Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
381 400
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Krait
+12 / 16

@CtrlD Powiedział Janusz pod monopolowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
+9 / 13

@CtrlD 20 dni, Komentarzy: 172
Punktów za komentarze: -258

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~he_he
+6 / 6

@CtrlD sorry chyba nie w PL, przypomnijmy sobie choćby sprawę z akcyzami za auta dostawcze najpierw przez kilka lat z urzędnicy uśmiechem przyjmowali papiery bez akcyzy mówiąc, że WSZYSTKO OK, a potem firmy dostały milionowe kary, zaległości, domiar i odsetki . Moim zdaniem, to urzędnik powinien to zapłacić skoro przyjął dokumenty jako kompletne, to jest piłeczka po jego stronie, przedsiębiorca nie ma obowiązku być doktorem prawa i wiedzieć jakie dokumenty przy jakim typie pojazdu są potrzebne do rejestracji! niestety w POLSCE TAK TO NIE DZIAŁA....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+8 / 8

@CtrlD nie powinna w normalnym kraju a nie taki który uważa każdego obywatela za potencjalnego złodzieja. uczciwym się łatwiej zabiera bo nie będą stawiać oporu. gdyby byli sprytniejsi to nie byliby uczciwi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
+8 / 12

Dlaczego takie praktyki w teoretycznym państwie mnie nie dziwią...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaKlaudiusz
+9 / 11

Kontrola + kara.. jest tylko po to, żeby przyniosła zyski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+7 / 13

Smutna prawda....
W tym kraju w luksusie żyją tylko cwaniacy i oszuści.
Znam wypowiedź człowieka, który 20 lat prowadził firmę. Z założenia od pierwszego dnia, że będzie to robił uczciwie. Zatrudniał na umowę, płacił podatki. Przez 20 lat praktycznie nie doszedł do niczego więcej niż utrzymanie rodziny na średnim poziomie, stare 3 samochody, w tym skorodowany dostawczak.
Po 20 latach stwierdził, że w tym kraju nie można się uczciwie dorobić. Firmę sprzedał, mieszkanie sprzedał. Wystarczyło na bilet i połowę mieszkania w Anglii.
Teraz pracuje na etacie, przy pakowaniu kanapek. Żona sprząta biura w UK. Stwierdzili, że teraz wiedzą co to spokojne, normalne życie.

Sorki ale w Polsce dorabiają się tylko cwaniacy.

Na zachodzie funkcjonują firmy typu, "złota rączka". Dlaczego nie ma ich w Polsce ? Ponieważ tutaj każdy hydraulik, kafelkarz, malarz, mechanik, fryzjer, kosmetyczka walą lewiznę ! W tych branżach nie dostaniesz paragonu ! Tutaj legalna firma nie ma prawa się utrzymać.

W Polsce tylko handel detaliczny jest w miarę uporządkowany, chociaż pomijam może bazary, Wólki, Tuszyny, obsługę imprez plenerowych itp... Tam dostać paragon to cud !

Wiem, że moja wypowiedź zapewni mi wiele minusów od kombinatorów, ale gdyby każdy płacił podatek, ZUS itd... to można obniżyć Vat do 10%, a dochodowy zlikwidować !

Niestety kiedy czytam taki wpis jak powyżej to ręce opadają i po raz kolejny przyznaję rację znajomemu, który mimo, że działał uczciwie to rzucił to w ch0levę i wyjechał.

Smutne, jeśli ta instrukcja jest prawdziwa.
Może to ktoś potwierdzić ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2018 o 13:57

J jaKlaudiusz
+10 / 10

@elefun
Obudz się... Kto Tobie obniży VAT na 10% i zlikwiduje dochodowy? Żarty sobie stroisz...? A najgorsze jest w tym.. że można "szczuć" ludzi przeciwko innym uczciwym ludziom. Polacy - chcą nas zniszczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2018 o 14:13

avatar ~grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
+5 / 5

@elefun bo prawda jest taka, że jeśli w PL rzetelnie zapłacisz ZUS dochodowy i VAT i pensje pracowników (zgłoszone pełne kwoty) to nic ci nie zostanie! wszystkie wielkie firmy stosują politykę cen transferowych i rozliczają się w rajach podatkowych, a drobni przedsiębiorcy kombinują, typu kopertowe dla pracowników, firma na żonę zatrudnioną na etacie, usługi bez FV itp itd jeśli tego nie robią ich kariera przedsiębiorcy kończy się po okresie ulgowego zus :P ...dodatkowo nikt nie tyka szarej strefy bo przecież nie ma papieru to nie ma dowodu i nici z kary. Urzędnik 'żre' tylko papier, więc skomplikowane przepisy, kary i kontrole dotyczą tylko tych co się dobrowolnie podłożyli zakładając działalność, tak jest najprościej jeszcze osobiście przedsiębiorca musi teczki dostarczyć do urzędu czysta sprawa.... tylko rząd nie chce tego zobaczyć i udaje, że wszystko jest w porządku, że jesteśmy europejskim krajem błehehe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MirrorOfDoom
+19 / 19

Przecież nierządy w tym kraju specjalnie wprowadzają niejasne, a często sprzeczne ze sobą przepisy żeby mieć zawsze haka na człowieka. Oczywiście duża firma się wybroni ale to nie oni są celem. Celem jest polska klasa średnia.

Pamiętajmy o tym w przyszłych wyborach - głosując na ludzi pokroju Morawieckiego czy Rostowskiego, głosujemy za totalnym wyniszczeniem klasy średniej!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 1

@MirrorOfDoom Do tego interpretacja podatkowa w US ma kosztować nie 40 a 2000zł żeby zniechęcić do ciągłego pytania jaki podatek zapłacić w konsekwencji do popełniania błędów podatkowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tz
+2 / 2

ale przecież urzędy stosuje tę strategię od zawsze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
-1 / 3

Chyba dyrektor słuchał byłego ministra finansów Vincenta na komisji Amber Gold, który tak samo argumentował ociąganie się skarbówki w Gdańsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+7 / 7

@Krait o tym kto jest uczciwy decyduje nie Twoja uczciwość, ale decyzja urzędnika. Tobie się tylko może wydawać, że jesteś uczciwy, a kontroler uzna, że nie bo przepisy są zawiłe i niejasne i po Tobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jebackrawaciazy
+4 / 4

kwintesencja naszego kraju, uczciwego zgnoić, a wałkarza zostawić w spokoju bo "swój" (tzn. kręci wałki jak i urzędasy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LaughOutLoud1
-4 / 4

A gdzie jest link do źródła? To może być 'fake' albo stary artykuł z czasów rządów po - psl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 2

Przecież jest tak co najmniej od 15 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+2 / 4

POLITYCY!!! Urzędnicy robią co politycy każą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+2 / 2

Nie, nie są, po prostu są wrogami zwykłego obywatela. O czym tu dalej dyskutować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+4 / 4

Podejście urzędników US wynika z kilku czynników:
1) mają przykaz z góry, aby realizować "potrzeby fiskalne" rządu ( czytaj: zabierać kasę szybko, ile się da i komu się da ) - jeśli któryś ma ochotę rzucić się na urzędniczkę skarbową, bo "biurwa się czepia" to niech się w pierwszej kolejności zastanowi, czy przypadkiem nie zagłosował w wyborach do Sejmu na partię, która powołała gabinet z miłościwie panującym nad całym US ministrem finansów.
2) urząd skarbowy nie jest specjalnie zainteresowany karaniem autentycznych przestępców - premie dla pracowników kiedyś szły od "odzyskanego" podatku i zapewne dalej idą a ze słupa z karuzeli VAT nie da się wiele wycisnąć. Ten model "motywacyjny" nie wymyślili urzędnicy skarbowi.
3) urzędnicy US są zwyczajnie kadrowo słabi. Na zawodowych oszustów otoczonych bandą niezłych i cynicznych prawników ich wiedza jest żenująco cienka a aparat karno-skarbowy zbyt niewydolny.

Fanem PO nie jestem ( przy swojej niechęci do PiS trzeba uznać, że pokazali, co można było w pewnych sprawach zrobić a co PO robić nie chciało ), ale pamiętam, że właśnie za czasów tej partii nastąpiło znaczne uczłowieczenie postępowania US względem podatników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zx
-1 / 1

no trole ja pixxxerdole

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wujek_Maniek
+2 / 2

szkoda, że w tekście nie podkreślono fragmentu "efektywność jest oceniania wg. wpływów a nie efektów kontroli". Czyli nie jest dobrze jak podatnik jest uczciwy. Jest dobrze jak da się wyrwać kasę.

Tego bagna nie trzeba komentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~obserwujący
0 / 0

Politycy, nie urzędnicy. Urzędnicy muszą wykonywać to, co politycy sobie umyślą. A że nie umyślą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+1 / 1

Powtórzę po raz kolejny: zbierzmy się w kupę i NIE płaćmy mandatów, tak na początek. Wszystkich nas nie wsadzą do paki, bo gdy się zbuntujemy, to my wsadzimy ich, tych rządzących...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

Pierdzielicie jak chłopstwo pańszczyźniane z carskiej Rosji: CAR BATIUSZKA DOBRY TYLKO TE URZĘDNIKI KRADNO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 2

A co to za pitolenie, że urzędnik nie jest winny tylko polityk... To samo mówiliście o SSmanach i innych faszystowskich niemiaszkach? Skoro on wykonuje tylko polecenie to czy jest bez winy? Siłą go przypięli do biurka i pod groźbą kulki w łeb karzą wykonywać polecenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem