Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Zdecydowany policjant kontra cwaniakujący znawca prawa, który utrudnia interwencję

Z JP100% szybko uleciały procenty i kozak bardzo cienko piszczał, kiedy policjant sprowadzał go na ziemię!

www.demotywatory.pl
by FlashbackFM
+
532 547
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G konto usunięte
+22 / 42

@pawelkolodziej wyjaśnij, co złego w tej sytuacji zrobił policjant? W 100% wywiązał się ze swoich obowiązków. Na początku na spokojnie prosił typa, żeby odsunął się, nie podburzał ludzi i nie przeszkadzał w interwencji. Policjant miał pełne prawo nakazać osobom z kontrolowanego pojazdu pozostać w nim na czas interwencji. Policjant nie miał obowiązku legitymować się nagrywającym sebkom. Sebek nie odpuszczał, więc policjant miał pełne prawo wylegitymować go za utrudnianie interwencji i niewykonywanie poleceń. Sebek nie chciał się wylegitymować, więc w takim przypadku policjant MA OBOWIĄZEK zatrzymać taką osobę celem potwierdzenia tożsamości - bo zachodzi uzasadniona obawa, że gość nie chce podać danych, bo jest poszukiwanym bandziorem. Niestety, wielu policjantów woli odpuścić i się wycofać, żeby później nie być wyzywanym przez kretynów w necie. I później zdziwienie społeczeństwa, że policjanci wolą odpuścić, niż skutecznie interweniować...

A alladyn1988
+24 / 36

brawo dla policj tak powinno sie z cwaniakami postepowac,
a nie tak cwaniak na cale osiedle,
a tu jak widac,
szkoda ze mamo bija nie krzyczal

A alladyn1988
+6 / 18

i jak jestes taki super to do policji i swiat zmieniac zapraszam :D
a nie cwana morca przed smatrfonem,
jak bys sie musial z takimi gnojami na co dzien urzerac to moment bys swiatopoglad zmienil


avatar ~Star244
+6 / 12

@pawelkolodziej stanowczo się nie zgadzam. Nie trafił swój na swego, tylko ciapowaty cwaniaczek mocny w gębie, na silnego psychicznie, zdecydowanego mężczyznę z jajami. Oby więcej takich policjantów, to może te wszystkie sebki w końcu się ogarną. Wszyscy marudzicie, że policja nie potrafi skutecznie interweniować i boi się grup dresów. Pamiętam jak jeszcze 15-20 lat temu policjant był KIMŚ i byle gnój nie miał prawa nawet na policjanta krzywo popatrzeć. 10-osobowa grupa dresów darła ryje w podwórku i nie dawała spać normalnym obywatelom? Przyjeżdżał jeden patrol policji, w razie czego prał pałami dresiarzy i gazował aż nie było czego zbierać i było po temacie. A teraz? Przyjedzie patrol, sebki sobie wyciągają telefony, szydzą z policjantów, nie wykonują poleceń, a jak policjant wykorzysta swoje prawa i użyje środków przymusu, to w necie afera, że brutalny policjant powinien zostać zwolniony, bo w pracy "leczy swoje kompleksy". Żenada. Sami zaszczuliście policję.

avatar ~krz_mik
+4 / 6

@pawelkolodziej Milicjantem to był twój stary. A policjant z filmiku powinien jeszcze pałą po nerach leć sebków, żeby znali swoje miejsce.

avatar Gambini
+26 / 30

"Ja pracuję w parku linowym, ja się dowiem" Co za imbecyle. Naoglądali się Emina w TVN Turbo i kozaczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fassbender
+48 / 56

Dobra reakcja policji. Chłopaczki jeszcze mech pod nosem, piskliwe głosiki w trakcie mutacji, filmików na youtube za dużo się naoglądali i chcieli przykozaczyć. Od takich kozaków zaczynają się długie akcje. Jakiś czas temu też zatrzymała mnie policja. Zamiast się pluć i panoszyć, wysłuchałem poleceń. W trakcie sprawdzania mnie w bazie danych normalnie pogadałem sobie z policjantami. Sprawdzili, podziękowali, cała akcja trwałą może 5 minut, a nie 50 minut. Dlaczego? Bo po chu* się rzucać jak nie masz nic do ukrycia i zabierać cenny czas policji na dupne interwencje. Serio, ludzie chyba mają jakieś kompleksy i nie chcą wykonywać poleceń bo to im przyniesie jakąś ujmę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarthKarl
+7 / 13

@Fassbender jest zasada, ze podczas kontroli drogowej lapy na kierownicy, szyba w dol, silnik wylaczony i swiatlo w samochodzie i wykonuje sie polecenia... w Niemczech jeden policjant dokonuje kontroli, a drugi stoi troche z tylu i trzyma lape na odpietej kaburze...niech z nimi podyskutuja...

D dent
+11 / 17

@Fassbender Jak to @woodykosa1 wspomniał poniżej: "tyle w temacie".

Również nie tak dawno temu miałem podobną sytuację. Przyjechał patrol, wykonał czynności, które miał do wykonania. W międzyczasie podyskutowaliśmy sobie na spokojnie na pewne tematy i bez zbędnych przykrości, rozeszliśmy się w swoją stronę.

Obecnie, młodzież nie jest nauczona szacunku do autorytetów i ma fałszywe przekonanie, że media i opinia publiczna uchroni ich od poniesienia kary.

avatar ~azhar44
-4 / 6

@Fassbender To że Ty miałeś szczęście nie znaczy, że zawsze tak jest. Igor Stachowiak - mówi ci to coś?

avatar ~graffipl
-5 / 9

@Fassbender A może to ten mundurek ma kompleksy, następnym razem jak cię zabiją jak Stachowiaka to też będziesz zadowolony? W Wrocławiu też była normalna interwencja nie wyżytych policyjnych bandytów. Więcej ofiar bandytyzmu policji trzeba?

avatar ~ge
+1 / 3

@DarthKarl W USA jest taka zasada w polsce to nie wiem ale raczej nie.

D dent
+6 / 6

@azhar44, @graffipl Obaj generalizujecie. Istnieje prawdopodobieństwo nadużywania władzy przez policjantów, ale są metody eliminowania takich zachowań. Prowokowanie z całą pewnością do tych metod nie należy.

G konto usunięte
+15 / 19

@Duergh guzik prawda. Poczytaj sobie, kiedy umundurowany funkcjonariusz policji ma obowiązek się wylegitymować. Na pewno nie na żądanie przypadkowego sebka, który przyszedł nagrywać interwencję policji.

D Duergh
-4 / 14

"Zgodnie z § 2 ust. 1 policjant, który przystępuje do dokonania czynności jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych. Policjant jest również zobowiązany podać podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej." tyle w temacie

G konto usunięte
+23 / 29

@Duergh do jakich czynności przystąpił policjant w stosunku do nagrywającego sebka? Dopiero w chwili, gdy chciał go wylegitymować sebek miał prawo żądać podania danych, ale wtedy nagle rura mu zmiękła.
Żądać podania danych od początku miał prawo typ z samochodu, który trzepała policja - bo to w stosunku do niego policjant podjął czynności, a nie przypadkowy sebek który przyszedł sobie szukać sensacji. Tyle w temacie.
#edit
Wiem, wiem, będą minusy, bo każdy woli interpretować prawo tak, jak dla niego wygodniej a nie tak, jak orzekają sądy i przeznaczone do tego instytucje ;)

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2018 o 12:37

G konto usunięte
+8 / 16

@Duergh A zrozum, że policjant nie podjął ŻADNYCH czynności w stosunku do Sebka. Wydanie polecenia nie równa się z podjęciem interwencji i rozpoczęciem czynności. A sam przytoczyłeś cytat, gdzie wyraźnie jest napisane, że "policjant, KTÓRY PRZYSTĘPUJE DO DOKONANIA CZYNNOŚCI...". Więc prawo do żądania podania danych miał gość, który prowadził zatrzymany do kontroli pojazd - bo to w stosunku do niego policjant rozpoczął czynności służbowe. DOTARŁO do tego pustego łba, czy pójdziesz sobie do prokuratury/sądu/wydziału kontroli policji, żeby tam wytłumaczyli Ci, co jest grane? Bo widzę kolejny pseudo-inteligent się trafił, co przeczytał dwa zdania w necie, zinterpretował jak mu się spodobało i udaje speca z dziedziny prawa.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2018 o 12:53

G konto usunięte
+10 / 16

@Duergh przykro mi, że to ja trafiłem na debila. Chłopie, powiedziałem Ci: idź do prokuratury/sądu i zapytaj o orzeczenia w takich sprawach. Sytuacja dynamiczna, gość nie wykonuje poleceń, policjant wydaje polecenia nie podejmując interwencji. W chwili podjęcia interwencji (doprowadzenie do radiowozu w celu zatrzymania do ustalenia danych) policjant ma poważniejsze obowiązki wynikające z ustawy o policji, niż legitymowanie się. Gradacja to się nazywa. Ty myślisz, że np. policjant widzący jakiegoś bandziora nie ma prawa ruszyć do akcji zanim nie poda mu danych? Śmieszny jesteś. Nara ziomeczku JP.

avatar RomekC
+4 / 6

@Duergh Wyobrażam sobie, że w tym aucie siedzą przemytnicy narkotyków, terroryści, porywacze, w każdym bądź razie groźni przestępcy. Policja każe im nie wychodzić z auta bo to grubsza sprawa i wezwali jednostkę specjalną. No i co tych policjantów, pilnujących przemytników, terrorystów, porywaczy, podchodzi Seba z telefonem i każe im się legitymować. Proszę Cię.

W Wojtek1291
+3 / 9

@Duergh Zdecyduj się, czy na prośbę, czy na żądanie, czy jak cytujesz "przy podjęciu interwencji". Nagrywający utrudnia przeprowadzanie interwencji. Podważa uzasadnione działania policji, zbliża się do funkcjonariuszy, nie reaguje na polecenia odsunięcia się i zaprzestania, a na koniec stawia żądania. Z racji, że funkcjonariusz jest w trakcie interwencji, to kolesia zgarnął do radiowozu szybko i bez certolenia. I zrobił to poprawnie. Nie musi mu nawet podawać danych swoich, bo dopiero w radiowozie może mu wystawić odpowiedni kwit i się przedstawić, albo od razu spisać i przekazać sprawę o utrudnianie czynności służbowych. Mógł też zgodnie z prawem wyjąć broń, zażądać odsunięcia się, oddać strzał ostrzegawczy i gdyby nadal się nie odsunęli, to do nich strzelić. Bo kilku kolesi, którzy się nakręcają, bo ich kumpli sie trzepie właśnie i spisuje, to potencjalne zagrożenie dla tych funkcjonariuszy. Co do auta, to mają siedzieć w środku. Nie wychodzić, nie wałęsać się, mają być w jednym miejscu, gdzie jedna policjantka może ich cały czas kontrolować, by czegoś nie wyrzucili, by nie uciekali, by się nie rzucili na kogoś, gdyby okazało się, ze są pod wpływem, albo są debilami. Dodam, że wrzucanie nagrań z funkcjonariuszami i naruszanie ich godności czy dobra, to też nielegalna sprawa, bo niektórzy mylnie sądzą, że policję można nagrywać i wrzucać w sieć ich odsłonięte twarze dowolnie i z podpisami wedle własnego widzimisię. Ten film akurat nie narusza dobra funkcjonariuszy, ale jest mnóstwo innych, które to robią i policjanci od niedawna zaczęli podawać autorów do sądu. I wgrywają. Tak więc zanim zaczniesz mylnie wytykać komuś jego obowiązki, to najpierw się skup na własnych i doczytaj. A czytając, trzeba jeszcze rozumieć. A najlepiej dołącz do jakieś grupy policyjnej na fejsie (jeśli nie masz jak patologia uczulenia na policję) i poczytaj, posłuchaj, to więcej się dowiesz i zrozumiesz.

D Duergh
-5 / 7

Powinien udzielić ów informacji na prośbę jako że tego nie zrobił to sebix jak najbardziej miał prawo zażądać tego od funkcjonariusza, co do tego czy mu podał dane w radiowozie czy nie to możemy jedynie spekulować, jeżeli tego nie zrobił na nagranym filmie miejmy nadzieję że to uczynił już poza obiektywem. Jeśli chodzi o naruszenie czyjegoś dobra czy wizerunku to nie ważne czy funkcjonariusza czy zwykłego obywatela jest czynem karalnym. Natomiast co do przykładu który podałeś z wyciągnięciem broni i oddawaniem strzałów ostrzegawczych to gdyby to zrobił w takiej sytuacji jak widzimy na filmie to już by się pożegnał z odznaką jako ze może użyć siły wymiernej do zaistniałeś sytuacji a strzelanie do osób nagrywających interwencje policji takowym nie jest (nawet jeśli są to strzały "ostrzegawcze?")
Co do ostatniej sprawy, forum policji na fb czy innym portalu społecznościowym ci guzik da, jak się chcesz czegoś dowiedzieć rzeczowo to jak masz taką możliwość to pogadaj z jakimś znajomym prawnikiem ewentualnie policjantem, jeśli nie to zostają ci jeszcze książki :)
Na koniec co do twojego komentarza "(jeśli nie masz jak patologia uczulenia na policję)" nie, nie mam i wręcz uważam że mają bardzo często zbyt małe uprawnienia tak jak na przykład w sytuacji którą widzieliśmy na filmie wg mnie zrobił słusznie jednakże nie zmienia to faktu ze niezgodnie z literą prawa

avatar Gambini
-1 / 1

@Duergh Chyba też powinieneś pójść do tego parku linowego w którym pracuje Seba i się dowiedzieć, bo piszesz głupoty.

G gumstg
+4 / 6

Kolejny dzieciak ktory nie potrafi filmowac telefonem. Jak by to nagrywal w poziomie lpeiej by sie to ogladalo i wszystko bylo by widac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fassbender
+14 / 16

@dariuszkrzyzowiec zastanawiałem się czy odpisać ci na komentarz bo po wypowiedzi widzę od razu, że jesteś młodym, niedoświadczonym buntownikiem, tak "dla zasady". :D Zostałem zatrzymany ponieważ późnym wieczorem wracałem z imprezy. Akurat zdarzyło się tak, że byłem już na osiedlu na którym mieszkam i na którym kilka dni wcześniej został okradziony jeden z domów. Oczywiście, że zapytałem o powód zatrzymania i policjant wyjaśnił mi od razu dlaczego. Właśnie w normalnym kraju policja wyłapuje ludzi i sprawdza czy nie są karani, żeby normalnych ludzi chronić od takich "kozaków" i "wojowników" na jakich akurat ty usiłujesz się kreować. Jeśli dla ciebie zatrzymanie przez policję na kilka minut i sprawdzenie twoich danych jest nękaniem, to serio kolego, chciałbym mieć takie problemy jak ty. Ja wiem, że nie mam nic na sumieniu, ale przejeżdżający policjant w radiowozie tego nie wiem. Jeszcze nie opracowano technologii, która bez zatrzymania pozwalałaby sprawdzić kim jesteś. Najwyraźniej jesteś jeszcze młodą osobą, która nie rozumie pewnych kwestii.

avatar ~krz_mik
+7 / 9

@dariuszkrzyzowiec @Fassbender -jeśli typ uznaje +/- 5 minutową rozmowę z policjantem za nękanie to czym dla niego jest 8h dzień pracy albo obowiązek szkolny? Pewnie porwaniem xD

avatar anna1991z
0 / 10

I bardzo dobrze, szkoda, że wszystkich tych prowokatorów utrudniających interwencję na dołek nie zabrali. Spałowaliby dla przykładu jednego z drugim, o może by się nauczyli siedzieć cicho, jak nikt ich o zdanie nie pyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W woodykosa1
+1 / 3

Fassbender 12 września 2018 o 11:30 NAPISAŁ WSZYSTKO W TEMACIE !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 5

Brawo. Oby więcej zdecydowanych policjantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rstb30
+4 / 6

ja się jutro dowiem ja mam... ja mam... nooo... hehehehehehehe osiedlowe kowboje z pod znaku JP100% banda kretynów badzo dobrze brawo policja jeszcze pałą powinni dostać frajerzy heh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+1 / 1

XXI wiek a ludzie nie nauczyli się jeszcze nagrywac filmów telefonem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~seded
-2 / 4

durne gnoje i tyle!
Brawo dla policji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~konrad1232
+6 / 6

najlepszy tekst. "ja w parku linowym pracuje (...), ja sie dowiem czy to było nadużycie". miszcz hehe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~seded
+1 / 3

Kamerą sie FILMUJE a nie KAMERUJE cebulaki j...ne!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
+3 / 3

Policjanci i małpi gaj, odcinek pierdyliardstopięćdziesiątyósmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kilo888
0 / 0

Ja mam, ja mam ... noooooo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Debile_sa_wszedzie
+1 / 1

no ja mam no ja mam no no no, pracuje w parku linowym. Hahahaha pogrozil im

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siede7
0 / 2

Świetna reakcja policji!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sir_Gregor
+2 / 2

W parku linowym pracuje.... ja sie dowiem .... noo .... XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzysiek9375
+2 / 2

"ja mam... w parku linowym pracuję" - hahah nie no leżę i kwiczę xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-3 / 7

Dlatego nigdy nie beda szanowani w Polsce. Brak kultury, wiedzy, inteligencji, znajomosci prawa. Wszyscy wiemy kto trafia do tej formacji. Policjant to osratnia osoba ktorej bym zaufal. Tzn nigdy nie zaufam. A ten filmik tylko utwietdze mnie w przekoniu, ze nalezy dokonac wielkej reformy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~krz_mik
-2 / 2

@rybery Zacznij może od reformy szkolnictwa? Np takie poprawne pisanie czy coś.

avatar Allanstine
+4 / 4

Ma ktoś może kontakt do kogoś, kto pracuje w parku linowym? Mam pewną grubszą sprawę na karku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~MOLO_ULG
0 / 0

Ałaaaaa, Ałaaaaaa hahahah

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rikkk
0 / 0

Hahahaha nagrywający to dzidziuś hahah all all allla Buhahahahah, dzieci w domu wieczorne oglądać hahaha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
-1 / 3

Jedno pytanie. W jakim celu Ci idioci utrudniają policji akcję? Co oni chcieli tym pokazać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tytan87
+2 / 2

Milicja !!!! też była taka zdecydowań co do obywateli !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
+1 / 3

@tytan87 O czym Ty w ogóle piszesz? Ja na filmiku widzę policjantów, którzy normalnie wykonują swoje obowiązki i dwóch pajaców, którzy robią jakiś cyrk, a potem płaczą, że policja ich krzywdzi, mimo że funkcjonariusze w żaden sposób nie przekroczyli swoich uprawnień i zachowali się jak należy. Wyobraź sobie sytuację, gdy policjanci zatrzymują gościa, który napadł na kogoś z nożem, i nagle wyskakuje jakiś imbecyl, zaczyna głupie zaczepki i każe im się wylegitymować, czy według ciebie to normalne zachowanie?

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2018 o 23:54

T tytan87
0 / 0

a bo widzisz bo ja miałem taka sytuacje za zapytanie o przyczynę kontroli dostałem mandat za rzekomy brak świateł !!! bonie powiedział a z tego co wiem to jego obowiązek a druga sytuacja ze nawet z samochodu nie wyszli a ja musiałem wyjść do nich!! trzecia pobili mi wujka sprawę utrudniali jak się dało ale wygrał ;-) a takie pytania powinny dziś być do policji bo nasza milicja nie jest wiarygodna przykład chłopaka jak go na komisariacie skatowali milicjant powinien odpowiedzieć prowadzimy czynności proszę się odsuną wylegitymować i proszę nagrywać ale nie przeszkadzać a nie dawaj dowód a jak nie to do radiowozu mieszkałem w 15 krajach europy i mówię ze w Polsce nie ma policji a milicja !!!

avatar zimnylech
0 / 2

Ała ała ała ała ała ała ała ała pewnie w szczepionkę dostał, pi*deczki jakich mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oiaimilawonabz
-2 / 2

Zatrzymał mnie ostatnio patrol do dmuchania na trzeźwość. Taka akcja. Ok. Ale młody pan policjant był arogancki i nie przedstawił się. Mówił bardzo potocznym slangiem. Brak kultury z ich strony. No cóż państwo robi się Policyjne. Policjanci torturują paralizatorami w swoich piwnicach nie broniących się zatrzymanych aż do zgonu a politycy co raz to nagradzają wzorowe postawy mundurowych. Uważam że policjant za każdym razem powinien się przedstawić ze stopnia, imienia i nazwiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kumpelos
+3 / 3

nie rozumiem tych krytycznych wypowiedzi w stosunku co do policji... Jak Wam się wlamuja na chatę albo kradną furę to DLACZEGO DZWONICIE NA POLICJĘ ? Sami interweniujcie cwaniaki z pekaesu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ECIEPECIE2
-1 / 1

SRAĆ NA POLICJĘ WALIĆ JĄ
KOZAK BEZ MUNDURU W KNIAPULE BY DOSTAŁ
JEDŹTA SIĘ POSTYKAĆ NA KOMISARIAT \
ZIOMEK MIAŁ FARTA ŻE GO PARALIZATORAMI NIE POTRAKTOWALI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawoldinho
+2 / 2

Taki cwaniak a później ałaaa ałaaaaa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~iza1969
0 / 0

sebik do pierdla tam gdzie jego miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!iub gnoju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~loolo12345
0 / 0

"kameruuuuj"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rzeźnik_2000
0 / 0

Guma i wąskie drzwi....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem