Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1914 1988
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O OllyDbg
+53 / 61

Teoretycznie tak ale odnoszę takie wrażenie, że ludzie masowo kupują piwo w marketach a butelki chcą oddawać w małych osiedlowych sklepikach i gdyby spojrzeć na to z perspektywy ich właścicieli to raczej nie jest sprawiedliwie, bo to pewien kłopot zwłaszcza z przechowywaniem gdy sklep jest naprawdę mały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ANIMAVILISIUS
+22 / 24

@OllyDbg Kwestia małego magazynu to jedno, a kolejna sprawa to taka, że większość hurtowni nie skupuje butelek w większych ilościach niż sklep zakupił i dla czego właściciel ma trzymać butelki, a co za tym idzie zamrożone w nich pieniądze. Markety zamawiają dostawę bezpośrednio z browaru, więc nie sądzę żeby były podobnie ograniczane zwrotami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkanarch
+17 / 17

@~bfdgbfdsgdf Jesteś głupi, spróbuj sam prowadzić taki sklep, gdzie wieśniaki kupują w markecie a potem zwracają butelki masowo, potem nie da sie ich zwrócić ponieważ prawie wszystkie hurtownie biorą tylko tyle ile skrzynek ile zostało zakupionych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyszki
+23 / 23

@OllyDbg Dokładnie tak jak piszesz. Zamiast obowiązku przyjmowania butelek bez paragonów należy postawić automaty, w których można oddać butelki. Coś takiego widziałem kiedyś w Czechach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Admiral1
+3 / 5

@darkanarch Nawet nie o to chodzi. Pracuję w takiej hurtowni i wiem jak sprawa wygląda. mamy zawsze na zapasie kilka pustych palet transporterów do piwa i możemy przyjąć więcej butelek, to dla nas nie problem, ale problemem jest transport butelek bez transporterów pomiędzy hurtownią a sklepem. Są właściciele którzy DZIENNIE mają przerób na poziomie jednej, dwóch palet piwa czyli 800 do 1600 butelek(mówię tutaj o Pipidowie Dolnym i samych sklepach osiedlowych) Jak wyobrażasz sobię przewożenie kilkuset butelek piwa luzem, w busie? Bo ja mam obraz godziny segregacji która butelkę do którego transportera włożyć. Godziny kóra zajmuje czas pracownikom sklepu którzy przyjechali po towar i pracownikom hurtowni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xwd
+6 / 8

@OllyDbg @Admiral1 DLatego ja osobiście uważam że kaucja za butelkę powinna wynosić 2zł albo butelka na zamianę.
Kaucja musiała by być jak akcyza albo coś w tym stylu.
Wtedy hipermarkety albo przyjmowały by butelki na zmianę ale sprzedawały piwo niekorzystnych dla nich cenach a ludzie nie chcąc płacić 2x tyle za piwo nie wyrzucali by butelek do lasu tylko grzecznie odnosili do sklepu.
Natomiast kaucja za nieoddane butelki mogła by zasilać instytucje zajmujące się sprzątaniem między innymi butelek po lasach parkach itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2018 o 19:55

avatar Admiral1
-2 / 2

@xwd W takim wypadku nikt nie będzie kupował piwa butelkowanego tylko w puszkach. Różnica między szkłem a aluminium jest taka że to pierwsze to tylko stopiony piasek (krzem) który po stłuczeniu wraca do stanu pierwotnego a taka puszka ma dużo większe działania nieporządane niż tylko kłucie nas w oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
-1 / 3

Wolny rynek prywatna sprawa wlasciciela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@OllyDbg Markety tupu lidl biedronka nie sprzedają piwa w butelkach zwrotnych. A w lewiatanie i żabce tak, lecz żeby przyjęli mi tam butelki to muszę zbierać makulaturę. Bez sensu. Rozumiem jakbym mieszkał w jakimś mieście turystycznym, gdzie ludzie przywożą piwo z zewnątrz. Ale to nie za duże miasteczko prowincjonalne i sklepy mają swoją stałą klientelę. Ale upierdliwa pani sklepowa nie przyjmie mi butelek bo nie mam paragonu. Irytujące to trochę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkanarch
0 / 0

@Admiral1
Wyobraź sobie że wiem jak to wygląda z drugiej strony bo rodzice mają sklep, hurtownia nie bierze więcej butelek niż zakupiłeś, więc nie ma nadprogramowego oddawania, no chyba że oddajesz za darmo, ale wtedy to nieopłacalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dfegrhty
-5 / 9

one sa zobowiazane do przyjmowania butelek bez paragonow, to ich wymysl, nie posiada podstawy prawnej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zmora90
+6 / 8

Pracuję w markecie, a nie w małym sklepiku. Zgodnie z prawem mamy obowiązek przyjąć wszystkie butelki, ale pieniądze z kaucji możemy oddawać wyłącznie na podstawie paragonu. Więc jasne, butelki przyjmiemy, ale kasa tylko za te, na które masz dowód zakupu w naszym sklepie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gumstg
0 / 2

@dfegrhty dla twojego tepego mozgu jak by sklepy mialy obowiazek przyjmowania butelek to nie starczylo by miejsca na ich magazynowanie. Tak samo hurtownie odbieraja tyle ile sklep zamowil piwa bo tez ponosza koszty zanim browar je odbierze. Druga kwestia kazdy skep ma wlasny regulamin wiec nie wyjezdzaj mi z ogolnymi prawami bo ja takowych nie widzialem. Jak mi je pokazesz to mozemy dalej prowadzic rozmowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hucuł
+6 / 20

Kolejny przykład na poziomie 500+ x „powinny zostać zobowiązane”... już się jeb... patologii nie chce paragonu trzymać, żeby oddać butelki? Wystarczy, że PiS „zobowiązał” pracujących Polaków do utrzymywania patologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~L3834u
+12 / 12

Wiesz co mnie najbardziej śmieszy? Że ci sami ludzie chcą, żeby inni byli zobowiązani do wszystkiego o im na rękę, ale jednocześnie powinno się zlikwidować wszystkie ich zobowiązania, bo są im nie na rękę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~HGW_
-4 / 10

Nie wiem jak ty, ale ja widziałem nieraz, że ta według ciebie patologia przychodzi po piwo z butelkami. Po prostu wówczas płacą mniej, a dla nich każdy grosz jest ważny. Nie trafiłeś, sam jesteś patologicznym cudakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~L3834u
-1 / 5

Nie. Butelka z kaucją zawiera kaucję w cenie. Sklepy przyjmują tylko z paragonem z prostej przyczyny. Jeśli oddasz im butelkę, którą ci sprzedali, to nie tracą. To co dostajesz to jest część tego co zapłaciłeś i ci się należy z powrotem. Jeśli kupisz 20 piw w jednym sklepie i oddasz w drugim to sklep straci. Jakby się postarać i zrobić to na masową skalę to udupisz sklep, więc jak ktoś naprawdę chce to moze tak zwalczać konkurencję. Po prostu zaleje 2. sklep butelkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

O ile wiem to kaucje są zwracane i inkasowane już przy zakupie od hurtowni, czyli sklep na początku kupuje hurtowo piwo płacąc za butelki. Zamawiając kolejną partię może zamiast płacić kaucję oddać puste butelki, ale najwyżej tyle butelek ile zakupił. Inaczej mówiąc, sklep też może oddać tyle butelek ile sprzedał. Z nadmiarowymi nic nie zrobią.
Lata temu na blokowym osiedlu miałem dwa sklepy. Jeden mały sklepik osiedlowy i na przeciwko Chata Polska - nieduży market. Mały sklep przyjmował wszystkie butelki jakie się do nich zaniosło, bez żadnych paragonów i ceregieli. Pewnie bilans dodatkowych butelek pokrywał się z butelkami, których klienci nie zwrócili. Pewnego dnia w markecie była promocja, bodajże tatra za 1,60zł. Ludzie masowo kupili, a później masowo odnosili butelki do małego sklepiku. Wprowadzili wtedy wymóg posiadania paragonu i po sprawie.

Sam mieszkałem tam trochę i widziałem już kiedy mają dostawy piwa. Jestem leń, więc paragonów nie zbierałem, a butelki gromadziłem aż wyjdzie cała skrzynka. Wtedy zanosiłem im zaraz przed dostawą i odbiorem butelek. Brali tyle ile mieli jeszcze miejsca, a resztę wywalałem do pojemnika na szkło. W czasach studenckich zawsze to było kilka złociszy, a wysiłek żodyn.
Teraz mam lepszy sposób. Mało piwa piję i sam co jakiś czas warzę piwo, więc zbieram standardowe butelki, które zwykle są zwrotne. Resztę tak czy siak wyrzucam, a zależy mi jedynie na identycznej pojemności i łebku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tom572
0 / 6

Nie. Sklep nie powinien być zmuszony do odkupu pustych butelek bo:
1. Najpierw zobowiązany powinien być producent, następnie dystrybutor piwa do odkupu butelek ze sklepu.
2. Kupiłeś w markecie, oddaj butelkę w markecie. Większość z nich jest zagraniczne, dajesz im zarobić, więc odbierz im te 50 gr za butelkę.
3. Chcesz oddać do sklepu, oddaj ale czysta, a nie wyciągnięta że śmietnika aby mieć te 50gr.
4 Sklep to nie skup butelek. Spróbuj oddać złom w Castoramie, zobaczymy jak Ci pojdzie!
5. Zawsze bierz paragon, nie będziesz miał problemu z oddaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Szarim_Musty
+2 / 4

@tom572 2. Nikt nie zarabia na butelkach. Cena butelki jaką płaci sklep hurtowni jest taka sama jaką klient płaci sklepowi -> sklep klientowi i hurtownia sklepowi. To nie jest tak, że sklep za free dostaje buteleczki, a potem je odkupuje i wyrzuca...
3. To jest kwestia kultury.
4. Sklep skupuje butelki tak samo jak i je sprzedaje. Castorama nie sprzedaje złomu więc i go nie skupuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Admiral1
0 / 0

@tom572 Po co myć butelki jak i tak wszystkie będą myte maszynowo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DefektMusku666
+1 / 1

@tom572 Sklep to nie skup butelek. To gdzie są skupy? W skupach też nie przyjmują butelek. Miałem szafę pełną butelek, bo nikt nie chciał przyjąć jednej, dwóch butelek. Nie oddawałem ich masowo. Czasem kupowałem dwa piwa i chciałem oddać cztery butelki - robili problem. Od kiedy kaucja wynosi 50 gr wszędzie robią problem. Koleżanka przychodziła do mnie z piwem (kupowaliśmy na zmianę). Zostawiała ją bez paragonu. Ja nie mogłem jej się pozbyć, bo chcieli paragon. Uzbierało się takich sporo. W skupie nie przyjmują, więc przy wyprowadzce zostały w szafie.Jak kaucja wynosiła 35 gr, to bez problemu przyjmowali i nigdy nie uzbierała mi się taka ilosć. Oddawałem sześć butelek bez problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tom572
0 / 0

Bo śmierdzą w sklepie zanim je odbierze ktoś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tom572
0 / 0

Akurat na tym znam się dobrze, więc wiem jak to działa, nikt nie zarabia, fakt bo sklep najpierw kupuje butelki od producenta, potem sprzedaje za tą samą cenę klientowi.
Jak klient kupi w innym sklepie i chce oddać w innym sklepie to wtedy już jeden sklep jest te 50 gr na minusie bo musiałby zapłacić klientowi za nią, natomiast drugi wychodzi na 0. Z prostego powodu, dystrybucja przyjmie i zwróci pieniądze tylko taka ilość jaka zamówiłeś... Resztę wezmą za darmo i sklep jest na minusie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tom572
0 / 0

Co do casto to się mylisz, sprzedaje chociażby metalowe ogrodzenia, dlaczego nie chcą resztek przyjąć z ogrodzenia? Bo nie leży to w ich interesie tak jak butelka sklepowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+2 / 6

Przede wszystkim to wszystkie butelki szklane po napojach powinny być zwrotne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pppan21
0 / 0

@Slawa238
Oczywiście. A możnaby to osiągnąć w rynkowy sposób, (prawie) bez arbitralnych zakazów i nakazów.
Wystarczyłoby podzielić butelki na standardowe (zwrotne, bez dopłaty dla producenta, z kaucją zwrotną 1 PLN) i niestandardowe (z obowiązkową opłatą 2 PLN od wprowadzonej do obrotu butelki przekazywaną na fundusz utylizacji śmieci).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro97
+8 / 10

Zmuszanie ludzi do kupowania śmieci. Genialny pomysł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~HGW_
+1 / 1

Problem skupu butelek od kiedy pamiętam do dziś nierozwiązany. Zamiast przyjmowania butelek przez sklepy, paragonów i innych bzdetów, może przyjęlibyśmy sprawdzone rozwiązania. W Czechach są automaty do skupu butelek i działają. Te automaty mogłyby też przyjmować butelki PET.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Admiral1
+2 / 4

@HGW_ Jest na to chyba w tej chwili tylko jeden sposób. Wprowadzić jakąs krajową normę butelek. W tej chwili jedynie od browaru zalęży czy będzie skupował butelki które produkuje, a ponadto każdy browar, czy firma browarnicza produkuje inne butelk.i Butelki zwrotne od Carlsberga są zupełnie inne niż od Kompani Piwowarskiej z koleji nawet ta ma ich kilka, przęcież Tyskie jest sprzedawane w zupełnie innych butelkach niż Żubr czy Lech, a butelka po Okocimiu z Carlsberga nadaje się jedynie na tłuczkę dla tej firmy. Gdyby wprowadzić jednolite butelki to nie tylko te firmy by mogły odkupować butelki od konkurencji, ale małe browary mogłyby na nich bazować i nie musiałyby produkować swoich butelek w firmach zewnętrznych co jest zawsze droższe niż produkcja w swoich hutach jak to robią due firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar S_Jupiter
0 / 0

mi raz w sklepach robili problemy jak chciałem oddać butelki i kij, że to znane piwa i dostępne niemal wszędzie, raz mnie jedna baba tak dopalila, że za karę wyrzucilem jej te butelki do kosza na śmieci przed sklepem bo nie dość, że było duszno to ja jeździłem przez pół miasta by oddać choć część z nich, no i połowę mi się udało, od tamtego czasu ani razu nie kupiłem piwa w puszce i nigdy więcej tak nie zrobię! druga sprawa...jakoś wcześniej kilka lat wstecz kupowałem i normalnie oddawalem za kaucję, ludzie nie chcą butelek - proszę bardzo, mi wtedy nie zależało by dostać te 5 czy 10 zł, bo ja biedy nie klepie, tylko chodziło mi o to żeby się pozbyć tego graciarstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
8 88darnok88
+11 / 11

Prowadzę sklep z Alkoholem i napiszę dlaczego butelek nie przyjmuje bez okazania paragonu lub gdy nie poznaję że jest to stały klient:
1) koncerny zrobiły sobie różne butelki i zrzuciły segregowanie na sklepy to znaczy że na sklepie mam:
1 - kratę żywca
2 - kratę grupy Żywiec (Tatra/Warka/specjał/leżańsk itp.)
3 - kratę Lecha
4 - kratę tyskie/ksiazence
5 - kratę grupy tyskiego (żubr/Wojak/dębowe itp)
6 - kratę grupy Carlsberg
7 - kratę perły
8 - kratę piw z małych browarów
to wszystko trzeba segregować oczywiście za darmo.
2) przyjmując jedną butelkę menelowi ktory zasmrodzil ci sklepie masz odruch wymiotny zaraz będzie z reklamówka i będziesz go mial co godzinę + będzie stał przed sklepem żebrając
3) smród z starych plesniejacych już butelek na sklepie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Admiral1
+1 / 5

@88darnok88 Dokładnie jeśli ktoś chce coś zmienić to niech doprowadzi do obowiązku ujednolicenia butelek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szakal1990kca
0 / 2

Zdaje się, że połowa komentujących mieszka w innym kraju niż ja. Z butelkami to długo temat przerabiałem, bo pracowałem na stacji paliw. Po pierwsze, sklep nie traci kasy, ponieważ ilość butelek jest rozliczana przez dostawcę. Kupiłeś 100 piw, oddałeś 200 pustych butelek to masz zwrot 50zł (0.5zł x100 sztuk). Więc żaden sklep nic nie traci. Analogicznie, gdy nie odda butelek dopłaca te 50 zł (kasa od klientów - kaucja). Wniosek - nieważne gdzie piwo kupione - nikt kasy nie traci. Po drugie dostawca ma obowiązek odebrać wszystkie butelki jakie sklep mu daje - byleby były z jego oferty, posortowane i w skrzynkach, te zaś można również zabrać puste (na skrzynki również obowiązuje kaucja). Jedyny problem to faktycznie magazynowanie i sortowanie. Sam również jako klient, borykam się z problemem nadmiaru butelek, bo wracając z pracy kupuje piwo w sklepie, a później problem jak człowiek chce oddać np 10 butelek na raz, bo przecież do pracy butelki nie wezmę, a dwa razy chodzić się nie chce. Z tym, że mam pewien "luksus" bo mieszkając w dużym mieście mam kilka sklepów, i w jednym pracują normalni ludzie i przyjmują (o ile jest miejsce) bez zbędnych ceregieli. W wcześniejszych odmówiono odebrania kilku butelek bez paragonu, więc zrezygnowałem z zakupu i myślę, że to dobra metoda. Gdy mamy możliwość, rezygnujmy z zakupów w miejscu, gdzie panuje "paragonkracja" informując o tym sprzedawców. Zmieni to nastawienie sklepów, a przecież to najprostrza forma recyklingu jaka jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2018 o 14:06

avatar ~HGW_
0 / 0

@szakal1990kca U nas jest sztucznie zrobiony problem. Wszędzie dookoła nas problemu z butelkami NIE MA!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
+2 / 2

Problem jest taki, że kaucja za butelkę nie daje zarobku. A jednak sklep (i nie tylko) ponosi koszty obsługi kaucji.
Sprzedaję piwo z kaucją za butelkę. Koszt piwa to 1,50 zł, kaucja za butelkę to 50 gr, obsługa sprzedaży piwa wraz z zarobkiem to 30 gr, obsługa kaucji to 20 gr. Sprzedaję piwo za 2,50 zł. mam 20 gr na obsługę kaucji. Ale jeśli ktoś mi przyniesie butelkę z innego sklepu, musze dołożyć do niej 20 gr z swojego zarobku mimo, że na niej nie zarobiłem.
Ktoś powie, że na kaucji nie mam zarabiać. To od razu odpowiadam - przyjdź do pracy do punktu zwrotu butelek. Pracujesz na akord. Masz płacone od butelki. Dokładnie tyle, ile na tym zarobił sklep. A ile zarobił sklep na butelce kupionej w innym sklepie?
Kaucja za butelki powinna być zlikwidowana. Powinien być za to odkup butelek. Sklep / skup skupuje butelki, następnie sprzedaje je do hurtowni z jakimś zyskiem , itd.I wbrew pozorą mogło by być nawet taniej.
Producent napoju kupuje nową butelkę. Kupuje ją za 50 gr. Czy mu się opłaca w tym momencie skupować butelki używane za 50 gr? Nie, bo są one droższe w obsłudze (dodatkowe mycie, więcej stłuczek, wyższe koszty magazynowania i dostawy). Jeśli kupi nowe butelki za 1,00, to opłaca mu się je skupić za 50 gr? Niby tak, ale jeśli kaucja wynosi 50 gr, to jest stratny przy sprzedaży nowej. Więc de facto doliczy to 50 gr do ceny produktu. A jeśli nową butelkę kupi za 20 gr? wtedy nowa jest tańsza od używanej, więc po ci mu używana? Wprawdzie dochodzą jeszcze opłaty środowiskowe i gospodarowania odpadami, ale nie dużo to zmienia w zasadach.
Producent kupuje nowa butelkę za 50 gr. sprzedaje ją z niewielką marża, odobnie jak każdy inny pośrednik. Niech w sklepie kosztuje ona już 60 gr. A więc składowe na cenę piwa mamy 1,50 za piwo, 60 gr za butelkę i 30 gr zarobek sklepu. odpada 20 gr obsługi kaucji, bo nie ma takiej potrzeby. piwo kosztuje 2,40. Skupuje butelkę za 40 gr. Niby mniej, ale piwo i tak kosztuje 2,00 zł, czyli dokładnie tak samo. sprzedaje do hurtowni za 43, a ta do producenta za 45 gr. Zarabiam na każdej butelce skupionej 3 gr, a dodatkowo na jej sprzedaży kolejne parę groszy. Nie jest to wprawdzie 20 gr obsługi kaucji, ale i ja podejmuje samodzielnie decyzje, czy chce skupować, czy nie. Są to inne koszty. Pokazany jest mechanizm i zasada, a nie konkretne kwoty czy nawet stosunek tych kwot.
I jeszcze jedno. Kaucja z zasady jest to forma zabezpieczenia, że towar wydany wróci w stanie nienaruszonem / niezniszczonym do wydającego ten towar. Wynajmujemy wiertarkę. Płacimy za je wynajem oraz kaucje za samo urządzenie. Oddajemy wiertarkę, dostaniemy zwrot kaucji, ale za sam wynajem już nie. Ale nie oddamy wiertarki do innego punktu wynajmu, bo tam nam nikt nie przyjmie używanej wiertarki w cenie nowej. Kupujemy piwo i wynajmujemy butelkę. W cenie piwa mamy koszt obsługi wynajmu butelki. a kaucja to tylko sam koszt butelki. Dlaczego miałby przyjąć tą butelkę sklep, który jej nie wynajął nam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SPRAWDŹ_KTÓRE_TO
-2 / 2

Moim zdaniem trzeba kupować polskie piwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
0 / 0

Masz na myśli z małych browarów ? Ja głownie takie pije, wolę dać 5 zł a nawet 7 zł niż kupić jakieś szczochy za 2.5 - 3zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michaelel
-2 / 2

Dramaty janusza nosacza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vizardziasty
+2 / 2

Pracuję w sklepie monopolowym. Biorę butelki bez paragonu,zwłaszcza po czeskich piwach i po Żywcu,bo te butelki rzadko wracają do nas z powrotem.
Ale w przypadku,gdy ktoś nie ma paragonu,a przynosi mi z 10 butelek po piwie,którego niekiedy nawet nie mamy w sklepie to też mam przyjąć?
Wnosząc po treści tego demota to powinien być mój zasrany obowiązek.
W większości przypadków to i tak sprowadza się do tego,że mam menelstwo na sklepie,które chce zarobić na butelkach i zamiast iść kupić sobie coś do żarcia czy skorzystać z prysznica na dworcach woli wydać hajs na najtańsze mocne piwo,bądz amarynkę z biedronki.
Po co mi nad stan butelek na magazynie? Hurtownie nie są chętne do brania większej ilości,a potem to tylko śmierdzi,a zwłaszcza w lecie.
No i jeszcze dochodzi do tego to sortowanie,a niekiedy po prostu brakuje skrzynek.
Także autor niech sobie popracuje na sklepie,najlepiej małym monopolu i zobaczy wtedy jak to miło,gdy przychodzi ci Menelaos "Kierowniku parę butelek pan przyjmie?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
+4 / 4

I co jeszcze? Sklep to nie sortowania śmieci. A na pewno nie ma tam miejsca na tysiące butelek, bo ktoś sobie zamarzy, że akurat dzisiaj 500 butelek, które wychlał przez pół roku oddda do pierwszego lepszego sklepu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P parmir
+1 / 1

Ja oddaje w automacie na butelki przy jednym z hipermarketów raz na czas gdy uzbiera się np. krata. Wygodne rozwiązanie. Szkoda że jest ich tak mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2018 o 15:38

M mcjahjah
+1 / 1

od 5 lat piwo kupuję tylko w 1 sklepie, i ta menda wie że tylko u niej kupuję ale przyjmować nie chce...
powinni postawić automaty gdzie dałoby się oddawać takie butelki. kiedyś w miastach były punkty gdzie można było po prostu butelki oddawać, zazwyczaj było to też złomowisko. i było czyściej, bezdomni zawsze wszystkie butelki zbierali i zanosili do skupu. sam z kolegami kiedyś chodzilismy po lesie i szukaliśmy (dostaliśmy 10zł a przypomnę że były to czasy kiedy za złotówkę można było kupić paczkę chipsów i oranżadę w butelce)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
-1 / 1

Nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RealSimon
-1 / 3

O tak, ile miałbym łatwiejsze życie... A tak, cały czas pilnuj tych jeb##ych paragonów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PoldekW
0 / 0

To jest sprawa dla Pani Moniki Olejnik. To Jej działka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qnr4d
0 / 2

Ciekawe ile wynosi podatek od kaucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PoldekW
0 / 0

"Olejnik w skupie butelek - kronika PRL" - YouTube

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qnr4d
0 / 0

@Michaelel podejrzewam, że jesteś pierwszym ekologiem przywiązującym się do drzewa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PoldekW
0 / 0

III RP podobnie jak PRL bohatersko walczy z butelkami. I podobnie jak PRL, przegrywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

Nie, Lepiej jest utowrzyć specjalne punkty do zdawania butelek, np automaty.
Sklep często nie będzie miał gdzie tego składować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rwd7
0 / 0

Może jeszcze powinni ci dopłacać za to, że łaskawie chlejesz piwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B brudger
-1 / 1

A jak kupuję kurczaka w mięsnym to kości też mogę oddać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+1 / 1

U mnie na wsi z paragonem sklepowa płaci 50 gr, bez 35 gr. Miałem lekki zgrzyt, bo jak kupuję piwo z koncernów to tylko u niej. Wie ona o tym, zna moje zdanie co myślę o takich piwach. Dla mnie to siki. Wie że głównie pije piwo z małych browarów, czasem ma takowe. Wie też że jak biorę u niej np. EB czy Tyskie to z kaucją. Nie chce mi się zachowywać paragonów. Z drugiej strony ja rozumiem takowe sklepy. Dla czego mają skupować butelki zakupione w marketach. Tam ludzie kupili, niech tam oddają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
0 / 2

A może byśmy po prostu nie wydziwiali i dołączyli do grona cywilizowanych krajów, które mają wystawione przy marketach automaty przyjmujące puszki i butelki i wydające na ich podstawie kwit z odpowiedniej wysokości zniżką do zakupów w sklepie przy którym stoi?

Wtedy się każdemu chce odkładać rzeczy do recyklingu i nie trzeba robić durnych kampanii uświadamiających, a i żuliki mogą posprzątać okolicę i dostać za to kasę, wszyscy zadowoleni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xiang
+1 / 1

powinna być kaucja 1zł za butelkę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0enestezy0
+1 / 1

Wiem jak to jest w sklepie i nie ma co później z takimi butelkami zrobić. Tylko zalegają. Można przyjąć nadwyżkę ale nie za dużo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lowelas
+1 / 1

A może łatwiej wprowadzić automaty do butelek tak jak w Niemczech?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+1 / 1

Starczą automaty, jak w Niemczech

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kszysztow
+1 / 1

A gdyby tak jeszcze nakazać koncernom odbierać wszystkie butelki które napełniają - także te bezzwrotne i po alkocholu?? Noormalnie rewolucja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pppan21
0 / 0

@kszysztow
Po wprowadzeniu takiego obowiązku - producenci błyskawicznie wdrozyliby standardowe butelki zamiast kilkudziesieciu typów i rozmiarow. I cena za standardową butelkę byłaby wyższa, niż za inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S scottissj
0 / 0

Nie przyjmowałeś/aś żuli z butelkami !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rufus59
+1 / 1

Sklep czy market jeśli kasuje za butelkę kaucje to zasranym obowiązkiem jest przyjęcie takiej butelki z powrotem. Ale najlepiej byłoby znieść kaucję i poustawiać kontenery na szkło. W ogóle system opakowań zwrotnych w Polsce jest do bani. W branży elektrotechnicznej dotyczy to również bębnów kablowych. Paranoja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lolek6667
0 / 0

Nie prościej taki automat dać do każdego sklepu w PL i po sprawie, skoro na zachodzie to działa czemu nie zrobić tego też u nas i by sie problem z śmieceniem skąńczył i z odawaniem butelek też. A nie latanie po miescie i jedna Pani przyjmuje lecha inna Warkę a trzecia nie przyjmuje wcale w efekcie z resztą butelek h*j wie co zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lolek6667
0 / 0

W DE na stacjach Paliwowych można oddać wieczorem jak ktoś nie ma czasu w dzień bez przypału, choć tu każdy jest nauczony ze jedna butelka to pieniądz i każdy zbiera i oddaje. W zależnosci kto ile chleje tyle ma zwrotu na kolejne zakupy albo na koniec miesiąca payback.Widziałem że już są pomysły, też był na demotach jakiś mem że ktoś tam chce rewolucyjnie dać na jakiejś wiosce taki automat. No może to się sprawdzi u nas bo z niedzielami to widzę że połowa opozycyjnej Polski. Lubi zapier^alać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brodzikm
0 / 0

I do tego hurtownia nie przyjmuje butelek z nadwyżki a jeśli już to za 30 groszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem