tam nie chcą. Bezczelnie wciskać się do kogoś i jeszcze się tam rządzić a potem być zdziwionym że ci ktoś wpie.rd olił. Niestety dzisiejszymi żydami są ich muzlumanscy przyrodni bracia i inaczej się to nie skończy niż powtórka z rozrywki dopóki nie zaczną dbać o swoje zamiast wykorzystywać innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzechsin
0 / 0

Chciałbym, żeby miał rację i chciałbym to robić, bo z nimi nie da się normalnie żyć. To już sprawdzone...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem