Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:18

Pracuj mądrze, a nie ciężko

www.demotywatory.pl
by Jocunda
+
656 664
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N konto usunięte
+49 / 57

W polskiej szkole dziecko zamiast pochwały za kreatywne i autonomiczne myślenie dostanie uwagę za wygłupy i cwaniactwo poprzedzoną pałą za lenistwo i niezrozumienie treści zadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2018 o 17:59

avatar Symulakr
+13 / 17

@NieDlaWykolejonegoSwiata Przecież to chodzi. Człowiek ma służyć państwu i społeczeństwu, więc jeśli będzie kreatywny i nie będzie tracił czasu na rozwiązania pod górkę to nie będzie dobrym niewolnikiem do harówy za grosze z przekonaniem, że tak wygląda życie i nic nie da się z tym zrobić. Szkoła ma za zadanie w te 12 lat kompletnie stworzyć nowy trybik od podstaw,a ponieważ w młodości człowiek się najintensywniej rozwija i kształci osobowość z własnym światopoglądem trzeba zrobić wszystko, by w postaci stworzenia masy problemów, zawalidróg odebrać wszelkie okoliczności, który by wpłynęły na rozwijającą się indywidualność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+4 / 10

@xyz2357 idealnie, pięknie wręcz udowadniasz moją tezę. Dziękuję.
@Symulakr - nie inaczej. 100% racji. Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2018 o 10:03

avatar ~xyz2357
-3 / 7

@NieDlaWykolejonegoSwiata udowadniam twoja teze? Chyba w twoim mniemaniu... Ta leniwa kitajczyca z takim podejsciem do zycia bedzie max kreatywnie skladac iP w fabryce Apple za miche ryzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 7

@xyz2357 a czy jakakolwiek teza nie jest czyimś mniemaniem o czymś tam? Prorokiem od kiedy jesteś? Miałeś olśniewającą wizję przyszłości dziewczynki z obrazka czy też może właśnie wykazałeś się hipokryzją? O rasizmie nie wspominając,,, Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xyz2357
+2 / 8

@NieDlaWykolejonegoSwiata można jeszcze raz ale po polsku? Ps. nazwanie kitajczycy kitajczycą to rasizm? :D Dobrze, że murzyna na tym filmiku nie ma bo byś mnie to KKK zapisał... Co tam masz jeszcze w repertuarze? Antyszczepionkowiec? Chemtrails? Płaska Ziemia? NWO/korporacje itp? :D:D:D...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+2 / 6

@xyz2357 jeśli używam zbyt zawoalowanego słownictwa, przez co powoduję po Twojej stronie niemożność prawidłowej interpretacji, to najmocniej przepraszam. Wina spoczywa całkowicie na moich barkach. Komunikat powinien być skonstruowany przez nadawcę w takiej formie, aby odbiorca był w stanie ją zrozumieć. Gdybyś nazwał murzyna czarnuchem, tak jak nazwałeś Azjatę kitajcem - zarzuciłbym Ci to samo. Z godnie z moją wiedzą, kitajec to potoczna forma o nacechowaniu pejoratywnym. Pogardliwym wręcz. Nie udzieliłeś mi odpowiedzi na pytanie, jak wyprorokowałeś przyszłość tego dziecka, przez co mógłbyś kontrargumentować mój zarzut o hipokryzji i kierowaniu się wyłącznie swoim mniemaniem. Nadal z żywym zainteresowaniem czekam na informację zwrotną. W repertuarze mam głównie Mozarta i Bacha. W szczególności polecam sonaty wiolonczelowe. Finalizując - stwierdziłeś, że pomyliłem kreatywność z pójściem "na łatwiznę". Umiejętność wykorzystania swojej kreatywności do tego, żeby odnaleźć najprostszą, najbardziej ergonomiczną i najmniej kosztochłonną metodę rozwiązania problemu, jest jedną z najistotniejszych własności odróżniających ludzi sukcesu od innych. Z tej właśnie, prostej przyczyny, którą idealnie obrazuje film, Azjaci są najinteligentniejszymi nacjami świata. W Polsce za to przoduje coraz mocniej „januszyzm” i „imbecylizm”. Ministerstwo Edukacji dba o taki rozwój rzeczy już od jakiegoś czasu. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hr_Ingenieur_xyz2357
0 / 2

@NieDlaWykolejonegoSwiata no miodkiem raczej nie zostaniesz ;))) "a czy jakakolwiek teza nie jest czyimś mniemaniem o czymś tam? " ale ego wielkości bolka masz => pogratulować hahaha :D Ps. murzyn - czarnuch i azjatka - kitajec to jednak troszkę nie to samo chyba?? Po co ja z tobą wdaję się w dyskusję? :D:D:D KITAJEC to azjata po rosyjsku, więc jak już coś jest to RUSYCYZM. Nie dam ci informacji zwrotnej bo z doświadczenia wiem, że do takich ludzi jak ty logiczne myślenie i argumenty nie trafiają. Żyj sobie szczęśliwie na tej swojej płaskiej Ziemi rządzonej przez korporacje i reptilian. Na zdrowie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
-2 / 2

@NieDlaWykolejonegoSwiata
dzieciak jest tylko cwaniakiem ktory de facto nie ogarnal zadania, cwaniacy w zyciu maja czasem latwiej ale majac takie podejscie do wszystkich zadan to uwazam ze daleko nie zajdzie. Nie chodzi o to zeby zadanie wykonac byle jak na odwal sie ale o to by mialo to jakas wartosc dodana :D taka gra slow sie trafila bo dodanie 0 wartosci dodanej nie ma ;) a tak powaznie, pomysl ze zlecasz analitykowi konkretny raport, a on robi "raport", gowniany, nic nie podejmujacy ani nie wyjasniajacy ale jednak "raport". co wtedy? uznajesz ze wykonal zadanie ? ja nie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 1

@Hr_Ingenieur_xyz2357 szkoda.
"kitajec" - https://pl.wiktionary.org/wiki/kitajec - tak dla przykładu interpretacji znaczenia. Wyobraź sobie, że nie każdy ma obowiązek rozumieć ten niewątpliwy rusycyzm tak, jak rozumiesz go Ty. Co do Pana Miodka - nigdy nie aspirowałem i nie zamierzam. Sąd zaczerpnąłeś skalę odniesienia do rozmiarów ego i co dokładnie oznacza w tej skali rozmiar "bolek"? Wyjątkowo ciekawy temat. W jaki sposób wyprorokowałeś przyszłość dziecka w fabryce? To interesuje mnie najbardziej. Czy to była realna wizja przyszłości czy wyłącznie Twoje mniemanie? Czy w związku z tymi odgórnymi założeniami, na pewno nie jesteś hipokrytą? Tyle pytań... tak mało odpowiedzi...
Zapowiadało się ciekawie.
Mimo wszystko, dziękuję za rozmowę, życzę dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-1 / 1

@NieDlaWykolejonegoSwiata To jest szkoła, w szkole ma się nauczyć pewnych rzeczy. Można dać możliwość popisywania się kreatywnością, ale jeśli zamiast wykonać polecenie, ktoś idzie na skróty albo na łatwiznę, to niestety, ale nie wykonuje powierzonego zadania. W tym przypadku ośmieszyła zadanie. W innym przypadku, jak już będzie miała prawo jazdy, może postanowić "kreatywnie" wykorzystać chodnik do ominięcia korka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 1

@pawlon1 & @J_R dziękuję ze Wasze stanowiska i wkład w dyskusję, ale moim zdaniem, Wasze opinie są błędne w wyniku nadużyć powstałych w konsekwencji przyjęcia błędnych założeń.

@pawlon1 - rozumiem Twoje stanowisko odnośnie "cwaniactwa", które moim zdaniem nie wiąże się w żaden sposób z omawianym tematem. W pierwszej kolejności, nie mamy wiedzy na temat tego, jak dokładnie brzmiało polecenie nauczyciela? Możemy tylko i wyłącznie domniemywać. Jeśli mamy trzymać się faktów, to oparcie jest wyłącznie w równaniu napisanym na tablicy. Można oceniać na postawie wyłącznie samego zapisu matematycznego, który został poprawnie spełniony, jak trafnie wskazał to @mooz w dalszej części dyskusji. Matematycznie, równanie zostało rozwiązane całkowicie poprawnie. Ocenianie tego w jakikolwiek inny sposób, bazując wyłącznie na własnych założeniach, bez wiedzy o kluczowych elementach w temacie, jest postępowaniem, w mojej ocenie, błędnym. Co do Twojego przykładu. zdefiniuj proszę założenie gównianego raportu. Czy raport pokazujący rzeczywiste, konieczne dane w niechlujnej formie jest ok czy nie ok? Czy może raport pokazujący wszystko i nic w najśliczniejszych obrazkach i najschludniejszych schematach jest bardziej właściwy? Jeśli zlecam analitykowi raport, to oczekuje konkretnych danych, które później weryfikuję. Jeśli przyjmujesz na wiarę coś, co podaje Ci ktoś inny, to z góry jesteś skazany na porażkę. Jeśli coś wygląda na totalnie idiotyczne, bezsensowne i głupie ale działa, to nie jest idiotyczne, bezsensowne i głupie.

@J_R szkoła ma nauczyć czegoś. Czego dokładnie Twoim zdaniem? Samodzielnego myślenia i autonomicznego wyciągania wniosków czy posłusznego pracowania zgodnie z założonym programem, półprawd, przypadków szczególnych i oczekiwanej, przyjętej odgórnie interpretacji podanych informacji? Ja miałem to szczęście, że na mojej ścieżce edukacji, od samego początku byliśmy zmuszanie do myślenia a nie do odtwarzania. Nie zauważam tej tendencji w obecnej drodze edukacji moich dzieci. Mają robić posłusznie co napisane w poleceniu i nie zadawać niepotrzebnych pytań. Często, kiedy sam zadaje kadrze nauczycielskiej "niepotrzebne" ale banalnie proste pytania, zderzam się z murem niepewności albo zwyczajnej niewiedzy. Piszesz, że zadanie zostało ośmieszone? W jaki sposób doszedłeś do takiej konkluzji nie mając wiedzy, na temat polecenia nauczyciela i tego, jak były założenia początkowe? Matematycznie zadanie jest wykonane całkowicie poprawnie. Prośba o przedstawienie argumentów na poparcie swojego stanowiska.

Dziękuję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2018 o 14:15

N Nickznikl
0 / 0

@NieDlaWykolejonegoSwiata Chyba Azjatyckie dziecko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hr_Ingenieur
0 / 0

@NieDlaWykolejonegoSwiata maly krok w tyl zrobmy bo zmieniasz temat: kitajec => rasizm wg. ciebie => uzasadnij. Co do tej dziewczyny jak pisalem wyzej: mylisz kreatywnosc z latwizna oraz lenistwem, nie wrozy to jej dobrej przyszlosci. Tak wiec moj przyklad z fabryka Apple w jej przypadku to jak wygrana na loterii. Co to twojego rozdmuchanego ego, wiesz nie pierwszy raz czytam twoj "komentarz", w ktorym stawiasz jakas idiotyczna teze poparta "riserczem z YT", a nastepnie bronisz ja rekami i nogani wbrew logice. Tak zachowuja sie fanatycy wierzacy wlasnie w plaskie Ziemie, antyszczepionkowstwo, chemtrails i inne tego typu pochloniete na YT BZDURY. Jedynie jedna osoba sie z toba zgodzila bredzac w podobym tonie o korporacjach i rzadzie. Ps. polecam Kanal scifun ;)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 0

@Hr_Ingenieur moje odpowiedzi masz wyżej :) Jeśli nie chcesz i nie masz zamiaru rozmawiać rzeczowo, odpowiadając konkretnie na zadane pytania, to czy jest sens rozmawiać w ogóle? Szczerze miło mi, że śledzisz moje opinie. Potraktuję to jako komplement. :) Rzeczywiście, mam swój, osobisty punkt widzenia na wiele kwestii i tak się często składa, że wiele osób się z nim nie zgadza. Wiele uważa go za ciekawy i wart zastanowienia. Powiedzmy, że lubię myśleć niekonwencjonalnie. Mocno zainteresowałeś mnie zarzutem na temat działania wbrew logice. Mógłbyś ten zarzut jakoś udokumentować? Rozwinąć na konkretnym przykładzie? Jakim cudem wiesz gdzie zbieram materiały? Kolejne proroctwo? Reasumując - rzeczowa dyskusja albo jej całkowity brak poproszę. Inaczej, jak napisał @Trol764 - szkoda czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
0 / 0

@NieDlaWykolejonegoSwiata
temat "gownianego" raportu to temat rzeka wiec nie bede go omawial, musieli bysmy pracowc na konkretnym przykladzie. nie zgodze sie natomiast ze oczekujesz od analityka raportu i dostajesz go by pozniej weryfikowac dane. nie, nie ma na to czasu, dostajesz dane od analityka ktory ma byc dobry i dostarczyc dane w takiej fomie jaka umozliwi Ci ich dalsze wykorzystanie do Twoich celow (to juz trzeba okreslic przy zamawianiu takiego raportu). nikt nie bedzie weryfikowal pracy analityka bo wtedy bylby on zbedny. tak jak menadzer/dyrektor nie musi znac detali pracy kazdego podwladnego specjalisty - ma nimi tylko skutecznie zarzadzac zeby osiagac swoje cele, tak osoba ktora jest odbiorca raportow ma umiec z nich korzystac, wyciagac wnioski w razie potrzeby i podejmowac dalsze akcje, a nie weryfikowac dane w nich zawarte.

co do samego zadania z demota: ocenilem na podstawie wlasnego doswiadczenia i znajomosci programu szkolnego ktory mniej wiecej zalozenia ma podobne. oczywistym jest ze chodz i o rozbicie dzialania tak zeby przy roznych liczbach otrzymac ten sam wynik. kazdy w szkole robil takie zadania na 100% wiec stad taki wniosek. nie szukajmy na sile drugiego dna ze nie wiadomo co nauczyciel zlecil bo to szkola na poziomie podstawowym jak widac i zadania tam sa raczej proste i niepodchwytliwe.

PS: wybacz chaotyczna forme wypowiedzi ale pisze w wielkim pospiechu i nie mam czasu an redagowanie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 0

@pawlon1 dziękuję uprzejmie, ale przeprosiny za formę są całkowicie niepotrzebne. :) Miło mi, że znalazłeś chwilę na odpowiedź. Wszyscy żyjemy pod presją czasu. Jest całkowicie ok :) Nie zamierzam podważać Twojej argumentacji o analityku i raportowaniu, ponieważ masz całkowitą rację. To jedna z możliwości działania i wielu ją praktykuje. Wydaje mi się jednak, że kwestia zaufania do pracy innych to chyba odrobinę indywidualna rzecz i każdy wypracowuje tu, nazwijmy to, osobiste podejście. Kiedyś miałem okazję pracować z niesamowitym człowiekiem, którego do dziś wspominam z ogromnym sentymentem. Z racji bogatej wiedzy, olbrzymiego doświadczenia, mądrości i charyzmy którą posiadał, w krótkim czasie nauczyłem się od niego więcej, niż kiedykolwiek od kogokolwiek. Podał mi bardzo prostą dewizę, którą stosuje do dziś. "Kochaj, ufaj ale kontroluj" Nawet jeśli dostałbym dane od guru analityków, i tak poświęcę jakiś czas, żeby je zrozumieć i potwierdzić, czy są dla mnie ok. Do dziś, nigdy mnie to podejście nie zawiodło a wręcz przeciwnie, kilkukrotnie uratowało mi tyłek :) Także uważam, że każdy musi znaleźć swoją metodę na ten element. Ja wyłącznie podałem swoją i mam świadomość, że wcale to nie oznacza iż musi być ona dobra dla kogokolwiek poza mną :) Kwestia szkolnego zadania to też temat dyskusji na wielu płaszczyznach. Ostatecznie każdy ma odrobinę racji :) Pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AndPaw
+8 / 8

Nie wiem czemu, ale jedyne na co zwróciłem uwagę w tym filmie to, że zera pisze w odwrotną stronę niż ja. Nawet nie wiedziałem, że tak można, ale mam ograniczony umysł :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GarryBary
+3 / 5

@AndPaw nie widziałem nigdy żeby ktoś pisał zera inaczej niż ta dziewczynka xd Ty dziwaku!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@AndPaw @GarryBary Ja też piszę odwrotnie niż ona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@AndPaw przeprowadźmy badania, ja też pisze odwrotnie niż ona :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glonekmaly
0 / 0

Ja raz tak i raz tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@AndPaw Ja pisze tak samo jak ona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G golomp123
0 / 0

no chyba, ze nie wolno powtarzac liczb

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
+6 / 8

@Jellycrusher To nie lekcja polskiego gdzie trzeba się domyślać co autor miał na myśli. Tutaj było konkretne polecenie i dziewczynka je matematycznie poprawnie wykonała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+4 / 4

@mooz dokładnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
+2 / 4

@Jellycrusher No właśnie dlatego małą podziwiam. Choć jak ja napisałam na sprawdzianie, że skalar to ryba, to jakoś tego nie uznali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
2 2542471
0 / 0


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
+1 / 1

No dobrze, pokazałaś, że umiesz kombinować. Teraz pokaż, że umiesz dzielić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Trol764
+1 / 1

@NieDlaWykolejonegoSwiata
Komentarz do wszystkich dyskutujących tutaj. Pokazaną sytuację można zinterpretować w różnoraki sposób (w większości przypadków prawidłowy). Jeden powie lenistwo/pójście na łatwizne a drugi kreatywność i spryt. Nie ma pokazanego kontekstu całej sytuacji i ta dyskusja tutaj jest zwyczajnie bez sensu bo każdy z Was może mieć racje. Dlatego proponuje wziąć się za coś konkretnego a nie dyskutować w sposób bezowocny, pisząc elaboraty popisując się słownictwem i tracąc czas. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 0

@Trol764 postulat niezaprzeczalnie mądry, wyważony i podany we właściwym czasie :) Moim zdaniem, nie warto jednak zabraniać ludziom drobnych radości, płynących z wyważonej konwersacji, prowadzonej na dobrym poziomie. :) Dyskusja z innymi, poznawanie ich światopoglądu i punktu widzenia, to jedna z najciekawszych rzeczy, jakie oferuje ten porta :D Jeśli już przeznaczać na coś swój czas, to dlaczego właśnie nie na to? Nudnych i bezwartościowych alternatyw jest pod dostatkiem. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem