Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
161 173
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Arbor
0 / 8

Stanowcza większość Polaków ma myślenie złodziejskie. Pierwszą przyczyną jest mentalność socjalistyczna (mi się należy, więc inni muszą mi oddać w podatkach, bo tak), drugą jest roztarcie etosu pracy, co powoduje, że praca zaczyna hańbić- jakie są tego skutki? Najbardziej widoczne są takie, w których "podkradamy" długopisy i zszywki z pracy, usprawiedliwiając się tym, że "zarabiam za mało i jestem wyzyskiwany przez pracodawcę". Ile osób tak robi? Chyba każdy kogoś takiego zna i wielu chociaż raz coś takiego zrobiło- jesteśmy zdemoralizowani do tego stopnia, że kradzież przestaje robić na nas wrażenie.

Drugim, mniej widocznym, ale znacznie bardziej szkodliwym tego efektem jest fakt, że szkodliwą, nieprzydatną pracę traktujemy, jako pracę. Prawda jest taka, że każdy, kto pracuje w różnego rodzaju urzędach i wykonuje pracę nieprzynoszącą żadnej korzyści społeczeństwu, a polegającą często wręcz na działaniu na jego szkodę, też jest złodziejem! Złodziejem i łajdakiem (jeśli jest świadomy) lub degeneratem (jeśli nie jest tego świadom).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@Arbor I jak tu się z Tobą nie zgodzić?...:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+5 / 7

To samo myślenie o pracy

Jak ktoś ma firmę, daje zatrudnienie dużej ilości ludziom, jest dzięki temu bogaty to zaraz "bananowiec się dorobil" "złodziej"
A ludzie którzy pracują w brudzie smrodzie przez 12 godzin za marne grosze to "uczciwie zarabiający człowiek którego się szanuje"

Jak ktoś pracuje w państwowce to często się jakieś przekręty zdarzają że "publiczne to sobie mogę wziąć"

Ludzie nadal boją się walczyć o siebie i nawet jak są nieszanowani w pracy i wyzyskiwani to nie odejdą szukac lepszej pracy bo są nauczeni trzymać się kurczowo tego co się trafi do końca życia

Jak byłam w ZUSie widziałam starszych ludzi którzy wchodzili do urzędu jakby szli do papieża po łaskę
Zgarbieni, wystraszeni, ale zawsze elegancko ubrani w garnitur i koszule na miarę ich skromnych emerytur, zdejmowali czapki i prawie się kłaniali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~madlen_15
0 / 0

Po skrócie wg nie stawia się kropki.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~madlen_15
0 / 0

Po skrócie wg nie stawią się kropki......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@~madlen Słusznie, faktycznie kończy się tą samą literą co wyrażenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~janek31567537
+1 / 3

I "okazja czyni złodzieja" - stosują wg. mnie ci, którzy są złodziejami, ale się boją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem