Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
420 423
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Svarre
+2 / 4

Pan Samochodzik do Indiany Jonesa:
- A co Ty, motyla noga, wiesz o szukaniu skarbów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
-5 / 5

Mało kto wie silnik do tego autka pochodził z rozbitego Ferrari

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2018 o 14:57

avatar samodzielny68
+7 / 9

@rafik3001 Odkąd "mało kto" oznacza "wszyscy"? I nie ferreri a Ferrari 410 Super America. Elementarne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2018 o 22:12

B konto usunięte
-3 / 5

@rafik3001 A ty wiesz w ogóle, że ten samochód nie istniał? Człowieku to fikcja literacka, a to co kręcili w filmach to jakiś złom na czterech kółkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+3 / 3

ehh to byly ksiazki... i akurat Nienacki mial ta umiejetnosc ze potrafil nie nudzic a jednoczesnie przekazywac duzo wiedzy, wychowywac i edukowac :)

polecam tez ksiazke "Uroczysko" cos jak by prequel do samochodzika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+1 / 1

@rafik3001 Za to to co prezentowali na filmie to Volkswagen type 128 lub type 166 zwane Schwimmwagen. z czasów II wojny światowej. Prawdopodobnie Nienacki wzorował się na tym pojeździe. Napęd 4x4 niezależne zawieszenie rama aluminiowa oraz fakt że pływał . Nie był najszybszy. Pan Nienacki szkoda że mało znal się na motoryzacji i w książce wymienił silnik Ferrari 410 . Prawdopodobnie słyszał o kilku zachowanych po wojnie egzemplarzach jakie nadal jeździły i pewnie słyszał o tym że do jednego wsadzano silnik wyścigówki. W tym z mazur wstawiono silnik od Porsche 911 ale to był WV type 82 kubelwagen Jak by ktoś nie wiedział akurat dla WV silniki projektował sam Porsche i rozstawy mocowania były identyczne silnik pasował bez większych przeróbek..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
0 / 0

a WIĘC TAK MÓJ DZIADEK BYŁ STATYSTĄ mam zdj itd i mase wspomnień z jego opowieści.... silnik z ferrari 410 super america 5 LITRÓW POJ 350 kucy pochodził od rozbitego auta pod zakopanem prowadz.przez włoskiego tus\rystę konstr.to istniejąca amfibia ( PS NA BAZIE FIATA 126 TEŻ BYŁA PROD AMFIBIA TO TYLKO CIEKAWOSTKA NIE ZWIĄZANA Z FILMEM ) A tu był wieśwagen vw schwimmwagen 166.POTEM BYŁO NIBY UFO gdzie futurystyczny pojazd jak KITT sam jeżżdził ale dodatkowo zmieniał się w latający spodek i toto mogło nie istnieć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

@rafik3001 .. Wiem ze wiele firm produkowało pływające samochody. Niemniej jednak z tego co pamiętam z dzieciństwa gdy przeczytałem wszystkie "samochodziki" to z opisów Nienackiego wynikało ze miał niezależne zwieszenie , napęd na cztery koła i do tego pływał.. Widziałem kilka fiatów w wersji pływających poza chyba jednym z lat 70tych żadna nie była seryjna i były to koncepcyjne samochody lub pokazowe albo przeróbki pasjonatów i wszystkie przypominały samochody szosowo-wakacyjny a nie terenówki i żadnego o takich parametrach 4x4 niezależne zawieszenie i pływalność w wydaniu fiata nie widziałem (choć może dla wojska coś wystukał )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem