Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
21 36
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I konto usunięte
-4 / 6

art. 6 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych. Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru lub powołania nie może być osoba, która była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Zdanowska została za takowe skazana i to dlatego nie ma prawa do objęcia urzędu a marszałek województwa nie ma prawa nawet nic dać jej do podpisania bo sam będzie przestępcą i w takim wypadku również domagałbym się łba tego muła.

Kwik kwik. I dlatego głos oddany na Zdanowską jest pustym głosem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 4

@Irvis30 czyli zgadzasz się, że jak Jakiego skażą to jego kariera w samorządach jest przekreślona? W linku pod demotem masz nagranie. Na moje oka dziwne jakby go nie skazali.
Mi osobiście Zdanowska wisi. Mieszkam w Warszawie. Pytanie jaką interpretacje przyjmie PIS w przypadku Jakiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 5

@lech2 jak zostanie skazany to zobaczymy. Zastanawia mnie tu wykładnia "przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego" czy sie łapie. Ale nie jestem prawnikiem więc nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 3

@Irvis30 to jest ściganego z oskarżenia publicznego. Oczywiście pytanie co zrobi prokurator, bo to on będzie oskarżał. Trochę ciężka sprawa oskarżać współpracownika swojego szefa. Przy wolnym sądownictwie i prokuraturze sprawa jest jasna. Próby obrony tego raczej dziwaczne. Czemu pojenie wolontariuszy pomagającym w prowadzeniu kampanii darmowym piwem na zamkniętym spotkaniu miałoby nie podlegać temu artykułowi 502 Kodeksu Wyborczemu "Kto, w związku z wyborami, podaje lub dostarcza, w ramach prowadzonej agitacji wyborczej, napoje alkoholowe ..." Jak by tego nie interpretować i tak wychodzi że jest to w ramach agitacji wyborczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+2 / 2

@lech2
Sądownictwo w Polsce jest Wolne :) w sensie, że nie szybkie.
Niestety aby było jak trzeba to musi przejść taka reforma której nikt przy władzy nie klepnie (utrata wpływów)
Czyli Prokurator wybieralny przez obywateli tak samo jak sędzia, ławy przysięgłych oraz nie działanie prawa wstecz jak i totalna izolacja władzy wykonawczej od władzy ustawodawczej. (nie może Policja za pomocą "senatora" wprowadzać ustaw jak i nowelizacji oni są od wykonywania i nic do gadania w kwestii stanowienia prawa).

Niemniej nie przejdzie to nigdy bo to za dużo interesów niszczy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem