Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
183 212
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~gegwg
+4 / 8

Pieprzysz jak potłuczony. Władza Sądownicza jest równoprawną władzą, taką jak wykonawcza i ustawodawcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 10

Tak ale nie może negowac według widzimisię ustaw :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 5

@Razor_wwa już pomijam, że nie orientujesz się w sprawie, bo sąd nie zanegował jakichkolwiek ustaw. Sąd zawiesił stosowanie 3 przepisów ustawy do czasu wydania wyroku przez Trybunał- i najwyraźniej ma do tego prawo. Kierował się przy tym polską konstytucją, umowami podpisanymi przez polski rząd, prawem unijnym oraz wyrokami Trybunału Sprawiedliwości. Masz to czarne na białym napisane w postanowieniu. Wszystko napisane tak prosto i przejrzyście jak tylko możliwe w tak skomplikowanej sprawie. Potrafisz zanegować ich argumentacje to czekam. Jest jeszcze jeden ważny element- nie możesz wg. własnego widzimisię uznawać bądź nie uznawać wyroków sądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2018 o 20:24

R konto usunięte
-2 / 6

@lech2 no własnie cały problem twojego gadania polega na tym, że nigdzie w naszym prawie nie istnieje przepis, który pozwalałby na takie jaja. I żadne ichnie tłumaczenie tego nie zmienia. I najzabawniejsze jest nawet to, że w tym temacie i w podobnych słowach wypowiedzieli się nawet ci, którzy sa przeciwko PISowi w temacie sądów. A jak ktoś ma chociaż trochę oleju w cymbale u PIsiorów to wycisna ten temat jak mokrą szmatę.

P.S Sąd też według widzimisię nie może pewnych rzeczy robić...a jak widać robi i to bez mrugnięcia okiem różne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2018 o 21:17

L lech2
-1 / 3

@Razor_wwa ale Ty łykasz ściemy PIS-u. Ale widać, że nie czytałeś orzeczenia, które krytykujesz. Więc zaczynamy od początku. art 91 konstytucji: 1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
No w akcie akcesyjnym są odpowiednie przepisy na które powołał się SN. W tym zawieszenie wykonania ustawy w ramach zabezpieczenia sprawy toczącej się przed Trybunału Sprawiedliwości. A ten akt akcesyjny zgodnie z art 91 jest częścią krajowego porządku prawnego i stoją wyżej nad ustawą. Takie rozumienie przepisów potwierdzały liczne wyroki trybunału Sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 14

Typowo pisowski poziom dyskusji. Jakby odjąć wyzwiska to by nic z tej wypowiedzi nie zostało. Sąd Najwyższy trzyma się prawa i konstytucji. Jeżeli dysponujecie dowodami na coś innego to w pierwszej kolejności proponuje zawiadomić prokuraturę.
I oczywiście wszystkie działania SN mają podstawę prawną. Zawsze w swoich wyrokach SN najwyższy podaje podstawę prawną. Wystarczy te wyroki przeczytać. Co wy bredzicie o braku podstaw prawnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2018 o 16:26

avatar ~PiS
0 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mamasynamalego
-1 / 1

bfredzisz, wiesz? czy tadeusza sie pytasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~L3834u
0 / 6

Po pierwsze Trójpodział Władzy był w podstawówce. Przypomnę: Władza Ustawodawcza, Władza Wykonawcza i Władza Sądownicza są 3 NIEZALEŻNYMI i NIEPODLEGŁYMI SOBIE WZAJEMNIE organami władzy, współpracującymi w procesie rządzenia państwem.
Po drugie to zabawne, że oskarżasz SN akurat o złamanie Konstytucji, która ponoć koliduje z ustawą, której zamrożenie ma być wg. ciebie niekonstytucyjne
Po trzecie ten podpis nie jest po polsku. Jak można coś zrobić "sądowym nakazem przez kuratorów"? Od sądowych nakazów jest sąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vsop86
0 / 2

Otóż to, jednego Cię nauczono a rzeczywistośc swoje, władza śadownicza nie była częscią trójpodziału władzy aż do reformy, nie można być sędzią we własnej sprawie, a sędziowie wybierani przez sędziów odpowiadający przed sędziami byli po za demokratycznym państwem i dziś mamy buntowników którzy przed demokracją i trójpodziałem władzy sie bronią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-2 / 2

@vsop86 Powiedz, co się zmieni po reformie w tej sprawie?
Tylko tyle że jedna z władz będzie wybierać członków drugiej, no urwa genialne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 12

pisdusiowy dwulicowy ciemny lud ale adrian krzywoprzysięzca im nie przeszkadza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2018 o 17:14

avatar samodzielny68
+2 / 8

Oczywiście do elit pomagdalenkowych zaliczamy także pp. Kaczyńskich, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 2

@samodzielny68 Nie, bo oni byli tam jedyni porządni! W dodatku te zdjęcia są sfałszowane a Jarek wcale nie sypiał do dwunastej. Jak śmiesz twierdzić inaczej Ty płatny rusko-peowski trollu, pociotku komunistyczny.
Na szczęście dobry komunista, były prokurator, obecnie jeden z najlepszych Posłów zrobi z wami porządek, i wybije Wam z głów twierdzenie o pomagdalenkowych elitach wśród członków PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2018 o 0:36

Y konto usunięte
0 / 2

"Nie zwracając uwagi na Konstytucję"
Mówisz jakby ktokolwiek z władzy w tym kraju zwracał na nią uwagę. Nawet Minister Rafalska ma ją w odwłoku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+1 / 3

Tak się składa, że w tej sprawie sąd działa bardziej legalnie niż władza wykonawcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kowallosu235
-1 / 3

TRAFIONE W PUNKT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem